Çıkış Tarihi     : 15 Mayıs 2020 Cuma, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Biyografi,Komedi,Drama,Tarih
Taglar             : Kızıl -cık,monarch,Kraliyet ailesi,Çar,eighteenth century
Ülke                : Avustralya,İngiltere
Yapımcı          :  Thruline Entertainment , Echo Lake Entertainment , Macgowan Films
Yönetmen       : Geeta Patel (IMDB), Matt Shakman (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Tony McNamara (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Christophe Tek (IMDB), Michael Odin Cartwright (IMDB), Elle Fanning (IMDB)(ekşi), Bayo Gbadamosi (IMDB), Nicholas Hoult (IMDB)(ekşi), Florence Keith-Roach (IMDB), Paul O'Kelly (IMDB), Tonto Appiah (IMDB), James Berkery (IMDB), Matthew Churcher (IMDB), Sebastian De Souza (IMDB), Sacha Dhawan (IMDB), Julian Ferro (IMDB), Phoebe Fox (IMDB), Adam Godley (IMDB), Roman Green (IMDB), Douglas Hodge (IMDB), Jodi Hutton (IMDB), Louis Hynes (IMDB), Robert Jarvis (IMDB), Gwilym Lee (IMDB), Imogen Ruby Little (IMDB), Teresa Mahoney (IMDB), Katarina Martin (IMDB), Obie Matthew (IMDB), Elliot Morris (IMDB), Glen Passingham (IMDB), Abraham Popoola (IMDB), Belal Sabir (IMDB), Danusia Samal (IMDB), Seren Sandham-Davies (IMDB), Raphael Sowole (IMDB), Charity Wakefield (IMDB), Josh Weston (IMDB), Asheq Akhtar (IMDB), Rob Day (IMDB), Scarlett Maltman (IMDB), Christianne Oliveira (IMDB), Dee Pearce (IMDB), Charlie Price (IMDB) >>devamı>>

The Great ' Dizisinin Konusu :
17. yüzyılda Avusturya’nın kırsal kesiminde yaşayan genç bir kadın, bir Rus imparatoru ile evlenir. Fakat bu evlilik genç kadını kendi mutluluğu ve Rusya'nın geleceği arasında bir seçim yapmak zorunda bırakır. Dizide, Rus İmparatoriçesi II. Katerina’nın sansasyonel hayatına odaklanılıyor. II. Katerina’nın yükselişini ele alındığı dizide aynı zamanda kocası İmparator Peter ile olan olaylı ilişkisine de değiniliyor.


 • "ilk fragmanı yayınlanan elle fanning başrolündeki 15 mayıs'ta başlayacak yeni hulu dizisi."
 • "oyunsever * bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *"
 • "the favorite’ın yazarından aynı mizahi yapıya sahip 10 bölümlük çok eğlenceli bir dizi. uzun zamandır bekliyordum, iki bölümünü izledim günümü yaptı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  dün yayınlanan hulu dizisidir.
  10 bölümü de aynı anda hem tv time uygulamsında hem de stermio da yayınlanmış olmasına rağmen tc de bulunduğu tek platform olan dizibox sadece 1 bölümünü çevirip yayınladı. nolurdu 10ununu da yayınlasanız stermio da alt yazı yok ve dizideki ingilizce benim seviyemin bi tık üstünde :( üzüldüm umarım kalan bölümleri en kısa zamanda altyazılı paylaşılır karantina döneminde


  (123456asdfg - 16 Mayıs 2020 22:46)

 • comment image

  15 mayıs'ta yayınlanacak, the favourite'ın senaristlerinin elinden çıkma, çariçe ikinci katerina'nın gençliğini ve petro ile evliliğini konu alan hulu dizisi. fragmanları, posteri sofia coppola'nın kült haline gelen 2006 yapımı marie antoinetteinden fazlasıyla esinlenildiğini düşündürdü. üçüncü petro'nun sadist ve dengesiz yönünü iyi anlatacak gibi. katerina, rusların deyimiyle "matushka"* gelin geldiği ülkede rus kocasını devirip 30 küsür sene tahtta oturan bir alman, metreslerinden çocuk yapan krallar gibi metresinden çocuk doğuran kraliçe bir figür olarak çok dikkat çekici. birinin -tahminimce- biteceği yerde diğeri başlamış olsa da helen mirren'in catherine the great'iyle bütünlük oluşturacağını sanmıyorum, konseptleri farklı.


  (isolde - 2 Mayıs 2020 10:47)

 • comment image

  çarlık rusyasını hicveden hulu dizisi. komedi ama daha ziyade kara komedi. hbo'nun 3 bölümden oluşan, catherine'in yaşlılığını işleyen catherine the great dizisinden çok farklı. ton, diyalog, her şeyi catherine the great'ten farklı. ama gene de birini bitirince diğerine başlanabilir. niyeyse hollywood bu aralar catherine'in hayatını işlemeyi pek seviyor. keira knightley de bir filmde catherine'i oynayacaktı ama proje iptal edilmiş olabilir. neyse the great'e dönersek... the favourite'in senaristlerinden tony mcnamara dizinin yaratıcılığını / showrunnerlığını / senaristliğini üstlenmiş. yani the favourite'le aynı tonda, aynı konseptte bir iş var karşımızda. mcnamara ingiliz aristokrasisini ve sarayı nasıl işlediyse bunda da rusya'yı öyle işliyor. eğlenceli bir dizi. ama her yerden bir siyahinin, bir hindistanlının çıkması, berrak bir amerikan ingilizcesinin (aksansız) konuşulması diziden koparmıyor değil.
  elle fanning iyi ama dikkati asıl çekenler (şimdilik) phoebe fox'la charity wakefield oldu. fox sınıf düşmüş marial rolünde pek eğlenceli.


  (sherlock holmes 90 - 17 Mayıs 2020 11:43)

 • comment image

  (bkz: ikinci katerina) nın imparatoriçe olmasını ve tahtı ele geçirmesini anlatan dizi. hemen çıktığı gibi izledim ki bi tarihi dizi manyağı olarak bayıldım. mükemmel komik sarkastik bir şekilde anlatılan tarih sevilmez de ne yapılır ki zaten. keşke her hafta bir bölüm yayınlanmasa dedim ki toplamda da 10 bölümlük bir diziymiş. izleyiniz efenim...


  (amanmadam - 16 Mayıs 2020 00:15)

 • comment image

  the favorite’ın yazarından aynı mizahi yapıya sahip 10 bölümlük çok eğlenceli bir dizi.

  uzun zamandır bekliyordum, iki bölümünü izledim günümü yaptı.


  (sismanronaldo - 18 Mayıs 2020 02:01)

 • comment image

  nicholas hoult ve elle fanning pek seven, çokça beğenen şahsımı ironik üsluplu karanlık karakterleriyle mest etmiş dizi. özellikle sevgili hoult göz dolduruyor* ("give me some of your medals").

  hikayenin akışından ziyade karakterler bağlıyor diziyi. her biri kendine has üslubuyla, ince yazılmış sarkastik ve ironik diyaloglarıyla oldukça eğlenceli vakit geçirtiyor. tek solukta (biraz da işsizlikten) beş bölümü bitirdim.

  şimdiye kadar en çok sevdiğim cümle:

  -brief is always relief (the emperor ile empress'in ilk birlikteliğinin ardından gelen yorum)

  edit: yeni bir tane geldi, hemen yazmam lazım:

  -hmm that looks like pussy. look, amazing! that's god archie. why did he make this fruit look like pussy if he does not wish us to eat pussy and have fun?!


  (zephyrantes - 19 Mayıs 2020 22:53)

Yorum Kaynak Link : the great