Süre                : 1 Saat 44 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Mayıs 2020 Cuma, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Komedi,Drama,Romantik
Taglar             : lezbiyen,Çin usulü amerikalı,Aşk üçgeni,genç,aşık olmak
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Likely Story
Yönetmen       : Alice Wu (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Alice Wu (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Leah Lewis (IMDB), Alexxis Lemire (IMDB), Daniel Diemer (IMDB), Enrique Murciano (IMDB)(ekşi), Becky Ann Baker (IMDB)(ekşi), Catherine Curtin (IMDB), Collin Chou (IMDB)(ekşi), Wolfgang Novogratz (IMDB), Haley Murphy (IMDB), Alex D. Jennings (IMDB), Billy Thomas Myott (IMDB), Megan M Stier (IMDB), Veronica Wood (IMDB), Logan Riley Bruner (IMDB), Alexandre Bagot (IMDB), Joe Lanza (IMDB), Gabi Samels (IMDB), Cronin Cullen (IMDB), Abigail Donaghy (IMDB), Mehmet Ozyagci (IMDB), Bonnie Flannery (IMDB), Emma Diner (IMDB), Matt Meinsen (IMDB), Alec Tincher (IMDB), Dean Tierney (IMDB), Patrick Noonan (IMDB), Jim Cleary (IMDB), Daniel Rayome (IMDB), Debbie Miller Nelson (IMDB), Patrick T. Johnson (IMDB), Carol Defillips (IMDB), Cerridwyn McCaffrey (IMDB), Joan Jaffe (IMDB), Michael DeBarge (IMDB), Jonah Falcon (IMDB), Jarrod LaBine (IMDB)

The Half of It ' Filminin Konusu :
The Half of It is a movie starring Leah Lewis, Alexxis Lemire, and Daniel Diemer. When smart but cash-strapped teen Ellie Chu agrees to write a love letter for a jock, she doesn't expect to become his friend - or fall for his crush.


 • "yine bir lezbiyen filmi, netflix'ten başka ne beklerdik ki... ama güzel film."
 • "(bkz: waste of time)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  filmde (bkz: remains of the day) kitabını görmek beni mutlu etti. kitabın üzerinden dönen sohbetler komik sahnelere sebep oldu.başroldeki kız ve babasının arasındaki bağ güzeldi.sosisli taco yapma fikri çık aklımdan


  (bluepaper - 1 Mayıs 2020 19:44)

 • comment image

  felsefe tarihi dozunda başlayıp düğümün çözülme noktasında stand-up komedisi tarzında devam eden, bu tarzı iletmek istediği mesajla da birebir örtüşen netflix filmi.
  siz youtube fragmanı altında saçmalayanlara aldırmayın. imdb puanı 7.4'ü fazlasıyla hak ediyor. ben 7.6 ekşi puanı veriyorum!..
  özetle, teması hayatın sırrına temas ediyor. düğümünü çözemese de saygı duruşu yapıyor ve o düğümü okşuyor. aynı sırra young sheldon da bir rüyasında epey yaklaşmıştı.


  (sanal gezgin - 1 Mayıs 2020 21:37)

 • comment image

  kesinlikle waste of time! yapmış olmak için yapılmış bir film. ne için yapıldığını söylememe gerek yok sanırım. gerçekten aşık olduğu hissini veren filmdeki tek oyuncu paul munsky ki ona da yazık oldu zaten!


  (gadaros - 2 Mayıs 2020 00:59)

 • comment image

  netflix sürekli yeni içerik üretiyor ve bunu çok izlenen kategorileri belirleyerek yapıyor. demek ki lgbti içeren, gençliğe hitaben eden bu tarz dizi ve filmlerin izlenme oranı fena değil ki yapılıyor diye düşünüyorum.

  çok vasat değil, çok iyi de değil ama tatlı hissettiriyor film. fragmanı var bir bakın derim.

  2 saat kaybetmeyi göze almak istemiyor ve çıkarım yapabilecek kadar gözlem yeteneğim var diyorsanız 2 dakikanızı ayırıp, 2 saatinizden de feragat etmezsiniz de hem.

  "sinirlendirmeyin beniii aaa" tadında yazmadım ama ona döndü bilmiyorum.

  bu film bana sürekli aynı klibi hatırlattığı için sevdim. klibi spoiler niteliğinde olabilir belki diye izlenmemeli.

  klip eklenti şeysi

  10/6.5 la uğurluyoruz seni.


  (paraveask - 2 Mayıs 2020 03:41)

 • comment image

  tribeca’dan en iyi film ödülü almışsa da entry girmeyi hak edecek bir film olduğunu düşünmüyorum. ama belirtmek isterim ki opening credits’indeki animasyonu hedwig and the angry inch’in kıymetli soundtrack’i the origin of love’ı anımsattı ve özgünlüğü konusunda bende hayal kırıklığı yarattı. ayrıca filmin dram yönü komediye göre vasat altıydı ve bana kilise sahnesinde cringelerden cringe beğendirdi. tek olumlu olarak görebildiğim yanı ise ellie ve daniel dostluğu oldu.


  (zona pellusida - 3 Mayıs 2020 02:23)

 • comment image

  bazı sahnelerin yeterli etki için eksik kaldığını düşünsem de tatlı bir gülümseme ile kendini izletmiş film oldu benim için. kitaplardan alıntılar, hoş sohbetler, aşk ile ilgili bir miktar sorgulayışlar... ha derseniz ki vaaaoov mu hayır. ama kötü değil. öyle bir film.

  evvelden hasbihal ettiğim bazı kadınlarla mesajlaşmalarımı, mektuplaşmaşarımı anımsattığı için sanırım bu denli laf ettirmedim. :p


  (kafkabiri - 3 Mayıs 2020 19:02)

 • comment image

  “yerçekimi maddenin yalnızlığa tepkisidir” diyor. saçma. insan maddeye anlam katandır, kütle çekimi, anlamdan kaynaklı ancak zenginleşir. farklılıkları anlamak demek, var olmayan özellikleri maddeye atfetmek demek değildir. binaenaleyh, değişim halindeki nesneyi, var olduğu gibi yorumlamak, değişimdeki değişmeyeni yakalayarak kendine katmak olabilir, belki...

  sorgulatıcı, genel geçer bir film.


  (nickine karar veren nickli - 4 Mayıs 2020 04:19)

 • comment image

  netflix'in gereksiz filmlerinden biri daha. imdb puanı ergenler tarafından şişirilmiş. en fazla 5.5 eder.

  https://www.imdb.com/title/tt9683478/

  fragman

  --- spoiler ---

  chu'nun doktoralı mühendis babası ingilizce bilmiyor. olaya bak. *

  2020 yılında mektuplaşan liselileri izliyoruz. ne yapsın gariplerim çekiniyorlar.

  paul, chu'nun aster'e aşık olduğunu öğrendiğinde bu günah, cehennemde yanacaksın diyor. * bu mudur yani? başından beri aynı kıza aşıksınız o kadar şey yaşanmış verdiği tepki cehennemde yanacaksın sfdghfj

  ---
  spoiler ---


  (integralimsi - 8 Mayıs 2020 14:58)

Yorum Kaynak Link : the half of it