Çıkış Tarihi     : 31 Ocak 2020 Cuma, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Döküman,Cinayet
Taglar             : Tv mini serisi
Ülke                : ABD,Kanada
Yapımcı          :  Amazon Studios , Saloon Media
Yönetmen       : Trish Wood (IMDB)
Senarist          : Richard O'Regan (IMDB),Carolyn Saunders (IMDB)
Oyuncular      : Elizabeth Kendall (IMDB), Molly Kendall (IMDB), Steven Winn (IMDB), Rich Bundy (IMDB), Phyllis Armstrong (IMDB), Py Bateman (IMDB), Cheryl Martin (IMDB), Kathleen Mcchesney (IMDB), Donna Schram (IMDB), Robert Smyth (IMDB), Karen Sparks Epley (IMDB), Ginger Strand (IMDB), Knute Berger (IMDB), Jane Caputi (IMDB), James Coleman (IMDB), Barbara Grossman (IMDB), Laura Healy (IMDB), Robert Keppel (IMDB), Joel Kestenbaum (IMDB), Dick Kraske (IMDB), Joanne Testa (IMDB), Barbara Winslow (IMDB), Vivian Winters (IMDB), Judy Zimmerman (IMDB), Rich Bundy (IMDB), Ted Bundy (IMDB), Jane Caputi (IMDB), Norman Chapman (IMDB), Carol Daronch (IMDB), Michael Fisher (IMDB), Ken Katsaris (IMDB), David Lee (IMDB), Diane Mccain (IMDB), Polly Nelson (IMDB), Mark Pinsky (IMDB), Mark Potter (IMDB), Raelynne Shepherd (IMDB), Karen Skavlem (IMDB), Diana Smith (IMDB), Robert Smyth (IMDB) >>devamı>>

Ted Bundy: Falling for a Killer ' Dizisinin Konusu :
Amazon Prime’da ekrana gelecek beş bölümlük belgeselde, bu acımasız katili ilk kez sadece kadınların gözünden anlamaya çalışacağız. Netflix yapımı Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile filminde Ted Bundy ve kız arkadaşı Elizabeth Kendall’ın ilişkisini izlemiştik. Amazon Prime’ın Ted Bundy: Falling for a Killer belgeselinde ise Kendall’ı ve kızı Molly’i neredeyse 40 yıl sonra ilk kez kamera karşısında görme fırsatımız olacak.

Facebook Yorumları
  • comment image

    ted bundy hakkında yapılmış yeni bir belgesel serisi. ancak diğer belgesellerden farklı olarak bu belgesel bundy'nin kendisinden ziyade eski kız arkadaşı elizabeth kendall ile onun kızı molly, kadın kurbanları ve bu kurbanların yakınlarının röportajlarına ve düşüncelerine ağırlık vererek onların bakış açısıyla daha feminist bir yaklaşım sunuyor. örneğin ağır yaralı kurtulan ilk kurbanı karen sparks epley yıllar sonra ilk kez bu programda ortaya çıkıp saldırı sonrası çektiği kalıcı sağlık sorunlarından bahsediyor. ayrıca ilk öldürdüğü kız olan linda ann healy'nin ailesiyle olan görüntüleriyle kız kardeşi ve oda arkadaşıyla yapılan röportajlara yer veriliyor. bir diğer kurban susan rancourt'un annesi ve kızkardeşiyle de yapılan röportajlar var. ayrıca arabasından kaçarak kurtulan carol daronch ve yine üniversite kampüsünde öldürülmekten kılpayı kurtulan başka bir kadınla da röportajlar var. ayrıca 70'lerdeki kadın hareketlerine doğal olarak değiniliyor. kısaca diğer belgesellerdeki gibi ted bundy'nin nasıl bir psikopat olduğundan ya da ne kadar karizmatik olduğundan ziyade kadın ağırlıklı bakış açısıyla kurbanları daha yakından tanımanızı ve ilk defa onlarla empati kurmanızı sağlıyor. şahsen ben ilk bölümünü oldukça başarılı buldum. devamını da seyrettikçe burasını editleyeceğim.

    https://www.imdb.com/…tt11141900/?ref_=nv_sr_srsg_0

    edit: 5 bölümü de seyrettim oldukça başarılı. seyretmenizi tavsiye ederim.


    (medsarpent - 3 Şubat 2020 15:32)

Yorum Kaynak Link : ted bundy falling for a killer