Süre                : 2 Saat 6 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Ocak 2021 Perşembe, Yapım Yılı : 2021
Türü                : Drama
Taglar             : Kadın frontal çıplaklık,Kadın çıplakları,Erkek frontal çıplaklık,child birth,Uzun sürebilir
Ülke                : Kanada,Macaristan,ABD
Yapımcı          :  BRON Studios , Creative Wealth Media Finance
Yönetmen       : Kornél Mundruczó (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Kata Wéber (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Vanessa Kirby (IMDB)(ekşi), Shia LaBeouf (IMDB)(ekşi), Ellen Burstyn (IMDB)(ekşi), Iliza Shlesinger (IMDB), Ben Safdie (IMDB)(ekşi), Sarah Snook (IMDB)(ekşi), Molly Parker (IMDB), Steven McCarthy (IMDB)(ekşi), Tyrone Benskin (IMDB), Frank Schorpion (IMDB), Harry Standjofski (IMDB), Domenic Di Rosa (IMDB), Jimmie Fails (IMDB), Juliette Casagrande (IMDB), Gayle Garfinkle (IMDB), Vanessa Smythe (IMDB), Nick Walker (IMDB), Alain Dahan (IMDB), Joelle Jeremie (IMDB), Noel Burton (IMDB), Tim Kingsbury (IMDB), Sonia Berube (IMDB), Alex De La Cruz (IMDB), Letitia Brookes (IMDB), Eric Davis (IMDB), Olivia Lyle (IMDB), Bonnie Mak (IMDB), Lynn St-Pierre (IMDB), Kathleen-Murielle Pepperall (IMDB), Lili-Marlene Couture (IMDB), Andre Morris-Mowatt (IMDB), Leisa Reid (IMDB), Nadia Catino (IMDB), Daniel Manhalter (IMDB), Ellie Albertine Haare (IMDB), Adam Shoucair (IMDB), Dusan Dukic (IMDB), Kim Gillingham (IMDB), Sean Tucker (IMDB)

Pieces of a Woman (~ Bir Kadının Parçaları) ' Filminin Konusu :
Pieces Of A Woman, doğum sırasında çocuğunu kaybeden bir kadının hayatına odaklanıyor. Evde doğum yaparken bebeğini kaybeden kadın yaşadığı acı ile sarsılır. Bebeğinin yasını tutan kadın, bir yadan yaşadığı acı ile yüzleşmeye çalışırken bir yandan da kocası ve annesi ile ilgili yaşadığı sorunların üstesinden gelmeye çalışır.


 • "dün itibariyle netflix’e ve malum yerlere düşen, vanessa kirby’e oscar adaylığı kazandıracak film."
 • "kaybetmenin insanı nasıl yıktığını, kötü kararlar almaya ittiğini anlatan güzel bir film. “öyle veya böyle bahar yeniden gelecek” mesajını sona bırakmaları, elma göndermeleri fena değildi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  yönetmenlik koltuğunda kornél mundruczó'nun oturduğu, başrollerinde vanessa kirby ve shia labeouf'un yer aldığı 2020 yapımı film.

  film dünya prömiyerini 77. venedik film festivali'nde yapacak.

  edit: film, 77. venedik film festivali'nde "en iyi kadın oyuncu (vanessa kirby)" ödülünün sahibi olmuştur.

  film, doğumun trajik bir şekilde ters gitmesi sonucu bebeğini kaybeden ve yas tutan bir kadının acısıyla yüzleşmesini, eşi ve arasının açık olduğu annesi ile olan ilişkisinde ortaya çıkan durumları ele alıyor.


  (aslansimsek - 7 Ağustos 2020 17:13)

 • comment image

  film; doğum sırasında ve sonrasında, anne adayının yaşadığı aşırı travmatik bir olayı konu alıyor.
  izlerken anksiyetem tuttu, ciddi ciddi. bu tarz kadınsal olayları konu alan filmleri izlerken hep empati yapıyorum istemeyerek.
  hamilelik döneminde olan çoğu kadının, en büyük korkusudur doğum anında yaşanabilecek problemler.
  film konusu itibariyle daha çok kadınlara hitap etse de, bence erkeklerin de izlemesi gereken güzel bir film olmuş.

  film akıcı da, ben daha çok başrol oynayan vanessa kirby için yazmak istedim. harikulade bir oyunculuk yapmış, sanki ciddi ciddi doğum yapıyor, acı çekiyor, ağrı çekiyor. doğum sonrası depresyonunu dibine kadar yaşıyor.
  hep empati yaparak izlememin nedeni, bu kadar gerçekçi rol yapmış olması. zaten crown dizisinde de hayran kalmıştım kendisine, çokta güzel kadın.

  naçizane tavsiyem; hamilelik sürecinde olan anne adaylarının izlemesin.


  (birgaripikci - 8 Ocak 2021 01:01)

 • comment image

  suzanne’nin ( martha’nın avukat kuzeni ) odasında sean ile düzüştükten sonra duvardaki tablonun adını zikretmeselerde boğaziçi köprüsü ile ortaköy camii olması ve 40’lı yıllarda ki köprünün rezonans problemini konuşmaları.


  (calimeros - 7 Ocak 2021 20:40)

 • comment image

  yüksek gerilimle başlıyor film. kötü giden doğum filmin ana olayı diye düşünüyorsunuz ama doğum tamamlandıktan sonra filmin adı ekranda beliriyor. yani her şey bundan sonra başlıyor.
  --- spoiler ---

  aslında bir kadının affetme ve yeniden başlama sürecini izliyoruz. sarsıcı başlayan süreç zamanla karakterin kendi içinde çözülüyor ve izleyiciyi de dinginliğe kavuşturuyor. evladının kokusunu yaşatmak için usul usul elma çekirdeği yeşerten kadının kocaman elma ağaçlarına ve ağaçlarda gezinen bir kız evlada kavuştuğunu görüyoruz. belki kendi doğurdu belki evlatlık ya da başka birinin çocuğu. bunun cevabını almıyoruz ama huzura kavuştuğunu ve kök saldığını görebiliyoruz.

  ayrıca travmatize olmuş kadına eline al dokun diye davranıp sonra kadının kuzeniyle fingirdeyen koca sana laflar hazırladım. filmde seninle de empati kuruyoruz sen de dağılıyorsun, bağımlılıklarına dönüyorsun, işini kaybediyorsun vs vs ama sen de karına ulaşmak yerine kaçıyorsun.

  ayrıca ' kızımı terk etmek için ne kadar istiyorsun ha söyle köppek' sahnesiyle yeşilçama selam çakmıştır.
  ---
  spoiler ---

  kadın doğum derslerini aldıktan sonra doğurmak dünyanın en korkunç şeyi gibi gelmeye başlamıştı. her şey kötü gidebilir gerçekten. ama sonrasını hiç düşünmemiştim onu düşündürdü bu film bana

  ayrıca vanessa kirby allah gibi oynamış helal olsun umarım oscarı da alırsın vannesacığım


  (ulmonun sulari - 7 Ocak 2021 18:52)

 • comment image

  efendim, filmin tam ortasında duvardaki tablodaki köprü hakkında, 1940larda rezonans yüzünden çöktüğünü ve amerika'daki 3. en büyük köprü olduğundan bahsediyor. fakat gösterdiği tabloda ortaköy camii ve köprü manzarası resmedilmiştir.


  (ayvasever - 8 Ocak 2021 19:06)

 • comment image

  çok iyi bir dram filmi.

  --- spoiler ---

  hatta dramın dibi, bilhassa uzun neredeyse kesintisiz doğum sekansı çok başarılı.
  final kısmında ise bebeğini kaybetmiş annenin hem kendisiyle hem de dediğim dedik çaldığım düdük otoriter annesiyle olan yüzleşmesi vurgusu var ki beni çok etkiledi nedense.

  izlerken yakaladığım tek kolpa elemanın rezonans nedeniyle yıkılan köprüyü anlatırken baktığı tabloda bildiğin istanbul'daki boğaziçi köprüsünün resmedilmiş olması, resmi çizen kişi de ortaköy sahilinde konuşlanarak tabloyu yaratmış.
  yapımcı şirket ortaköy camii de orada öylece dururken bunu seyircisine nasıl yedirmeyi düşündü merak etmedim değil hani.
  ---
  spoiler ---


  (techno infection - 8 Ocak 2021 22:33)

 • comment image

  şimdilik 2021'de izlediğim en iyi ilk film.neredeyse mükemmel.

  zaman zaman görece uzun, (kesintisiz) tek çekim sahneler (gizli kesmelere de başvurulan plan sekanslar) ustalıkla kotarılmış. özellikle de başlardaki doğum sekansı unutulmazlardan olacaktır.sinemadaki en gergin,en stresli ilk dakikalardan (ortalama 25 dakika) biri denebilir. tek plan kullanımının etkisi çok büyük ve adeta izleyeni de sancılı,zorlu evde doğum anında karakterlerle aynı odada gibi hissettiriyor.

  her sekanstan sonra genel açıda verilen devam etmekte olan köprü yapımını görüyoruz ve ekranda beliren yazıyla izleyene aradan 1 ay daha geçtiği bildiriliyor.köprü yapımı bittiğinde bu artık son perdedir.

  yönetmenimiz film boyunca daha çok yüz ifadelerine odaklanmayı tercih ederek bu sayede oyuncu performanslarının öne çıkmasını sağlamış.

  venessa kirby'nin çok etkili performansının yanı sıra -ki oscar adaylığı bekleniyor- ellen burstyn'da güçlü.hiç hazmetmediğim shia labeouf ise kendini oynuyor gibi.netflix'in, bu filmle labeouf için bir oscar kampanyası yürütmeyeceğini tahmin etmek zor değil.

  safdie kardeşlerden benny safdie'de kadroda.

  idari yapımcıları arasında martin scorsese'nin olduğu pieces of a woman mutlaka görülmeli.boğaziçi köprüsü ile ortaköy camiinin bu filmle ne ilgisi var,izleyenler anladı.

  3.5/4 (çok beğendim, çok iyi)


  (violatorclown - 8 Ocak 2021 17:18)

 • comment image

  kaybetmenin insanı nasıl yıktığını, kötü kararlar almaya ittiğini anlatan güzel bir film. “öyle veya böyle bahar yeniden gelecek” mesajını sona bırakmaları, elma göndermeleri fena değildi.


  (larsvontier - 10 Ocak 2021 06:32)

Yorum Kaynak Link : pieces of a woman