Süre                : 44 dakika
Çıkış Tarihi     : 04 Ekim 1990 Perşembe, Yapım Yılı : 1990
Türü                : Drama,Romantik
Taglar             : lise,Beverly hills california,1990'lar,lise arkadaşlar
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  90210 Productions , Fair Dinkum Productions , Propaganda Films
Yönetmen       : Daniel Attias (IMDB)(ekşi), Chip Chalmers (IMDB)(ekşi), Jason Priestley (IMDB)(ekşi), Bethany Rooney (IMDB)(ekşi), Michael Lange (IMDB), Gilbert M. Shilton (IMDB), Jeff Melman (IMDB), James Whitmore Jr. (IMDB), Kevin Inch (IMDB), Christopher Hibler (IMDB), David Semel (IMDB), Charles Braverman (IMDB), Anson Williams (IMDB), Charles Correll (IMDB), Jefferson Kibbee (IMDB), Richard Lang (IMDB), Burt Brinckerhoff (IMDB), Bradley M. Gross (IMDB), Les Landau (IMDB), Victor Lobl (IMDB), Harvey Frost (IMDB), Joel J. Feigenbaum (IMDB), Paul Schneider (IMDB), Scott Paulin (IMDB), Michael Ray Rhodes (IMDB), Richard Denault (IMDB), Artie Mandelberg (IMDB), Jack Bender (IMDB), Bill D'Elia (IMDB), James Eckhouse (IMDB), Frank Thackery (IMDB), Roy Campanella II (IMDB), Darren Star (IMDB), David Carson (IMDB), Robert Becker (IMDB), Gabrielle Beaumont (IMDB), James Fargo (IMDB), Graeme Lynch (IMDB), James Darren (IMDB), Les Sheldon (IMDB), Kim Friedman (IMDB), Harry Harris (IMDB), Jennie Garth (IMDB), Allan Kroeker (IMDB), Allison Liddi-Brown (IMDB), Luke Perry (IMDB), Catlin Adams (IMDB), Tim Hunter (IMDB), Michael Toshiyuki Uno (IMDB), Michael Katleman (IMDB), Nancy Malone (IMDB), Miles Watkins (IMDB), Paul Lazarus (IMDB), Bobby Roth (IMDB), Gwen Arner (IMDB), Georg Fenady (IMDB), Jon Paré (IMDB), John McPherson (IMDB), Charles Pratt Jr. (IMDB), Christian I. Nyby II (IMDB), Brian Austin Green (IMDB), Tori Spelling (IMDB), Robert Weaver (IMDB), Ian Ziering (IMDB)
Senarist          : Darren Star (IMDB),Steve Wasserman (IMDB)(ekşi),Larry Mollin (IMDB),John Eisendrath (IMDB),Jessica Klein (IMDB)(ekşi),Charles Rosin (IMDB),Laurie McCarthy (IMDB),Karen Rosin (IMDB),Ken Stringer (IMDB),John Whelpley (IMDB),Phil Savath (IMDB),Meredith Stiehm (IMDB),Gretchen J. Berg (IMDB),Aaron Harberts (IMDB),Richard Gollance (IMDB),Doug Steinberg (IMDB),Chip Johannessen (IMDB),Tyler Bensinger (IMDB),Elle Triedman (IMDB),Michael Cassutt (IMDB),Amy Spies (IMDB),Lana Freistat Melman (IMDB),Jonathan Roberts (IMDB),Matt Dearborn (IMDB),Jordan Budde (IMDB),Ali Adler (IMDB),Star Frohman (IMDB),Kenneth Biller (IMDB),Chris Brancato (IMDB),Christine Elise (IMDB),Sam Sarkar (IMDB),Michael Swerdlick (IMDB),Maria Semple (IMDB),Jennifer Flackett (IMDB),Max Eisenberg (IMDB),Michael Lyons (IMDB),Kimberley Wells (IMDB),Rich Cooper (IMDB),Michael Braverman (IMDB),Melissa Gould (IMDB),Scott Fifer (IMDB),David Stenn (IMDB),Judi Ann Mason (IMDB),Carmen Sternwood (IMDB),Sherri Ziff (IMDB),Larry Barber (IMDB),Paul Barber (IMDB),Ann Donahue (IMDB),Jonathan Lemkin (IMDB),Carl Sautter (IMDB),Douglas Brooks West (IMDB),Gillian Horvath (IMDB),Mick Gallinson (IMDB),Christine Pettit (IMDB),Gary Rosen (IMDB),Rosanne Welch (IMDB),Dinah Kirgo (IMDB),Ian Ziering (IMDB),John Lavachielli (IMDB),Greg Plageman (IMDB),Annie Brunner (IMDB),Jim Halterman (IMDB),Gary Goldstein (IMDB)
Oyuncular      : Jennie Garth (IMDB)(ekşi), Ian Ziering (IMDB)(ekşi), Brian Austin Green (IMDB)(ekşi), Tori Spelling (IMDB)(ekşi), Jason Priestley (IMDB)(ekşi), Joe E. Tata (IMDB)(ekşi), Luke Perry (IMDB)(ekşi), Gabrielle Carteris (IMDB)(ekşi), James Eckhouse (IMDB), Tiffani Thiessen (IMDB), Shannen Doherty (IMDB), Kathleen Robertson (IMDB), Vincent Young (IMDB), Lindsay Price (IMDB), Daniel Cosgrove (IMDB), Mark D. Espinoza (IMDB), Katherine Cannon (IMDB), Vanessa Marcil (IMDB), Jason Wiles (IMDB), Michael Durrell (IMDB), Emma Caulfield (IMDB), Nicholas Pryor (IMDB), Denise Dowse (IMDB), Cameron Bancroft (IMDB), Jed Allan (IMDB), Hilary Swank (IMDB), Myles Jeffrey (IMDB), Randy Spelling (IMDB), Wesley Allen Gullick (IMDB), Cress Williams (IMDB), Mark Kiely (IMDB), Paul Johansson (IMDB), Dalton James (IMDB), Josh Taylor (IMDB), Dina Meyer (IMDB), Christine Elise (IMDB), Kerrie Keane (IMDB), Josie Davis (IMDB), Michael Cudlitz (IMDB), James Pickens Jr. (IMDB) >>devamı>>

Beverly Hills, 90210 (~ Evimiz Hollywood'ta) ' Dizisinin Konusu :
Beverly Hills, 90210 is a TV series starring Jason Priestley, Shannen Doherty, and Luke Perry. A group of friends living in Beverly Hills, California make their way through life from their school days into adulthood.


 • "olası bir türk versiyonu için; (bkz: evimiz bağcılar'da)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  bir bölümünde steve sandersbir karpuza delik delmiş ve içine bir şişe absolut boca etmişti . durumdan habersiz elemanlar da iştahla karpuzu mideye indirmişler, sonra da kelly başta olmak üzere tümü kafayı bulup: ben brandon'layim, steve'le de düşüp kalktım ama aklım dylan'da gibisinden bülbül gibi ötmeye başlamışlardı.


  (yukselkiyerinbuyerdegildir - 11 Eylül 2006 14:41)

 • comment image

  zamanında bir nesli peşindne sürükleyen, umutsuz aşklara yelken açtıran, kendilerine idoller edinmelerini sağlayan ve çok sonraları (yıllar) sonra tekrar karşılaşınca "ya ben bunu nasıl bu kadar fanatiklik dercesinde seyretmişim?" diye kendine sorduran dizi. sırf kaçırmamak için evin 2 alt sokağında servisten inip yürürdüm. birde brandon idolüm, kelly aşkımdı. hatta brandon'u çok sonra bir filmde falan görmüştüm; film icabı erken boşalma sorunu olan abaza amerikan gencini canlandırıyorduda "nereden nereye" demiştim.

  p.s. salak değilim, servis o sokaktan geçtikten sonra acaip dolanıp sonra beni bırakıyordu.


  (le chakal - 2 Nisan 2008 17:22)

 • comment image

  yayınlandığı süre zarfında gençlerin saç modellerinden, giyim tarzlarına kadar bir çok şeyi etkilemiş olan amerikan gençlik dizisi. hiç unutmam, kuzenim; " ben de araba istiyorum ya!!" diye tutturmuştu, saçlarını luke perry gibi jöleledikten sonra. (bkz: dayak cennetten çıkmadır)


  (cazova - 27 Kasım 2002 00:53)

 • comment image

  kelly: donna is not at school today (donna bugun okulda degil)
  brenda: maybe she's having a bad hair day (belki sacini guzel yapamamistir bugun)

  hatirladigimizdan da daha muhtesem 90lar genclik dizisi.
  orcinalini yeniden izliyorum da ara ara, supper tuhafmis gercekten.


  (beatrix kiddo - 6 Mayıs 2010 02:47)

 • comment image

  bu dizinin çocukluğuma damga vurmuş, karakterimde büyük iz bırakmış sahnesi şudur: herkes partiye giderken kızlardan biri acayip üzgün bir şekilde "üzgünüm brandon, evde kalıp ödevimi bilgisayarda temize çekmem lazım" minvalinde bir şeyler demişti. bilgisayarı henüz olmayıp da bilgisayar için ruhunu satan ben o anda televizyonu kalkıp düğmesinden kapatıp (ne uzaktan kumandası piç?) elime bir elma alıp balkona çıkıp düşüncelere gark olmuştum: "oha lan bilgisayarı var ve acayip mutsuz. nasıl olur ki?" aşağıda 110 desibel sesle fakir ilçe mobiletleri geçiyordu.

  isterdim ki karakterime iz bırakan şey daha elle tutulur bir şey olaydı.


  (putperest - 9 Kasım 2011 08:46)

 • comment image

  bir neslin hayatını karatan dizi. ülkemizde 90ların başında yayınlanmaya başlamış, 80lerde çocuk olan kesimin ilk gençlik çağına, başka bir deyişle ortaokul zamanlarına denk gelmiştir. beverly hills'deki liseli çocukların hayatlarını izleyerek yetişen ergenimiz kendisini de böyle bir gençliğin beklediği sanrısına kapılmıştır.

  birkaç yıl sonra liseye gelindiğinde büyük bir hayal kırıklığı tüm türk gençliğini yıkmıştır. arkadaş değil lise üniversitedeyken bile hiçbir zaman arkadaşlarım bir arabaya doluşup, beni plajda sörf yapmaya çağırmadılar. hiçbir zaman bizim eve girip babama ya da anneme ön isimleriyle seslenmediler. zaten öyle bir şey olsa annem o aile terbiyesi almamış kişilerle arkadaşlığımı yasaklardı.

  hiç birimizin hiçbir zaman brandon, dylan ya da brenda, kelly ayarında flörtlerimiz olmadı. bizlerin de tipi hiç bir zaman onların ki gibi olamadı. beğenmediğimiz andrea gibi bile olamadık.

  çok büyülü bir dünyayı anlatıyordu. gençliğimizi yedi ulan!


  (white vinegar - 18 Ocak 2012 10:44)

 • comment image

  brandon ve brenda isimli cift yumurta ikizi cocuklari olan walsh ailesinin sicak denizlere acilma politikasi muadili bir amac ile minnesotadan californiaya gocmeleri ile baslamis bir dizidir. baba walsh serbest muhasebeci mali musavir olup ilk baslarda sabilerinin zengin zuppeleri ile asik atmasina el vermezdi butcesi. sonralari bir kac yagli mukellef bulmus olacak ki; oglana mustang falan aldiydi. brandon sikici bir mantiklilik, bir efendilige burunmus evde anasinin babasinin, okulda ogretmenlerinin gozbebegi bir kisi iken; brenda ise kapali tasra ortamindan, ozgur buyuksehir ortamina akan ekseri genc kiz gibi, ami gotu dagitmis, kelly ile kim daha cok dibini dovdurtecek yarisina girmisti.


  (gobel - 22 Nisan 2004 18:49)

 • comment image

  "bu anuna kodumun kel kafalisi nerden buluyo bu parayi" dedirten bi evde otururdu aile.. babanin ne i$ yaptigi hic bi zaman bilinemedi.. muhasebeci ayari bi$iydi ama hicbizaman i$yerinde görüntülenmedi diye hatirliyorum..
  sen 2 tane basit usülde kazanc defteri tut, 4 tane vergi iadesi hazirla ondan sonra beverly hills'te 4 katli villada otur.. yeg yee..
  yillarca bekledim "aha bu bölümde babanın cevirdigi dolaplar üzerine bi senaryo var, kara para filan cikicak, bezevenk cikicak" diye ama olmadi.. miras yiyodu herhalde..


  (sezai ikilitre - 22 Ocak 2005 17:43)

 • comment image

  üniversitedeki son bakire donna'nın da bulunduğu dizi. yapımcı aaron spelling'in kızı oynardı onu. arkadaşlarının hepsi sırayla birbirleriyle beraber olurken, babasının dizisi olduğundan, kaç küsür bölüm boyunca zavallı donna'ya sex yapmak bir türlü nasip olmamıştı. balık suratından dolayı zaten güzellikte dizideki diğer kızları baya bir geriden takip ettiğinden, donna'nın makus talihi açıkcası benimde pek umrumda değildi.


  (stickster - 14 Mayıs 2005 21:09)

Yorum Kaynak Link : beverly hills 90210