Süre                : 44 dakika
Çıkış Tarihi     : 05 Ekim 1999 Salı, Yapım Yılı : 1999
Türü                : Aksiyon,Drama,Fantazi,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Mutant Enemy , Greenwolf , Kuzui Enterprises
Yönetmen       : James A. Contner (IMDB)(ekşi), Joss Whedon (IMDB)(ekşi), David Greenwalt (IMDB)(ekşi), Tim Minear (IMDB)(ekşi), Bill L. Norton (IMDB)(ekşi), Terrence O'Hara (IMDB), Skip Schoolnik (IMDB), Marita Grabiak (IMDB), Vern Gillum (IMDB), David Grossman (IMDB), Michael Grossman (IMDB), Frederick King Keller (IMDB), Jefferson Kibbee (IMDB), David Straiton (IMDB), Bruce Seth Green (IMDB), Turi Meyer (IMDB), Jeffrey Bell (IMDB), Steven S. DeKnight (IMDB), Scott McGinnis (IMDB), R.D. Price (IMDB), Thomas J. Wright (IMDB), Michael Lange (IMDB), David Semel (IMDB), Tucker Gates (IMDB), Regis Kimble (IMDB), Winrich Kolbe (IMDB), Nick Marck (IMDB), Krishna Rao (IMDB), James Whitmore Jr. (IMDB), Sean Astin (IMDB), David Boreanaz (IMDB), Ben Edlund (IMDB), David Fury (IMDB)
Senarist          : David Greenwalt (IMDB)(ekşi),Joss Whedon (IMDB)(ekşi),Tim Minear (IMDB)(ekşi),Mere Smith (IMDB)(ekşi),Jeffrey Bell (IMDB)(ekşi),Steven S. DeKnight (IMDB),David Fury (IMDB),Elizabeth Craft (IMDB),Sarah Fain (IMDB),Scott Murphy (IMDB),Shawn Ryan (IMDB),Ben Edlund (IMDB),Drew Goddard (IMDB),Jeannine Renshaw (IMDB),Howard Gordon (IMDB),Jim Kouf (IMDB),Jane Espenson (IMDB),Douglas Petrie (IMDB),Tracey Stern (IMDB),David H. Goodman (IMDB),Garry Campbell (IMDB),Marti Noxon (IMDB),Brent Fletcher (IMDB)
Oyuncular      : David Boreanaz (IMDB)(ekşi), Alexis Denisof (IMDB)(ekşi), Charisma Carpenter (IMDB), J. August Richards (IMDB)(ekşi), Andy Hallett (IMDB)(ekşi), Amy Acker (IMDB)(ekşi), Stephanie Romanov (IMDB)(ekşi), Vincent Kartheiser (IMDB), James Marsters (IMDB), Julie Benz (IMDB), Christian Kane (IMDB), Mercedes McNab (IMDB), Elisabeth Röhm (IMDB), Daniel Dae Kim (IMDB), Glenn Quinn (IMDB), Keith Szarabajka (IMDB), Sarah Thompson (IMDB), Mark Lutz (IMDB), Laurel Holloman (IMDB), Vladimir Kulich (IMDB), Sam Anderson (IMDB), Jack Conley (IMDB), Juliet Landau (IMDB), Jonathan M. Woodward (IMDB), John Rubinstein (IMDB), Eliza Dushku (IMDB), Matthew James (IMDB), Gina Torres (IMDB), Sarah Michelle Gellar (IMDB), Adam Baldwin (IMDB), Brody Hutzler (IMDB), Brigid Brannagh (IMDB), Jennifer Griffin (IMDB), David Denman (IMDB), Gary Grubbs (IMDB), Jarrod Crawford (IMDB), David Herman (IMDB), Alexa Davalos (IMDB), Julia Lee (IMDB), Jenny Mollen (IMDB) >>devamı>>

Angel ' Dizisinin Konusu :
Andre, şehrin yarısına on binlerce dolar olan borcu olan beceriksiz bir dolandırıcıdır. Kendi güvenliği için hapse girmek istesede giremez. Bir gün tesadüfen sorunlarının çözülmesine yardımcı olacak uzun bacaklı seksi Angel-a ile karşılaşır ve hayatı farklı bir yol almaya başlar.

Ödüller      :

Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films:Saturn Award-Best Actor in a Television Series, Saturn Award-Best Genre TV Actor, Saturn Award-Best Supporting Actress in a Television Series


 • "haça bakamazmala vuramazne de yaramazbenekli kedim"
 • "sarah mclachlan in muhteşem şarkısı, city of angels original soundtrack olayı"
 • "massive attack'in insanlar daha da atesli sevissinler diye yaptigi sarki. bildigin sevisme fon muzigi."
 • "judas'ın son albümü angel of retribution'dan çok süper bir ballad. sözleri de oldukça şahane kanımca."
 • "marty friedman ın scenes albümünde yer alan güzide bir eser."
 • "bir çok yönden buffyden farklılık gösteren dizi.daha gotik, karanlık, esprileri ve çekim teknikleri daha güzel olan fatastik vampir dizisi."
 • "peygamber sabrına sahip vampir. connor benim oğlum olacaktı sabah akşam allah yarattı demezdim şerefsizim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  6 bölümlük mini bir devam dizisini yeni izlediğim vampir dizisi.bu yeni dizide eski angel oyuncularından hiçbiri bulunmuyor.yeni oyunculara yer verilmiş.ayrıca vampirliğin kan içme yerine kan ile bulaşan bir hastalık ile meteforik olarak anlatılması da hayli ilginç.dikkat çeken bir diğer konu ise eşcinsel karakterlerin sayısındaki hissedilir artış.buffy ve angel da willow, tara lorne falan iken bu devam dizisinde neredeyse herkes eşcinsel.tabii hakkını vermek lazım:al pacino meryl streep gibi usta oyuncuları görmek güzeldi ama insan onlar yerine bir spike'ı bir giles ı da görmek isterdi.hem daha az para da alırlardı.çok iyi bir angel fanı olarak kanatlı kadın iblisin "look up!" dediği sahnenin angel 'in 4. sezon 15 bölümü orpheus daki iblise gönderme oldugunu zannediyorum.ama yanılıyor da olabilirim.dövüş sahnesi ise yok denecek kadar az.yine de takdir edilecek bir çaba.tüm angel fanlarına tavsiye ederim.


  (jet set willy - 6 Mart 2005 22:35)

 • comment image

  massive attack'in bu zamana kadar nasil olduysa buraya sozleri yazilmamis parcasi..madem oyle tam olsun:

  you are my angel
  come from way above
  to bring me love

  her eyes
  shes on the dark side
  neutralize every man in sight

  love you, love you, love you...

  you are my angel
  come from way above

  love you, love you, love you...


  (morgan le fay - 28 Ocak 2007 02:03)

 • comment image

  angel karakterinin yıllar yılı azap çekmesine rağmen aslında içinde nasıl biri olduğunu anlamak için 2. sezondaki gruptan ayrılma hikayesini izlemek gerekir. 2. sezonda cordelia, wesley ve gunn'ı kovan angel en sonunda onlarla barışmak ister. ekip geri döner ancak cordelia "biz arkadaş değiliz," deyince dünya angel'ın başına yıkılır. wesley barışmanın zor olduğunu anlatadursun angel çareyi cordelia'ya bir ton yeni kıyafet almakta bulmuştur. cordelia büyük bir sevinçle odaya dalar ve angel'ı öpmeye başlar. işte o sahnede, david boreanaz'ın da sadece yakışıklı bir odun olmadığını kanıtlamasının yanı sıra, angel karakterinin 4 senedir göremediğimiz bir yüzünü görürüz. angel cordelia ile birlikte güler, küçük kızlar gibi hoplayıp zıplar. ağır giden ve daima yayından kaldırılma riski altında olan bir dizinin baş karakterinin biraz daha enteresan ve katmanlı olması gerektiğinden olsa gerek o tarihten sonra izlediğimiz angel çok daha ilginç bir karakterdir. hemen bir sonraki bölümde cordelia "i love you" dediğinde yüzüne bir gülümseme yerleştirir ki örneğin, inanamazsınız yüzyıllardır yaşadığı vicdan azabıyla çöken karakterin o olduğuna.

  joss whedon dizileri işte bu yüzden sadece 13 veya 26 bölüm sürseler bile istisnasız efsane olurlar. çünkü kendisi tek bir sahne içerisinde karakterine muhteşem bir katman ekleme, ona bambaşka bir boyut kazandırma dehasıdır. buffy'nin 7. sezonunda öylesine gözüken potansiyel avcıların bile hatrı sayılır bir kısmı, bugünkü değme dizi karakterlerinden daha iyi geliştirilmiştir. angel da bir istisna değildir. sadece başrolündeki karakter değil, bütün yan karakterler dizi boyunca gelişir; asla aynı kalmazlar. gelişir, bize ayna tutar,derin mesajlar verirler. bu da onları bir sanat eseri, tv'de sanat yapılmaz tezinin de çürütücüsü yapar.


  (under rug swept - 29 Ocak 2010 12:08)

 • comment image

  dc comics için vertigo, marvel comics için max neyse buffyverse için angel odur. joss whedon'ın buffy the vampire slayer ile oluşturduğu bu evrenin daha karanlık ve ağır tarafını temsil eder. hatta angelverse adıyla buffyverse'den ayrı da kabul edilir. bunun başlıca sebebi, tüm fantastik temalarına rağmen, daha gerçekçi olmasıdır. btvs'de işler basittir, her sezon bir (ya da birden fazla) big bad çıkar ve istisnasız her sezon scooby gang tarafından yenilgiye uğratılır, yedi sezonu böyle geçti dizinin. angel'da ise durum biraz daha karmaşıktır, çünkü angel zaten milyonlarca yıl önce kazanmış ve dünyayı ele geçirmiş bir düşmana karşı kazanılması mümkün olmayan bir savaş vermektedir. dizinin ikinci sezonundaki reprise ve epiphany adlı bölümlerde bu açıkça gözler önüne serilmiştir. wolfram & hart sadece birkaç eski iblis ve bir avukatlık şirketinden ibaret değildir, angel'ın korumak için savaştığı milyarlarca insanın içindedir. onlardan güç alır, onların günahlarıyla beslenir. dolayısıyla wolfram & hart kazanılacak ya da kaybedilecek bir savaşın içinde değildir.

  aynı zamanda kendiyle ve geçmişiyle de düello etmektedir angel. sıradan bir insanken dünya üzerindeki en acımasız varlığa dönüşmüş, akıl almaz katliamlar yapmıştır. the master bile onu gördüğü en kötü yaratık olarak nitelendirmiştir. avrupa angelus'tan çektiğini vebadan çekmemiştir, zaten o sebeple angelus the scourge of europe lakabını almıştır. angel tüm bunların ızdırabını hissetmek ve kefareti için çalışmak zorundadır. yaptıklarını telafi edebileceğinden değil, telafi etmeye çalışmak zorunda olduğundan dolayı. ruhunun kendisine yaşattığı vicdan azabını ancak bu şekilde hafifletebilir. ya kendisini dış dünyadan tamamen soyutlayarak geçmişinin kendisini küle döndürmesine izin verecek ya da savaşacaktır. bu açıdan bir anti-kahraman sayılabilir. eğer angelus olmasaydı liam muhtemelen ömrünü kadınlar ve içkiyle sürdürmeye devam edecekti, fakat iblis kahramanı yarattı. angel-angelus arasında da tam bir dr jekyll ve mr hyde ilişkisi vardır. birbirlerinden bahsederken sanki farklı kişilerden bahseder gibi konuşurlar. diğer vampirlerde bu derece bir farklılığa rastlamadım, örneğin spike'ın ruhlu ve ruhsuz hali arasında bu kadar büyük bir zıtlık yoktu.

  joss whedon'ın buffy'yi yaratırken kitty pryde'dan ilham aldığı biliniyor. bana kalırsa angel için de batman ve wolverine'den bir esinlenme söz konusu olabilir. angel, kişiliği itibariyle bariz bir şekilde bruce wayne'ni andırıyor. ikisinin de en büyük ortak özellikleri karanlık ve anti-sosyal bir görünüm çizmeleridir. ancak bu sadece bir maskedir onlar için, çünkü aslında son derece duygusal karakterlerdir. üzerinde kontrol sahibi olmadıkları olayların bile sorumluluklarını taşımaları sayesinde birer kahraman olabilmişlerdir. bu duygusal yanları onların en büyük gücü olmasının yanında en büyük zayıflıklarıdır da aynı zamanda. zira ikisi de kaybetmeye en çok rakipleri tarafından duygusal olarak zayıflatılmaları ve iradelerinin kırılması sonucu yaklaşmışlardır. hayat hikayesi açısından baktığımızda da wolverine ile benzerlikler taşıdığı görülüyor. angel da wolverine gibi babasıyla sorunlu bir ilişkiye sahiptir, genç sayılabilecek bir yaşta evini ve ailesini sonsuza dek terk etmek zorunda kalır. birisinin etkisi altına girerek dehşet saçan bir ölüm makinesi haline gelir. ancak tüm bunların sonunda bir kıza olan aşkı ve o kızın dahil olduğu bir grup sayesinde kahraman haline gelir. bir oğul sahibi olur fakat oğlu eski düşmanları tarafından kaçırılır, beyni yıkanır ve baba ile oğul karşı karşıya gelmek zorunda kalır. tabii tüm bunların yanında ikisi de son derece uzun bir ömre sahiptirler ve gerçek isimlerini hiç kullanmazlar.

  beşinci sezonda birçok soru işaretiyle sonlanan dizi joss whedon'ın canon kabul ettiği ve brian lynch imzası taşıyan bir çizgi roman serisi ile devam etmektedir. daha fazla bilgi için:

  (bkz: angel after the fall)


  (kryptonian - 3 Ocak 2009 16:55)

 • comment image

  güzide massive attack parçasından bahsedecek olursak eğer, insana yürürken tamamen on numara vurdumduymaz entarisi giydirir. hani attığınız her adımın arkasından bir bina yıkılsa, bir bomba atılsa, yer gök birbirine girip münker ve nekir belirse arkanızdan, depremler halay çekse zerre skinizde olmayacakmış gibi hissettir. yürümeyi yeni baştan öğretir be kahpe. yürürken bi deneyin lan nolcek. *


  (bosforlu cevriye - 26 Aralık 2009 19:33)

 • comment image

  judas priest'in son albümünden çarpıcı bir ballad. sözlerini de yaziim de tam olsun:

  angel - put sad wings around me now
  protect me from this world of sin
  so that we can rise again

  oh angel - we can find our way somehow
  escaping from the world we’re in
  to a place where we began

  and i know we’ll find
  a better place and peace of mind
  just tell me that it’s all you want - for you and me
  angel won’t you set me free

  angel remember how we’d chase the sun
  then reaching for the stars at night
  as our lives had just begun

  when i close my eyes i hear your velvet wings and cry
  i’m waiting here with open arms – oh can’t you see
  angel shine your light on me

  oh angel will we meet once more – i’ll pray
  when all my sins are washed away
  hold me inside your wings and stay
  oh! angel take me away

  put sad wings around me now
  angel take me far away
  put sad wings around me now
  so that we can rise again


  (igraine - 23 Mart 2005 17:51)

 • comment image

  töbeler olsun.. onca kişi tarafından buffy hatrına, en olmadı "i will remember" you hatrına katlanılmış dizi.

  --- spoiler 4x19 ---

  jasmine için bir araya gelen insanlar hislerini dile getiriyor, şiir okuyanlar, nutuk atanlar.. hatta dilsiz bir kadın işaret diliyle fred'in nasıl kafasını patlatmak istediğini dahi anlattı. en bombası da angel'in akıllara zarar oh mandysini bu defa connor'la "oh jasmine" olarak söylemesiydi heralde.

  yeri gelmişken connor sana laflar hazırladım: ne gerisin sen connor! sübyancının tersi var mı? osun eğer varsa mesela.. babanın sevdiğine hallen, o kinci herifin buz kıracağıyla açılmış izlerine kanıp babanı okyanusa göm, gözünden kurtlar çıkacak bi tanrıçamsı şeye hamile bırak cordeliayı.. her fırsatta bi ergen tripleri her fırsatta bi aptallık.. madem babandan özellik alıcan, tutup müzik zevk(!)ini mi alır lan insan? ten rengini alır, omuzlarını alır, saçlarını alır.. pırasa kafalı.. ergenliğim sana sinir olmakla geçti connor. diziyi izledikçe başka ayrıntı farkediyor, izledikçe daha tiksiniyorum. her şeyi geçtim anaya babaya asi olmak ayıp olum.geri.

  --- spoiler 4x19 ---


  (shubulubapshubaptishaluva - 24 Şubat 2011 23:02)

 • comment image

  spend all your time waiting for that second chance
  for the break that will make it ok
  there's always some reason to feel not good enough
  and it's hard at the end of the day
  i need some distraction or a beautiful release
  memories seep from my veins
  let me be empty and weightless and maybe
  i'll find some peace tonight
  in the arms of the angel far away from here
  from this dark, cold hotel room, and the endlessness that you fear
  you are pulled from the wreckage of your silent revelrie
  you're in the arms of the angel; may you find some comfort here
  so tired of the straight line, and everywhere you turn
  there's vultures and thieves at your back
  the storm keeps on twisting, you keep on building the lies
  that you make up for all that you lack
  it don't make no difference, escaping one last time
  it's easier to believe
  in this sweet madness, oh this glorious sadness
  that brings me to my knees
  in the arms of the angel far away from here
  from this dark, cold hotel room, and the endlessness that you fear
  you are pulled from the wreckage of your silent revelrie
  in the arms of the angel; may you find some comfort here
  you're in the arms of the angel; may you find some comfort here


  (cle - 19 Mart 2000 22:17)

 • comment image

  1727 yilinda liam adiyla dogdu.1753 te irlanda'da darla tarafindan vampir yapildi ve angelus olarak anilmaya basladi.

  darlayla beraber avrupada yuzlerce cinayet isledi. 1860'ta gelecegi gormek gibi gucleri olan drusilla'yla tanisti,tum ailesini oldurdu,delirmesine neden oldu ve vampir yapti

  1898'de bi cingene kizini oldurdugu icin onlar tarafindan lanetlendi,ruhu
  geri verildi.durumu ogrenen darla tarafindan kovuldu ve angel adini kullanmaya basladi.

  90larin basinda new york'ta oldurdugu insanlarin uzuntusuyle yasamaya mahkum olarak yasamaya calisan angel,whistler adindaki bi demon tarafindan vampir avcisini*gormek icin sunnydale'e gitmeye ikna edildi.

  daha sonralari buffy'le bi iliski yasayan angel,buffy'nin 17. dogumgununde
  avciyla beraber olunca lanetin ortadan kalkti ve tekrar kotu vampir olan
  angelus'a donustu

  dunyanin yokolmasini engellemek amaciyla* buffy tarafindan olduruldu fakat daha sonra ruhu olan vampir angel olarak dunyaya geri gonderildi.sonralari buffy'den ayrilarak los angeles'a tasinmaya karar verdi.halen angel investigations isimli sirketinde insanlara yardim etmek amaciyla calismalarini surduruyo.


  (sappy - 2 Nisan 2003 20:29)

 • comment image

  peygamber sabrına sahip vampir. connor benim oğlum olacaktı sabah akşam allah yarattı demezdim şerefsizim.


  (kalidasa - 5 Nisan 2004 09:03)

 • comment image

  "snatch'te mickey'nin validesinin karavani yanarken calan oha parca" olarak bildim uzun sure angel'i. agzim acik kaldi ilk duydugumda, ismi olamayacak kadar tanidik, ayni zamanda da ayirdedilmesi icin bir isme ihtiyaci olmayacak kadar farkli olmasi gerekiyordu bence. neyse ismi olmadan kazaa marifetiyle bilgisayara indirmek de bir hayli zor olacagi icin fena da olmamis aslinda.

  fakat cok kisa sarki be abi. sarkinin yarisi dindin diye gidiyor. gerci o dindin dedigimiz giris kismi dinleyeni costurmuyor mu, tuyleri diken diken etmiyor mu, costuruyor da ediyor da. sarkiyi dinlerken yasadiginiz cok boyutlu duygusal tirmanis "to bring me love" kismindan sonra zank diye patlama yapiyor, sarki histerik bi sekilde love you love you diye tekrar ederken araya giren gitar ikinci sok dalgasini yolluyor. bu esnada dinleyici olarak coktan orgazma ulasiyor, sarkiyi tekrar basa almak icin sonu beklemeye basliyorsunuz.
  boyle abarti bir algi ve duygu bombardimani yaratmayi nasil basarmis massive attack bilememekteyim, ancak snatch'teki mevzubahis sahneyi etkileyici hale getiren faktorun isbu sarki oldugunu soyleyebilirim. ilgili filmden yola cikarak ifade etmek gerekirse dinledikce alevlerin icine dalma istegi yaratan asmis bir sarkidir angel. evet.


  (darksideofthemind - 21 Nisan 2004 11:31)

 • comment image

  agirlikla maltol (yanik seker'e ozdes aroma), isobutivan (vanilya'ya ozdes aroma) ve patchouli (silhat) kullanilmis ve parfum ailelerinde "gurme" klasmaninin acilmasina sebep olmus olan parfumdur. koku, thierry mugler tarafindan olivier cresp (ve asistan olarak yves de chiris)'e tasarlatilmistir. 1992'de piyasaya surulmus olmasina ragmen, icerigindeki allerjen ve astmatik maddelerin coklugu nedeniyle zaman icinde bir veya birkac kez yeniden formule edilmistir.

  benim bildigim esas sorunu formuldeki "coumarin" fazlaligi idi. bu maddenin kullanimi neredeyse her yil gozden gecirilerek kullanilabilecek miktar dusurulmektedir. coumarin, pek cok dogal maddenin iceriginde bulunabilmekle beraber en yogun olarak tonka fasulyesinde bulunan bir koku molekuludur, muhtesem kokar. sigara fabrikalari tutun kokusunu cekici hale getirmek icin tutune de bundan serperler -di.

  parfumlerin yeniden formule edilmesi, basli basina bir sorundur. iki yil once begenerek aldiginiz pek cok parfumden bugun ayni kokuyu duyamazsiniz. tabi bunu test edebilmek icin hem eski hem yeni ornegin onunuzde olmasi gerekir, yoksa ayni "hava"yi andirdigi icin farketmeyebilirsiniz.

  "reformulasyon" iki nedenle olur bu : ureticiler- daha dogrusu marka sahipleri-, pahalilasan icerik maddeleri yerine daha ucuzlarini kullanmak isterler ve bunun icin formulu yeniden elden gecirtirler. veya uretildigi donem bazi molekullerin kullanimina musaade edilen oran zaman icinde daha da dusurulmustur (veya o molekulun kullanimi tamamen yasaklanmistir).

  her ne nedenle olmus olursa olsun, yeniden formule edilmis her parfumde bunun net bir sekilde belirtilmis olmasinin tuketiciye karsi ahlaki bir sorumluluk oldugunu dusunuyorum. bu versiyon numarasi vererek veya formul yilini yazarak yapilabilir. yoksa siz hala efsanevi chanel no.5'i aliyorum zanniyla baslangictakinden fersah fersah otede bir parfume para veriyor olabilirsiniz.

  uzun sozun kisasi, angel da boyle degisimler gecirmistir. guzel bir kokudur ve cok severim. bu tip kokulari "love or hate perfumes" diye tanimliyorum. angel'i seveni cok sever, sevmeyeni nefret eder. ortalama parfum anlaminda kabul gormez, yani siranin disina cikmayi basarabilmis ender orneklerdendir.

  a-men (daha kahveli), innocent (daha hafif, daha tolere edilebilir ve daha yazlik) gibi farkli varyasyonlari da mevcuttur.

  buyuk magazalarda malum nedenle clarins reyonlarinin hemen yanibasinda yer alir.


  (inagaddadavida - 19 Kasım 2008 12:52)

 • comment image

  bugünkü bölümüyle *, izleyenleri gülmekten yerlere yatirmis , angel-muppet show birlesimi dahiyane senaryosuyla cok güldürmüstür.

  --- spoiler ---
  kukla angel, spike ve kukla angel'in kavgasi, bölümün sonundaki büyük(!) kavga, tv programlariyla geçilen çok ince dalga ve "self esteem" sarkisi bes yildizlik anlardir.
  ---
  spoiler ---


  (federal bureau of imagination - 12 Aralık 2004 21:06)

 • comment image

  angelın kukla halinin herkes tarafından daha çok beğenilişi göz ardı edilmemelidir bence; hatta tüm dizi muppet show karakteri olarak devam etsin isterim; hem kukla mimiklerini daha çok seviyorum hem de itiraf etmeli ki kılıç çok yakışıyor.. zaten angel da mızmız huysuz çocuk değil mi sonuçta.. buffy rolünün miss piggyye verilmesi dahilinde sansasyonel bir yapım ortaya çıkacaktır!


  (marlin - 12 Aralık 2004 21:23)

Yorum Kaynak Link : angel