IMDB Puanı   : 8,3
Oy Sayısı         : 26.702
Süre                : 43 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Ocak 2010 Cuma, Yapım Yılı : 2010
Türü                : Döküman,Komedi,Gerçekçilik-Tv
Taglar             : seyahat,cimri tip,Suyun dışında balık,İngiliz basmakalıp,yapılacaklar listesi
Ülke                : İngiltere
Yönetmen       : Krishnendu Majumdar (IMDB), Luke Campbell (IMDB)(ekşi), Richard Yee (IMDB)(ekşi), Jamie Jay Johnson (IMDB)(ekşi), Benjamin Green (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Ricky Gervais (IMDB)(ekşi),Celia Taylor (IMDB)(ekşi),Richard Yee (IMDB)(ekşi),Stephen Merchant (IMDB)(ekşi),Krishnendu Majumdar (IMDB),Benjamin Green (IMDB),Dan Goldsack (IMDB),Tanya Freedman (IMDB),Mike D'Rews (IMDB),Luke Campbell (IMDB),Carmelina Palumbo (IMDB),Simon Arnold (IMDB),Jamie Jay Johnson (IMDB),Barney Lankester-Owen (IMDB),Clare Hollywood (IMDB),Christian Watt (IMDB),Toby Paton (IMDB)
Oyuncular      : 

An Idiot Abroad (~ An Idiot Abroad 2: The Bucket List) ' Dizisinin Konusu :
Farklı bir gezi günlüğü türündeki bu dizide, komedyen Ricky Gervais “aptal” dostu Karl Pilkington’ı dünyanın dört bir yanına, egzotik yerlere gönderir.


 • "bu programın hindistan bölümünü izledim bir kaç gün önce, sanıyorum hayatımın hiçbir döneminde hindistan'a adım atamayacağım. öyle bir tiskinmek."
 • "en zeki aptalın gezi belgeseli"
 • ""i don't go to museums at home, so i don't see what difference it makes just cause it's in egypt.""
 • ""happiness is like cake. you have too much and you get sick of it." karl pilkingtonanladim ki simdiye kadar gezi programi izlememisim!"
 • "ricky gervais'in inanilmaz komik buldugum mizahinin ekranlara son tezahuru. iste komedi* bu demek istiyorum."
 • ""the great wall isn't that great, it's an allright wall." - karl pilkingtonölümcül bir belgesel."
 • "(bkz: acun firarda)"
 • "hindistan bölümünü izleyenlerin hayata bakışını değiştirebilecek dizi.(bkz: elephant baba)"
 • "karl pilkington'ın seyahat programı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bu programın hindistan bölümünü izledim bir kaç gün önce, sanıyorum hayatımın hiçbir döneminde hindistan'a adım atamayacağım. öyle bir tiskinmek.


  (kshatriya - 27 Aralık 2016 14:42)

 • comment image

  üçüncü sezonu bomba gibi olan dizi. daha ilk bölümden gözlerimden yaşlar geldi. warwick'in de diziye dahil olması güzel olmuş.

  asıl yıllardır ricky gervais bize karl pilkington'ı empty and round headed moron olarak pazarladı da, olm bu adam çok güzel tespitler yapıyor lan.

  ürdün'de petra'yı ziyaret eder ve tam karşısında eski bir mağaranın içinde yatar bir gece.
  -- mağarada yaşayıp sarayı görmek, sarayda yaşayıp mağarayı görmekten daha güzel değil midir?

  üçüncü sezonun ilk bölümünde warwick ile seyahat etmekten yakınır;
  --ıt's like going away with a girlfriend for the first time or something. you're suddenly, this is it. ı'm with her all the time. ıt's when you find out what people are, sort of, like. their little downfalls, little irritating things that they do. everything's exaggerated. ıt's why honeymoons...honeymoons shouldn't be after the wedding, they should do it before it, find out if you like each other.


  (kendi ekseni etrafinda donen insan - 8 Ağustos 2014 16:57)

 • comment image

  çindeki tuvalet olayıyla yarmış, real life homer simpson'ın baş rolde olduğu çok eğlenceli ve kahkahalar attıran bir gezi programı. adamın yorumları o kadar komik ki, tek bir tebessüm göstermeden konuşması daha da komik oluyor.


  (eachon - 22 Eylül 2013 12:51)

 • comment image

  gezmeyi sevenler bilirler ki her gezinin bir doruk noktası vardır ve o doruk noktasında ağzından istemsizce şu cümle dökülür:

  "n'apıyorum lan ben burda?!"

  bir gezi boyunca hiç bu kıvama gelemediyseniz, muhtemelen orada bir sorun vardır. ya çok izole bir ortamdasınızdır*, ya daha önce gittiğiniz bir yerdir*, ya gittiğiniz yerdeki kimseyle tanışmamışsınızdır*...

  bu diziyi bu kadar sevmemin nedeniyse yukarıda bahsettiğim bu anları toplu şekilde gösterivermesi. çoğu zaman hakikaten olağandışı örnekler verse de, o hissi yansıtmakta gerçekten çok başarılı.


  (satine - 7 Eylül 2013 00:48)

 • comment image

  mısır'da restoran ayarlarlar karl'a. yerel yemeklerin tadına bakacak. getiriyorlar yemeği. yiyor işte, kritik yapıyor biraz şikayet de ederek. sonra yediklerinin billur, penis, dil ve göz olduğunu öğreniyor. böyle bir garip oluyor tabi. adama soruyor "niye yiyorsunuz bunları yahu" diye. adam "sen kendin de söyledin, tadı güzel" diyor.

  karl: i didn't say that. you're putting words into my mouth, along with other things.

  ahhahhahaha, ölümcülsün karl.


  (hassas tenlerin sevgilisi - 4 Temmuz 2012 16:31)

 • comment image

  --- spoiler ---

  gezmeyi görmeyi seven biri olarak karl abimizin aptalmış, eblehmiş diye sürekli aşağılanmasını hiç komik bulmadığım, daha çok içine düştüğü durumları komik bulduğum program. lan adam bi tarafına sopa takıp iki ters bi düz atkı örüyor, sen olsan aptallaşmaz mısın? iki saniye kafamı dinleyeyim diye plaja iniyor aha cıbıldaklar kampı. aptal olmayan napıcak? aman allahım ne kadar güzel ne de değişik kültürler, üstüne bir de para alıyorum yihaa mı diyecek. karl idiotsa ben de idiotum arkadaşım. adama billur yedirdiler.

  ---
  spoiler ---

  sanırım türkiye'de çekilene kadar severek izleyeceğim program. daha ilk sezonu yeni bitirdim, bölüm isimlerinden de türkiye ile ilgili bir durum yokmuş gibi geliyor. ne oldu elin memleketinde çekilince gülüyordun da, türkiye'de olunca ağrına mı gidecek diye soracaklara peşin cevabım var. ağrıma gidecek. çünkü ben kendine şişko diyen ama başkası diyince üzülen cinstenim.


  (tomurcuktombalak - 8 Haziran 2012 06:11)

 • comment image

  her izlediğimde kendimi stv'de yayınlanan "ayna" programı ile kıyaslamaktan alıkoyamadığım komedi programı/belgesel.

  aslında her ikisinin de mantığı aynı:

  sıradan turist gözüyle gezilen yerleri, alışılageldik belgesel anlayışından farklı olarak, bilimsel verilerden mümkün olduğunca uzak bir şekilde seyirciye tanıtmak.

  fark mı;"an idiot abroad" izlerken kahkaha garanti...


  (numerus clausus - 26 Mart 2012 04:36)

 • comment image

  sıradan bir ingiliz'i dünyanın 7 harikasına göndererek orada çeşitli maceralara atılmasını sağlamak konsepti üzerine kurulmuş bir başka ricky gervais stephen merchant ürünü.
  bir diğeri için (bkz: life's too short)

  2.sezonunda karl'a bucket list yaptırma konsepti kurulmuş ve denmiş ki ölmeden önce yapılması gereken 100 madde var bunlardan seç.
  1.sezondaki tat alınmasa da halen güzel.

  bu kadar sıradışı bir dizi projesi gördüğümü anımsamıyorum zira bu ne bir sit com ne bir seyehat programı ne de belgesel. buna rağmen izleyen kişi 3 koldan da besleniyor dolayısıyla sıkılmıyorsunuz, öğreniyorsunuz ve eğlenebiliyorsunuz.

  elbette bazı kısımlarında doğal olmayan dialoglar oluyor. her bölüm 40 dakika ve oldukça akıcı. adamı oraya göndermekle kalmayıp telefonla veya sesli mesajlarla da çeşitli atraksiyonlarda bulunmasını sağlıyorlar.

  --- spoiler ---
  görüntüler o kadar doğal ki bir çinliyi hamamböceği yerken de görebilirsiniz, ganj nehri civarında ot çeken çıplak bir hintli adamın amuda kalkarak bacaklarını ayırıp birleştirerek sergilediği iğrenç gösteriye de tanık olabilirsiniz dolayısıyla her şey seyirciye aynen yansıtılmış tamamen buğusuz, kesilmemiş ve organik. adamımız karl ise zaman zaman eğleniyor ancak çoğunlukla alışık olduğu londra'daki yaşam standartını bulamadığından hoşnutsuz.
  hele de karl zorlu şartlarda yaşam mücadelesi verirken ricky'den gelen şampanyalı telefonlar adamı çileden çıkarmaya yetiyor.
  ---
  spoiler ---


  (ori - 14 Mart 2012 00:56)

 • comment image

  "happiness is like cake. you have too much and you get sick of it." karl pilkington
  anladim ki simdiye kadar gezi programi izlememisim!


  (euteamo - 28 Ocak 2012 00:11)

 • comment image

  her sümkürdüğünde sümüğüne bakan bir insanım, hiçbir şeyden bu belgeselimside gördüğüm çin kadar tiksinmedim. yine de aylardır bir sürü kişiye tavsiye ediyorum. sikine takan olduğunu sanıyorum ama izlemeyen de çok şey kaçırıyor. 3. sezon olmayacak dendi, sonra "olacakmış" temalı bir haber gördüm nette. fakat resmi bi açıklama gelmedi falan, kısfmet bu işler tabii.. keşke olsa, hatta larry david'le falan vakit geçirse karl, kara delik oluşturabilirler. bir de susan'ı çok merak ediyorum.

  genel anlamda dağınık bir entry oldu ama şunu tekrar belirtmek isterim ki, çin feciymiş ağa. çançinçonlar alınmasın ama bu kültür, bu anlayışla daha çok nefret suçu işletirler bana.


  (marcowhisky - 28 Aralık 2011 20:46)

 • comment image

  beni 3 saattir telly'nin ba$ina kilitleyen yimirta kafali bir ingilizin, kankalarinin** zoruyla dunyayi gezerkenki homurdanmalari konu alan bir program. uzun zamandir bu kadar keyifli ve eglenceli bir $ey gormemi$tim televizyonda. adama "tac mahal'i goreceksin. baksana, adam olen karisi icin yaptirmi$ bu koca aniti" diyorlar cevabi $u oluyor: "guilty. he obviously did something bad when she was alive". ahahah hastasiyim.


  (euhemuhu - 12 Şubat 2011 13:03)

 • comment image

  klasik gezi yazı/dizilerinden farklı olarak yaşanılan kötü deneyimleri de gösterir. gerçekçidir, ama karl pilkington gibi bir ebleğin sunumunu ekler. gülerken olanları kaçırmamak için diziyi durdurduğumu hatırlarım.
  ayrıca "an idiot" falan denmiş adama title'da ama çoğu yargısında da hak verdim. dünyanın 7 harikası denilen yapılara bakış açım değişti.


  (tsuru - 2 Ocak 2011 23:25)

Yorum Kaynak Link : an idiot abroad