Süre                : 1 Saat 28 dakika
Çıkış Tarihi     : 13 Şubat 2008 Çarşamba, Yapım Yılı : 2008
Türü                : Aksiyon,Macera,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Taglar             : Işınlama,banka,Çalınması,Su,Romana dayalı
Ülke                : ABD,Kanada
Yapımcı          :  Twentieth Century Fox , Regency Enterprises , New Regency Pictures
Yönetmen       : Doug Liman (IMDB)(ekşi)
Senarist          : David S. Goyer (IMDB)(ekşi),Jim Uhls (IMDB)(ekşi),Simon Kinberg (IMDB)(ekşi),Steven Gould (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Hayden Christensen (IMDB)(ekşi), Jamie Bell (IMDB), Rachel Bilson (IMDB)(ekşi), Diane Lane (IMDB), Samuel L. Jackson (IMDB)(ekşi), Michael Rooker (IMDB)(ekşi), AnnaSophia Robb (IMDB)(ekşi), Max Thieriot (IMDB)(ekşi), Jesse James (IMDB), Tom Hulce (IMDB), Kristen Stewart (IMDB), Teddy Dunn (IMDB), Barbara Garrick (IMDB), Michael Winther (IMDB), Massimiliano Pazzaglia (IMDB), Shawn Roberts (IMDB), Nathalie Cox (IMDB), Meredith Henderson (IMDB), Damir Andrei (IMDB), Tony Nappo (IMDB), George King (IMDB), Clark Beasley Jr. (IMDB), Simona Lisi (IMDB), Matteo Carlomagno (IMDB), Fabrizio Bucci (IMDB), Giorgio Santangelo (IMDB), Marcello Santoni (IMDB), Franco Salvatore Di Stefano (IMDB), Brad Borbridge (IMDB), Angelo Lopez (IMDB), Roberto Antonelli (IMDB), Veronica Visentin (IMDB), Christian Pikes (IMDB), George Ghali (IMDB), Ryny Gyto Ouk (IMDB), Frank Jicha (IMDB), Robin Zenker (IMDB), Masahiro Kishibata (IMDB), Sumiko Yamada (IMDB), Tamaki Mihara (IMDB) >>devamı>>

Jumper ' Filminin Konusu :
Babasıyla birlikte yaşayan Davey evde mutsuz ve huzursuzdur. Artık daha fazla sabredemeyecini düşünen Davey evden kaçmaya karar verir. Fakat nereye gideceğini, nerede yaşayacağını bilemez. Bu soruna bulacağı çözüm ise istediği heryer olacaktır. Zamanla özel bir yeteneği olduğunu ve çok yüksek mesafelere zıplayabildiğini öğrenen Davey bu nedenle başının belada olduğunu ise sonradan farkedecektir.


 • "filmde en çok merak ettiğim şeylerden birisi çinden ışınlanan o devasa otobüsün içindekilere ne oldu?"
Facebook Yorumları
 • comment image

  çizgiroman uyarlaması tadında bir film. fakat gerçekte uyarlandığı bir çizgiroman olmadığından temelsiz direksiz kalmış.

  --- spoiler ---
  açıkta kalan en önemli husus paladinlerin neci olduklarıydı. eğri oturalım doğru konuşalım; normal bir insan evladının, uzay yolu teknolojisine de sahip olsa, kendisine en kral isimler de taksa bu zıplayıcılar karşısında çok fazla bir şansı olamaz. nasıl olup da zıplayıcı camiasında isimleri duyulduğunda dizleri titreten bir imaja sahip olmuşlar bilmiyorum hakkaten. kralı gelse ki geldi, bizim elemanın tek yaptığı kucaklayıp dağ tepesine bırakmaktı. bir de ortaçağdan beri bu işi yapıyorlarmış, en önemli silahları elektrik şok aletini nerede şarj ediyorlardı acaba? ulan siz ortaçağdan beri üç tane zıplayıcı yakalamışsanız ben de neyim, o da balınadır kesin. ve bu adamlar avcı güya. üzerlerine bir tane predator salacaksın ki görsünler avcı nasıl olurmuş. ama motivasyonları da eksik, neymiş, sadece tanrı bu güçlere sahip olabilirmiş. bu mudur yani bütün felsefeniz? ulan kıskanıyorum mutant gücünüzü de, gıcığım var ne o öyle zıp zıp filan de anlarım ama tüm bunları böylesine saçma bir inanç sistemi uğruna yaptığına kimseyi inandıramazsın.
  ---
  spoiler ---

  bu gibi şeylere takılacak bir manyak değil ve tarza meraklıysanız keyifli bir süre geçirtecek bir film.


  (firtinanin gozunden - 10 Mart 2008 09:16)

 • comment image

  beyazperde sitesinde filmin özeti akıllara zarar veya tam anlamıyla "yaran" bir tarzda şöyle verilmiş:

  "davey babasıyla birlikte yaşamaktadır. fakat evde mutlu ve huzurlu değildir. işler iyice kötüleşince davey kaçmaya karar verir, ama nereye? nerede yaşayabilir? davey'nin sihirli cevabı, istediği heryerde olacaktır. davey, özel bir yeteneği olduğunu farkeder, çok yüksek mesafelere zıplayabilmektedir. başının belada olduğunu ise sonra farkedecektir." sanırım lise öğrencilerine yaptırıyorlar tercümeleri. battlestar galactica'yı da mı seyretmediniz be. nereye zıplıyor öyle?

  film ise vasatın ötesine gidememiş. denildiği gibi pek çok açık nokta var. sanki bir nevi pilot gibi yapılmış, kafalarında seri yapmak var anlaşılan. aksiyondan ayrı doğru dürüst senaryo yazılıp, konu biraz derinleşirse sıkı bir kahraman yaratabilirler. konu müsait çünkü. şurdan mı akıllarına geldi acep: (bkz: hiro nakamura) hayden christiansen'le samuel l. jackson tekrar biraraya gelmişler. öncekinde (bkz: star wars episode 3) anakin'in yaptığı ibneliği unutmadığından olacak, arada iyi geçiriyordu samuel baba.

  not: benim bildiğim mısırlılar adama öyle sfenks kafası üstünde şezlong açtırmazlar, basitçe vurup indirirler. ayrıca tarihe eserlere böyle "amerikan stili" muameleyi ben de kınıyorum.


  (mandir - 11 Mart 2008 17:00)

 • comment image

  konulu, aksiyon filmi.

  --- spoiler ---

  hep kaçıyoruz hep kovalıyoruz değişik bir tad bir doku getirsin diye bilim-kurgu katvermişler. hayır ciddi ciddi filmdeki tüm sorular fazlasıyla havada kalıyor, ama "sen aksiyona gel" havası var. ha başarılı bir aksiyon filmi mi? o da değil. ayrıca insan durup dururken ışınlanırsa bu kadar mongol tepkiler vermez. biraz sahici korkar, ürker, şaşırır felan oyunculuklardan da bişey elde edemedik. bunlar hava alanında, yok caddelerde felan kaybolup durdular. süpermen bile telefon kulubesinde giyiniyordu yahu, hava alanlarında bir sürü kamera var. jumperlar nedir? neden jumper olmuşlardır, bu avcılar nasıl oraya buraya gidip bunları bulabiliyorlar.. filmin klişe başlangıcı zaten kafadan üzdü.

  ---
  spoiler ---

  açıkcası sinema afişinde "the bourne identity ile mr. & mrs. smith filmlerinin yönetmeninden" ibaresinin yer aldığını görünce
  "adamın elinden mr&mrs smith gibi dandik, the bourne identity gibi de muhteşem bir film çıktığına göre bu da orta karar bişey olur heralde" diye düşünmüştüm ki zaten öyle oldu. aslında üstüne biraz daha ciddi eğilseymiş yönetmen, oldukca orjinal bir film çıkarabilirmiş. böyle kullan-at tipi çakmak olmuş biraz. yine de izlemesi keyifli bir film bence. başrol oyuncusu da çıtır ayrıca..*

  dip not: filmin devamı felan çekilecekse onu da izlerim. ama bu sefer afm fitaş yerine, rapidshare sponsorluğunda olur.


  (sosyete kizi suzan - 16 Mart 2008 00:31)

 • comment image

  paladinlik ve paladinlerin karizmasını hiç etmiş filmdir bence. nihat doğanın çıkıp paladin öle olunmaz böle olunur diye demeç vermesini istiyorumki bu filmi yapanların ruhları diz çöksün tevbe etsin.


  (arachnida - 17 Mart 2008 17:13)

 • comment image

  başrolünde anakin skywalker ın olduğu film.

  --- spoiler ---
  artık bu adama mı özel yapıyorlar senaryoları,öyle mi denk geliyor bilmiyorum amaforce un denyoca kullanımından sonra jump olayının da bokunu çıkarmış bulunuyor kendisi. televizyona bakıyor fırtına mıdır el nino mudur vurmuş insanlar per perişan dedim o kadarda azmamış insanlık için yinede yapacaklar bir şey sonraki sahnede baktım elinde sörf tahtası hani nerde fırtına vardı dalga olur diye geldik diyor. böyle adamlara yetenek verirsen olacağı o, ha mind trickle hatun götürmüş ha böyle denyoluklar yapmış. o 3-5 çapulcunun hakkından gelemeyen paladinleride sith eğitim kurslarına katılmaya davet ediyorum.
  ---
  spoiler ---


  (jusenas - 19 Mart 2008 20:14)

 • comment image

  mide bulantısından gecenin kör vakti uyandım. siktiğiminin kliması yüzünden üşüttüm herhalde. uyuyamıyorum da. oturdum mal mal mesaiyi bekliyorum. hesapta özgürlükçü adamım, eşitlikçi adamım, insan hakkları savunucuyum ama yarın istirahat edebilecek kadar göt kalmamış. neyse mesele benim karaktersizliğim de değil aslında. şimdi mal gibi uyuyamayınca bi şeylere sarmam lazım. geldim sözlük okuyorum. yuğtub takılıyorum filan. oturabilsem diablo filan oynayacağım ama yataktan çıkamıyorum. yuğtub'un inanılmaz tavsiye ettiği videolar algoritmasıyla tuhaf icatlar, güneş enerjisiyle şarj olup elektronik cihaz şarj edebileceğiniz bikini, bikini-öhm. bakmadım lan, denk geldim. 30 saniye tahammül edebildim(:()-, mankini, jim carrey, yes man, jumper diye nerelere gittim amına koyim. sadece biz her video safarimizde songül karlı'da bulmuyoruz kendimizi, yuğtub herkesi aynı karanlık dehlizler içine çekiyor. denek ki neymiş? yuğtub insanları dil, din, ırka göre sınıflandırmıyor. bu arada bereket kötü yere gitmedik. allah doğru videolarla karşılaştırsın. (yeni nesl ana baba duası)

  1 saattir jumper dinliyorum. kolumu kaldıracak mecalim yok, bumerang gibi olmuşum ama şarkıyı 40 defa söylemekten geri kalmıyorum.

  everyone's got to face down the demons, maybe today -herkesin şeytanları tepelemesi gerek, belki bugün-
  you can* put the past away -geçmişi arkada bırakabilirsin-

  yes we can. şu andan itibaren süper bi insanım. müzik bu yüzden şahane bi şey. insana ilham veriyor. al dinlemek isteyene link de vereyim, sonuçta süper bi insanım;

  link

  yau bu arada ben süper bi insan olamam. vergisi çoktur onun, kim uğraşacak amına koyim. birazdan gelip linki sileyim.


  (sae - 3 Eylül 2012 05:19)

 • comment image

  11 eylül olayları sırasında dünya ticaret merkezi'nde üst katta mahsur kalanlardan dayanamayarak atlayanlara amerikan medyasında verilen isim.
  insanın aklına $u soruyu getirir:
  bu nasıl bir cehennemdir ki, insan kendisini 110. kattan aşağı atmayı orada kalıp kurtarılmayı beklemeye tercih eder?...

  trajik olan ise, telefon kayıtlarına göre jumperların neredeyse tamamının son telefon konu$malarını e$leriyle yapmış olmalarıdır; bo$anmı$ olanlarin bile...


  (hoba - 21 Mayıs 2004 12:10)

 • comment image

  in time filmindeki gibi harika konu bulunmuş ama güzel bir biçimde anlatılamamış.

  2 verdim lan imdb'de. muhtemelen şimdiye kadar verdiğim en düşük puan. bu kadar random dandik olaylı filme 2 bile fazla ya neyse.

  --- spoiler ---

  olm elemanlar zırt pırt oradan oraya ışınlanıyor. amk hiç mi bir insan görüp şok olmuyor lan bu durumu?

  eleman tam bir gerizekalı. açıkçası anakin reyize yakıştıramadım diyeceğim ama yok lan gayet yakıştırdım. anakin de sikko sikko kararlar alıyordu hiç düşünmeden etmeden salak hamleler yapıyordu.

  lan olm hayvan gibi para kasmışsın. şöyle güzel temiz ülkelerden tut birer stüdyo daire. acil durumlarda oralara ışınlan nasıl bir malsın ki sen arkadaşını banka kasasına ışınlıyorsun.

  ayrıca sen çok hain bir ibnesin lan. o çeçenistan'da bıraktığın jumper senin götünü kurtardı iki defa. kızı alıcan hop ışınlıycan bir yere mal herif bula bula üstat jumper'ın gizli üssünü mü buldun ışınlayacak. yemin ederim atacak evi olmayan ergen gibi lan bu eleman. ya bi siktir git o paralarla bi ev tut mal herif.

  hava alanlarında benim bildiğim bir çanta dolusu parayla adamı geçirmezler. gerçi film dünyanın en saçma filmi olduğu için sıfır mantık hll spr dvm kanka.

  adam daha arabanın ışınlanabildiğini yeni öğreniyor ama daireyi kütüphaneye ışınlıyor.

  bi de o kütüphane ne çekti lan senden. amk her yere gidebilecek bir yeteneğin var mahalleden dışarı çıkmıyorsun. olm kafayı yiyeceğim bu nasıl salak bir film böyle ya.

  ---
  spoiler ---


  (sulphur - 28 Ağustos 2014 18:50)

 • comment image

  filmden çıktıktan sonra o sıralar mesajlaştığım bir kıza, ne güzel atlıyordu adam sağa sola diye diye attığım mesaja karşılık "bana atla" geri dönüşü ile evime giden iett otobüsünden inip evine giden iett otobüsüne binmiştim. bu da böyle bir anımdır, az önce kız aklıma gelince jumper'ı da unutmayayım dedim.


  (idris amil zula - 17 Eylül 2015 10:28)

Yorum Kaynak Link : jumper