Süre                : 22 dakika
Çıkış Tarihi     : 28 Mart 1999 Pazar, Yapım Yılı : 1999
Türü                : Animasyon,Komedi,Bilim Kurgu
Taglar             : yabancı,robot,kurye,Gelecek,Doktor
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  The Curiosity Company , 20th Century Fox Television , Fox Television Animation
Yönetmen       : Peter Avanzino (IMDB), Bret Haaland (IMDB), Gregg Vanzo (IMDB), Ron Hughart (IMDB)(ekşi), Brian Sheesley (IMDB), Crystal Chesney (IMDB), Frank Marino (IMDB), Raymie Muzquiz (IMDB), Stephen Sandoval (IMDB), Susie Dietter (IMDB), Mark Ervin (IMDB), Dwayne Carey-Hill (IMDB), Rich Moore (IMDB), Edmund Fong (IMDB), Chris Loudon (IMDB), James Purdum (IMDB), Swinton O. Scott III (IMDB), Chris Sauve (IMDB), Ray Claffey (IMDB), Lance Kramer (IMDB), Jeffrey Lynch (IMDB), Patty Shinagawa (IMDB), Wesley Archer (IMDB), Carlos Baeza (IMDB), Ashley Lenz (IMDB), Kevin O'Brien (IMDB)
Senarist          : David X. Cohen (IMDB)(ekşi),Matt Groening (IMDB)(ekşi),Eric Horsted (IMDB),Ken Keeler (IMDB)(ekşi),Patric M. Verrone (IMDB),Lewis Morton (IMDB),Dan Vebber (IMDB),J. Stewart Burns (IMDB),Eric Kaplan (IMDB),Michael Rowe (IMDB),Josh Weinstein (IMDB),Eric Rogers (IMDB),Bill Odenkirk (IMDB),Ron Weiner (IMDB),Aaron Ehasz (IMDB),Jeff Westbrook (IMDB),Maiya Williams (IMDB),Evan Gore (IMDB),Brian Kelley (IMDB),Heather Lombard (IMDB),Darin Henry (IMDB),David A. Goodman (IMDB),Jason Gorbett (IMDB),Kristin Gore (IMDB),Scott Kirby (IMDB),Carolyn Premish (IMDB),Neil Mukhopadhyay (IMDB),Michael Saikin (IMDB)
Oyuncular      : Billy West (IMDB)(ekşi), Katey Sagal (IMDB)(ekşi), John DiMaggio (IMDB)(ekşi), Tress MacNeille (IMDB), Phil LaMarr (IMDB)(ekşi), Lauren Tom (IMDB), Maurice LaMarche (IMDB), David Herman (IMDB)(ekşi), Kath Soucie (IMDB), Dawnn Lewis (IMDB), Tom Kenny (IMDB), Dan Castellaneta (IMDB), George Takei (IMDB), Phil Hendrie (IMDB), Al Gore (IMDB), Leonard Nimoy (IMDB), Lucy Liu (IMDB), Coolio (IMDB), Stephen Hawking (IMDB), Bumper Robinson (IMDB), Nichelle Nichols (IMDB), Sarah Silverman (IMDB), Pamela Anderson (IMDB), David X. Cohen (IMDB), Dick Clark (IMDB), Mike D (IMDB), Donovan (IMDB), John Goodman (IMDB), Adam Horovitz (IMDB), Rich Little (IMDB), Parker Posey (IMDB), Pauly Shore (IMDB), Jan Hooks (IMDB), Hank Aaron (IMDB), William Shatner (IMDB), Sigourney Weaver (IMDB), Roseanne Barr (IMDB), Conan O'Brien (IMDB), Bob Uecker (IMDB), Walter Koenig (IMDB) >>devamı>>

Futurama ' Dizisinin Konusu :
Futurama is a TV series starring Billy West, John DiMaggio, and Katey Sagal. Philip J. Fry, a pizza guy, is accidentally frozen in 1999 and thawed out New Year's Eve 2999.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Primetime Emmy-Outstanding Animated Program, Primetime Emmy-Outstanding Voice-Over Performance, Primetime Emmy-Outstanding Individual in Animation, Primetime Emmy-Outstanding Animated Program, Primetime Emmy-Outstanding Individual in Animation, Primetime Emmy-Outstanding Animated Program


 • "2012 yılında hala sözlükte disambiguation özelliği bulunmamasına lanet ettiren şey.millet dizi için neler yazmış diye giriyoruz, nick altı tartışmaları arasından entry ayıklıyoruz. tövbe..."
 • "içindeki morbo karakteri bana fazlasıyla okan bayülgen'i çağrıştırıyor... çok aksiyim , çok marjinalim ama hadi sabah programı sunayım haber sunayım, yarışma sunayım ..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  suser olanını tanımam etmem, sol framede bu başlığı görüp de girdiğimde dizi olan futurama yerine suser olan futurama ilgili entryler gördüğümde acayip sinirim bozuluyor. bu yüzden kendisine biraz kılım.


  (inheritance - 26 Ağustos 2011 17:15)

 • comment image

  burada önüne gelene siktir çeken, tanımadan etmeden orospu çocuğu diyen onca adam yerine uçurulmuş, her zaman her konuda efendiliğini ve soğuk kanlılığını korumuş arkadaş. sözlüğü kuruluş amacına en uygun kullanan suserlerden birisiydi. gerçekten büyük kayıp.


  (tedi - 2 Nisan 2012 00:34)

 • comment image

  fenerbahçe ile ilgili çoğu haberi fenerbahce.org'dan önce sözlüğe girerdi. siber alemin önde gelen çöplüklerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sözlükte spor konusunda takip edilesi nadir yazarlardan birisiydi. üzdü valla reyiz.


  (abicimbenigaribangoruyolarabi - 2 Nisan 2012 00:47)

 • comment image

  büyük ihtimalle sözlüğün yetkili abilerinden birini veya bir sözlük yengesini kızdırdığı için uçurulan vasat yazar. unuttuğu ilk virgülü kesme işaretini de delil almışlardır feyizli abiler, fazla sorgulamasın o yüzden.


  (owencan - 2 Nisan 2012 01:04)

 • comment image

  iyi oldu iyi. nereden baksan 100 kişi ekledik twitter'a :p
  ardımdan, burada ve twitter'da güzel sözler yazan, destek veren, "benim hesabım; senin hesabın" diyen herkese sonsuz teşekkürler. destek olacağını tahmin etmediğim kişilerden de mesajlar aldım. ona da şaşırarak sevindim. tabi aynı zamanda kötü de oldu. zira pek küfür edemiycem artık. "lan biz sana destek verdik. sen bizim takıma küfür ediyon" diye çemkircekler bu sefer*
  uçurulma sebebim de, hesabıma giren birinin spam mesajlar atmasıymış... ilgi alaka gösteren ve zahmet verdiğim herkese tekrar teşekkürler.


  (futurama - 2 Nisan 2012 15:22)

 • comment image

  2012 yılında hala sözlükte disambiguation özelliği bulunmamasına lanet ettiren şey.

  millet dizi için neler yazmış diye giriyoruz, nick altı tartışmaları arasından entry ayıklıyoruz. tövbe...


  (911 turbo - 18 Temmuz 2012 04:38)

 • comment image

  içindeki morbo karakteri bana fazlasıyla okan bayülgen'i çağrıştırıyor... çok aksiyim , çok marjinalim ama hadi sabah programı sunayım haber sunayım, yarışma sunayım ...


  (coverthetaiba - 18 Ekim 2013 22:14)

 • comment image

  yıllar önce izlediğim parasites lost bölümünde aşka yaptığı göndermeyle beni mest etmiş çizgi dizi. fry tuvalette bulduğu sandviçten kaptığı kurtlar vücudunu işgal eder. fakat kurtlar vücuduna girdikten sonra fry daha zeki, kibar ve güçlü olur. leela'da fry ın bu halinden hoşlanmaya başlar. fry ilk başta bu durumdan memnun olmasına rağmen daha sonra leela nın eski halini sevmesini ister. bu nedenle küçük kopyasını oluşturarak vücuduna girer. koloninin kralına kendi vücudunu terketmelerini söyler. fakat kral isteğini reddeder. bunun üzerine fry kendi vücuduna zarar vermekle tehdit eder. kral da "hiç kimse kendi vücuduna zarar verecek kadar aptal değildir" der. fry buna karşılık şu cevabı verir; "anlaşılan hiç aşık olmamışsın."


  (clones - 31 Mart 2014 18:26)

 • comment image

  kullanicilarina en çok değer veren şirketlerden biri netflix. sadece kullanıcılarına değil, internet'e en çok değer veren, net neutrality için uğraşan, comcast gibi verizon gibi devlerin karşısında duran ve bu sebeple internet'in geek'leri, nerd'leri, kafası çalışan ve yenilikçi, bilime önem veren, özgürlükçü ve eşitçi insanları için bir dosttur.

  futurama da özellikle bu kıstasa uyan insanlar tarafından sevilir, el üstünde tutulur çünkü futurama güldürürken öğretir. yine bilimle ilgili the big bang theory gibi değil. seyirciyi aptal yerine koymadan.

  3 boyutlu dünya'dan 2 boyutlu dünya'ya geçtikleri 2-d blacktop isimli bölümde n boyut kavramını bir çocuğun bile anlayabileceği şekilde anlatır, anlatırken toplumun genel bakış açısını da eleştirmeyi ihmal etmez.

  bilim ile esprileri yerindedir, incedir. kahkaha efekti olmadan güzeldir. örneğin, the luck of the fryrish bölümünde, kazananın elektron mikroskopu'yla quantum finish* ile belirlendiği at yarışında, kazanan anons edildiğinde prof kaybettiği kuponu yirtarken şöyle bağırır: "no fair! you changed the outcome by measuring it!" - 2:20

  diyeceğim o ki, ideal bir evrende netflix'in futurama'yı alması, yeni bölümlerini yaptırması gerekir. o kadar yakışıyorlar çünkü birbirlerine. ama kapitalist dünya'lı evrenimizde ne olur bilmem.

  edit: son 3 yılda netflix'in büyüdükçe net neutrality'ye desteğini azalttığını ve amerikan kapitalist sistemde monopoli olmakla gelen tüketiciyi sikine takmama tavrını benimsediğini belirtmek gerek.


  (teo - 23 Ekim 2014 11:09)

Yorum Kaynak Link : futurama