Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 20 Eylül 2011 Salı, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Cinayet,Drama,Gizemli
Taglar             : polis,kadın,New York City,Hipertimedi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Timberman-Beverly Productions , CBS Television Studios , Sony Pictures Television
Yönetmen       : Jean de Segonzac (IMDB), Peter Werner (IMDB)(ekşi), Paul Holahan (IMDB), John David Coles (IMDB)(ekşi), Niels Arden Oplev (IMDB)(ekşi), Oz Scott (IMDB), Anna Foerster (IMDB), Karen Gaviola (IMDB), Martha Mitchell (IMDB), John F. Showalter (IMDB), Jace Alexander (IMDB), Ken Girotti (IMDB), Aaron Lipstadt (IMDB), Matt Earl Beesley (IMDB), Seith Mann (IMDB), Rick Bota (IMDB), Jan Eliasberg (IMDB), David Platt (IMDB)
Senarist          : John Bellucci (IMDB)(ekşi),Ed Redlich (IMDB),J. Robert Lennon (IMDB)(ekşi),Michael Foley (IMDB),Jan Nash (IMDB)(ekşi),Erik Oleson (IMDB),Spencer Hudnut (IMDB),Sam Montgomery (IMDB),Jim Adler (IMDB),Heather Bellson (IMDB),Christal Henry (IMDB),Joan B. Weiss (IMDB),Sherri Cooper-Landsman (IMDB),Jennifer Levin (IMDB),Wendy Battles (IMDB),Barry Schindel (IMDB),Quinton Peeples (IMDB),Bill Chais (IMDB),Joan Binder Weiss (IMDB),Steven Maeda (IMDB),Barry M. Schkolnick (IMDB)
Oyuncular      : Poppy Montgomery (IMDB)(ekşi), Dylan Walsh (IMDB)(ekşi), Michael Gaston (IMDB)(ekşi), Kevin Rankin (IMDB)(ekşi), Daya Vaidya (IMDB)(ekşi), Jane Curtin (IMDB)(ekşi), Carl Ducena (IMDB), Dallas Roberts (IMDB)(ekşi), James Hiroyuki Liao (IMDB), Tawny Cypress (IMDB), Britt Lower (IMDB), Tom Stratford (IMDB), Carol Commissiong (IMDB), Deanna Dunagan (IMDB), Gregg Micheals (IMDB), Rick Bolander (IMDB), Jackson Hurst (IMDB), James Urbaniak (IMDB), Victoria Leigh (IMDB), Haley Murphy (IMDB), Annika Boras (IMDB), Omar Metwally (IMDB), Annie Parisse (IMDB), Stephen Kunken (IMDB), Jill Paice (IMDB), Samira Wiley (IMDB), Alex Ziwak (IMDB), Elli (IMDB), Liam Ferguson (IMDB), Mike Houston (IMDB), Edward M. Kelahan (IMDB), Omar Chagall (IMDB), Dennis Rees (IMDB), Adam Trese (IMDB), Ito Aghayere (IMDB), Sean Cullen (IMDB), Makenzie Leigh (IMDB), Emily Shaffer (IMDB), William Jackson Harper (IMDB), John Scurti (IMDB) >>devamı>>

Unforgettable (~ Dekle s popolnim spominom) ' Dizisinin Konusu :
Yeni polisiye draması Unforgettable, "hyperthymesia" sendromlu bir kadın ve eski polis dedektifi olan Carrie Wells karakterinin üzerine kurulu (Bu hastalığa sahip olan insanların neredeyse hiçbir detayı unutmadıkları otobiyografik hafızaları oluyormuş). Carrie bu rahatsızlıktan muzdarip olmasına rağmen hayatında unuttuğu tek şey kız kardeşinin nasıl ve kim tarafından öldürüldüğü.. Dizi, geçmişinde yaşadıklarını geride bırakıp yeni bir hayata başlamaya çalışan Carrie'nin kendisini tekrar polislerin arasında, eski ortağı ve sevgilisi Al Burns'ün ekibine yardım ederken bulmasını anlatıyor. Tabii ki bir yandan da kız kardeşinin cinayetini araştırmaya devam ediyor.


 • "dokuzuncu nesil çaylak."
 • "basarili bir hollywood thriller'idir bu film. linda fiorentino'ya asik olmamdan bagimsiz soyluyorum bunu, hakkaten basarilidir. 5.7 veren imdb'ye guvenim yoktur artik..."
 • "nat king cole'un soyledigi bir sarki. frank sinatra versiyonu da bilinir..that's why darling, it's incredible that someone so unforgettablethinks that i amunforgettable too."
 • "nat king cole söölüyodu. daha sonra kızı natalie cole da babasının bu parçasını babasıyla sööledi .aslında kayıt babası öldükten sonra yapılmıştı. teknoloji saolsun ."
 • "watchmen filminin soundtrackinde yeralır."
 • "bir zamanlar muzik yelpazesi programinin demirba$ $arkisi. her bolum calardi bu. bir de sam brown/stop."
 • "dinah washington'ın da ayrı bir güzel seslendirdiği parça."
 • "sait akson koşusu'nu rekor kırarak kazanarak gazi koşusu'na göz kırpan tay.sahibi: gülerce ekürisiorjin: bin ajwaad - my special angel"
 • "fotoğrafik bir hafızaya sahip cinayet masası dedektifinin maceralarını konu alan polisiye dizi."
 • "without a trace'in güzel yancı ajanı poppy montgomery'nin başrolünde yeraldığı dizi."
 • "önceden verilmiş-ibret olsun:without a traceten tanıdığımız poppy montgomery ablanın baş rolünü oynadığı dizi.edit: anam anam sean mcnamara da varmış, bak sen."
 • "divxplanetcilerin siklemediği dizi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  nat king cole söölüyodu. daha sonra kızı natalie cole da babasının bu parçasını babasıyla sööledi .aslında kayıt babası öldükten sonra yapılmıştı. teknoloji saolsun .


  (kowalski - 20 Mart 2000 00:15)

 • comment image

  lou rawls versiyonunda prodüksiyonun bir kısmını kenneth gamble ve leon huff üstlenmiş, bence en başarılı cover'ı bu. bence. hatta marvin gaye'in de söylediği bir şarkıyı kendisinden daha başarılı söyleyen birini gördüğümüz ilk şarkı bu lou'nun versiyonu. kenneth+leon+lou üçlüsüne teşekkür ediyoruz.

  edit: sanırım bu karşılaştırmayı sağlam kafayla bir kez daha yapmam lazım. çok zor çünkü.
  edit2: böyle bir kıyaslamayı başlatan aklıma tüküreyim.
  edit3: lou'yu da çok seviyorum, ama marvin'i kimse geçemezmiş. bunu tekrar anladım.


  (funkychild - 9 Haziran 2008 20:06)

 • comment image

  nat king cole'un kadife sesiyle,senelerdir bizleri mest ettiği şarkısı,sözleri ise şu şekildedir:

  unforgettable, that's what you are
  unforgettable though near or far
  like a song of love that clings to me
  how the thought of you does things to me
  never before has someone been more

  unforgettable in every way
  and forever more, that's how you'll stay
  that's why, darling, it's incredible
  that someone so unforgettable
  thinks that i am unforgettable too..


  (bazen - 19 Haziran 2002 02:01)

 • comment image

  cbs'in salı günleri yayınlanacak olan yeni dizisi. bir eski polis memuru var taam mı? bu böyle ne gördüyse hatırlıyor, kafa allak bullak tabi. dizinin ilk ismi the rememberer'mış, sonradan değiştirmişler.


  (anteke - 20 Mayıs 2011 19:24)

 • comment image

  poppy montgomery'nin yapaylık örneği olarak gösterilebileceği dizi. poz atmalar, eller cepte, saçını atma hareketleri, sert polis tavırları vs hiç hiç çekilmiyor. without a trace zamanlarındaki halinden eser yok. dylan walsh için de bence kesinlikle nip tucktan sonra attan inip eşeğe binmek gibi olmuş; karşılaştırma bile kabul etmiyor..
  velhasıl, sevimsiz, renksiz dizi..


  (mariapuder - 23 Mayıs 2012 12:17)

 • comment image

  tuhaf bir şekilde ikinci sezonu adama benzemiş dizi. ilk sezondaki yapmacık carrie, the following'deki fbı ajanları gibi geri zekâlı suçlular gitmiş, adam gibi, fazla göze batan açıklar vermeyen bir senaryo gelmiş. ekibe yeni katılan jay ve murray sadece carrie'yi izleyen asalaklar olmak dışında bir şeyler yapıp diziye renk katıyorlar. dozunda bir gerilim de katılırsa üçüncü sezonu havada kapar.


  (lepiska sacli kapuska - 24 Eylül 2013 14:56)

 • comment image

  şarkı nat king cole'un best of albümünde bulunmaktadır. ilk versiyonunda kendisi tek başına söylüyordu bu muazzam klasiği...
  sonra aradan yıllar geçti. teknolojik gelişti ve 1991 yılına gelindiğinde nat king cole'un kızı natalie cole bu şarkıyı babası ile söyleme imkanı buldu. böylelikle bu şarkı ve bu şarkıyı içinde barındıran albüm* natalie cole'a iki grammy ödülü ve iki plantinyum plak kazandırdı. parça'da ödüllü bir şarkı oldu böylece.


  (simon templar - 20 Haziran 2004 01:17)

Yorum Kaynak Link : unforgettable