Süre                : 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 28 Haziran 2009 Pazar, Yapım Yılı : 2009
Türü                : Komedi,Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Tennessee Wolf Pack , Entertainment One , HBO Entertainment
Yönetmen       : Daniel Attias (IMDB)(ekşi), Bronwen Hughes (IMDB)(ekşi), Uta Briesewitz (IMDB), Adam Davidson (IMDB)(ekşi), Gloria Muzio (IMDB), David Petrarca (IMDB), Colette Burson (IMDB), Scott Ellis (IMDB), Seith Mann (IMDB), Jim McKay (IMDB), Alexander Payne (IMDB), Matt Shakman (IMDB), Craig Zisk (IMDB), Lisa Cholodenko (IMDB), Jennifer Getzinger (IMDB), Howard Deutch (IMDB)
Senarist          : Colette Burson (IMDB),Dmitry Lipkin (IMDB),Brett C. Leonard (IMDB)(ekşi),Julia Brownell (IMDB),Gary Sunshine (IMDB)(ekşi),Kyle Peck (IMDB),Micah Schraft (IMDB),Angela Robinson (IMDB),Eduardo Machado (IMDB),Eileen Myers (IMDB),Emily Kapnek (IMDB),Ellen Herman (IMDB),Alexandra Kondracke (IMDB),Drew Lindo (IMDB)
Oyuncular      : Thomas Jane (IMDB)(ekşi), Jane Adams (IMDB)(ekşi), Charlie Saxton (IMDB)(ekşi), Sianoa Smit-McPhee (IMDB)(ekşi), Anne Heche (IMDB)(ekşi), Rebecca Creskoff (IMDB)(ekşi), Gregg Henry (IMDB)(ekşi), Eddie Jemison (IMDB)(ekşi), Lennie James (IMDB), Marylouise Burke (IMDB), Stephen Amell (IMDB), Alanna Ubach (IMDB), Loren Lester (IMDB), Roxanne Hart (IMDB), Analeigh Tipton (IMDB), Matt Walsh (IMDB), Steve Hytner (IMDB), Lauren Weedman (IMDB), Gina Hecht (IMDB), Ana Ortiz (IMDB), Eileen Grubba (IMDB), Natalie Zea (IMDB), Rhea Perlman (IMDB), Amy Farrington (IMDB), Kathryn Hahn (IMDB), Kaitlin Doubleday (IMDB), Joshua Leonard (IMDB), Mageina Tovah (IMDB), Lachlan Buchanan (IMDB), Georgia Hatzis (IMDB), Virginia Schneider (IMDB), Gabreon Womack (IMDB), Michael Blaiklock (IMDB), Jamie Clayton (IMDB), David Lewis (IMDB), Kyle Colerider-Krugh (IMDB), Merrin Dungey (IMDB), Troy Hill (IMDB), Lyudmila Velikaya (IMDB), Kevin Fry (IMDB) >>devamı>>

Hung (~ En velutstyrt mann) ' Dizisinin Konusu :
Hung, Amerikan HBO televizyonunda yayınlanan bir komedi, kara mizah dizisidir. Dizinin ana karakteri Ray, bir okulda basketbol koçluğu yapan, karısı tarafından terkedilmiş, mutsuz ve başarısız bir adamdır. Üstüne evide yanınca çocuklarını eski karısına yollamak zorunda kalmıştır. Babasından kalan evini yaptıracak para bulamayan ve manevi değeri sebebiyle satmak istemeyen Ray, evinin bahçesinde kurduğu çadırda yaşamaya başlar. Umutları tükenmeye başlayan Ray, "Nasıl Milyoner Olunur" adlı bir kursa kaydolur ve burda eskiden tek gecelik bir ilişki yaşadığı Tanya ile karşılaşır. Kurs çıkışı yaşadıkları birliktelik sonrası Ray, hiç bir şey olmamış gibi evi terketmeye kalkınca Tanya kızarak "sana para kazandıracak tek şey o kocaman penisin" diye azarlar. Tanya'nın bu lafı sonrası Ray'in aklına parlak bir fikir gelir, jigololuk yapmaya başlıcaktır. Tanya'da belirli bir yüzde karşılığında Ray'e müşteri getirecektir.


 • "ilk bölümünde şair tanya'nın mevlana'dan dizeler okuduğu dizi."
 • "rtük tarafından "kamusal alanda eşcinsellik gibi sapkın ilişki türlerini normal gösterdiği" için müstehcenlik gerekçesiyle uyarı verilen dizi."
 • "cnbc-e tanıtımı : "yeni sezon aynı pozisyon" şeklinde olan dizi.alkışlıyoruz ayakta pozisyonunda."
 • "kimse yazmamış ama dizinin geçtiği şehrin detroit olması ve bu şehrin lakabının da motor city olması pek bir manidar gelir bana.(bkz: motor)"
 • "hbo yönetiminin komplekslerine kurban gitmiştir. kıskandılar ray'in mal varlığını tabii."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bir çok hbo yapımı gibi çok ilginç bir dizi izlenimi bıraktı daha ilk bölümünde. zaten yönetmen alexander payne ise o yapım dikkatle takip edilmesi gerekenler listesine alınmalı.

  --- spoiler ---

  ray karısı tarafından terk edilmiş, bir okulda basketbol koçluğu yapan 40 yaşlarında biridir. zaten mutsuz ve başarısız olan hayatı evinde çıkan yangınla iyice alt üst olur. çocukları annelerinin yanına döner. parasızlıktan evini tamir ettirememekte, bahçede kurduğu çadırda yaşamaktadır. vergi borçları da yakasına yapışmıştır. çocuklarına harçlık dahi veremez duruma düşen ray, gururunu bir yana bırakıp eski karısından bile borç para istemek zorunda kalır. ama kadın onu iyice aşağılar. bu arada zengin ve şımarık komşusu evini almak için ona baskı yapmaktadır. ama ne kadar çok paraya ihtiyacı olsa da babasından kalan evi satmamakta kararlıdır.

  son çare olarak "nasıl milyoner olunur" kursuna kayıt yaptıran ray, burada daha önce tek gecelik ilişki yaşadığı "şair" tanya ile karşılaşır. istemeyerek de olsa yine birlikte olur. tanya, ray'in "normalden büyük" organından çok memnundur. ancak duygusallık da bekleyen tanya, ray'in soğuk tavırlarına kızar ve onu kovar. kızgınlıkla söylediği "sana para kazandıracak tek şey o kocaman pipin" lafı ray için çok yol gösterici olur ve gazeteye jigololuk yapmak için ilan verir. ilk randevusunda, buluşacağı kişi kapıyı açmasa da kapının altından "zahmeti" için atılan 50 dolar ray'in moralini düzeltir. üstelik o 50 doları oğluna harçlık olarak verip gururunu tamir etmeye çalışır.

  barışmak için evine gelen tanya'ya durumu anlatan ray, tanya'dan çok ilginç bir öneri alacaktır :"belirli bir yüzde verirsen müşteri bulmana yardım ederim".

  ---
  spoiler ---


  (spartacusun donusu - 5 Temmuz 2009 21:04)

 • comment image

  spoiler sayılmaz ama gene de uyarmakta fayda var.

  hbo'nun her yıl bir yenisini seyredelim deyü buyur ettiği, arızalı işlerle uğraşmak zorunda kalan çaresiz karakter tabanlı dizilerinden bir yenisi daha. yok gay mezarcı, yok uyuşturucu satan ev kadını, yok sorumlu aile babası olan mafya babası, yok kanser oldum aileme kim bakacak uyuşturucu üreteni, yok seksomanyak estetik cerrahı derken şimdi de elinde koca penisinden başka hiç bir vasfı olmayan bir adamın oruspuluk macerası ve aynı derecede loser bir kadının pezevenkilk macerası ile karşı karşıyayız.

  öncelikle belirtmek gerekir ki son yıllarda başka dizilerden de alışık olduğumuz üzere muhteşem müziklerin kullanıldığı bir yapımla beraberiz dizi süresi boyunca. aslında hiç tarzım değil muzikler. yolda duysam dikkat bile etmem belki. ancak diziyle bir araya gelince bir başkadır benim memleketim. lay lay lay lay lay lay... lalay lay lay lay. ahh daldım gittim. esküzmua okuyucu, gittikçe uzayan bitmek bilmeyen entari dikkat dağınıklığı oluyor bu.

  kurgu fena değil. enteresan kamera oyunları var çok gerekli değil ama seven için cazip gelebilir. renkler çok iyi kullanılmış ayriyetten.

  gelelim dramatik yapıyı oluşturan konumuza. konu dünyanın en eski mesleğini anlatıyor. yeni bir şey vaad etmiyor haliyle. sadece alışılmışın aksine burda bu meslek sahibi orta yaşlı bir erkek. borca batağa giriyor ve "ben en iyi neyi yapıyorum, en önemli aracım nedir?" sorularıyla beraber mesleğini buluyor. işte yan karakterler falan var onların da bir hikayeri var ayrı ayrı falan feşmekan.

  senaryo ve diyaloglar oldukça güzel, eğlendirici. müziğinden sonra en çok tav olduğum dizinin bu kısmı oldu. insan bayağı bayağı gülüyor gelişmelere, konuşmalara.

  tutar bu dizi.. insanlık eskiden beri ikimn eli kimin sikinde mevzulara bayılır.. enteresan iş yapmak zorunda kalan düzgün insan profiline de bayıldı topluluklar. bu dizi de her yaz döner 12'şer 12'şer.


  (poink - 25 Temmuz 2009 12:57)

 • comment image

  rtük tarafından "kamusal alanda eşcinsellik gibi sapkın ilişki türlerini normal gösterdiği" için müstehcenlik gerekçesiyle uyarı verilen dizi.


  (slackerbitch - 18 Mart 2010 20:24)

 • comment image

  loser tanya'nın kazanacağı günü görmek için izlediğim dizi. ne ray, ne o cins evlatları (bkz: evlat olsan sevilmezsin) -allahım o nasıl tipler öyle, sen koru yareppi- ne jessica, ne lenore.. hatta bu sayılanlar diziden çıksa ve olaylar tanya'nın üstünden gelişse daha memnun olacağım.

  --- spoiler ---

  sözüm sana ray, jessica'ya dönersen gerçekten de şeyinle düşündüğüne kanaat getireceğim. lan bu jessica değil miydi sen parasız kalınca seni terkedip zengin doktora kaçan? bi de kaçarken "now you're just hung!" deyip seni aşağılayan? kaynana faktörünü de es geçmemek lazım tabi. bir değil beş jessica'ya çekilmez o kaynana. bırak jessica'yı dostum, taş gibin lenore var iken..

  ---
  spoiler ---


  (beyaz gilli davsan - 28 Temmuz 2010 21:15)

 • comment image

  ilk zamanlar "seksli breaking bad" olduğunu düşündüğüm, kesinlikle komediyle uzaktan yakından ilgisi olmayan, bence çöken amerikan rüyasının anlatıldığı hbo dizisi.

  evet bildiğiniz amerikan rüyasını çöküşü anlatılıyor bu dizide. bir kere dizinin geçtiği ortam michigan, detroit. yani başta ford olmak üzere amerikan otomotiv sanayisinin kalbi. (ek okuma: fordizm ve ilgili başlıklar)

  ikincisi drecker ailesi zamanında tam bir örnek aileymiş. lisenin efsanevi jock öğrencisi, beysbol takımı kaptanı, en yakışıklısı, en seksisi, en büyük penislisi ray, cheerleader'ların başı, güzellik kraliçesi jessica'ya büyük bir aşkla bağlıdır. çiftimizin sonu evlilik olur. biri kız diğeri erkek ikiz çocukları olur. ray aynı lisede tarih öğretmenliği yapmaktadır, jess ise ev kadınıdır.

  her şey pek mükemmel giderken ekonomik kriz patlar ve bu mükemmel aile tablosu bir anda yerle bir olur. ki aslında çöküntü ikizler darby ve damon'ın doğumuyla başlamıştır biraz. zira mükemmel görünümlü anne-babalarının genleri bu çocuklarda obezite ve eşcinsellik gibi "namükemmel" özelliklere dönüşmüştür. (hatta darby de der bunu babasına, "insanlar size bakınca bizim nereden çıktığımızı düşünüyor" diye.)

  buradan sonrası zaten zincirleme reaksiyon misali, ray ve jess boşanır, jess yine lisede beraber okudukları o zamanın nerd'ü bugünün dermatologu ron ile evlenir. ray birlikte yaşadıkları evin borçlarını ödeyemediğinden çocuklarla birlikte anne-babasının göl kıyısındaki evine taşınmak zorunda kalır. bir gece çıkan yangın evin çatısını yok edince çocuklar annelerinin yanına, ray ise evinin önündeki çadıra rücu eder. çocuklarını geri alabilmek için evi tamir etmek zorundadır ama öğretmen maaşıyla kendisini zor geçindirmektedir.

  parasızlık canına tak ettiğinde en "büyük" sermayesiyle para kazanmaya karar verir ve jigololuğa başlar. bu arada amerikan rüyasının çöküşü devam eder. öğretmenler işsiz kalır, doktorlar borsada para batırır, dar gelirliler kiralarını bile ödeyemeyecek duruma gelirler. zaten buradan sonrası da spoiler'a girer. ama siz anladınız ne demek istediğimi. penis falan hikaye, hbo gene zehir zemberek.


  (thesaintofincipientinsanities - 24 Kasım 2011 11:09)

 • comment image

  dizinin 3. sezonundayım. ancak gerçek anlamda, uç karakterlerle mizah nasıl yapılmalı sorusunun cevabı kesinlikle bu dizidir efendim.
  aynı şeyi, uç karakteri çok yanlış anlayarak yapan bir isme aşinayız mesela: gülse birsel. onun uç karakterden anladığı, aptalca hareketler yapan insanlar veya bağıra çağıra gürültülü diyaloglar.
  hung'da ise insanların egoları sebebiyle düştükleri komik durumları o kadar güzel izliyoruz ki, yüzümüze hep bir tebessüm hakim oluyor.

  iptaline üzüldüm. güzel diziydi, geleceği de vardı hani...

  unutulmaması gereken bir karakter de lydia'ydı ayrıca. ahahaha mal karı.

  edit: pezevenk charlie'yi geçersek olmaz tabi :)


  (dis - 6 Haziran 2012 19:54)

Yorum Kaynak Link : hung