IMDB Puanı   : 6,8
Oy Sayısı         : 7.084
Süre                : 42 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Ocak 2009 Perşembe, Yapım Yılı : 2009
Türü                : Cinayet,Drama,Fantazi,Sci-Fi
Taglar             : Paramedik,doğaüstü güç,telepati,doğaüstü
Ülke                : Kanada
Yönetmen       : Clement Virgo (IMDB)(ekşi), Kari Skogland (IMDB)(ekşi), Farhad Mann (IMDB)(ekşi), Charles Binamé (IMDB)(ekşi), Robert Lieberman (IMDB), Bradley Walsh (IMDB), Paul Fox (IMDB), Peter Stebbings (IMDB), Stephen Surjik (IMDB), Cal Coons (IMDB), Stefan Pleszczynski (IMDB), Ken Girotti (IMDB), T.J. Scott (IMDB), John L'Ecuyer (IMDB), Harvey Crossland (IMDB), Keith Samples (IMDB), T.W. Peacocke (IMDB)
Senarist          : Michael Amo (IMDB)(ekşi),Sam Egan (IMDB)(ekşi),Peter Mohan (IMDB)(ekşi),James Hurst (IMDB)(ekşi),Cal Coons (IMDB),Jason Sherman (IMDB),Ken Cuperus (IMDB),Avrum Jacobson (IMDB),Wil Zmak (IMDB),Karen Walton (IMDB),Lara Azzopardi (IMDB),Scott Oleszkowicz (IMDB),Russ Cochrane (IMDB),Dennis Heaton (IMDB),Peter Mitchell (IMDB),Brendon Yorke (IMDB),Phil Bedard (IMDB),Jeremy Boxen (IMDB),Larry Lalonde (IMDB),Travis McDonald (IMDB),Jocelyn Cornforth (IMDB),Shernold Edwards (IMDB),Daegan Fryklind (IMDB),Matt MacLennan (IMDB),Ben Sokolowski (IMDB),Lisa Steele (IMDB),Derek Schreyer (IMDB),Michelle Ricci (IMDB)
Oyuncular      : Craig Olejnik (IMDB)(ekşi), Ennis Esmer (IMDB), Rainbow Francks (IMDB)(ekşi), Lauren Lee Smith (IMDB)(ekşi), Peter Stebbings (IMDB)(ekşi), Mylène Dinh-Robic (IMDB), Tara Spencer-Nairn (IMDB)(ekşi), Arnold Pinnock (IMDB), Anthony Lemke (IMDB), Lisa Marcos (IMDB), Melanie Scrofano (IMDB), Kris Holden-Ried (IMDB), Lara Jean Chorostecki (IMDB), John Fleming (IMDB), Colm Feore (IMDB), Ingrid Kavelaars (IMDB), Rachel Skarsten (IMDB), Gordon Pinsent (IMDB), Stephen McHattie (IMDB), Paulino Nunes (IMDB), Peter Outerbridge (IMDB), Kristopher Turner (IMDB), Pedro Salvín (IMDB), Kristina Pesic (IMDB), Matthew Bennett (IMDB), Janet Porter (IMDB), Alan C. Peterson (IMDB), Naomi Snieckus (IMDB), Alyssa Veniece (IMDB), Don Francks (IMDB), Mark Rendall (IMDB), Michelle Nolden (IMDB), Michelle Adams (IMDB), Mayko Nguyen (IMDB), Sebastian Pigott (IMDB), Dean Armstrong (IMDB), Aaron Ashmore (IMDB), Clé Bennett (IMDB), Cynthia Dale (IMDB), Ryan Robbins (IMDB) >>devamı>>

The Listener (~ Glosy) ' Dizisinin Konusu :
Bir ambulansın sağlık görevlisi olan genç Toby Logan, insanların düşüncelerini okuyabilmekte. Genelde bu yeteneğini kullanmamaktan, insanların ve arkadaşlarının özel hayatlarına girmemekten yana olan Toby, müdahale ettiği araba kazasından, yangından kurtarılan kurbanların o sırada akıllarından geçenlere tanık oluyor ve çevresindekilere bu yeteneğini fark ettirmeden olayları çözmeye çalışıyor...


 • "bir bölümünde türk oyuncuya türk kahvesini kötülettiren dizi."
 • "18 ağustos 2014 tarihinde final yapmış olan türk oyunculu kanada dizisidir. final bölümünde toby kendisini çocukken terkeden annesine kavuştu, herkes muradına erdi."
 • "şu aralar 5. sezonu yayınlanmakta olan kanada polisiye dizisidir. dizideki türk eleman kendisine " paşazade" adında bir bar açıp kafasına göre takılmaktadır."
 • "benden baska kimsenin izlemedigi kanada yapimi dizi. ucuncu sezonu yeni baslamis. enis esmer ucuncu sezonda daha da etkili."
 • "ikinci sezon 6. bolumde basrol oyuncusuna ,turkish drink bu basagrina iyi gelir seni canlandiri bak diyerek osman bey tarafindan salgam suyu icirildi. kahramanimizda sevdi."
 • "ikinci sezonu yayinlanmaya baslamis. enis esmeri yeniden izleme sansini bulacagiz boylece."
 • "(bkz: enis esmer)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  18 ağustos 2014 tarihinde final yapmış olan türk oyunculu kanada dizisidir.

  --- spoiler ---

  final bölümünde toby kendisini çocukken terkeden annesine kavuştu, herkes muradına erdi.
  ---
  spoiler ---


  (tyraen - 21 Eylül 2014 18:26)

 • comment image

  şu aralar 5. sezonu yayınlanmakta olan kanada polisiye dizisidir. dizideki türk eleman kendisine " paşazade" adında bir bar açıp kafasına göre takılmaktadır.


  (tyraen - 6 Ağustos 2014 11:16)

 • comment image

  yeni keşfettiğim kanada'da çekilen güzel bir dizi.

  --- spoiler ---

  yalnız dizinin en güzel yanı şu. sürekli birileri hastaneye geliyor ve hiçbirinde güvencesi var mıydı acaba lan hastane parasını ödeyebilecek mi derdine girmiyorsun. oh ne güzelmiş kanada dizisi.

  türk eleman da hakikaten türk ya hareketleri, konuşmaları, mimikleri. türk bir oyuncunun oynadığı yabancı dizi baya eğlenceli oluyormuş.

  ---
  spoiler ---


  (the last ottoman emperor - 7 Ekim 2013 20:11)

 • comment image

  dizinin konusu şöledir ;

  --- spoiler ---

  geçmişiyle ilgili çok az anısı olan, insanların zihnini okuma yetisine sahip bir ambulans görevlisi(!)'nin süper kahraman tribine girerek insanların sorunlarını çözmesini anlatır. en büyük müttefikleri doktor sevgilisi, türk ortağı, karizmatik kadın dedektif ve akıl hocasıdır.

  ---
  spoiler ---

  kısacası, ortalama üstü bir dizidir, 10 üzerinden 7.5. gayet izlenebilir


  (tyraen - 23 Aralık 2010 23:45)

Yorum Kaynak Link : the listener