Çıkış Tarihi     : 17 Kasım 2021 Çarşamba, Yapım Yılı : 2021
Türü                : Aksiyon,Macera,Heyecanlı,Aksiyon,Macera,Heyecanlı
Taglar             : Devam filmi,Yedinci bölüm,casus
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Bad Robot , Paramount Pictures
Yönetmen       : Christopher McQuarrie (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Bruce Geller (IMDB)(ekşi),Christopher McQuarrie (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Tom Cruise (IMDB)(ekşi), Rebecca Ferguson (IMDB)(ekşi), Vanessa Kirby (IMDB)(ekşi), Simon Pegg (IMDB)(ekşi), Hayley Atwell (IMDB)(ekşi), Pom Klementieff (IMDB)(ekşi), Shea Whigham (IMDB)(ekşi), Henry Czerny (IMDB), Ving Rhames (IMDB), Esai Morales (IMDB), Flanagan John (IMDB), Gregory Sanon (IMDB), Nico Toffoli (IMDB)

Mission: Impossible 7 (~ Misión: Imposible 7) ' Filminin Konusu :
Mission: Impossible 7 is a movie starring Tom Cruise, Rebecca Ferguson, and Vanessa Kirby. Seventh entry in the long-running Mission: Impossible series.


 • "venedik'teki çekimleri corona virus nedeniyle askıya alınan film."
 • "resmi ismi henüz belli olmayan yedinci ethan hunt filmi. gelsin abi, gelsin. gönder gelsin. piyasadaki leş aksiyon filmlerine katlanacağımıza görevimiz tehlike izleriz, klişelere boğuluruz daha iyi."
 • "merakla beklediğim filmdir."
 • "bugün çekimlerinden bazı karelerine denk geldim.tom bi in yere gözünü sevdiğim.bi dur durduğun yerde.tamam seviyorsun da, yapma balım.yüreğim ağzıma geliyor."
 • "yaşlandıkça adrenalin bağımlısı oldu galiba, bahane olarak filmleri kullanıyor bence."
 • "devaminda tom cruise 'no country for old men 2" cekimlerine baslayacakmis."
 • "çıksa da gitsek dedirten filmdir. mi 6'nın tadı hâlen damağımda. sanki piyasada böyle film dolu da eleştiriliyor."
Facebook Yorumları
 • comment image

  6. filme vanessa kirby dahil edildiğinde rebecca ferguson'ın rolünün azaltılmasından korkmuştum, zira uzun soluklu serinin (25. yılına 1 yıl kaldı) en iyi kadın karakterlerinden ilsa faust. tahmin ettiğim gibi olmuş, rolü de, hikâyeye etkisi de azaltılmış, klasik "love interest"e dönüştürülmüştü. hatta 7. filmde ethan'la birlikte olabilsin diye -niyeyse 4. filmden beri umursanmayan- ethan'la eşinin yolları saçmasapan bir şekilde ayrılmıştı -ethan'la eşinin sahneleri hakikaten kötü yazılmış, çekilmiş ve oynanmıştı-. neyse klasik bir love interest'e dönüştürülse de ilsa'yı seride görmeyi isterim ama 7. filmde ne kadar görünür bilinmez. zira bu kez kirby'nin de yanına pom klementieff ve hayley atwell de eklendi. bu durum ferguson'ın ekran süresini azaltacaktır.

  o değil de şu serinin en sevmediğim tarafı devamlılığı umursamaması. yani her filmde yeni bir macera, yeni bir ekip oluşturuluyor ama bir önceki filmde olanlar sonraki filmi pek etkilemiyor. ana karakterinin hayatını da bu denli önemsemeyen az seri vardır. karşılaştırarak gidelim: bourne serisinin her bölümü sonrasını tetikler. bourne saçmasapan 4. filme (jason bourne) dek marie'nin acısını taşır, gerçek kimliğini (david webb) bulmaya, geçmişini keşfetmeye çalışır. aynı şey daniel craig'li james bond için de geçerli. bond, vesper'ın acısını sonraki filmde de yaşar, berbat spectre'de önceki filmlerdeki tüm kötüler blofield'a bağlanır falan. ama m: i öyle değil. abrams 3. filmde ethan'ı tatlı michelle monaghan'la (zamanında tatlıydı) evlendirir ama sonraki filmlerde ne ethan'ın özel hayatı, ne de eşi önemsenir. eşi 4. filmde 10 sn görünür sadece. chris mcquarrie da röportajında buna çok şaşırdığını söyler ve 6. filmde ethan'ı derinleştirmeye çalışır ama (rüyalar, kabuslar vs öyküye iyi eklenemediğinden) çok başarılı olamaz. gene de ethan'ı alıp derinleştirme çabaları takdir edilesi, zira tek boyutlu bir heroya dönüşmüştü 3. filmin ardından. devamlılık dedik... misal jeremy renner'ın karakterine ne oldu? renner 4. filmle seriye dahil oldu. hatırlanırsa o zamanlarda cruise niyeyse (??) seriyi renner'a bırakmayı düşünürken sonradan bundan vazgeçmiş, renner yardımcı rolde kalmış, en nihayetinde 6. filme "avengers nedeniyle çekim takvimim uygun değil" diyerek dahil olmamıştı ama avengers yok, başka bir projesi de yok şu sıralar, gene de 7. filmde yok. ama misal karakteri william'a ne olduğunu bir diyalogla da söylemiyorlar.

  kısacası karakterlerini bu denli önemsemeyen az seri vardır. bond öyle değil, bourne öyle değil. ama m: i öyle. varsa yoksa aksiyon. ama en azından aksiyon sahneleri iyi. hatta denildiği gibi şu zamanda sıkça karşılaşmıyoruz böyle aksiyon sahneleriyle. bu açıdan m: i değerli ama mcquarrie eksikleri daha iyi yan öykülerle kapatabilirse en azından devamlılık açısından iyi olur. 7. filme henry czerny'i de dahil ederek buna devam edeceğini düşündürtüyor. zira czerny 96 çıkışlı ilk filmde rol alan kişilerden. belli ki bu kez ilk filme bağlayacaklar öyküyü. o değil de 7. ve 8. filmlerin villain'ı için keşke nicholas hoult yerine başkası seçilseydi, umarım standart oyunculuğuyla rolü berbat etmez.


  (sherlock holmes 90 - 3 Mayıs 2020 11:19)

 • comment image

  resmi ismi henüz belli olmayan yedinci ethan hunt filmi.

  gelsin abi, gelsin. gönder gelsin. piyasadaki leş aksiyon filmlerine katlanacağımıza görevimiz tehlike izleriz, klişelere boğuluruz daha iyi.


  (kalpazan azman - 9 Eylül 2020 14:45)

 • comment image

  bugün çekimlerinden bazı karelerine denk geldim.
  tom bi in yere gözünü sevdiğim.bi dur durduğun yerde.tamam seviyorsun da, yapma balım.yüreğim ağzıma geliyor.


  (hemkontes hemkoylukizi - 10 Eylül 2020 15:59)

 • comment image

  görevimiz tehlike serisini recep ivedik'le kıyaslayan yazarları görmemizi sağlayan başlık. tom cruise'un bu filmleri çekerken burj khalifa'ya tırmanmaktan helikopter kullanmaya kadar yapmadığı iş kalmadı (çoğu sahnesinde dublör kullanmıyor diye biliyorum, bir filmde çekimler sırasında bacağını da kırdı yanlış hatırlamıyorsam), ama bir siki beğenmeyen sözlük yazarlarını tatmin etmek için kendini öldürse yeterli olmayacak herhalde. bunu yazan adam da serinin bir tane filmini gidip sinemada görmüş müdür merak ediyorum.
  tanım:2021 ve 2022 yılının yaz aylarında vizyona girmesi planlanan 2 tane görevimiz tehlike filminin birincisi.


  (bisiy yaparim ben bununlaki - 5 Ekim 2019 01:48)

 • comment image

  yukarıdaki entrylerden birisinde serinin karakter devamlılığını önemsemediği eleştirisi vardı. aslinda mi tam tersi bir seri ve bununla ilgili bir gösterge de 7. filmde, ilk filmde ethan'la prag da buluşan mr. kittridge'in oynayacak olması. bunun dışında ilk okuduğumda aklıma gelen devamlılık göstergelerinden bazıları;

  ilk filmden aynı ekip devamlılığı var. luther hala ekipte. ilk filmde max'e giderken ethan'a maske takan uzun sarışın çek eleman 4. filmde dubai'de aynı maskeyi ethan'a taktı ve ikisi de bu detayı görüp gülüyorlardı. (bu tam bir hard core mi serisi fanatiği detayı aslında) ve tabii ki de ethan'ın görüştüğü kişi max.

  bunun dışında fallout'da paris'te organizasyonu yapan white widow da max'in kızı. organizasyon esnasında max övülüyor bol bol. 3. filmde evlendiği jules 4 ve 6'da da filmde. bununla beraber artık sahra çadırı sahnesinde jules onu ilsa faust'a emanet ederek sanki seriden çekildi gibi... gerçekten de olmamasına üzüldüğüm bir casting yokluğu ise brassell karakteri ile 3. filmde aramıza katılmış olan morpheus reis. neyse, yeni filmde kittridge karakterinin var olması ise onu imf veya ajanlık dünyasında terfilerle göreceğimizi gösterecek olabilir. pek çok hikayeye gebe bir olay bu. o alemde sürgün karakterlerin 25 sene yaşaması imkansiz çünkü.

  mi serisinin her filmini sinemada izlemiş devasa bir fanatik olarak 7'yi de bekliyorum ancak sydndicate ve solomon lane hikayesinin gercekten de bitmiş olmasını istiyorum.

  aklıma gelen bir diğer seri devamlılığı ise benji-maske olayıdır ki 4,5,6 derken en sonunda takabildi... takması de üzdü tabii :)

  bekliyoruz ve biliyoruz. minimum cgi, maksimum gerçekçilik... seviyoruz.


  (eldorado kaymakami - 23 Ağustos 2021 12:58)

 • comment image

  çıksa da gitsek dedirten filmdir. mi 6'nın tadı hâlen damağımda. sanki piyasada böyle film dolu da eleştiriliyor.


  (kalpazan azman - 5 Ekim 2019 01:53)

Yorum Kaynak Link : mission impossible 7