Süre                : 2 Saat 18 dakika
Çıkış Tarihi     : 16 Eylül 2020 Çarşamba, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Cinayet,Drama,Heyecanlı
Taglar             : Neo noir,Erkek tam frontal çıplaklık,Erkek çıplaklığı,Kötülük,Savaş sonrası
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Nine Stories Productions
Yönetmen       : Antonio Campos (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Antonio Campos (IMDB)(ekşi),Paulo Campos (IMDB),Donald Ray Pollock (IMDB)
Oyuncular      : Robert Pattinson (IMDB)(ekşi), Harry Melling (IMDB)(ekşi), Tom Holland (IMDB)(ekşi), Riley Keough (IMDB)(ekşi), Haley Bennett (IMDB)(ekşi), Bill Skarsgård (IMDB)(ekşi), Sebastian Stan (IMDB)(ekşi), Eliza Scanlen (IMDB), Mia Wasikowska (IMDB), Jason Clarke (IMDB), Douglas Hodge (IMDB), Drew Starkey (IMDB), Lucy Faust (IMDB), Given Sharp (IMDB), Abby Glover (IMDB), Cory Scott Allen (IMDB), Michael Banks Repeta (IMDB), Kristin Griffith (IMDB), Pokey LaFarge (IMDB), David Maldonado (IMDB), Adam Fristoe (IMDB), Emily Towles (IMDB), Gregory Kelly (IMDB), Mark Jeffrey Miller (IMDB), David Atkinson (IMDB), Michael Harding (IMDB), Eric Mendenhall (IMDB), Morganna Bridgers (IMDB), Karson Kern (IMDB), Leslie Sides (IMDB), James H Keating (IMDB), Cade Tropeano (IMDB), Hassel Kromer (IMDB), Scott Rapp (IMDB), Caleb J. Thaggard (IMDB), Kelly Lind (IMDB), Kevin Waterman (IMDB), Michael H. Cole (IMDB), Emma Coulter (IMDB), Jason Collett (IMDB) >>devamı>>

The Devil All the Time (~ Her Zaman Şeytan) ' Filminin Konusu :
The Devil All the Time'da, Ohio ve Bati Virginia'da bulunan, farklı geçmişlerden gelen tuhaf bir grup insanın hayatı konu ediliyor. Filmdeki karakterlerden biri, Güney Pasifik’teki katliamda işkence gören eski asker Willard Russell'dır. Güzel karısı Charlotte’u kanserden kaybetmiş olan yaslı adam, bütün totemlerine ve dualarına rağmen onu kurtaramamış olmanın suçluluğunu taşımaktadır. Seri katil bir çift olan Carl ve Sandy Henderson, uygun modeller bulup Amerika’nın otoyollarında fotoğraflarını çekip ardından onları öldürmek için diyar diyar gezmektedir. Din adamı olan Roy, ve fiziksel engelli, gitar sever yardımcısı Theodore ise çiğnedikleri kanundan kaçmaktadırlar. Tüm bunların ortasında ise William ve Charlotte'un yetim kalan oğulları Arvin Eugene Russell vardır. Kendisini birbirinden oldukça farklı olan bu insanların ortasında bulan genç adam, iyi ancak şiddete meyilli bir hal almıştır. İkinci Dünya Savaşı'nın sonundan 1960'lara kadar bu karakterlerin hayatları nasıl bir hal alacaktır?...Donald Ray Pollock’un, aynı isimli romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Antonio Campos oturuyor.


 • "aynı olay kurgusu, quentin tarantino tarafından çekilseydl, nasıl bir film olurdu diye merak ettiğim, son zamanlarda netflix'de gördüğüm en iyi yapım."
 • "filmin adını ‘acıların çocuğu arvin’ olarak değiştiriyorum."
 • "arvin adamdır. gerisi çakaldır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bir netflix filmi.
  uzun zamandır bu kadar iyi bir film izlememiştim. tam anlamıyla çakı gibi film, adeta ateş ediyor. oyunculuklar, senaryo, kurgu ve yönetmenlik, hepsi çok iyi. netflix ve sinemacılar arasındaki gerilimi biliyorum. bu filmle bir kez daha netflix şovunu yapmış. oscar is coming.


  (maltopcu - 16 Eylül 2020 14:59)

 • comment image

  kitabını okuyamamış olsam da filmi izlemek güzel bir kitabı okumak gibiydi.

  hikaye kurgusu ve karakterlerin yaşadığı farklı eyaletlere özgü taşra ağızıyla konuşalan dil, o döneme ait detaylara verilen emek ve özen göz önüne alındığında daha önce oscar almış dönem filmlerinin bir çoğundan daha bir yerde duruyor bu film gerçekten.


  (psyce - 19 Eylül 2020 21:54)

 • comment image

  kötüler... dini kullanan kötüler, psikopat kötüler, öyle olmaya zorlananlar...
  gerilim dolu, acımasız, trajik ve kanlı hikâyeler...
  akan ve merak ettiren, özellikle 50'ler, 60'lar kasabalarını seven benim gibiler için son derece olmuş filmdir. şu robert pattinson denen vampire iyiden iyiye ısınıyorum. çok iyi oyuncu oldu çıktı...


  (lin yallen - 19 Eylül 2020 00:54)

 • comment image

  spoiler içerecek:

  filmde herkes tanrı'dan bahsediyor ama tanrı'nın tek adamı var o da arvin. attığını vurdu reis. vemâ rameyte sırrını izledik gibi oldu.

  ek: en sevdiğim sahneler:

  1. arvin'in yıllar sonra kasabasına dönüp marketçi amcaya teşekkür ettiği sahne.

  2. lenora'nın intihar için çıktığı taburede bir anda yaşamak için ümit bulup intihardan vaz geçmesi ama taburenin yanlışlıkla devrilmesi sonucu intihar etmiş olması.


  (kaidesini bozan istisna - 18 Eylül 2020 01:11)

 • comment image

  ''filmin iki ana konusu var. birincisi, son yıllarda iyice popülerleşen din düşmanlığı. buna göre, din/tanrı adına millete vaaz veren herkes şerefsiz, o. çocuğu, tecavüzcü veya delidir. ikincisi ise, her tarafta kötü insanlar kol gezmektedir. dinsizin hakkından imansız gelir mantığı çerçevesinde bunlara gerekli dersi vermek için her şey yapmak mubahtır.''

  bu şekilde yorum yapmak için kötü kalpli olmak gerekiyor...

  son yıllarda popüler olan din düşmanlığı yüzünden netflix bu diziyi çektirmiş evet. yani yoksa hiç din adına işlenen cinayet falan görmüyoruz yada din adına yapılan sapıklık falan duymuyoruz...
  ahhh netflix ahhh.. lgbt lerden sonra ateistliği de gözümüze sokuyor görüyor musun..

  film bir kitap uyarlaması... (bkz: #113072255) kitap türkiye'de yayınlandı.. ....
  kitabın yazarı donald ray pollock aynı zamanda filmde de anlatıcı.


  (justin mcleod - 17 Eylül 2020 01:37)

 • comment image

  somut şeylerle ilgilenen, gerçekçi bir insansınız, kaçırmadan izlemeniz gerekir. üst bölümlerde, hayatını fanusta geçirmiş kimi yetersizlerin filmde kötülerin anlatıldığına ya da hiçbir yere bağlanmadığına dair yorumlarına itibar etmeyin.

  hayatı az çok kıyısından köşesinden anlayan biri, anılı filmi de anlayacaktır. kafa karıştıran bir durum da yok zira, film hayattan bir kesit sunan gabriel garcia marquez romanı tadında. tek farkı büyülü gerçeklik anlatımı yerine, fazla akılcı ve ayakları yere basan bir hikaye olması.

  son yıllarda gördüğüm en gerçekçi oyunculuklar ile en güçlü hikayelerden birini barındırması bir yana psikanalitik kuram da alttan alta çok iyi işlenmiş.

  --- spoiler ---

  arven'in yabancının aracında uykuya dalmamak için mücadele ettiği bölümde, düşünceleri akıp giderken; her ne olursa olsun babasını nasıl derinden rol model aldığını (hatta "belki o da babasının annesini sevdiği kadar seveceği bir kız bulmalıydı" kısmı en aleni oedipus metni), cinayetleri işledikten sonra çocukluğunun geçtiği evine aniden dönmek istediğini (yoğun stres anlarında en güvenli alana, çocukluğa ait bir şeylere sarılmak isteme hali regression ) , üvey kız kardeşine duyduğu aşırı bağlılık ve koruma içgüdüsünü (kutsanmış, güçlü ensest duygular tabu ) bir kül olarak değerlendirdiğinizde; işte gerçek bir hikaye diyebiliyorsunuz.

  gerçekten de, şerifin dediği gibi: some people were born just so they could be buried

  ---
  spoiler ---


  (weta - 20 Eylül 2020 00:03)

 • comment image

  din bağnazlığının, kırsal cehalet üzerindeki yıkıcı etkisini anlatan harika bir film. bu filmi izlerken din temalı insan sömürüsünün, hangi dine mensup olursa olsun tüm insanlık için aynı kötü sonuçlarının olduğunu fark ediyorsunuz..
  senaryo görüntü ve oyunculuklar harika.. güçlü bir oyuncu kadrosu var.. son yılların en kaliteli yapımlarından biri..

  --- spoiler ---

  baba: "bu ülke ahlaksız oruspu çocuklarıyla dolu"
  çocuk: "100 kişi varmıdır?"


  (sert erkekler dans etmez - 20 Eylül 2020 10:11)

Yorum Kaynak Link : the devil all the time