Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 28 Eylül 2006 Perşembe, Yapım Yılı : 2006
Türü                : Komedi,Drama,Romantik
Taglar             : Kült tv,Aile ilişkileri,iş yeri,Transseksüel,Eşcinsel
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Silent H Productions , Ventanarosa Productions , Reveille Productions
Yönetmen       : Victor Nelli Jr. (IMDB)(ekşi), James Hayman (IMDB)(ekşi), Michael Spiller (IMDB)(ekşi), John Terlesky (IMDB)(ekşi), Wendey Stanzler (IMDB), Paul Holahan (IMDB), Tricia Brock (IMDB), John Putch (IMDB), Matt Shakman (IMDB), Rodman Flender (IMDB), Lev L. Spiro (IMDB), Ron Underwood (IMDB), Richard Heus (IMDB), Tom Verica (IMDB), Sarah Pia Anderson (IMDB), Jamie Babbit (IMDB), Sheree Folkson (IMDB), Richard Shepard (IMDB), Ken Whittingham (IMDB), Miguel Arteta (IMDB), Tamra Davis (IMDB), Tucker Gates (IMDB), Paul Lazarus (IMDB), Jeff Melman (IMDB), Gary Winick (IMDB), Linda Mendoza (IMDB), Fred Savage (IMDB), Matthew Diamond (IMDB), David Dworetzky (IMDB), John Fortenberry (IMDB), Bethany Rooney (IMDB), Lee Shallat Chemel (IMDB), Rose Troche (IMDB), David Warren (IMDB), S.J. Clarkson (IMDB), John Scott (IMDB), Andy Wolk (IMDB), Mark Worthington (IMDB)
Senarist          : Veronica Becker (IMDB)(ekşi),Chris Black (IMDB)(ekşi),Dawn DeKeyser (IMDB),Cara DiPaolo (IMDB),Peter Elkoff (IMDB),Joel Fields (IMDB),Fernando Gaitan (IMDB),Oliver Goldstick (IMDB),Erika Graham (IMDB),David Grubstick (IMDB),Abraham Higginbotham (IMDB),Silvio Horta (IMDB),Jon Kinnally (IMDB),Sarah Kucserka (IMDB),Sheila R. Lawrence (IMDB),Gail Lerner (IMDB),Cameron Litvack (IMDB),Myra Martino (IMDB),Vivien Mejia (IMDB),Henry Alonso Myers (IMDB),James D. Parriott (IMDB),Marco Pennette (IMDB),Tracy Poust (IMDB),Charles Pratt Jr. (IMDB),Dailyn Rodriguez (IMDB),Steven Ross (IMDB),Gabrielle G. Stanton (IMDB),Brian Tanen (IMDB),Donald Todd (IMDB),Harry Werksman (IMDB),Bill Wrubel (IMDB)
Oyuncular      : America Ferrera (IMDB)(ekşi), Eric Mabius (IMDB)(ekşi), Tony Plana (IMDB)(ekşi), Ana Ortiz (IMDB)(ekşi), Becki Newton (IMDB)(ekşi), Michael Urie (IMDB)(ekşi), Mark Indelicato (IMDB)(ekşi), Vanessa Williams (IMDB)(ekşi), Judith Light (IMDB), Ashley Jensen (IMDB), Christopher Gorham (IMDB), Alan Dale (IMDB), Rebecca Romijn (IMDB), Alec Mapa (IMDB), Kevin Sussman (IMDB), Daniel Eric Gold (IMDB), Grant Bowler (IMDB), Sarah Lafleur (IMDB), Jian (IMDB), Freddy Rodríguez (IMDB), Ralph Macchio (IMDB), Adam Rodriguez (IMDB), David Rasche (IMDB), Elizabeth Payne (IMDB), Stelio Savante (IMDB), Kevin Alejandro (IMDB), Max Greenfield (IMDB), Salma Hayek (IMDB), Jayma Mays (IMDB), Neal Bledsoe (IMDB), Lauren Vélez (IMDB), David Blue (IMDB), Derek Riddell (IMDB), Eddie Cibrian (IMDB), Yaya DaCosta (IMDB), Lorraine Toussaint (IMDB), Fumi Desalu-Vold (IMDB), Bernadette Peters (IMDB), Jamie-Lynn Sigler (IMDB), Matt Newton (IMDB) >>devamı>>

Ugly Betty ' Dizisinin Konusu :
Yeteneğin, zekânın ve çalışkanlığın yeterli olmadığı bir dünyada imaj her şey ve bu dünyada moda sürekli değişse de değişmeyen tek bir şey var: modayı takip eden sıfır beden kadınlar. Gözlüklü, dişleri telli ve kilolu genç bir kadın böylesi bir dünyaya nasıl ayak uydurabilir ki? Moda dünyasının kutsal kitabı olarak nitelendirilen Mode adlı dergideki tahtını oğlu Daniel’e (Eric Mabius) bırakmaya karar veren Bradford Meade (Alan Dale), tacını oğluna takmadan önce ona asistan olarak Betty’i (America Ferrera) seçer. Böylesi bir işi yapmak isteyen onlarca sıfır beden kadın arasından “çirkin” Betty’i seçmesinin sebebi açıktır


 • "orjinali 175 bölüm olan ve birçok ülke gibi ülkemizdede gösterilen ve daha sonra sensiz olmuyor adıyla türkçe versiyonu çekilen dizi."
 • "cuma akşamları channel 4'da gösterilen u.s. yapımı dizi.daha önce hollanda, rusya, brezilya, kolombiya gibi pek çok ülkede aynı konsept çerçevesinde versiyonları yapılan modern külkedisi masalı."
 • "digiturk un çok yakında yayınlayacağını duyurduğu ödüllü dizi."
 • "(bkz: america ferrera)"
 • "vanessa williams'in wilhelma ismindeki yelloz karakteri canlandirdigi dizi."
 • "yıllarca ekranlarda izlediğimiz çirkin betty'nin amerika versiyonu. yalnız america ferrera ve diğer oyuncuların etkisiyle orijinalini kat kat geçmiş olduğunu belirtmekte fayda var."
 • "aslı kolombiya televizyonu tarafndan yayınlanan betty la fea olan ve konusu franchise olarak satılmak suretiyle 130 farklı ülkede benzeri çekilmiş dizi."
 • "amerikan versiyonuna bayıldığım dizi, favori karakterlerim mark ve amanda, zaten ikisini birleştirip ikiye bölünce dennis finch oluyor ve dizi just shoot me tadında oluyor"
 • "jason mraz'in beauty in ugly adli jenerik sarkisiyla izlemeden de kendini sevdiren dizi."
 • "iki sezon finalini konuk oyuncu olarak lindsay lohan, naomi campbell, fon muzikleri olarak madonna'nin eski-yeni sarkilarini kullanarak eglenceli sekilde yapan dizi. cok guluyoz egleniyoz."
 • "yeni sezonunda victoria beckham'ın uzunca bir süre kadroya gireceği hiperkomik dizidir.3 ay beklemek zorunda kalmasak bir de.."
 • "ilk bölümü bu akşam tntde yayınlanan dizi"
 • "abc kanalında yayınlanan, 2006 da başlamış olan amerikan dizisi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  cuma akşamları channel 4'da gösterilen u.s. yapımı dizi.
  daha önce hollanda, rusya, brezilya, kolombiya gibi
  pek çok ülkede aynı konsept çerçevesinde versiyonları yapılan
  modern külkedisi masalı.


  (basamaktadurmaotomatikkapicarpar - 20 Ocak 2007 02:01)

 • comment image

  amerikan versiyonu cok cok komik olan dizi. cok ucuk seyler oluyor. ancak diger ulkelerde cekilen versiyonlarda oldugu, ya da digiturk tanitimlarinin iddia ettigi gibi betty zarif bir kuguya donusmeyecek, zira america ferrera kisa, baliketli bir kizcagiz, evet oldukca guzel ama sonucta bir mucize olmayacak.


  (vinyl - 15 Nisan 2007 11:05)

 • comment image

  ashley jensen'in oynadığı, extras'dan sonra bilmeden izleyip burda da bu süper komik kadınla karşılaşınca beni sevindiren ortalama izlenesi dizi. ilk sezon finali sükse yapmış, süper bi şekilde bitmiştir. ikinci sezonda olaylar yine normal seyrinde devam etmektedir.


  (efendiyev - 11 Kasım 2007 23:45)

 • comment image

  amerika' da ödüle doymayan ve bir rivayete göre bir bölümde tiryakilik yaratabilen bu dizinin sırrı ; dizi oyuncularının giysilerinden tüm mekanların duvarlarına, en küçük dekor parçasından yağan kara kadar her görüntünün parlak, çok parlak renklere sahip olmasıdır. 1-5 yaş arası çocukları reklamlar karşısında tv ekranına kilitlenirler, bu da aynı mantık , öyle bir renk cümbüşü, öyle bir hareketli parlak çekimler mevcut ki insan gözünü alamıyor.


  (sayinseyirciler - 18 Aralık 2007 17:31)

 • comment image

  yıllarca ekranlarda izlediğimiz çirkin betty'nin amerika versiyonu. yalnız america ferrera ve diğer oyuncuların etkisiyle orijinalini kat kat geçmiş olduğunu belirtmekte fayda var.


  (grinda - 27 Aralık 2007 16:45)

 • comment image

  dizinin yapımcılıgı; emmy odulu sahibi salma hayek,silvio horta (urban legends), ben silverman, ("the office"), jose tamez ("the maldonado miracle"), james parriott ("grey's anatomy") ve james hayman ("joan of arcadia") tarafından yurutulmektedir.
  eglenmek icin birebir olan bu dizi boyunca bol bol unluye rastlarız:

  - victoria beckham
  - gina gershon
  - vera wang
  - rita moreno
  - betty white
  .......


  (princesa - 25 Mart 2008 12:52)

 • comment image

  amerikan versiyonuna bayıldığım dizi, favori karakterlerim mark ve amanda, zaten ikisini birleştirip ikiye bölünce dennis finch oluyor ve dizi just shoot me tadında oluyor


  (joepiscopo - 23 Mayıs 2008 10:51)

 • comment image

  iki sezon finalini konuk oyuncu olarak lindsay lohan, naomi campbell, fon muzikleri olarak madonna'nin eski-yeni sarkilarini kullanarak eglenceli sekilde yapan dizi. cok guluyoz egleniyoz.


  (vinyl - 26 Mayıs 2008 22:30)

 • comment image

  3. sezonunun 2. bölümüyle olayı bitirmiş, piyasadaki en kaliteli en süper dizilerden biridir. çok sağlam karakterleri ve harıl harıl çalışan yazarlarıyla süper işlere imza atmaktadırlar.. aferin.. merakla izliyoruz her hafta..


  (hassan - 11 Ekim 2008 14:23)

Yorum Kaynak Link : ugly betty