Çıkış Tarihi     : 10 Kasım 2020 Salı, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Drama
Taglar             : sexually dissatisfied wife,Kanuni tecavüz,lise,derin bölünme,Seks sahnesi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Aggregate Films
Yönetmen       : Hannah Fidell (IMDB)
Senarist          : Hannah Fidell (IMDB),Rosa Handelman (IMDB),Boo Killebrew (IMDB),Dana Kitchens (IMDB),Andrew Neel (IMDB),Ruby Rae Spiegel (IMDB)
Oyuncular      : Kate Mara (IMDB)(ekşi), Nick Robinson (IMDB)(ekşi), Ashley Zukerman (IMDB), Shane Harper (IMDB)(ekşi), Dylan Schmid (IMDB), Camila Perez (IMDB), Matt Raymond (IMDB), Charlie Zeltzer (IMDB), Ali Bayrouti (IMDB), Will Bowes (IMDB), Ciara Bravo (IMDB), Jane McLean (IMDB), Cameron Moulene (IMDB), Jana Peck (IMDB), Jeremy Walmsley (IMDB), Devon Bostick (IMDB), Logan Gervais (IMDB), Marielle Scott (IMDB), Emme Tran (IMDB), Julian Acosta (IMDB), Duncan Alexander (IMDB), Morgan Ashley (IMDB), RaeAnne Boon (IMDB), Brady Box (IMDB), Trevor Campbell (IMDB), Alexandra Castillo (IMDB), Brian Conner (IMDB), Tatianna Duckworth (IMDB), Sara Fowlow (IMDB), Jordan Gooden (IMDB), Jaylee Hamidi (IMDB), Trevor Hayes (IMDB), M.J. Kehler (IMDB), Sage Kitchen (IMDB), Toby Marks (IMDB), Andrew Martinez (IMDB), Matt McKinney (IMDB), Rylan Nilsson (IMDB), Alexander Nunez (IMDB), Lonni Olson (IMDB) >>devamı>>

A Teacher (~ Bir Öğretmen) ' Dizisinin Konusu :
James Lewis, bir lisede İngilizce öğretmeni olarak çalışan bir adamdır. Öğrencilerinden bazılarının zorbalığa uğradığını fark eden James, bu durumun çözüme kavuşmasını sağlamaya çalışır. Ancak hiçbir yetkili duruma el koymayınca James, öğrencilerini kendisi korumaya çalışır. Patronu Bernard Cooper’a meydan okuyan James, kendisini rahatsız edici durumların içinde bulur.


 • "öğretmen için kesinleştiyse kate mara role cuk oturmuş... öğrenci eric karakteri içinse ian gallagher'in uzatmalı sevgilisini canlandıran noel fisher yakışır gibime geliyor..."
 • "çevirisini yaptığım 2013 yılı, klasik öğrenci öğretmen ilişkisini anlatan film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  10 kasımda ilk üç bölümü yayınlanacak dizi... aynı adlı dandik ötesi filmden uyarlanmış. filmi. hannah fidell'in berbat filmini dizileştirmek nereden baksan kötü bir karar ama bari dizileştirme (senaryo/yönetmenlik) görevi yazma ve yönetme yeteneklerinden nasibini alamamış fidell'e teslim edilmeseymiş... film klasik "öğrenci-öğretmen yasak aşkı"na odaklanıyor. merkezde bu ilişki var ama ne karakterler derinleştiriliyordu, ne de ilişkinin uygunsuzluğu irdeleniyordu. fidell için varsa yoksa seks - seks ve tabii ki seks. öğrenciyle öğretmeni sevişirken göstermenin yaratacağı şokeleri düşünerek mi bu kadar sekse odaklanmıştı bilemiyorum. şimdi tvline eleştirisini okuyorum da 7 yıl sonra kotardığı remake dizisinde de zihniyeti değişmemiş.

  tvline eleştirisine göre filmin tüm zaafları dahası ve fazlasıyla filme taşınmış. eleştiride değinilen öğrencinin liseli değil de üniversiteli birisi gibi görünmesi, mara'nın da rol için genç kalması, üstüne konunun aşırı romantikleştirilmesi "reşit olmayan kişiyle birlikte olma suçu"nun üstünü örtmüş. yani herif değil liseli, bir işte stajyer olarak başlayacak yaşta (25) görünüyor, bir de bu cast sorununun üstüne ilişkiyi romantikleştirme gibi büyük bir hataya düşülmesi de bir diğer sorunmuş -aynı şeyler filmde de mevcut- karakterlerin derinleştirilmediği, öğretmenin suç işleme (reşit olmayan birisiyle birlikte olma) sebeplerinin üstünkörü geçildiği, yan karakterlerin hiç umursanmadığı, 10 bölümün öykü için çok fazla geldiği, tüm bu sorunlara ek olarak diyalogların epey kötü olduğu belirtilmiş, ki filmi izleyenler için hiçbiri şaşırtıcı değil. asıl şaşırtıcı olan böylesine kötü bir senarist olan fidell'in halen finansman bulabilmesi, ilk ve en kötü filmini kate mara'nın başrolünde fx / hulu gibi büyük platformlar için dizileştirebilmesi... fidell sinema ve tv'yi bırakıp limon satmalı diyeceğim ama onu da beceremez.


  (sherlock holmes 90 - 7 Kasım 2020 16:42)

 • comment image

  epeydir beklediğim dizi ama fragman beni biraz düşürdü. kate mara oyunculuğunu aşırı zayıf bulduğum biri. seksi birini seçmek istemişler sanırım ama kadın seksiden çok sevimli görünüyor tanıtımda. öğretmenden değil de öğrenciyi gibi. makyaj saç falan bilerek mi ebleh birine dönüştürmüşler anlayamadım. oysa o role naomi watts ne güzel giderdi.


  (otoyoldaki kedi cesedi - 3 Kasım 2020 20:44)

 • comment image

  yeni fx dizisi. tabu bir konuya odaklanmakta. öğretmen öğrenci arasında gerçekleşen romantik bir ilişki üzerine kurulu hikaye. hannah fidell dizinin hem yazarı hem yönetmeni. aynı yönetmenin 2013 senesinde aynı isimle yayınlanan filminden uyarlanmış. ilk sezonu 10 bölüm olarak hazırlanmış.

  başrollerde kate mara ve nick robinson bulunmakta. castın sıkıntılı olduğu aşikar. yaş farkı pek belirgin değil. senaryoda da büyük bir numara yok. ancak kullanılan kamera ve kurgu hiç fena değil. sahneleri çok iyi organize edilmiş. planlar birbiri ardına makul şekillerde sıralanmış. ve özellikle gerilimin yükseldiği sahnelerde son planlar hep irrasyonel şekilde kapatılmış. dikkatimi çeken en büyük olumlu farklılık bu oldu.

  detaylı info için buyrun imdb linki.


  (kayip neslin son mahsulu - 11 Kasım 2020 05:55)

 • comment image

  ilk üç bölümü beklediğim kadar kötü olmamış. baş karakterlere bir miktar daha psikolojik derinlik katıp bölüm sürelerini uzatsalar fena olmayacakmış aslında. fazla sonuç odaklı geldi bana bu hali. insan bi hbo, starz kalitesi arıyor tabii.


  (otoyoldaki kedi cesedi - 12 Kasım 2020 00:53)

 • comment image

  gayet ilgi çekici bir konu (öğretmen-öğrenci ilişkisi), sıkıcı ve tekrarlara boğulan bir filme dönüşmüş. karakterler film boyunca gelişmiyor, diane'in sürekli eric ile sevişmesine tanık oluyoruz. lindsay burdge'ün güzelliği çekilir kıldı benim için filmi, yoksa bir vakit kaybı. bir de şarkılar çok iyi, özellikle lower dens'ten alphabet song.


  (zverkov - 8 Aralık 2016 23:35)

 • comment image

  2013 yapımı aynı isimli filmden uyarlanacak olan fx yapımı bir mini dizi. öğrencisiyle ilişkisi olan bir öğretmenin yaşadıkları anlatılacakmış. başrolde kate mara var. çekimleri başlamış, gösterim tarihi 2020 görünüyor. filmi iyiydi dizisi epey ses getirecektir eminim ama
  keşke hbo, starz ya da showtime gibi daha rahat bi kanala çekselermiş.


  (st anevrizma - 31 Temmuz 2019 12:03)

Yorum Kaynak Link : a teacher