Çıkış Tarihi     : 12 Şubat 2021 Cuma, Yapım Yılı : 2021
Türü                : Biyografi,Drama,Tarih
Taglar             : Siyah panter partisi,fbi federal bureau of investigation,fred hampton character,reference to racism,bize.
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Bron Creative , MACRO , Participant Media
Yönetmen       : Shaka King (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Will Berson (IMDB),Shaka King (IMDB)(ekşi),Keith Lucas (IMDB),The Lucas Brothers (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Martin Sheen (IMDB), Jesse Plemons (IMDB)(ekşi), Lakeith Lee Stanfield (IMDB)(ekşi), Daniel Kaluuya (IMDB)(ekşi), Ashton Sanders (IMDB), Algee Smith (IMDB), Dominique Fishback (IMDB), LilRel Howery (IMDB), Jermaine Fowler (IMDB), Robert Longstreet (IMDB), Darrell Britt-Gibson (IMDB), Nick Fink (IMDB), China Shavers (IMDB), Tyra Joy Smith (IMDB), Terayle Hill (IMDB), Maggie Tyma (IMDB), Amber Chardae Robinson (IMDB), Leanne Johnson (IMDB), James Udom (IMDB), Caleb Eberhardt (IMDB), Debbie Scaletta (IMDB), Adam Ratcliffe (IMDB), Amari Cheatom (IMDB), Nicholas Velez (IMDB), Ian Duff (IMDB), Carl Anthony Nespoli (IMDB), Alysia Joy Powell (IMDB), Crystal Lee Brown (IMDB), Michael Buonomo (IMDB), Latoya Kleinhans (IMDB), Chris Hahn (IMDB), Alonda Shevette (IMDB), Rachel Flannigan (IMDB), Steve Rizzo (IMDB), Ashley Mazini (IMDB), Laura Allen (IMDB), Michael 'Mick' Harrity (IMDB), Matt Hudson (IMDB), Preston Rice (IMDB), Graham Lutes (IMDB) >>devamı>>

Judas and the Black Messiah (~ Yehuda ve Siyah Mesih) ' Filminin Konusu :
Judas and the Black Messiah, Black Panther Party liderlerinden olan Fred Hampton'un hayatına odaklanıyor. Fred Hampton adında aktivist olan bir genç, siyah topluluğunun özgürlüğünü kazanması ve siyahların katledilmesine son vermek için savaşan Black Panther Party başkanlarından biri olur. Başkan Fred, bir nesle ayaklanmaları ve basıların karşısında olması için ilham kaynağı olur. Bu sırada hapis cezasına çarptırılan William O'Neal’a FBI bir anlaşma teklif eder. FBI, William’ın Fred’in partisini sızıp içeriden bilgi vermesi karşılığında ona özgürlük vaat eder. Anlaşmayı kabul eden William, yavaş yavaş Fred Hampton’un sonunu hazırlar.


 • "shaka king'in yönettiği, daniel kaluuya, lakeith stanfield, martin sheen, jesse plemons gibi isimlerin yer aldığı tarihi, biyografik drama.key: william o'neal."
Facebook Yorumları
 • comment image

  pek kullanmadığım kindle'ı her açışta başka bir hbo max filmi reklam mesajı geliyor... şimdi de bunun reklamını göndermişler, böyle geri saymalı falan görsel. izleyeceğiz hbo kardeş ama umarız bu sefer adam gibi bişeydir... bu da karavana çıkarsa yaktım çıranızı.


  (don drapper - 10 Şubat 2021 08:17)

 • comment image

  zenci propagandası olmasını geçip (çünkü holywood artık iyice tozutuyor gibi, bundan sonra full zencilik-aktivizm temalı yapımlara hazır olun) filmin kendisine gelirsek;

  çok çok iyi başlayan ortalara doğru sıkan ikinci yarıda iyice mehleşen basit bir köstebek hikayesi. sinematografi ve oyunculuk top notch aslında. ama ilk yarıdaki ilgi çekicilik ikinci yarıda öyle kayboldu ki sıkıntıdan patlama noktasına getirdi.

  ilk yarı 8/10, ikinci yarı 4. 5/10. ortalarsak;

  6.3/10, iyi film klasmanına giriyor. ve böylece warner bros hbo max etrafındaki onca tantananın ardından çıkardığı çöp ötesi filmlerden sıyrılıp en sonunda iyi bir film vermiş oluyor.


  (don drapper - 13 Şubat 2021 10:17)

 • comment image

  bitireli birkaç dakika oldu şimdi, çok çarpıcı bir filmdi. oyuncuların hepsi yaşayarak oynamış resmen; sırıtan hiçbir detay yoktu. bu sene oscar'ı boş geçireceğini düşünmüyorum. black lives matter hareketi üzerine daha fazla düşündüren bir film olmuş.
  8.3/10


  (simyaciphysicist - 14 Şubat 2021 14:58)

Yorum Kaynak Link : judas and the black messiah