Çıkış Tarihi     : 23 Ekim 2020 Cuma, Yapım Yılı : 2020
Türü                : Aksiyon,Macera,Drama,Tarih
Taglar             : roman history,barbarians,barbar,barbarian horde,barbarian attack
Ülke                : Almanya
Yapımcı          :  Netflix
Yönetmen       : Barbara Eder (IMDB), Stephen St. Leger (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Andreas Heckmann (IMDB),Arne Nolting (IMDB),Jan Martin Scharf (IMDB)
Oyuncular      : Laurence Rupp (IMDB), Jeanne Goursaud (IMDB), David Schütter (IMDB), Bernhard Schütz (IMDB), Sophie Rois (IMDB)(ekşi), Gaetano Aronica (IMDB), Jeremy Miliker (IMDB), Eva Verena Müller (IMDB), Nikolai Kinski (IMDB), Matthias Weidenhöfer (IMDB), Sergej Onopko (IMDB), Nicki von Tempelhoff (IMDB), Florian Schmidtke (IMDB), Denis Schmidt (IMDB), Finn Reiter (IMDB), Ronald Zehrfeld (IMDB), Arved Birnbaum (IMDB), Pilát Márk (IMDB), Soma Danhauser (IMDB), Gergo Kun (IMDB), Dániel Hernádi (IMDB), Mathis Landwehr (IMDB), Marlon Boess (IMDB), László Demény (IMDB), Diego Riace (IMDB), Valerio Morigi (IMDB), Sebastian Griegel (IMDB), Sinha Melina Gierke (IMDB), Urs Rechn (IMDB), Roland Tzafetás (IMDB), Zsolt Zágoni (IMDB), Csilla Bakonyi (IMDB), Daniel Kaszas (IMDB), Ákos Balog (IMDB), Dajana Rajic (IMDB), Anna Hay (IMDB), Máté Hunyadi (IMDB), Peter Moltzen (IMDB), Tünde Nyilas (IMDB), Viktor Sokorai (IMDB) >>devamı>>

Barbarians (~ Barbaren) ' Dizisinin Konusu :
Barbarları Beklerken, sınır kasabasında görev yapan bir hakimin, bu süreçte tanık olduğu olaylar sonrasında değişen yaşamına odaklanıyor. Bir imparatorluğun sınır bölgesinde yaşayan bir hakim, emekli olacağı günü beklemektedir. Ancak onun hayatı, Albay Joll’un bölgeye gelip kendisinden bölgede yaşayan barbarların faaliyetlerini raporlamasını istemesiyle bambaşka bir hal alır. Araştırmalara başlayan adam, imparatorluk askerlerinin barbarlara işkence edip onları öldürdüğüne tanık olur. Gördükleri hakimin, imparatorluğa olan sadakatini sorgulamaya başlamasına neden olur.


 • "adam spartacus e kalitesiz dizi demiş ya lan,abooov bu kadar insanın içinde birde."
 • "nihayet roma tarihinin en büyük bozgunlarından biri olan teutoburg ormanı savaşını anlatan sağlam bir dizi geliyor.almanların tarihinde bu olay önemli yer tutar."
 • "oyuncu kadrosunda gigi datome bulunduran dizi.romalıların ve cermenlerin ingilizce konuşmaması ile de gönlümü kazandı."
 • "içerisinde lgbt, gereksiz ve zamana aykırı asyalı, siyahi, ispanyol oyuncu yoktur. bu açıdan diğer netflix dizilerine benzemez."
 • "son zamanlarda netflix'in çıkardığı en iyi dizi. siz kezban paris'te izleyin."
 • "ilaç gibi geldi. eki sözlük hiç bir şeyi beğenmeme timi yine görevde. bu yoklukta şu diziye kötü yorum atmak? pes!"
 • "thusnelda'nın lagertha'ya taş çıkarttığı dizidir."
 • "almanlar için diriliş ertuğrul dizisi"
Facebook Yorumları
 • comment image

  nihayet roma tarihinin en büyük bozgunlarından biri olan teutoburg ormanı savaşını anlatan sağlam bir dizi geliyor.almanların tarihinde bu olay önemli yer tutar.


  (arminius - 12 Ekim 2020 20:32)

 • comment image

  tarihi olarak dersine son derece iyi çalışmış bir dizi.

  --- spoiler ---

  bir defa o varus'u oynayan aktör nasıl bir aktördür, o nasıl oyunculuktur?! teutoburg ormanı faciası ile ilgili okuduğum sayısız döneme ait ve çağdaş kaynakta tarif edilen "kibirli, küçümseyici ama öz güven yoksunu" tiplemeyi bu kadar mı bire bir canlandırabilir bir adam?! vallahi billahi helal olsun kendisine, casting işini yapanlara ve diziyi kaleme alan herkese.

  ayrıca sözlükteki bilginlere(?) aldanmayın; segestes karakteri de tam olarak tarihi kaynakların kaleme aldığı üzere kaypak, dalavereci ve roma sevicisi olarak resmedilmiş ki onu oynayan aktörün de performansı takdire şayan. gerçek hayatta segestes, arminius iki taraflı oynamaya başlamadan çok önce varus'u ve sayısız romalı yetkiliyi kendisi hakkında uyarmış; lâkin söyledikleri zerre dikkate alınmamıştır.

  dizinin tam bir alman propagandası olduğu yazılmış. böyle mi hissettirdi sizlere bilemiyorum, ama benim adıma roma tarihini her daim roma ve romalılar üzerinden ve ağzından anlatan diziler, kurgusal belgeseller ve filmlerin yanına bir de "karşı" tarafın gözünden bir hikaye aktarılması çok da rahatsız edici gelmedi bana. yine de şunu eklemek çok elzem; arminius dediğimiz tarihi şahsiyetin martin luther ve otto von bismarck gibi alman devleti ve kimliği için çok büyük ehemmiyet arz eden kişiler tarafından almanya için ulusal bir kahraman olarak görüldüğünü ve bilhassa 19'uncu yüzyılda almanya'nın birleşme sürecinde arminius karakterinin alman milliyetçiliği ve birliğini körüklemek için kelimenin tam anlamıyla sömürüldüğünü bilmiyorsanız, bu diziyi de bu şekilde yorumlamanız kaçınılmaz oluyor.

  yakışıklı kontenjanından diziye dahil edilmiş olan esas oğlan folkwin'i ve thusnelda'nın annesini oynayan oyuncular ise dizinin zayıf halkaları olmuşlar. bilhassa o anne rolündeki kadının korkunç oyunculuğu, her bulunduğu sahnenin kalitesinin yerlere çalınmasına yol açtı. neyse ki çok görünmüyor da bir çuval inciri berbat etmiyor.

  ---
  spoiler ---

  dizi devam eder mi, bilemiyorum. eğer edecekse de bu dönemin devamında neler olduğuna değil, roma tarihinde önem arz eden başka meşhur "barbar"ların hikayelerine odaklanmaları çok daha güzel ve ilgi çekici olacaktır. çok iyi bilinen alaric, odoacer ve vercingetorix gibi karakterlerin yanı sıra radagaisus, fritigern ve hermeric gibi her birinin hikayesinden temiz 8-9 bölümlük sezonlar çıkabilecek pek çok karakter mevcut. bence teutoburg'un devamına odaklanmaktansa bu tarz bir planlama dizinin uzun vadede başarısı için de çok daha mantıklı bir hamle olacaktır.


  (ncpzbsn - 26 Ekim 2020 00:27)

 • comment image

  çok sinirlendim. size karakterleri anlatıcam, isimleri unuttum yalnız:

  --- spoiler ---

  - klasik güce tapan, tiyatrocu bir sürtük. çok kolay unutur. midesi çok geniştir çok sağlam fiziği var ayrıca.
  - bir adet ari yavşağı. il dışı ataması yapılmayınca yediği kaba pisleyen hain. arkadaşının karısına yalandan nikah kıyıp zamanla pompa manyağı yaptı.
  - bir adet adam gibi adam. sevdi, doğruları vardı, vatanseverdi. sonuna kadar vatanı için çalıştı. sevdiği kadın * arkadaşına verdi, çünkü arkadaşı şef oldu.
  - bir adet sürtüğün babası. tam malum partili gibi. ağır orospu çocuğu. piçlik genetik, belli. görevde yükselmek için feto taktikleri uyguluyor.
  - bir adet abaza. ben karı istiyom diye dolanmadığı yer kalmadı. sürtüğün babası ile ortak iş yaptı. tecavüze meyilli. almanların yüz karası.
  - bir adet şef gibi şef. halkı için ailesinden bile vazgeçen bir babayiğit. liderlik vasfı kk kadar bile yok ama halkını seviyor.
  - bir adet beyefendi. romalı, roma için yaşar roma için ölür. biraz da ırkçıdır it. romalı olmayan onun için maldır. buna rağmen ari’yi ne emeklerle yetiştirdi adam. hainliğe dayanamadı inme indi adama. intihar etti.
  - bir adet saçı önden örgülü hanzo. fevri çıkışları var ama çocuklarını çok seviyor. dizi finalinde taşak yemişliği var. biraz sayko.
  - birkaç tane kenan komutan. beyefendinin komutanları, bunları dinleyeydi ihtiyar şu an avrupada united states of europe (use) diye bi devlet vardı.
  - bir adet yavrucak. ana katil baba orospu çocuğu abla desen kaşar, napsın bu yavrucak. bir zalimin baltasıyla engelli kaldı.
  - bir adet adam gibi adamın arkadaşı “2 kere adam gibi adam”. amcasını öldüren arinin amına koyacaktı ne güzel, kaçırdılar. sırf arkadaşları gidebilsin diye birkaç saniye için kılıç yedi. gitti dağ gibi adam.
  - bir adet cinci karı. bu bizdeki cinci hocaların aynısı ama sikmeyeni. geleceği falan gördüğünü iddia ediyor, köyde forsu var. boş beleş bi karakter.

  ---
  spoiler ---


  (oz dunyasi - 23 Ekim 2020 23:50)

 • comment image

  içerisinde lgbt, gereksiz ve zamana aykırı asyalı, siyahi, ispanyol oyuncu yoktur. bu açıdan diğer netflix dizilerine benzemez.


  (bunoyamin - 24 Ekim 2020 23:46)

 • comment image

  son zamanlarda netflix'in çıkardığı en iyi dizi. siz kezban paris'te izleyin.


  (pro - 27 Ekim 2020 18:17)

 • comment image

  ilaç gibi geldi. eki sözlük hiç bir şeyi beğenmeme timi yine görevde. bu yoklukta şu diziye kötü yorum atmak? pes!


  (drkfear - 27 Ekim 2020 01:58)

Yorum Kaynak Link : barbarians