Süre                : 46 dakika
Çıkış Tarihi     : 09 Eylül 2008 Salı, Yapım Yılı : 2008
Türü                : Drama,Gizemli,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Taglar             : Harvard Üniversitesi,Bilim insanı,FBI,FBI ajanı,2000'ler
Ülke                : ABD,Kanada
Yapımcı          :  Bad Robot , Warner Bros. Television , FB2 Films
Yönetmen       : Joe Chappelle (IMDB)(ekşi), Brad Anderson (IMDB)(ekşi), Fred Toye (IMDB), Jeannot Szwarc (IMDB)(ekşi), Charles Beeson (IMDB), Dennis Smith (IMDB), Akiva Goldsman (IMDB), Jeffrey G. Hunt (IMDB), David Straiton (IMDB), Paul A. Edwards (IMDB), Paul Holahan (IMDB), Tom Yatsko (IMDB), Jon Cassar (IMDB), Miguel Sapochnik (IMDB), P.J. Pesce (IMDB), J.H. Wyman (IMDB), Bill Eagles (IMDB), Alex Graves (IMDB), Gwyneth Horder-Payton (IMDB), Christopher Misiano (IMDB), Michael Zinberg (IMDB), Norberto Barba (IMDB), John Polson (IMDB), Bobby Roth (IMDB), Bryan Spicer (IMDB), Adam Davidson (IMDB), Kenneth Fink (IMDB), Seith Mann (IMDB), Chuck Russell (IMDB), Deran Sarafian (IMDB), Anthony Hemingway (IMDB), Eagle Egilsson (IMDB), Tommy Gormley (IMDB), David Moxness (IMDB), David Solomon (IMDB), Jeff T. Thomas (IMDB)
Senarist          : J.J. Abrams (IMDB)(ekşi),Alex Kurtzman (IMDB)(ekşi),Roberto Orci (IMDB)(ekşi),J.H. Wyman (IMDB)(ekşi),Jeff Pinkner (IMDB)(ekşi),Akiva Goldsman (IMDB),Graham Roland (IMDB),Nora Zuckerman (IMDB),Alison Schapker (IMDB),Josh Singer (IMDB),J.R. Orci (IMDB),Robert Chiappetta (IMDB),Glen Whitman (IMDB),Monica Breen (IMDB),David Fury (IMDB),David H. Goodman (IMDB),David Wilcox (IMDB),Matt Pitts (IMDB),Ashley Miller (IMDB),Zack Stentz (IMDB),Ethan Gross (IMDB),Julia Cho (IMDB),Brad Kane (IMDB),Zack Whedon (IMDB),Jeff Vlaming (IMDB),Lilla Zuckerman (IMDB),Jason Cahill (IMDB),Andrew Kreisberg (IMDB),Felicia D. Henderson (IMDB),Bryan Burk (IMDB),Danielle Dispaltro (IMDB),Justin Doble (IMDB),Kristin Cantrell (IMDB),Christine Lavaf (IMDB),Nicole Phillips (IMDB)
Oyuncular      : Anna Torv (IMDB)(ekşi), Joshua Jackson (IMDB)(ekşi), Jasika Nicole (IMDB)(ekşi), John Noble (IMDB)(ekşi), Lance Reddick (IMDB)(ekşi), Blair Brown (IMDB)(ekşi), Michael Cerveris (IMDB)(ekşi), Kirk Acevedo (IMDB)(ekşi), Seth Gabel (IMDB), Ryan McDonald (IMDB), Mark Valley (IMDB), Michael Kopsa (IMDB), Lily Pilblad (IMDB), Leonard Nimoy (IMDB), Ari Graynor (IMDB), Eugene Lipinski (IMDB), Jared Harris (IMDB), Sebastian Roché (IMDB), Shaun Smyth (IMDB), Kevin Corrigan (IMDB), Georgina Haig (IMDB), Jarod Joseph (IMDB), Rowan Longworth (IMDB), Abagayle Hardwick (IMDB), Orla Brady (IMDB), Clark Middleton (IMDB), Chance Kelly (IMDB), Michael Rogers (IMDB), Darby Lynn Totten (IMDB), Michael Gaston (IMDB), Gerard Plunkett (IMDB), Philip Winchester (IMDB), Stefan Arngrim (IMDB), Karen Holness (IMDB), Heather Doerksen (IMDB), Anna Van Hooft (IMDB), Chris Shields (IMDB), Jordan Schartner (IMDB), David Call (IMDB), Amy Madigan (IMDB) >>devamı>>

Fringe (~ Hranice nemozného) ' Dizisinin Konusu :
Walter Bishop adlı bir bilim adamı, onun tuhaf oğlu ve bir FBI ajanı üçgeninde ilerleyecek olan dizide Walter Bishop’ı John Noble (The Lord of The Rings), dengesiz oğlu Peter rolünü de Dawson’s Creek dizisinden hatırladığımız Joshua Jackson canlandırıyor. Dizinin her bölümü bir hikayeden oluşacak ama bir ana hikayesi de olacak.

Ödüller      :

Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films:Saturn Award-Best Guest Starring Role on Television, Saturn Award-Best Actress on Television, Saturn Award-Best Supporting Actor on Television


 • "dizideki en delikanlı adam taksici henrydir."
 • "desmond "see ya in another life brotha" dedi dedi inanmadınız, bak noldu şimdi?"
 • "(bkz: allah'ını seven üstüme kehribar atsın)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  gençliğinde her türlü skimsonik araştırmaya başlayıp yarıda bırakmış bi deli bilimadamı, yediği bokları temizlemeye çalışıyor.

  - dr. bishop, yeni bir ihbar aldık. bi adam zamanı durdurup şehirdeki kızların götünü elliyormuş. anamız bacımız var bi çare bul gözünü sevim.
  + heee eskiden fizikci maykıl assman ile zamanı durdurma çalışmaları yapmıştık ama devam etmedik. kötü niyetli birileri bu deneyleri devam ettirmiş olmalı.
  - çöz abi bunu hanımın götü mosmor :(

  - dr bishop, birisi telepati ile cia in harddisklerini kopyalamış hep.
  + hmm, ben kafayı sıyırmadan önce cisimlerden telepatik veri aktarımı ile ilgili bi dizi deney yapmıştık demek birileri devam ettirmiş.
  - her boku da yemişin eskiden.

  - dr bishop, prehistorik döllenme ile dinozor yapmışlar, şehirde geziyolar röar röaarr.
  + hee çalışmalarımızın ilk yıllarında böyle bi deney yapmaya başladık ama tehlikeli olur diy..
  - sıs lan sıs dinoya da mı niyetlendiniz pis herif.

  - günaydın dr bishop.
  + eskiden bi araştırmaya başlamıştık ama farkettik kii...
  - otomatik lan bu ehehe.


  (dorian greyfurt - 27 Ocak 2009 00:21)

 • comment image

  2. sezon 15. bölüm şu ana kadar yapılımış en iyi fringe bölümüydü. lost'u da izledim ama bu fringe bölümü kadar zevk almadım gerçekten.

  --- spoiler ---

  tam olivia dunham ve peter bishop arasında bir şeyler oluyor derken peter' ın çözünürlüğü bozuldu.*

  ---
  spoiler ---


  (zet - 5 Şubat 2010 12:26)

 • comment image

  --- spoiler ---

  2x16 kesinlikle bugüne kadar yayınlanmış en iyi bölümüydü. ayrıca bu muhteşem bölümde muhteşem bir detay çarptı gözüme.

  malum 1985 yılındayız. diğer evrende gözcüler sinemadan çıkıyorlar. sinemada back to the future'ın oynadığını görüyoruz. hatta filmle ilgili yorumlar yapıyor gözcüler, teorisi sağlam falan şeklinde. fakat bir de ne görelim. başrol michael j. fox değil, eric stoltz.

  bilenler bilir, back to the future'da ilk olarak marty rolü eric stoltz'a verilmiş hatta filmin büyük kısmı onunla çekilmiş, fakat eric stoltz'un marty gibi genç bir karakter için biraz yavaş, ağır düştüğü düşüncesiyle michael j. fox'da karar kılıp marty sahnelerinin hepsini m.j.fox ile tekrar çekmişler. vay anasını lan, diğer evrende eric stoltz oynamış marty'yi. detay harikaydı, özellikle benim gibi back to the future manyağı bir adamsanız bölümün sonuna kadar o sinema tabelası gözününüz önünden gitmeyecek bölüm bitene kadar. hatta bittikten sonra.

  ---
  spoiler ---


  (debahamneymispusat - 2 Nisan 2010 18:38)

 • comment image

  bizim tarafta geçen bölüm olmuştur. jeneriği kırmızı görünce tüylerim diken diken olmaya başladı artık. vasat bir bölümdü.daha çok harvard,daha çok walter teorisi olsa yine tadından yenmeyecek.

  --- spoiler ---
  bu peter neymiş be arkadaş. biz bitane bulamazken adam iki tane agent dunham götürdü. gerçi bende bu şans olduktan sonra gökten agent dunham yağsa benim başıma agent broyles düşer.

  ---
  spoiler ---


  (frankslade - 19 Şubat 2011 22:20)

 • comment image

  --- spoiler 3x16 ---

  j. j. abrams : abi şimdi william bell geri dönecek, ama çok para istiyor puşt ne yapsak.
  anna torv: tamam amk. onu da ben oynayım bari. senaryoya bi şekil uydurun.
  jj: valla kral karısı anna.

  --- spoiler 3x16 ---


  (ne nick i lan - 12 Mart 2011 17:36)

 • comment image

  - kafanı neden o şekilde yan yatırdığını biliyor musun? bu sizin fizyolojinizin istemsiz bir refleksi. bu şekilde kulak zarına vuran ses dalgalarının açısı değişiyor. daha fazla uyarıya olanak sağlamak için. kertenkele gibi. onlar üstünde de çalışmıştım. ilgi çekici hayvanlardır. beyinleri 320 milyon yıldır değişim gösteriyor. fakat bu kadar değişime rağmen hala bir bağ geliştirebilmiş değiller. sevgi onlar için mevcut değil. rüya görmekten yoksundurlar. güzellikler hakkında kafa yormaktan. kendilerinden daha muazzam şeylerin varlığını bilmekten. yani sizden farksızlar. bu laboratuarda yaptığımız deneyler şaşırtıcı sonuçlar verdi. çünkü sizin yıllar içindeki evrilmeniz farkında olmayarak sizi bizim uzun zaman önce aştığımız ilkel güdüye sahip bir hale sürükledi. yani aslında hayvan olan sizlersiniz.

  (bkz: nina sharp)

  canımın içi.


  (goks - 23 Aralık 2012 04:50)

Yorum Kaynak Link : fringe