Çıkış Tarihi     : 17 Temmuz 2020 Cuma, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Macera,Drama,Fantazi
Taglar             : Büyülü kılıç,Görev,arthurian legend,Karanlık fantezi,Kılıç ve büyü
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Netflix
Yönetmen       : Jon East (IMDB)(ekşi), Daniel Nettheim (IMDB)(ekşi), Zetna Fuentes (IMDB), Sarah O'Gorman (IMDB)
Senarist          : Frank Miller (IMDB)(ekşi),Tom Wheeler (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Katherine Langford (IMDB), Devon Terrell (IMDB), Gustaf Skarsgård (IMDB)(ekşi), Sebastian Armesto (IMDB)(ekşi), Shalom Brune-Franklin (IMDB), Emily Coates (IMDB), Billy Jenkins (IMDB), Peter Mullan (IMDB)(ekşi), Lily Newmark (IMDB), Daniel Sharman (IMDB), Catherine Walker (IMDB), Jermaine Allen (IMDB), Rob Day (IMDB), Zak Holland (IMDB), Nicki Vickery (IMDB), Jasper Jacob (IMDB), Ashley Bannerman (IMDB), Bella Dayne (IMDB), Matt Stokoe (IMDB), Mark Ebulue (IMDB), Richard D. Myers (IMDB), Natasha Ononogbo (IMDB), Sofia Oxenham (IMDB), Zoe Waites (IMDB), Sophie Harkness (IMDB), Ahmed Bakare (IMDB), Gianni Calchetti (IMDB), Youssef Kerkour (IMDB), Nikolaj Dencker Schmidt (IMDB), Lucas Yashere (IMDB), Phill Webster (IMDB), Sean Gilder (IMDB), Andrew Whipp (IMDB), Natasha Culzac (IMDB), Olwen Fouere (IMDB), Peter Guinness (IMDB), Jóhannes Haukur Jóhannesson (IMDB), Tony McCarthy (IMDB), Chuey Okoye (IMDB), Bernardo Santos (IMDB) >>devamı>>

Cursed (~ Maldita) ' Dizisinin Konusu :
Cursed, Kral Arthur’un öyküsünde karşımıza çıkan Lady of the Lake karakterinin hikayesini konu ediyor. Genç Nimue’nin kaderinde güçlü Lady of the Lake’e dönüşmek vardır. Genç bir kız olan Nimue, annesinin ölümünün ardından Merlin’i aramaya koyulur. Antik bir kılıcı teslim etmek üzere çıktığı bu yolculukta beklenmedik yol arkadaşı Arthur ile iş birliği yapar. Genç Nimue, Arthur’un da yardımlarıyla zalimliğe karşı cesaretin sembolüne dönüşecektir. Tom Wheeler ve Frank Miller’ın imzasını taşıyan gençlik romanından uyarlanan dizide Nimue karakterine Katherine Langford hayat veriyor.


 • "fragmanına bakacak olursak bariz ucuz kötü bir iş olduğu ortada.netflixden kaliteli fantastik dizi beklemek aptallık olur.netflixin bir tek yarı kurgu yarı tarihi dizileri başarılı."
 • "king arthur (2017) filmindeki arthur , merlin dizisindeki arthur ve netflix'in cursed dizisindeki esmer arthur. are you serious netflix? ana karakterden izleyiciyi kaybettiniz bile."
 • "zenci guinevere'den sonra zenci arthur da oldu bu dizi sayesinde. (bkz: they took our jobs)!"
 • "çok kötü valla tadınız kaçar mümkünse başka bir şey izleyin"
 • "götüm gibi olmuş dizi affedersin. öyle böyle zaman kaybı değil. oturun eski zeyna bölümlerinden izleyin daha iyi"
 • "ulan yine "izleyecek dizi buldum." dedim ve bir de ne göreyim, ekşi sözlük yazarları diziyi yerden yere vuruyor. ve yine kararsızım."
 • "fantastik dizi klasmanında ilk bölümler ortalama altı sonlara doğru ortalama bir tat veriyor yoklukta izlenir bence. başroldeki kızımız kılıç kullanmayı bilmeyen bir tombiş :)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  fragmanına bakacak olursak bariz ucuz kötü bir iş olduğu ortada.netflixden kaliteli fantastik dizi beklemek aptallık olur.netflixin bir tek yarı kurgu yarı tarihi dizileri başarılı.


  (arminius - 20 Haziran 2020 11:55)

 • comment image

  tam olarak 27 dakika izlediğim dizidir. ne zaman ki latin sokak şarkıcısı arkadaş çıkıp arthur olduğunu söyledi, tam olarak orada diziyi durdurdum ve buraya geldim.

  bilge ve oturaklı bir merlin izleyemedik. ya sakar, ya çömez ya da bu dizide olduğu gibi ayyaş yapıyorlar. belki floki vari bir merlinizlenebilirdi ama yoo dostum yoo.. ortaçağ ingiliteresinde afro-amerikan / latin / zenci ne dersen de bir arthur ? hem de sokaklarda şarkı söylüyor..

  kısacası 27 dakika sonunda dizi benim için bitmiştir, ilerleyen bölümlerde arthur'u üçlü çektirirken görürseniz şaşırmayın.

  tanım: standart netflix sjw dizisi.


  (orle - 19 Temmuz 2020 13:53)

 • comment image

  fantastik dizi klasmanında ilk bölümler ortalama altı sonlara doğru ortalama bir tat veriyor yoklukta izlenir bence.
  başroldeki kızımız kılıç kullanmayı bilmeyen bir tombiş :)


  (remaker - 19 Temmuz 2020 15:15)

 • comment image

  yani her şeyi geçtim koskaca bilgelerin bilgesi merlini ortalıkta levent kırca’nın sarhoş tiplemesi gibi dolaştırmak olacak iş mi? olan 20 dakikama oldu.
  sanırım merlin ve arthur hakkında olabilecek en iyi yapım zaten yapıldı(bkz: merlin) o yüzden artık bu konudaki yapımları kolay kolay beğenmiyorum sanki.


  (45likgonye - 20 Temmuz 2020 11:42)

 • comment image

  simdi soyle boyle vs ona girmiyecegim ama allah icin mukemmel bir casting basarisi var o da sister iris.

  casting director cok iyi is cikarip tam bir yavsak serefsiz her gordugunde geldi yine tipini siktimin dedirten birini bulmus.


  (dood - 20 Temmuz 2020 13:04)

Yorum Kaynak Link : cursed (dizi)