Süre                : 59 dakika
Çıkış Tarihi     : 12 Nisan 2013 Cuma, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Macera,Biyografi,Drama,Fantazi,Tarih,Gizemli,Romantik
Taglar             : Seks sahnesi,Florence italy,Fotoğrafçılık
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  BBC Worldwide Productions , Phantom Four
Yönetmen       : Michael J. Bassett (IMDB)(ekşi), David S. Goyer (IMDB)(ekşi), Jamie Payne (IMDB)(ekşi), Paul Wilmshurst (IMDB)(ekşi), Peter Hoar (IMDB)(ekşi), Charles Sturridge (IMDB), Jon Jones (IMDB), Justin Molotnikov (IMDB)
Senarist          : David S. Goyer (IMDB)(ekşi),Scott M. Gimple (IMDB),Brian Nelson (IMDB),Corey Reed (IMDB)(ekşi),Joe Ahearne (IMDB)(ekşi),Sarah Goldfinger (IMDB),Jami O'Brien (IMDB),Marco Ramirez (IMDB),Matt Fraction (IMDB)
Oyuncular      : Tom Riley (IMDB)(ekşi), Elliot Cowan (IMDB)(ekşi), Lara Pulver (IMDB)(ekşi), Laura Haddock (IMDB)(ekşi), Blake Ritson (IMDB)(ekşi), Gregg Chillin (IMDB)(ekşi), Tom Bateman (IMDB)(ekşi), Eros Vlahos (IMDB)(ekşi), Ian Pirie (IMDB), Hera Hilmar (IMDB), Ross O'Hennessey (IMDB), David Schofield (IMDB), Tim Faraday (IMDB), Estella Daniels (IMDB), Allan Corduner (IMDB), Elliot Levey (IMDB), Nick Dunning (IMDB), Paul Westwood (IMDB), Andrew Brooke (IMDB), Alexander Siddig (IMDB), Michael Elwyn (IMDB), Nicholas Rowe (IMDB), Celyn Jones (IMDB), Rowena Diamond (IMDB), Julian Seager (IMDB), Vincent Riotta (IMDB), Michael Culkin (IMDB), Ted Allpress (IMDB), Simon Armstrong (IMDB), David Sterne (IMDB), Shaun Parkes (IMDB), Ben Loyd-Holmes (IMDB), Erik Madsen (IMDB), Lee Craven (IMDB), Scott Stevenson (IMDB), Lee Boardman (IMDB), Velibor Topic (IMDB), Philip Arditti (IMDB), David Blackwell (IMDB), Patrick Godfrey (IMDB) >>devamı>>

Da Vinci's Demons (~ Da Vinciho démoni) ' Dizisinin Konusu :
David S. Goyer (Batman Begins, The Dark Knight) tarafından kaleme alınan Da Vinci’s Demons, Rönesans’ın başkenti Floransa’da geçirdiği fırtınalı gençlik yıllarında dünyanın en önemli dahilerinden birinin bugüne kadar ‘anlatılmamış’ hikayesinin konu alıyor. Oldukça zeki ve tutkulu olan 25 yaşlarındaki sanatçı aynı zamanda bir mucit, kılıç ustası, aşık, hayalperest ve idealist biri olarak biliniyor. Serbest düşünür olarak, insan üstü diye tabir edilebilecek bir zeka ve yeteneğe sahip olan Da Vinci kendi gerçekliği ve hızla geçen zaman sınırlaması arasında gidip gelmektedir. Geleceği görmekle kalmıyor, aynı zamanda onu yaratıyordu


 • "ilk bölümden türk gelmiş vinci efendiye nargileyle esrar içirtiyor. heykeller falan canlanıyor vinci'nin kafada. türk 500 yıl öncede türk."
 • "ya tutmazsa denilerek daha ilk bölümden içine bir türk sıkıştırılmıştır."
 • "esas kızın üstünden, fatih terim dahil bütün floransa halkının geçtiği bir dizi."
 • "ulan utanmasa gemide higgs bozonunu bulucak pezevenk"
 • "bu saatten sonra olmaz gibi sanki ama olur da dizi türkiye sınırları içinde ayağa düşerse aksesuar mağazalarının camında a4 kağıtla duyurusu yapılacak ilk şey:(bkz: riario gözlüğü gelmiştir)"
 • "02x05 lorenzo medici nin iyice küçük emrah'a bağladığı dizi kilise aforoz etti, metresine da vinci atladı, karısına zenci bir piç. iyi ki anası hayatta değil."
Facebook Yorumları
 • comment image

  da vinci karakteri; deri ceketi, waxlı saçları, piç tavırları ile sanki az önce nusr-et'te yemeğini yemiş, spor arabası ve panpişleri ile gecelere akacakmış izlenimi yaratsa da akıcı ve merakla takip edilebilecek bir dizi.

  kuşları gözlemlediği sahneye bayıldığımı özellikle belirtmeliyim.


  (benim dengemi bozmayiniz - 14 Nisan 2013 11:25)

 • comment image

  2.sezon 1 ve 2. bölümler için

  --- spoiler ---

  yurt dışında yaşayan bir din adamının organize ettiği parelel yapı lorenzo de medici'ye karşı darbe girişiminde bulunmuş medici ailesi önce hezimete uğramış, sarsıntı üstüne sarsıntı geçirmiş,evlerine ateşler salınmış , yuvası yıkılmaya yüz tutmuş, birlikleri bozulmuş ama yinede darbe girişimi basarısız olmuştur akabinde yapılan balkon konuşmasının ardından yüce floransa halkı medici ile yola devam kararı almış,halktan onay alan lorenzo de medici'nin ilk icraatı kendisine darbe girişiminde bulunan parelel yapının elemanlarının inlerine kadar girmek ve gereken cezayı vermek olmuştur.bu arada yurt dışında yasayan din adamının komplo çalışmaları son hızla devam etmektedir.
  ---
  spoiler ---


  (kilici olmayan jedi - 10 Nisan 2014 01:34)

 • comment image

  --- 02x05spoiler ---

  lorenzo medici nin iyice küçük emrah'a bağladığı dizi kilise aforoz etti, metresine da vinci atladı, karısına zenci bir piç. iyi ki anası hayatta değil.
  ---
  spoiler ---


  (karoyedili - 26 Nisan 2014 04:25)

 • comment image

  biri de çıkıp dememiş ki genç osman daha portakalda vitamin bile değilken, osman gazi nasıl 1. osman oluyor amk.

  - you cary blade of osman the first diyor hatun.

  adama sormazlar mı osman the second kim diye ?


  (dedirten yazar - 6 Mayıs 2014 00:40)

 • comment image

  izlenilen videonun karakteriyle empati yapmak, bir süre onun gibi davranmak, düşünmeye çalışmak eminim ki sadece bana ait olan bir durum değil.

  --- zararsız spoiler ---

  bir bölümünde kuşların uçuş dinamiklerini incelemek için da vinci abi üç tane kuş aldı ve bunları saldı. üç saniyede çakozladı mevzuyu. ulan sabahtan beri camın önünden geçen güvercindi kargaydı martıydı envai çeşit kuşa bakıyorum sıfır aydınlanma.

  demek adam eminönü'nde yarım saat geçirse boing felan icat edecekti..


  (ziyade - 3 Aralık 2014 10:24)

Yorum Kaynak Link : da vinci's demons