• "fragmana bütün filmi koymazsak ölürüz hastalığına yakalanmış serinin ikinci filmi. çok da heyecanlandırmadı. netflix'e falan gelirse izlenir ancak."
 • "(bkz: çöp 2)"
 • "sırbistan da çekildiğini kimsenin fark edemeyeceği film."
 • "ilk film çok iyiydi, çok sağlam bir gerilim örneği. ama devam filmi çok zorlama ve gereksiz olmuş. üzdü…"
 • "olaylarin neredeyse bir saati sadece karanlikta geçti. gerilim olsun diye her yeri karartmanin bir mânâsi yok. ilk filmi daha guzeldi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  fragmana bütün filmi koymazsak ölürüz hastalığına yakalanmış serinin ikinci filmi. çok da heyecanlandırmadı. netflix'e falan gelirse izlenir ancak.


  (variskantarciyan - 30 Haziran 2021 18:32)

 • comment image

  pek ciddiye alınacak bir film değil ama maksat muhabbet olsun diye bu filmdeki bazı mantık hataları ve saçmalıklar şu şekildeydi:

  --- spoiler ---

  1-köpeğin ilk defa ve arabayla geldiği bir lokasyondan çıkıp kolayca evini bulabilmesi... tabii bizim adamın evi de merkeze uzaktı ve ancak arabayla ulaşım sağlanıyordu, o detayı da kaçırmamak gerek. herhalde köpekte gps vardı, baka baka evini buldu.

  2- köpeğin "eve götür bizi" deyince bunu anlayabilmesi ve az önce deli gibi saldırdığı düşmanını uslu uslu eve götürmesi... ayrıca tabii köpeğin 10 dk. önce çılgınca saldırdığı bizim adamla hemen dost olması da var. çünkü neden? çıplak elle adam öldüren merhametli(!) adamımız köpeği yangından kurtardı, köpek de 150 iq lu olduğu için bunu hemen anladı ve adama vefa borcunu ödedi.

  3-bizim adamın ilk yakaladığı adamı öldürmemesi, bunun yerine adamın ağzına burnuna japon yapıştırıcısı sürmesi... hem de karşı taraf sayıca çok üstünken, düşmanı sayıca eksiltmek yerine böyle bir enayilik yapması.

  4-yine en sondaki sahnede adamın gözlerini kör etmesi, nedense yine öldürmemesi... bu yaptığı diğer enayilik yüzünden de bıçağı arkasından yemesi ve bizim adamın ölmesi... bizimki tarafından gözleri kör edilmiş kötü adam bıçağı kör gözleriyle nerden buldu da bizim adamı yakalayıp sapladı, o da ayrı bir saçmalık...

  5-bizim adamın ilk defa gittiği düşman mekandaki elektrik şalterini eliyle koymuş gibi bulabilmesi... çünkü ortalığı mutlaka karartması gerekiyordu, başka türlü bizimkinin şansı yoktu.

  6-güya kızı korumak için dizayn edilen metal dolabın tepesinde biri kıza oradan zarar verebilsin diye geniş geniş aralıklı havalandırma mazgalı olması... öyle bir koruma dolabı tasarımı mı olur yahu? oraya hiç girme daha iyi...

  7-uyduruk bir depoda, tek bir doktorla/sağlık personeliyle kalp nakli yapabileceklerine gerçekten de inanmaları...

  ---
  spoiler ---


  (forrestgump - 4 Eylül 2021 01:49)

 • comment image

  birinci film hiç izlenmeden çekilmiş gibi duran devam filmi.

  --- spoiler ---

  ilk filmin sonunda kör adamı kendisinden kurtulan kızın peşinden giderken görmüştük. film orada bitmişti. e bu breaking bad çakması çete ne alaka şimdi??
  ---
  spoiler ---


  (kemikbey - 4 Eylül 2021 11:54)

 • comment image

  ilk film çok iyiydi, çok sağlam bir gerilim örneği. ama devam filmi çok zorlama ve gereksiz olmuş. üzdü…


  (mrarmstrong - 7 Eylül 2021 19:46)

 • comment image

  fena değil. yine de itiraf etmeliyim ki birinci yapımın büyüsünü bozmuş ve ortaya bir ergen eğlendiren çıkmış.

  --- spoiler ---

  meth laboratuvarında pişirici olan annenin kalp nakline ihtiyacı olması ve bunun için yıllardır görmediği sekiz yaşındaki kızını bulup, kalbini kendine naklettirmeyi istemesi? yahu kim yazdıysa bu senaryoyu bi siktirsin gitsin amk...

  mis gibi bir serinin nasıl boka saracağının müthiş bir örneği olmuş. umarım üçüncüde durumu kurtarırlar. eğer şu filmi sırf netflix'e satmak için çekmedilerse ben de bir şey bilmiyorum!

  işte burada müthiş bir ayrıntı; birinci film paradan ziyade ortaya kaliteli bir film çıkarmak için yapıldığı, ikincinin ise sırf üç beş bir şeyler kazanabilmek için yapıldığı o kadar belli ki...

  benzer bir durum the collector isimli filmde de olmuştu. birincisi müthişti ikincide sıçıp sıvamışlardı ve bu yüzden serinin üçüncüsü gelememişti. bunda da aynısı olmaz umarım.

  ---
  spoiler ---


  (panpatube - 5 Ekim 2021 23:14)

 • comment image

  olaylarin neredeyse bir saati sadece karanlikta geçti. gerilim olsun diye her yeri karartmanin bir mânâsi yok. ilk filmi daha guzeldi.


  (cintra - 3 Ekim 2021 00:29)

 • comment image

  bugün izlediğim filmdir. yorumum spoilerli karışık olacaktır.aslında film 2 kısımdan oluşuyor.ilk kısım kız gerçeği duyduğu zamana kadar olan kısımlar, tam olmasada ilk film tadında yüksek gerilim ve belirsizlik içinde gidiyor.küçük kızımız gerçeği duyduğundan sonra ki kısım ise klasik bir bol kanlı aksiyondan farksız.aynı zamanda senaryonun bağlanma şekli yani tüm bu olaylar çok ama çok klişe.ilk filmin tutması hemen gerilim hem de özgünlük üstüneydi ama bu filmde bunu heba etmişler.peki film kötü mü? hayır.kendini her türlü izlettiriyor.aynı zamanda film de en baştan en sona kadar devam eden ciddiyet ve karanlık havasıda benim açımdan bir artı.kızıda öyle bir karakterize etmişler ki sanırsın assassin’s creed swh.


  (sc8634 - 24 Ekim 2021 18:34)

 • comment image

  hani filmin adını gizlesen, başroldeki aktörü de sansürlesen bunun don't breathe'in devamı olduğuna kimseyi ikna edemezsin. daha çok john wick'in bir devam filmi gibi olmuş. ilk filmdeki gerilimi, kapana kısılmışlık hissini, sürpriz detayları al, elinde geriye ne kalırsa don't breathe 2 odur.

  ilk filmi başarılı kılan bir diğer unsur ise yaratıcı biçimde kedi fare oyununu ters yüz etmesiydi, burada ise bildiğiniz sırayla adam öldürmeli intikam hikayesi var. üstelik kör emekli amcamız artık bir süper kahraman olmuş, öyle ki kör olduğuna kimseyi ikna edemezsiniz. halbuki ilk filmde kör bir adamdan beklenmeyecek kadar tehlikeli olmasına karşın eylemleri hayatın olağan akışına aykırılık teşkil etmiyordu. burada ise mete gazoz gibi olmuş, attığını on ikiden vuruyor.

  bir de utanmadan üçüncü film için kapı aralamışlar. üçüncü film bence orta dünyada geçsin, kör bir büyücü olsun bu sefer abimiz, hobbitleri hendekten atlatmak olsun konusu da.

  4/10


  (supurgesini satan cadi - 10 Kasım 2021 01:47)

Yorum Kaynak Link : don't breathe 2