Süre                : 22 dakika
Çıkış Tarihi     : 30 Eylül 2009 Çarşamba, Yapım Yılı : 2009
Türü                : Komedi
Taglar             : kadın,Indiana,Sevgilisi kız arkadaşı ilişkisi,Genç kız,Genç çocuk
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Blackie and Blondie Productions , Warner Bros. Television
Yönetmen       : Lee Shallat Chemel (IMDB), Phil Traill (IMDB)(ekşi), Elliot Hegarty (IMDB)(ekşi), Blake T. Evans (IMDB)(ekşi), Ken Whittingham (IMDB), Danny Salles (IMDB), Wendey Stanzler (IMDB), Melissa Kosar (IMDB), Barnet Kellman (IMDB), Alex Reid (IMDB), Eileen Heisler (IMDB), Victor Nelli Jr. (IMDB), Jaffar Mahmood (IMDB), Jamie Babbit (IMDB), Julie Anne Robinson (IMDB), Michael Spiller (IMDB), Paul Lazarus (IMDB), Chris Koch (IMDB), Alex Hardcastle (IMDB), John Putch (IMDB), Reginald Hudlin (IMDB), Gail Mancuso (IMDB), Adam Davidson (IMDB), Eyal Gordin (IMDB), Clare Kilner (IMDB), Charlie McDermott (IMDB)
Senarist          : Eileen Heisler (IMDB),DeAnn Heline (IMDB),Jana Hunter (IMDB)(ekşi),Mitch Hunter (IMDB)(ekşi),Tim Hobert (IMDB),Roy Brown (IMDB),Rich Dahm (IMDB),Vijal Patel (IMDB),Ilana Wernick (IMDB),David S. Rosenthal (IMDB),Rob Ulin (IMDB),Robin Shorr (IMDB),Bruce Rasmussen (IMDB),Katy Ballard (IMDB),Alex Reid (IMDB),Michael Saltzman (IMDB),Stacey Pulwer (IMDB),Russ Woody (IMDB),Jack Burditt (IMDB),Ben Adams (IMDB),A.J. Blum (IMDB)
Oyuncular      : Patricia Heaton (IMDB)(ekşi), Neil Flynn (IMDB), Charlie McDermott (IMDB)(ekşi), Eden Sher (IMDB)(ekşi), Atticus Shaffer (IMDB)(ekşi), Beau Wirick (IMDB), Chris Kattan (IMDB)(ekşi), Brock Ciarlelli (IMDB), Jen Ray (IMDB), John Gammon (IMDB), Tommy Bechtold (IMDB), Alphonso McAuley (IMDB), Daniela Bobadilla (IMDB), Brian Doyle-Murray (IMDB), Blaine Saunders (IMDB), Pat Finn (IMDB), Casey Burke (IMDB), Sean O'Bryan (IMDB), Malcolm Foster Smith (IMDB), Troy Metcalf (IMDB), Katlin Mastandrea (IMDB), Jeanette Miller (IMDB), Galadriel Stineman (IMDB), Greg Cipes (IMDB), Peter Breitmayer (IMDB), Brittany Ross (IMDB), Natalie Lander (IMDB), Paul Hipp (IMDB), Julie Brown (IMDB), Grace Bannon (IMDB), Laura Ann Kesling (IMDB), Gibson Bobby Sjobeck (IMDB), Marsha Mason (IMDB), Dierk Torsek (IMDB), Jessica Marie Garcia (IMDB), Frances Bay (IMDB), Norm MacDonald (IMDB), David Chandler (IMDB), Gia Mantegna (IMDB), Jack McBrayer (IMDB) >>devamı>>

The Middle ' Dizisinin Konusu :
Eğlenceli bir aile komedisi olan The Middle, Everybody Loves Raymond'ın Debra'sını yeniden baş role taşıyan ve anne dersleriyle dolu bir yapım. Frankie Heck aynı anda hem hareketli işine, hem kocasına, hem de üç çocuğuna birden yetmeye çalışan, günlük hayatı onlarca macera ile dolu modern annelerden biri. Fakat Frankie'nin zekâ dolu esprileri ve problem çözme yeteneği karmaşık hayatını çekilir kılıyor...


 • "ilaç gibi şarkıdır böle ne zaman dinlesem zıplayasım gelir, şiddetle neşelendirir."
 • "sırf hüdaverdiyi anımsatan bir karaktere* sahip oldugu icin bile izlenmeye deger dizi."
 • "comedymax'in her nedense bir süredir biz sevenlerinden ayırdığı mükemmel dizidir. kahramanım brick'ten bu kadar zaman ayrı kalmak...vay anasını! nettin bize comedymax?"
 • "modern family, the office veya 30 rock kadar komik değil ama yine de başarılı."
 • "şarkının sonuna doğru araya giren şen gitar solosu bir "rollercoaster ride" gibidir; "in the middle of the ride" dedikleri zaman bu canlanır kafamda. güzel şarkı vesselam."
 • "(bkz: nightfall in the middle earth)"
 • "bugüne kadar nasıl haberim olmadığına şaştığım dizi. pilot bölümünde anlatılan kadının hayatı o kadar, o kadar berbattı ki, kendi hayatımı çok beğeniyorum artık. öyle etkileri olabilen bir komedi."
 • "eskimeyen şarkı"
 • "mukemmel otesi gaz sarki."
 • "güzel dizi. izle. tavsiye."
 • "(bkz: middle earth)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  başrollerinde everybody loves raymond'da ray'in karısını canlandıran kadın ve scrubs'ta hademeyi canlandıran adamın yer aldığı comedymax dizisi. konu ve isim itibarı ile malcolm in the middle'ı çağrıştırıyor ve gerçekten komik. yoksul, kalabalık ve mutlu heck ailesinin konu alan dizinin bu haftaki bölümünde sue kendi hakları için....


  (tunamuna - 6 Aralık 2009 13:11)

 • comment image

  inanılmaz derecede komik olmasını, hem tüm kadrosunun son derece iyi oyunculardan kurulu olmasından hem de senaryosunun gerçek hayata dayalı gücünden alan, insanı gerçekten rahatsız edecek şekilde güldüren yenice amerikan aile sitcomu. ruby and the rockitts gibi bir faciayı yapabilen abc'den bu tür bir atılımı görmek insanı mest ediyor. umarım amerikan halkı diziyi izler ve birçok sezon sürer, çünkü bu dizi gerçekten güldürmeyi başaran bir komedi dizisi ki bunun ne kadar ufak bir küme oluşturduğunu hepimiz biliyoruz... bu arada atticus shaffer ve charlie mcdermott adlarını bir kenara yazmak gerekir, çünkü bu ikili -ki mcdermott'un zaten bir torba ödüllü filmi ve kendi adına adaylıkları var- çok iş yapacak.

  öte yandan, sanırım isim seçiminde bir sorun var, çünkü imdb'de bu dizi hakkında ahkam kesenlerin azımsanamayacak bir grubu hala "malcolm nerede, üniversiteye mi gitmiş, o olmadan malcolm in the middle olur mu?" cinsi yorumlar yazabiliyor. "middle of nowhere" falan olsaymış bu mükemmel dizi de o tür saçma yorumlardan kurtulabilirmiş herhalde...


  (moramada - 21 Aralık 2009 15:52)

 • comment image

  malcolm in the middle'a çeşitli yönlerden benzerliği kaçınılmaz derecede ne yazık ki. aptal abi reese'i alıp yerine ortanca kız kardeş sue'yu koymuşlar, akıllı malcolm ile garip küçük kardeş dewey'i birleştirip brick'i koymuşlar. bir de ergen abimiz axl var. dizinin odak noktası da malcolm yerine anne frankie. bir tek babalar farklı gözüküyor. ama neil flynn hâlâ gözümde scrubs'taki the janitor, onu bir türlü aşamadım.

  malcolm in the middle'daki gibi garip aile yapısı, çocukların yaptığı absürdlükleri normal karşılayıp absürdlükle karşılık vererek komik durumlar ortaya çıkaran ebeveynler bu dizide de mevcut. bunu çoğu zaman family guy tarzı flashbacklerle besliyorlar.

  durup düşününce o kadar benzerlik yazılabilmesine rağmen gayet farklı bir dizi the middle. dizinin jokeri brick, süper rol yapıyor velet, küçük olduğundan yasalara göre belirli sürelerde çalışmak zorunda olmasa üzerine çok daha fazla yoğunlaşabilirlerdi ama bu kıvamda da gayet güzel gidiyor. bazen sue'ya biraz fazla yükleniyorlarmış gibi görünüyor, aptal karakterlerin makus talihi bu ne yazık ki. axl'ın ergenliği konusunda da biraz çelişkiye düşüyorlar, bazen çok çocuksu bazen tam ergen davranabiliyor.

  özet: malcolm in the middle'ı seviyorsanız bir şans verin bence.


  (frant1c - 29 Ocak 2010 22:36)

 • comment image

  sezon finaliyle değeri gözümde yüzde elli düşen dizidir.

  gilmore girls'ün bir bölümünde rory okuldaki sınavına geç kalmıştır. lorelai arabasını ona verir. rory'e yolda bir geyik çarpar. bölüm boyunca şöyle diyaloglar duyarız:

  rory: i got hit by a deer.
  x: you hit a deer?
  rory: no, i got hit "by" a deer.

  işte işbu dizi bu mizanseni birebir araklamıştır. yazıklar olsundur. yakışmamıştır.

  onun dışında güzel dizi. abc'nin komedi kuşağına yakışıyor. malcolm in the middle ile karşılaştırmamak imkansız ama şimdilik daha ayakları yere basan ve gerçekçi bir komedi olarak ilerliyor. malcolm daha absürd komediye kayan sahneler de barındırıyordu. ikinci sezonun da ilki kadar iyi olması dileğiyle...


  (under rug swept - 28 Mayıs 2010 14:54)

 • comment image

  süper bir dizi bu. acayip seviyorum. hiç bitmesin, 20 dakika değil 1 saat sürsün.

  kaçıncı bölümdü bilmiyorum ama, ikinci sezonda, öğrenci değişimi ile gelen japon çocuğun olduğu bölümden sonra yarım saat güldüm...

  --- spoiler ---

  frankie'nin "hem o bize bişeyler kattı, hem de biz ona.." temalı konuşmasından sonra, çocuğun evde donla oturup* kendi kendine fısıldamasını* görmek gözümden yaş getirdi...

  ---
  spoiler ---


  (black wings gray eyes - 20 Aralık 2010 11:50)

 • comment image

  comedymax'in her nedense bir süredir biz sevenlerinden ayırdığı mükemmel dizidir. kahramanım brick'ten bu kadar zaman ayrı kalmak...vay anasını! nettin bize comedymax?


  (tunamuna - 21 Şubat 2011 17:35)

 • comment image

  son derece eglenceli jimmy eat world sarkisi. kendini kotu hisseden bayanlar icin gelsin:

  it just takes some time, little girl you're in the middle of the ride.
  everything will be just fine, everything will be allright.


  (dieforyou - 11 Nisan 2013 15:05)

 • comment image

  şarkının sonuna doğru araya giren şen gitar solosu bir "rollercoaster ride" gibidir; "in the middle of the ride" dedikleri zaman bu canlanır kafamda. güzel şarkı vesselam.


  (wounded walker - 19 Eylül 2003 18:40)

 • comment image

  bugüne kadar nasıl haberim olmadığına şaştığım dizi. pilot bölümünde anlatılan kadının hayatı o kadar, o kadar berbattı ki, kendi hayatımı çok beğeniyorum artık. öyle etkileri olabilen bir komedi.


  (biyiksiz kedi mahmut - 4 Mayıs 2013 17:55)

 • comment image

  jimmy eat worldün bleed american albümündeki zor zamanlara yardımcı olma niteliğindeki şarkısı. müzik gaza getirici, sözleri destek olucu, harika şarkı.

  hey, don't write yourself off yet.
  it's only in your head you feel left out or looked down on.
  just try your best, try everything you can.
  and don't you worry what they tell themselves when you're away.

  it just takes some time, little girl you're in the middle, it'll up the ride.
  everything will be just fine, everything will be allright.

  hey, you know they're all the same.
  you know you're doing better on your own, so don't buy in.
  live right now.
  yeah, just be yourself.
  it doesn't matter if it's good enough for someone else.

  it just takes some time, little girl you're in the middle of the ride.
  everything will be just fine, everything will be allright.
  it just takes some time, little girl you're in the middle of the ride.
  everything will be just fine, everything will be allright.

  hey, don't write yourself off yet.
  it's only in your head you feel left out or looked down on.
  just do your best, do everything you can.
  and don't you worry what the bitter hearts are gonna say.

  it just takes some time, little girl you're in the middle of the ride.
  everything will be just fine, everything will be allright.
  it just takes some time, little girl you're in the middle of the ride.
  everything will be just fine, everything will be allright.


  (annie - 6 Ocak 2002 13:54)

Yorum Kaynak Link : the middle