Süre                : 1 Saat 32 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Ocak 2014 Çarşamba, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Aksiyon,Fantazi,Korku,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Ülke                : Avustralya,ABD
Yapımcı          :  Hopscotch Features , Lakeshore Entertainment , Lionsgate
Yönetmen       : Stuart Beattie (IMDB)
Senarist          : Stuart Beattie (IMDB),Kevin Grevioux (IMDB),Stuart Beattie (IMDB),Kevin Grevioux (IMDB),Mary Shelley (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Aaron Eckhart (IMDB)(ekşi), Yvonne Strahovski (IMDB)(ekşi), Miranda Otto (IMDB)(ekşi), Bill Nighy (IMDB)(ekşi), Jai Courtney (IMDB)(ekşi), Socratis Otto (IMDB)(ekşi), Aden Young (IMDB)(ekşi), Caitlin Stasey (IMDB)(ekşi), Mahesh Jadu (IMDB), Steve Mouzakis (IMDB), Nicholas Bell (IMDB), Deniz Akdeniz (IMDB), Chris Pang (IMDB), Kevin Grevioux (IMDB), Bruce Spence (IMDB), Virginie Le Brun (IMDB), Penny Higgs (IMDB), Goran D. Kleut (IMDB), Yasca Sinigaglia (IMDB), Nicole Downs (IMDB), John Reynolds (IMDB), Rick Tonna (IMDB), Craig Brookshaw (IMDB), Bryce Hardy (IMDB), Marky Lee Campbell (IMDB), Warwick Sadler (IMDB), Robbie Clissold (IMDB), Jack Fieguth (IMDB), Michael Peace (IMDB), Sherrydayne Taela (IMDB), Chris Anderson (IMDB), Jim Petropoulos (IMDB), Paul Allica (IMDB), Amanda Dyar (IMDB), Michael M. Foster (IMDB), Andrew Hazel (IMDB), Angela Kennedy (IMDB), Minel Louis (IMDB), Joshua McGahan (IMDB), Samantha Reed (IMDB) >>devamı>>

I, Frankenstein (~ Frankenstein: Ölümsüzlerin Savasi) ' Filminin Konusu :
G.I. Joe: Rise of the Cobra'nın senaristi Stuart Beattie tarafından yazılan ve yönetilen bu Lionsgate yapımı filmde, Aaron Eckhart parçaları birleştirilmiş özel bir detektif olan Adam Frankenstein'ı canlandırıyor. Doğaüstü yaratıklar Dünya'yı ele geçirmek isteyince, eşi benzeri görülmemiş bir kahraman insanoğlunun yardımına koşar...


 • "frankenstein ne zaman süper kahraman oldu amına koyim diye düşüncelere daldırdı beni"
 • "uzun zamandır sinemada izlediğim en kötü film. hatta yarrak gibi bir film desem az kalır. bir ay sonra atv'de falan izleyebilirsiniz.edit: gür sesli zenci şeytan nedir amk."
 • "özetle: 500x6=3000volt. hımm şimdi, ne eder ne eder?... aa buldum, 15000 joule! çok acayip, çok enteresan:)"
 • "bütün filmlerin çekilme amacı vardır bu filmin yoktur."
 • "büyük memeli bir abla olsaydı daha iyi olabilecek film. başka da bir şey gelmedi aklıma."
 • "frankenstein ile alakası olmayan dandik bir film. ne alaka iblisler falan. 15 dakika tahammül edebildim."
 • "bir başka başarısız frankenstein denemesi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  uzun zamandır sinemada izlediğim en kötü film. hatta yarrak gibi bir film desem az kalır. bir ay sonra atv'de falan izleyebilirsiniz.

  edit: gür sesli zenci şeytan nedir amk.


  (pillimiyango - 25 Ocak 2014 01:29)

 • comment image

  fragmanından belli olduğu üzere tek olayı kanatlar olan film.
  bazı yerleri öyle zorlama öyle aptalcaydı ki ancak bu kadar olur.

  aslında filmlerde kesinlikle mantık vs. arayan bir insan değilimdir. fantastik/bilimkurgu filmlere bayılırım ve "aman öyle şey de olur mu" lafı neredeyse hiç çıkmaz ağzımdan, hatta aklımdan bile geçmez. ama filmin kendi konusu, kendi atmosferi içinde de bir tutarlılık, temel bir mantık olması gerekir.

  mesela

  --- spoiler ---

  gideon (çörtenlerin liderinin sağ kolu olan) frankenstein'ın peşine düşüyor, öldürecek, alıyor binanın içinde bir o yana vuruyor bir bu yana vuruyor en sonunda bir yerde asılı kalıyor bizim frankie. gideon gerizakelısı da geliyor bunun tepesinde dikiliyor, sonra frankie kendini yukarı çekiyor bakıyor gideon gitmiş, işte birkaç aksiyon daha, sonuç itibariyle gideon ölüyor!. kardeşim salak mısın, adam oradan sallanırken başında dikilirken uçuruverseydin işte kafasını neyin gösterişini yapıyorsun ki.

  e bilim insanı hanımefendiye ne demeli? ölü insanları canlandırma tekniğini ne için kullanacaklarını öğrendi, ölsem de bu işlemi yapmam sizin için dedi. sonra yanındaki gözlüklüyü öldürüo onu geri ister misin deyince hemen ikna oluverdi. salak!! bir kere o gözlüklü adamla aralarında o derece bir bağlılık o derece bir sevgi olduğuna dair en ufak bir ipucu yoktu film boyunca. ayrıca adamı diriltsen de cehennemden bir iblis çıkıp adamın bedenini ele geçirecek yani sonuçta senin sevdiğin (?) adam olmayacak.
  ---
  spoiler ---


  (ediz - 30 Ocak 2014 12:56)

Yorum Kaynak Link : i frankenstein