Çıkış Tarihi     : 24 Nisan 2020 Cuma, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Cinayet,Drama,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : Tv mini serisi,oğlan,Soruşturma,Iki katil,Gizemli kötü adam
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Anonymous Content , Paramount Television
Yönetmen       : Morten Tyldum (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Mark Bomback (IMDB)(ekşi),William Landay (IMDB)
Oyuncular      : Chris Evans (IMDB), Michelle Dockery (IMDB)(ekşi), Betty Gabriel (IMDB), Sakina Jaffrey (IMDB)(ekşi), Cherry Jones (IMDB)(ekşi), Bradley Ryan Knispel (IMDB), Jaeden Lieberher (IMDB)(ekşi), Pablo Schreiber (IMDB), Jordan Alexa Davis (IMDB), Daniel Henshall (IMDB), Ben Taylor (IMDB), Ted Arcidi (IMDB), Megan Byrne (IMDB), Tamara Hickey (IMDB), Joseph Oliveira (IMDB), Neil Towne (IMDB), Poorna Jagannathan (IMDB), Jeff Bouffard (IMDB), Netta Dar (IMDB), Adam Desautels (IMDB), Patrick Fischler (IMDB), Odis Spencer (IMDB), Hannah Yun (IMDB), Nino Del Padre (IMDB), Devon Diep (IMDB), Larry Eudene (IMDB), Shawn Fitzgibbon (IMDB), Liam Kilbreth (IMDB), Laurie Kwiatkowski (IMDB), Hale Lytle (IMDB), Cheryl McMahon (IMDB), Carrie Ann Quinn (IMDB), William Xifaras (IMDB), Scott Sederquist (IMDB), Aaron Andrade (IMDB), Michael Balzano III (IMDB), Brina (IMDB), Peter Brownlee (IMDB), Marilyn Busch (IMDB), Berlis Cuevas (IMDB) >>devamı>>

Defending Jacob (~ Défendre Jacob) ' Dizisinin Konusu :
William Landay'in aynı adlı çok satan romanından uyarlanan "Defending Jacob", 14 yaşındaki oğlunun bir cinayetle suçlanmasının ardından davayı soruşturmaya başlayan savcı Andy Barber’ın öyküsünü takip ediyor. Ülkenin en saygın savcılarından biri olan Andy Barber, hayatının en zorlu davası ile karşı karşıyadır. Dava ile ilgili araştırma yapan Barber, davada derinlere indikçe oğlu ile ilgili hiç bilmediği gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.


 • "24 nisan'da yayınlanmaya başlayacak başrolünde chris evans'ın yer aldığı yeni apple tv dizisi."
 • "ilk üç bölümünüyle çok güzel bir giriş yaptı, umarım bu şeklide devam eder chris evans da kütür kütür maşallah"
 • "ilk üç bölümü yayınlanan dizi.ilk bölüm itibarıyla başarılı gibi duruyor."
 • "chris evans’ın kaptan amerika harici oyunculuğuda iyimiş he"
 • "cekimleri enfes yeni apple tv dizisi. reklam giydirme falan cok var, herkesin elinde iphone.edit:subyanci adamin eline android telefon vermisler ajkdgvasfhkdjasgjdfkasgfkjasgdlkasfdkj"
 • "apple'ın dizi olarak uyarlayacağı william landay romanı. başrolde chris evans olacak."
 • "kadrosunda, downton abbey'in zarif güzelliği, lady mary crawley rolüyle tanınırlığını artıran michelle dockery ve chris evans'ında yer alacağı tv projesi.imdb"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ilk üç bölümünüyle çok güzel bir giriş yaptı, umarım bu şeklide devam eder chris evans da kütür kütür maşallah


  (lordkarakarga - 26 Nisan 2020 14:33)

 • comment image

  cekimleri enfes yeni apple tv dizisi. reklam giydirme falan cok var, herkesin elinde iphone.

  edit:
  subyanci adamin eline android telefon vermisler ajkdgvasfhkdjasgjdfkasgfkjasgdlkasfdkj


  (make the world go away - 26 Nisan 2020 05:25)

 • comment image

  amerikalı yazar william landay'ın bir romanı. konusu new england bölgesinde savcı olarak görev yapan bir adamın 14 yaşındaki oğlunun bir okul arkadaşını bıçakla öldürmekle suçlanması diyebiliriz. olay basit bir cinayet gibi görünse de olay örgüsü çok katmanlı ve bireyler arasındaki ilişki, gerek karı-koca, gerekse baba-oğul arasında nefis işlenmiş. özellikle amerikan yargı sistemi, jüri üyelerinin seçimi ve tanıkların sorgulanması ilginizi çekiyorsa bu kitaba bakılabilir. landay'ın eski bir savcı olması bu sahneleri çok gerçekçi ve inandırıcı diyaloglarla yazmasına fayda sağlamış.


  (relapsed - 1 Temmuz 2017 21:24)

 • comment image

  mahkeme filmlerini sevenler için harika bir yapım olacağa benziyor. nitekim kitap çok çok iyiydi. ilk üç bölümden anladığım kadarıyla dizi de harika gidiyor. konudan bahsedilmiş ama ben kurgunun gidişatından bahsedeyim. yazarın kendisi de bölge savcısı yardımcısı olarak çalıştığından hukuk sistemine ve yargı sürecine hakim. bu yüzden dizide delillerin toplanması, işlenmesi ve bir sonuca varılmasından ziyade sonucun getirdiği ve mahkemenin devraldığı kısımlar odak noktası. bunun dışında bence kitabın en büyük özelliği sanığın ailesinin aklından geçenleri, onların düştüğü ikilemleri de detaylandırmış olmasıydı. başlarına gelecekleri düşününce oyuncuların bu aileye bayağı yakıştıklarını düşünüyorum.

  --- spoiler ---

  bence ebeveynlerin bu tip suçları çocuklarına yakıştıramayıp, benim oğlum/kızım yapmaz dedikleri noktalara çok iyi değinmiş. annesinin ve babasının jacob'a bakış açıları çok farklı. anne, benim oğlum yapmaz dese bile oğluyla ilgili detayları konuşurken onun katil olabilme olasılığını bir şekilde hep aklının bir köşesinde tutuyor ama baba kesinlikle konduramıyor. oğlunun daha 4 yaşındayken yaptığı şeyleri "çocukluğa" veriyor. pedagogdan da normaldir teyidini alınca gözü hiçbir şey görmüyor.

  hayatını katilleri içeri atarak kazanan bir babanın kendi oğluna gelince böyle körleşmesi, eşinin ve psikiyatrın söylediklerine kulağını tıkaması ve hatta çocuğun ikinci cinayetinden sonra bile konduramaması nasıl bir çelişki çok iyi anlıyorsunuz. mesleği içine öyle bir işlemiş ki aslında bilinçaltında oğlunun katil olduğunu biliyor ve farkında olmadan onun delillerden kurtulmasını sağlıyor. cezası da kitabın sonunda. sen katilleri içeri atmak için yarım ömür harca ama hem oğlun psikopat bir katil çıksın hem de oğlunun ne olduğunu anlayan eşinin bir katile dönüşmesini izle.

  ---
  spoiler ---


  (dijalli - 26 Nisan 2020 19:20)

Yorum Kaynak Link : defending jacob