Süre                : 1 Saat 41 dakika
Çıkış Tarihi     : 27 Şubat 2020 Perşembe, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Macera,Gizemli
Taglar             : hapis cezası,Kabile,genç kız,mystery story
Ülke                : Avustralya
Yapımcı          :  Every Cloud Productions
Yönetmen       : Tony Tilse (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Deborah Cox (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Essie Davis (IMDB)(ekşi), Ashleigh Cummings (IMDB)(ekşi), Rupert Penry-Jones (IMDB)(ekşi), Miriam Margolyes (IMDB)(ekşi), Jacqueline McKenzie (IMDB)(ekşi), Hugo Johnstone-Burt (IMDB)(ekşi), Daniel Lapaine (IMDB)(ekşi), Nathan Page (IMDB)(ekşi), John Waters (IMDB), Ian Bliss (IMDB), Anthony Sharpe (IMDB), Khaled Abol Naga (IMDB), John Stanton (IMDB), Nicole Chamoun (IMDB), Izabella Yena (IMDB), Travis McMahon (IMDB), William Zappa (IMDB), Lee Mason (IMDB), Holly Austin (IMDB), Joshua Lin Hodge (IMDB), Brice Bexter (IMDB), Mehdi Lamrini (IMDB), Thomas Filer (IMDB), Timna De Silva (IMDB), Huw Jennings (IMDB), Mansour Badri (IMDB), Robert Shook (IMDB), Glenn Van Oosterom (IMDB), Tristan Sime (IMDB)

Miss Fisher & the Crypt of Tears (~ Panna Fisher i Krypta Lez) ' Filminin Konusu :
Miss Fisher & the Crypt of Tears, büyük bir gizemi ortaya çıkarmaya çalışan Phryne Fisher ve dedektif Jack Robinson’ın maceralarını konu ediyor. Haksız yere hapishanede bulunan bir kızı kurtarmasını ardından Fisher, büyük bir gizemi ortaya çıkarmak için harekete geçer. Fisher, paha biçilmez zümrütler, eski lanetler ve Shirin’in unutulmuş kabilesinin şüpheli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardındaki gizemi ortaya çıkarmak için Arap Çölü’ne gider. Yakışıklı dedektif Jack Robinson'ın yardımıyla gizemi çözmeye çalışan Fisher, kendisini zorlu bir maceranın içinde bulur.


 • "1920 melbourne'ında geçen avustralya abc1 yapımı dizi."
 • "netflix sayesinde farkettiğim ve kendimi kaptırdığım dizi. özellikle sherlock ve hercule poirot sevenler derneği üyelerine şiddetle tavsiye ediyorum."
 • "netflix'ten tüm sezonları altyazılı olarak izlenebilen dizi."
 • "“agatha christie's poirot” tadında, keyifli dedektif dizisi"
Facebook Yorumları
 • comment image

  avustralya yapımı kadın dedektifli oldukça keyifli bir dizi. miss fisher hayatı doya doya yaşamayı iyi bilen, bir nevi kadın james bond olarak anılan, eğlenceli bir karakter.
  an itibariyle 2 sezonu izlenebiliyor ve 3.sezonu görmeyi de umuyoruz. türkçe altyazıları maalesef yok, halbuki daha çok ilgi görmeyi hak eden kaliteli yapımlardan biri. (bir diğeri the hour.)


  (sera - 26 Şubat 2014 11:32)

 • comment image

  eğlencelik ya da çerezlik tabir edilen dizilerden.

  ancak sherlock biz izleyenleri nasıl eğittiyse, her bölümde cinayeti şıp diye çözüyorum ülen ben. ipuçlarını öyle bir yakalıyorum ki, değme dedektifler yanımda çömez kalır.

  ya o ya da çok basitçe işlenmiş bölümler.
  bence ilk şık geçerli.*


  (mjorate - 22 Eylül 2017 20:11)

 • comment image

  bu dizide garip bir şey var. normalde böyle dizileri çok seven biriyim ve her seferinde çok merakla oturuyorum başına çünkü kötü bir dizi diyemem ama bir şekilde bölümün ortasında başka şeylerle uğraşırken buluyorum kendimi. eksiğin ne olduğunu anlayamadım ama çok fazla olay olmasına rağmen bir şekilde sıkıcılaşıyor bir süre sonra.


  (gustave - 12 Kasım 2017 22:11)

 • comment image

  canım arkadaşım not sure i understand'in tavsiyesiyle başlayıp on günde üç sezonunu su gibi içtiğim dizi. bir de filmi çekiliyormuş, onu izlemeyi de iple çekiyorum.

  hikâye 1929'da avustralya'da geçiyor. baş kahramanımız miss phryne fisher, 40'larının başında, deli dolu, çok zeki ve becerikli, hayatı yaşamayı bilen, çapkın, özgür ruhlu bir kadın. onun da geçmişten gelen acıları, kalp yaraları var; ancak bunlara esir olmamayı ve hayata daima pozitif bakmayı başarabiliyor. zengin bir kadın olduğu ve elit çevrelerle bağlantısı olduğu için pek çok kapı da açılıyor önünde; ancak ilk bölümden sonra meslek olarak seçtiği dedektiflik kariyerinde kendisine en büyük yardım, şehrin önemli bir polis müfettişi olan jack robinson'dan geliyor. jack robinson ise miss fisher'ın tam tersi: olgun, son derece erdemli bir beyefendi. ancak zıt kutuplar birbirini çekermiş misali ikili arasında pek de tatlı bir romantizm var ki, izlerken ergen kızlar gibi kıkırdatıyor insanı :) miss fisher ve dedektif robinson dışında dizideki diğer karakterlerin hepsi de istisnasız çok sevilesi, minnoş karakterler. miss fisher'ın genç hizmetçisi dot (ki miss fisher onu ortamlarda hep "my companion" olarak tanıtacak kadar zarif bir hanımdır), müfettiş robinson'un genç yardımcısı memur hugh, miss fisher'ın ev çalışanları mr. butler, cec ve burt, teyzesi aunt prudence ve evlat edindiği küçük jane, her biri birbirinden şeker tipler. dizi bir yandan cinayet hikayeleri anlatırken bir yandan da bu sevimli insanların muhabbetlerini ekrana getirerek resmen mutluluk hormonu salgılatıyor insana :)

  dizideki cinayet hikayeleri de hiç fena değil. çok acayip, insanın ağzını açık bırakan cinsten bulmacalar değil belki; ancak izlemesi keyifli, akıp giden hikayeler. benim favorim ikinci sezon son bölümdeki agatha christie'nin 10 küçük zenci'sini çağrıştıran noel hikayesi oldu. ayrıca kâh yahudi cemaatine, kâh italyan mafyasına konuk oluyoruz; bu anlamda da her öyküde birbirinden farklı tatlar yakalamak mümkün.

  işte böyle. çok sevdim, bayıla bayıla izledim. rizzoli & isles'tan sonra ilk kez bir dedektif dizisi aynı zamanda bu kadar pozitif enerji verdi bana. benzer zevkte olan arkadaşlara içtenlikle tavsiye ederim.


  (sarmasik gozlu kiz - 2 Ağustos 2018 14:10)

 • comment image

  kostümleri, ve özellikle de fisher'in kıyafetleri ile ödülü hakeden bir yapım.

  hafif, eğlenceli, insanı yormayan ama kendine çeken sıcak bir dizi. olmuş efendim.

  aralarda da hep progresive mesajlar var tabii...


  (inglisticir - 22 Kasım 2018 00:52)

 • comment image

  avustralya yapımı 1920'lerde geçen detektif dizisi. eski tip detektif hikayelerini andırıyor. kostümler ve ortamı çok güzel yapmışlar.

  dizideki başkarakter phrine fisher çok yetenekli ve zeki bir kadın. kanımca şuan televizyonda yazılan en iyi kadın karakterlerden biri. dizideki diğer kadın karaktelerin de başarılı ve özgün olamsı farkını ortaya koyuyor.

  dizinin diğer jenerik polisiye dizilerden farkı yan konuların gerçektan ilerliyor olması. gerçi sadece bu değil dizi genel olarak çok özgün. karakterler sıkıcı değil ve kast gerçekten uymuş.

  çok da ciddi olmayan hafif, sempatik bir dizi. şimdilik kısa 3 sezonu var. dizinin 2012'de çıkmış ve son sezpnun da 2015 de yayınlanmış olmasına rağmen hala devam ediyor gözüküyor. ama yakın zamanda yeni sezon çıkacak gibi değil. şuanda filmi çekilmeye başlanmış. umarım güzel olur.


  (benichyn - 1 Aralık 2018 14:39)

Yorum Kaynak Link : miss fisher's murder mysteries