• "just philippot'un yönettiği, suliane brahim, nathalie boyer, sofian khammes gibi isimlerin yer aldığı, netflix'in yayın haklarını satın aldığı fransa yapımı korku filmi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  nam-ı diğer the swarm. puanım 6,5/10.

  bugün netflix’te yayınlanmaya başlayan 2020 fransa yapımı korku filminde bu kez konumuz sevimli eklembacaklı dostlarımız çekirgeler.

  hafif spoilerlı konusu: kocasını kaybettikten sonra bir çiftlikte iki çocuğu ile yaşamaya başlayan bir kadın, çekirge yetiştiriciliği yapmakta ve ürettiği çekirgeleri restoranlara satmaktadır. ancak son zamanlarda çekirgelerin sayısı ve kalitesi, dolayısıyla kazandığı para azalmaya başlamıştır. derken bir gün bu kötü durumun bir çözümünü keşfeder ancak bedeli ağır olacaktır.

  film, temposu biraz yavaş olsa da ilgiyle izlettiriyor kendini.

  --- spoiler ---

  finalini pek başarılı bulmadım. çok karanlık çekilmiş. hiç bir şey anlaşılmıyor. gündüz olsaydı, çekirgeler eve saldırsaydı daha heyecanlı olurdu bence.

  filmi uzakdoğulular çekseydi çekirge yerine fare olur ve tam bir gorefest izlerdik.

  ---
  spoiler ---


  (kumrengi - 6 Ağustos 2021 15:08)

 • comment image

  bugün netflix’te izlediğim film.film genel anlamıyla beni pek sarmadı.aşırı durağan ilerliyor,hoş böyle bir konu üstünden de ne kadar yaratıcılık çıkabilir oda ayrı bir soru.kadının çekirgeleri beslemek daha da geliştirmek için git gide daha uçuk yollara başvurması ve aynı zaman da senaryonun da klişeden daha çok özgün bir şekilde olmasından ötürü orta segmente yakın bir yapım olmuş.


  (sc8634 - 8 Ağustos 2021 23:06)

 • comment image

  öncelikle fransizlarin sinemada neden böyle sıçması? ardından sizin yazacağınız senaryoyu, oynattığıniz oyuncuyu, bu filme motor diye start veren yönetmeni ve çekirge sürülerinizi sikeyim.

  adamlarla yıllarca "uzaklara bakmalı sıkıcı sanat fransız filmi" diye dalga geçtik. hırs yapmışlar özgün bir konu bulmuşlar ama böylesine filme gene olabildiğince durağan, yavan akmayan diyaloglar, sahneler koyarak gene "sıkıcı" film yapmayı başarmışlar.


  (herkese benden cay shakira yok - 11 Ağustos 2021 22:23)

 • comment image

  izleyicide hiçbir duygu uyandırmayı başaramayan, aşırı durgun, anlamsız ve bomboş bir gerilim filmi. hele bazı sahneler o kadar komik ve fantastik olmuş ki film türü konusunda şüpheye düştüm. hiçbir halta benzemiyor, tam bir vakit kaybı.


  (trulymadlydeeply - 7 Ağustos 2021 02:56)

 • comment image

  evin erkeğinin ölmesinin ardından çekirge çiftliği kurup çekirge unu satarak iki kızıyla geçinmeye çalışan bir annenin fedakarlık limitlerini zorladığı, son dönem alt metni kuvvetli bağımsız korku filmleri furyasına katabileceğimiz ve puanı 10 üzerinden 6-6.5 arası değerlendirilebilecek gerilim-dram filmidir.

  edit: film the swarm adıyla netflix platformunda da yayında olmakla beraber netflix'ten bağımsızdır bir yapımdır.


  (praisebe - 8 Ağustos 2021 22:08)

 • comment image

  eğer çekirge, böcek, haşerattan falan huylanıyorsanız koşarak uzaklaşın. benim böyle bir olayım yokken şu ara çekirgelere karşı hoş duygular beslemiyorum. filmin genel konusu pek de dikkat çekici değil. bir şeyler bekliyorsun ama bir türlü olmuyor. ha mantık hataları yok mu? gırla yani. ancak yakın çekimler filan muazzam. o çekirgelerin hareketleri hatta kadının kolundan çekirge parçaları çıkardığı sahne enfesti. (spoiler vermedim sövmeyin hemen ). kısaca konuya değinirsek hemşire yardımcısı bir abla var eşinin vefatından sonra çekirge yetiştiriciliğine başlamış. bu çekirgelerin unlarını satıyor (yüksek protein değerinden ötürü). ama satamıyor daha çok desek yeri. hem miktar azlığı hem de pazarın henüz bunu bilmemesi vesaire vesaire. neyse sonra bir gün kaza sonucu çekirgelerin kan sevdiğini fark ediyor ve film orada başlıyor. kardeşim bir google a falan sor ben çekirgeyi kanla beslersem ne olur? elin bilmem ne forumunda herife soruyorsun şöyle böyle al bunu da sor. ondan sonra aşırı saçmalıklar başlıyor. öyle böyle derken film bitiyor. film bitince de " ee ne izledik biz şimdi" derken buluyorsunuz kendinizi. benim puanım 4,5/10. o da çekirgelerin yüzü suyu hürmetine. iyi seyirler..


  (tirivirisler - 14 Ağustos 2021 22:11)

Yorum Kaynak Link : la nuee