Çıkış Tarihi     : 05 Mart 2020 Perşembe, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Drama,Gizemli,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Taglar             : Tv mini serisi,boyfriend murdered,Cinayet soruşturması,computer engineer,Rus casus
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  DNA Films , FX Productions , Scott Rudin Productions
Yönetmen       : Alex Garland (IMDB)
Senarist          : Alex Garland (IMDB)
Oyuncular      : Sonoya Mizuno (IMDB)(ekşi), Nick Offerman (IMDB)(ekşi), Jin Ha (IMDB), Zach Grenier (IMDB), Cailee Spaeny (IMDB), Alison Pill (IMDB)(ekşi), Stephen Henderson (IMDB)(ekşi), Karl Glusman (IMDB)(ekşi), Jefferson Hall (IMDB), Amaya Mizuno-André (IMDB), Linnea Berthelsen (IMDB), Alejandro De Mesa (IMDB), Akshay Kumar (IMDB), Oliver Powell (IMDB), Georgia King (IMDB), Aimee Mullins (IMDB), Caitlin Kimball (IMDB), Luyanda Unati Lewis-Nyawo (IMDB), Janet Mock (IMDB), Britton Sear (IMDB), Corey Johnson (IMDB), Brian d'Arcy James (IMDB), Amelia Sciandra (IMDB), Liz Carr (IMDB), Joshua Lacey (IMDB), Judith Amsenga (IMDB), David Tse (IMDB), Shay Vawn (IMDB), Mark Ciarrocchi (IMDB), Summer Hsin Yo Forbes (IMDB), Eysteinn Sigur?adrson (IMDB), Liz Eldridge (IMDB), Kami Lieu (IMDB), Gianni Calchetti (IMDB), James Bumatai (IMDB), Chris Falcon (IMDB), Obie Matthew (IMDB), Tiffany Phan (IMDB), Sarah Swain (IMDB), Stuart Whelan (IMDB)

Devs ' Dizisinin Konusu :
Devs, genç bilgisayar mühendisi Lily’nin hikayesini ekrana taşıyacak. San Francisco’daki bir teknoloji firmasında çalışan Lily, erkek arkadaşının ortadan kaybolmasıyla sarsılır. Lily şirketin gizli geliştirme departmanını araştırmaya başladığında bazı şeylerin erkek arkadaşının ortadan kaybolmasıyla ilişkili olduğunu keşfeder.


 • "ağaç altı sohbetlerinin beni benden aldığı dizi. 8 bölümmüş, gayet güzel gidiyor. alex garland dehasından kötü bir şey beklemek ayıp olur."
 • "olan yine jamie'ye oldu."
 • "son yayinlanan bolumu bölümü yani 5. bölüm beni inanilmaz baymistir umarim son 3 bölüm güzel olur. halbuki ilk bölümler ne kadar da güzel demistim"
Facebook Yorumları
 • comment image

  --- spoiler ---

  nick offerman konuşuyor...
  evren deterministtir. tanrısızdır,nötrdür.ve yalnızca fizik kurallarıyla tanımlanır. misket itildiği için yuvarlanır.insan acıktığı için yemek yer.bir etki daima önceki bir sebebin sonucudur.adeta bir kaos gibi gözüken yaşadığımız hayatlar aslında bir tramvay hattında yaşanan bir hayat gibidir.önceden belirlenmiştir.yolundan sapmaz. (bkz: determinist). devamı daha da heyecan verici adam 3dk konuştu her şeyi açıkladı.

  anlamayının kafasına sarı poşet
  ---
  spoiler ---


  (havhav - 5 Mart 2020 16:27)

 • comment image

  ilk iki bölüme bakarak çok farklı, klas bir dizi diyebilirim.

  kıvamında bir gizem ve gerilim var, mevzunun sinsi gaddar endüstriyel casusluk kısmı var, mekanlar oyuncu kadrosu çok iyi. diyaloglar kasmıyor sıkmıyor.


  (brutus slachtbeest - 7 Mart 2020 22:31)

 • comment image

  --- spoiler ---

  bölüm 3 özet
  (bkz: fibonacci serisi) (bkz: kova çağı) (bkz: aptallar çağı)
  ---
  spoiler ---

  --- spoiler ---

  bölüm 3 şöyle başladı
  katie: ne izliyorsunuz
  stewart: ilişkiye girmekte olan arthur miller ve marilyn monroe..
  katie: insan varlığının doğasını kökünden değiştirecek bir teknoloji yarat ve porno için kullan.sadece iki kuralımız var 1-geleceğe değil sadece geçmişe bakıyoruz. 2-insanların özeline girmiyoruz..
  stewart: bu zamana kadar yaşamış olan neredeyse herkes iki insan cinsel ilişkiye girdiği için var oldu insan davranışlarına bakarsak ilişkiye girmek nefes almak gibidir.senin saplantıların benim saplantılarım değil..

  (bkz: stewartcıyız vesselam)
  ---
  spoiler ---

  turtles all the way down insanlarının izlememesi gereken dizi..kaplumbağaları pistten alalım.


  (havhav - 12 Mart 2020 12:55)

 • comment image

  bilim-kurgu severler için yılın dizisi olmaya aday dizi. kamera arkasının backgroundu çok sağlam. reklam için kullandıkları annihilation ve `ex machina'nın yönetmeninden klişesi beklentiyi arşa çıkardı. henüz 3 bölüm yayınlanmış şimdilik beklentimin altında kaldı ama bir şekilde izlettiriyor.

  bu arada sonoya mizuno izlediğim en iyi asyalı aktris olabilir. asya sinemasının en büyük eksisi oyunculardı genelde yapay olurlardı ama bu kadın ex machina de vücudunu maniac dizisinde ise oyunculuğunu konuşturmuştu. burada ikisini birden gösteriyor.

  --- spoiler ---

  henüz 2 yıl önce tanıştığın -ki 2 yıl da kesin değil belki daha da kısa süre- birisi hiç kimsenin ne yapıldığını bilmediği bir projeye dahil oluyor ardından rus ajanı çıkıyor sonra gidip güzelce intihar ediyor. sen de bu anı gözlerinle görmene rağmen ama o intihar edecek bir insan değil diyerekten dedektifliğe başlıyorsun. kusura bakma da öyle aşkın ızdırabına tükürürüm.

  ---
  spoiler ---


  (chiafi - 15 Mart 2020 16:23)

 • comment image

  iyi başlayan dizi.

  alex garland'in işi olduğunu 35. saniyesinde anlıyorsunuz. alex gözümde vincenzo natali ve andrew niccol ikilisine 3. silahşör oldu, d'artagnan olarak da cary fukunaga yazalım.

  öykü beklediğimiz öykü, cast fena değil. bu indie işlerde amerikan draması ağırlığına göre tiksinti duyuyorum. bu yapımda doz kaçırılmaz gibi duruyor, kısa olduğu için umutluyum. çok heveslendim ve keyif aldım. bana bunlarla gelin.


  (uruguayli golcu - 8 Mart 2020 12:47)

 • comment image

  öffff dedirten, iç şişiren bir temposu var. mekân tasarımından kamera hareketlerine, replik hızından ne idüğü belirsiz müziklerine ve konusuna dek her şey iç şişiriyor, bunaltıyor. yooo dostum, virüsle uğraştığımız şu günlerde bu denli iç şişiren bir yapıma en fazla 2,5 bölüm (3'ü yarıda bıraktım) tahammül edebiliyorum. zaten dizi enflasyonu var, filmlerden çok dizi üretiliyor, bundan sonra "ayy madem başladım, bitireyim" klişesine girmeyeceğim, çatır çatır bırakacağım. bu insanlık için büyük, benim için küçük adımdan sonra devs'in fişini çekiverdim. alex garland üzüldü mü bilemem ama açıkçası garland'ın ex-machina dışındaki yapımlarına da genelde dudak büküyorum, o yüzden sürpriz değil bu karar. annihilation seven devs de sever, anni. sevmeyen bunu da sevmez kanımca. ben anni.'yi sevememiştim, kitabını da epey vasat bulmuştum. devs aynı tempo / atmosfere, benzer bir konuya sahip.

  gene ortada bir kötülük var, gene kaybolan bir eş var, gene eşinin peşinden giden, olayları soruşturan bir kadın var. ama açıkçası 2. bölümde yaşananlar ve dizinin sıkıcı gizemli tarafı, ayrıca pek sevdiğim nick offerman'a sarı peruk taktırıp onu dertli efkârlı bir villain'a dönüştürmeleri gibi hamleler göz devirmeme neden oldu. mr. robot'un adı anılmış, evet, ortada besbelli gene kötücül bir şirket var ama ben daha ziyade alien/prometheus'taki şirkete benzettim. ama rus-amerikan çatışması falan pek çiğ işlenmiş s01e02'de. aslında çoğu şey çiğ kalmış. inandırıcılık yok. yukarıda da yazılmış, çalışan patronuna hayat konusunda tavsiye verdiği sahne çiğlikten ölüyor. kavga sahnesine hiç girmeyeyim veya şirketi gizli tutma çabasına. oyunculuklar da öykü kadar sıkıcı. alison pill misal, robot misali bir karakter ortaya çıkarmış, dertli patronun çalışanları arasındaki kuşak / etik çatışmaları da göz devirtiyor bu arada. ne bileyim, hiçbir tarafını sevemedim bu işin.


  (sherlock holmes 90 - 15 Mart 2020 20:35)

 • comment image

  --- spoiler ---
  son bölümde mutfak masasındaki sohbet sırasında rastgelelik tartışılırken, radyoaktif bozunuma değinilmemesi hakikaten olmamış. dizinin fantastik savı ancak, birisi gerçekten rastgele bir şeyden bahsettiğinde akla ilk gelecek şey yerine, abuk subuk saçma sapan rastgelelik örnekleri çürütülerek savunulabilmiş. sen bu kadar şekil bir dizi çek, bu kadar dandik bir teorik zemine oturt, insan gerçekten hayret ediyor. dizinin bir bilim danışmanı varsa, senaristleri terlikle kovalamış olması lazım.
  ---
  spoiler ---


  (hasihasi - 4 Nisan 2020 04:17)

 • comment image

  son yayinlanan bolumu bölümü yani 5. bölüm beni inanilmaz baymistir umarim son 3 bölüm güzel olur. halbuki ilk bölümler ne kadar da güzel demistim


  (guzelpatates - 28 Mart 2020 18:17)

Yorum Kaynak Link : devs