Süre                : 2 Saat 1 dakika
Çıkış Tarihi     : 21 Ekim 2020 Çarşamba, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Drama,Gizemli,Romantik,Heyecanlı
Taglar             : 20th century literature on screen,dul,Konak,otel,yetim
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Netflix , Working Title Films
Yönetmen       : Ben Wheatley (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Daphne Du Maurier (IMDB)(ekşi),Jane Goldman (IMDB)(ekşi),Joe Shrapnel (IMDB)(ekşi),Anna Waterhouse (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Lily James (IMDB)(ekşi), Armie Hammer (IMDB)(ekşi), Keeley Hawes (IMDB)(ekşi), Kristin Scott Thomas (IMDB)(ekşi), Sam Riley (IMDB)(ekşi), Ann Dowd (IMDB)(ekşi), Mark Lewis Jones (IMDB)(ekşi), Bill Paterson (IMDB), Tom Goodman-Hill (IMDB), Ben Crompton (IMDB), Jeff Rawle (IMDB), Jane Lapotaire (IMDB), Lucy Russell (IMDB), John Hollingworth (IMDB), Bryony Miller (IMDB), Toby Sauerback (IMDB), Paul Gregory (IMDB), Julian Ferro (IMDB), John Macneill (IMDB), Robert Irons (IMDB), Stuart Davidson (IMDB), Chris Bearne (IMDB), Kevin Nolan (IMDB), Keith Lomas (IMDB), Ashleigh Reynolds (IMDB), Mark Schneider (IMDB), David Appleton (IMDB), Poppy Allen-Quarmby (IMDB), Tony Bligh (IMDB), Mark Insoll (IMDB), Jamie Vaughan (IMDB)

Rebecca (~ Rebeca) ' Filminin Konusu :
Rebecca'da, esrarengiz bir şekilde hayata veda eden Rebecca’nın ölümünün altındaki giz de kendisiyle birlikte toprağa gömülmüştür. Kocası Maxim de Winter birkaç ay sonra yeniden evlendiğinde yeni eşi Rebecca’dan bihaberdir. Genç kadın Maxim’e deliler gibi aşıktır ve kocasından da aynı şekilde karşılık bulduğuna inanmaktadır. Ta ki Rebecca’yı ve başına gelenleri öğrenene kadar... Rebecca’nın varlığının, evden ve kocasının zihninden silinmediğini gören kadın evin hizmetçisi tarafından bile kabul edilmeyecek, yabancı muamelesine maruz kalacaktır. Rebecca; 'The Birds', 'Don’t Look Now' ve 'Jamaica Inn' gibi eserleri de sinemaya uyarlanan ünlü İngiliz yazar 'Daphne du Maurier''in aynı isimli romanından beyaz perdeye aktarılmıştır. En İyi Film ve En İyi Sinematografi dallarında Oscar kazanan minimal film, yönetmeni 'Alfred Hitchcock'’un incelikli dehasını en iyi yansıtan yapıtlarından biridir.

Facebook Yorumları