Süre                : 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 19 Temmuz 2009 Pazar, Yapım Yılı : 2009
Türü                : 
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Leftfield Pictures , History Channel
Yönetmen       : Jairus Cobb (IMDB), Shannon Biggs (IMDB), Jonathan Wyche (IMDB), Guy Fiorita (IMDB), Russell McCarroll (IMDB), Emerson St. John (IMDB), Diane Denzer (IMDB), Laura Nieder (IMDB), Courtney Kogler (IMDB), Rennik Soholt (IMDB), Martin Hardy (IMDB)
Senarist          : Brian Greene (IMDB)(ekşi),Greg Volk (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Rick Harrison (IMDB), Corey Harrison (IMDB), Austin 'Chumlee' Russell (IMDB), Richard Harrison (IMDB), Mark Hall Patton (IMDB), Craig Gottlieb (IMDB)(ekşi), Antwaun Austin (IMDB), Danny Koker (IMDB), Drew Max (IMDB), Johnny Jimemez (IMDB), Jeremy Brown (IMDB), Bob Yuhas (IMDB), Jesse Amoroso (IMDB), Rebecca Romney (IMDB), Olivia Black (IMDB), Rick Dale (IMDB), Brett K. Maly (IMDB), Murray SawChuck (IMDB), Johnny Jimenez (IMDB), Sean Rich (IMDB), Marklen Kennedy (IMDB), Daliah Wachs (IMDB), Dana Linett (IMDB), Robert C. Moseley Jr. (IMDB), Davey Deals (IMDB), Anthony Zanlungo (IMDB), Mark Behar (IMDB), Paul Richard Doroshuk (IMDB), Ron Dale (IMDB), Charles Roof (IMDB), Mark Allen (IMDB), Tony Dee (IMDB), Rick Washburn (IMDB), Nick Kovalevsky (IMDB), Matthew C. Shortal (IMDB), Frank Scozzari (IMDB), Paul Draper (IMDB), Roy Page (IMDB), Chris Richardson (IMDB), Roger Daltrey (IMDB) >>devamı>>

Pawn Stars (~ El precio de la historia) ' Dizisinin Konusu :
Pawn Stars is a TV series starring Rick Harrison, Corey Harrison, and Austin 'Chumlee' Russell. Rick Harrison and his family own and run a pawn shop on the Las Vegas strip. They buy, sell, and appraise items of historical value.


 • "(bkz: chum lee git satışı yap)"
 • "amerika kitasinda 150 yillik tarih oldugunu bize ogretmis programdir, daha once zaten sadece dutluktu."
 • "history'deki favori şovum. büyükbaba'nın evlatlarına verdiği ayarlar gerçekten çok iyi."
 • "açık ara history channel'ın en iyi yapımıdır. hem genel kültür kazandırır hem de insanı sıkmaz. izindeyiz old man."
Facebook Yorumları
 • comment image

  history channel'ın bence en güzel programı. hem bilgilendirici, hem de eğlenceli bir program... yalnız aile ile alakalı bir tespit yapmak isterim ki; las vegas'ta 40 yıldır bu işi yapan bu adamlar da, ellerindeki mallarla beraber totalde 100 milyon dolar hiç kasmadan çıkar... bu işi dünya üzerinde yapılacak en iyi yerlerde yapıyorlar... kumarda kaybedip altınlarını, ellerindeki tarihi eserleri ölü fitatına satan veya rehin bırakan mı dersin, kumarda kazanıp eşine dostuna bu ölü fiyata satılan eserleri fahiş fiyatlara alan mı dersin... bu adamlarda deli para var.


  (melis ali - 24 Ekim 2014 14:45)

 • comment image

  bu reality show'u izleme nedenim old man ile chumlee, adamlar çok eğlenceli özellikle chumlee reis. adam fırlama ile salak arası bir karakter her bölümde bir aksiyonu var adamın, kesinlikle izleyin derim.

  dipnot: rebecca'nın hastasıyım.


  (populer kiro - 8 Ekim 2014 03:36)

 • comment image

  sabah akşam sıkılmadan izlediğim program.
  artık gelen ürünlere paha biçmeye falan da başladım. garibime giden tek şey ise ''çerçeve maliyeti''. adam elinde bilmem kimin imzalı bi fotosunu getirmiş veya bir afiş vs. hayvan gibi tarihi değeri veya imza değeri olabiliyor ama rick amcamız pazarlık yaparken ''bunu çerçeveletmem'' lazım diyerek 400-500$ çerçeve maliyeti düşüyor. lan bu nasıl çerçeveymiş arkadaş, ne matah bir şeymiş ki bu kadar para ediyor? kısmetse 4-5 ay sonra vegasa gidiyorum, gidip soracam ''ne kadar lan bu çerçevenin metresi'' diye.


  (haydan gelip huya giden adam - 10 Haziran 2014 17:27)

 • comment image

  yine seslendirmede büyük absürdlüklerin yaşandığı dizi.

  mesela adamın biri silahını satmaya geliyor ve fiyatı belirlemesi için uzman çağırıyorlar. uzman, silahı inceliyor ve diyor ki:

  bu silahın fiyatı ..........(burada baya bi es veriliyor ki merak uyansın) .......1800 ile 2000 dolar arasında.

  bizimkiler nasıl seslendiriyor:

  bu silahın fiyatı 1800 ile ..............( ney ney ney???)............. 2000 dolar arasında. evet 1800-2000.

  muhtemelen anlık çevirdikleri ve prova yapmadıkları için doğal ses ile senkronu tutturamıyorlar. e 500 programı tek ekip seslendirirse yetişmez tabi amk.


  (tavsani tekmele - 20 Mart 2014 23:12)

 • comment image

  bazen ölü sevici rick reyiz arabaların fiyatını sormak için count's kustoms dan danny koker'a danışıyor. hatta kont'un programı yokken başlamıştı keşke storage wars dan barry weiss bulduğu ganimeti bunlara satmaya gelse falan hatta parti yapsalar chum lee barry dayının havuzuna işese. işte bunlar hep televizyon.


  (mr fusion - 22 Ekim 2013 04:41)

 • comment image

  değişik diyaloglar var bu programda.

  "bunun için ne kadar istiyorsun?"
  "ee sanırım 20.000 dolar"
  "sana bunun için 200 dolar veririm"
  "3000 dolar olmaz mı?"

  ve eleman elindeki eşyayı 225 dolara satıyor. lan bu nasıl pazarlık eğrisi, 500 dolarlık mala 20.000 dolar istemek hadi onu geçtim, birden 17 bin dolar fiyat düşürüp sonunda 225 kağıda satmak. üstelik berbat bir dublaj altında bunu yapıyor olmak...


  (legiogemina - 29 Eylül 2013 01:23)

 • comment image

  adamların bir iş yaptıklarının farkına varılması gereken history channel reality serisi.

  hayır kurumu değiller her pazarlamacı gibi onlar da bir üründen en çok karı elde edebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.bu adamlara soyguncu diyip gidip yeni çıkmış bir telefona 3 bin lira veren insanlar var. ama o teknoloji üreticilerine soyguncu demezler bilmezler ki her üründen yüzde kaçlık kar elde ederler.

  çok sevdiğim bir program oradaki antika eşyaları görmek keyif veriyor. kimlerin elinden geçtiğini düşünmek. pawn shop'un asıl sahibi rick'in o eşyalar hakkında bilgi vermesi programın her saniyesi senin kültür seviyene artı ekliyor. cidden aklınızın ucundan gelmeyecek şeylerle karşılaşabiliyorsunuz.

  şunu da eklemeliyim elindeki eşyayı zorla getirtmiyorlar ve satmaları için zorlamıyorlar. en yüksek karı elde edebileceği teklifi yapıyor. kabul etmemek mal sahibinin elinde. bişeyden en yüksek karı etmek istediği için bir insana kızamayız. mantık dışı insanın doğasında olan bişey sonuçta.

  antika eşyalardan ve tarihi hikayelerden hoşlanan insanların bir göz atması gereken belgesel.


  (electrum - 21 Ağustos 2013 20:37)

 • comment image

  history channel'ın en eğlenceli programlarından biri. yalnız dükkanın sahipleri, dükkana antika eşya satmaya gelen müşterileri ayakta sikiyorlar affedersiniz. şu ana kadar müşterilerin, elindeki malları için istedikleri fiyatın dörtte birinden fazla para aldıklarını görmedim. sanırım old man richard kayseri'den göç etmiş las vegas'a.


  (tardy - 23 Temmuz 2013 01:29)

 • comment image

  çoğu amerikalının pazarlık özürlü olduğunu gösteren program. bunu ne zaman izlesem yuh lan bu kadar da olmaz diyorum yeminle. mesela şuna benzer diyaloglar geçebiliyor;

  rick harrison: peki bunun için ne kadar istiyorsun?
  müşteri: 800 dolar, ama 400'e de hayır demem.
  rick harrison: sana ancak 200 verebilirim.
  müşteri: hmmm, peki, kabul.
  rick harrison: tamam o zaman, hadi gidip satışı yapalım.

  şimdi, ulan madem 800 dolar istiyorsun niye 400'e hayır demem diyorsun? bunu dedikten sonra adam sana aslında verebilecek olsa bile 400 doların üstünde fiyat verir mi? mal mısın?

  başka bir müşteri;

  rick harrison: peki bunun için ne kadar istiyorsun?
  müşteri: bunun bir eşinin açık arttırmada 4000 dolara satıldığını biliyorum. o yüzden 4000 dolar istiyorum.
  rick harrison: üzgünüm ben sana o kadar veremem.
  müşteri: peki sen ne verirsin?
  rick harrison: en fazla 1500.
  müşteri: 3000?
  rick harrison: üzgünüm ama olmaz.
  müşteri: 2500?
  rick harrison: pekala, bak ne diycem sana en son 1750 dolar veririm. ama bunun üstüne çıkamam. kabul edersen hemen satışı yapalım.
  müşteri: ama bu benim düşündüğümün çok altında.
  rick harrison: verebileciğim maksimum teklif bu, karar senin.
  müşteri: tamam kabul ediyorum.
  rick harrison: anlaştığımıza sevindim, hadi gidip satışı yapalım.

  başka bir müşteri;

  rick harrison: peki bunun için ne kadar istiyorsun?
  müşteri: 2500 dolar.
  rick harrison: o kadar veremem. 300'e ne dersin?
  müşteri: 1000 olmaz mı?
  rick harrison: dediğim gibi en fazla 300 verebilirim.
  müşteri: madem öyle tamam 300 olsun, kabul ediyorum.

  bir de bu sivri zekalı müşteri malını sattıktan sonra dışarı çıkıp kameraya konuşurken "aslında 2500 dolara satmayı planlıyordum ama 300 dolar da fena değil, sonuçta içeri girerken cebimde 300 dolar yoktu. şimdi hiç yoktan 300 dolarım var. o yüzden mutluyum, iyi bir alışveriş oldu." diyor.

  dediğim gibi hemen hemen her müşteri pazarlık özürlü. onun dışında rehincide çalışanların kendi aralarındaki iletişim çok eğlenceli. hele rick'in babası benim favorim. fazla görünmüyor ama yine de az ama öz çıkıyor. özellikle chum lee'ye takıldıkları anlar çok eğlenceli oluyor.


  (piromel - 3 Ocak 2013 20:51)

 • comment image

  history'nin en sevdiğim programı. dede, oğul, torun ve chum lee nin hikayesi. çok eğlenceli.
  biraz ölü sevici olsalar da hak yemiyorlar. bilemedikleri bir zamazingo olduğunda işin uzmanını çağrıyorlar. alıcı ile aynı anda gösteriyorlar malı. burada olsa antikacı uzman diye kayınçosunu çağırır az fiyat çek der. alıcı yuh ölü fiyatına verdin derse de siktir git kime satarsan diye satıcı kovar dükkandan.


  (mr fusion - 30 Aralık 2012 23:24)

 • comment image

  ölücüler.

  beş para etmeyecek mallarına binlerce dolar isteyen müşterilerini geçtim onlara karşı davranışlarında bir beis görmüyorum. ayrıca elinde bulunan malın kıymetini bilmeyenlere lan dur adamın elindekinden haberi yok şunu kerizleyeyim de demiyorlar adam gibi piyasa ederi hakında bilgi verip ona göre parasını ödüyorlar.

  bunlara karşılık adam gayet orjinal bir parça getiriyor, rick abi bir de uzman çağırıp parçanın orjinal olduğu hususunda teyit alıyor ve piyasa değerini öğreniyor. çok çok istediği bir parça değilse çoğu zaman piyasa değerinin 1/3 fiyatına satın alıyor. yok ne kadar sürede satacağı belli değilmiş, yok piyasa kötüymüş, yok 100 dolarlık banknotlarla ödeyecekmiş. biri de çıkıp 20 likler halinde öde benim dediğim rakam olsun diye dalga geçmiyor. adamlara verilen fiyatlara ve alım satımlara bakıyorum müşterileri öpüp öpüp gönderiyorlar. hiçbir şeye adam gibi fiyat vermek yok. hele yaşlı amca her seferinde aynı taktikle pazarlık yapıyor, müşteri yüksek fiyat ister bu ilk verdiği fiyatın da altında bir rakam verir. uzun zamandır bekliyorum filmlerinde fuckların havada uçuştuğu memlekette kimse siktir çekmedi bu abilere.

  yine de adamların olmayan tarihlerine (bizim sadece osmanlı tarihimiz 700 seneyi aşmış, bizim türk tarihinin yanında amerkanın tarihi yok sayılır) verdikleri değere, bakıyorum ve gıpta ediyorum. adamlar iç savaşlarında kullanılan silahlardan tutun iç yazışmalara kadar hatta o dönem kullanılan çatal bıçağa kadar herşeyi koruyup gözü gibi bakıyorlar ve bunların piyasada bir değeri var.

  bizde tarih sevgisi gömü veya tarihi eser bulup, alıcı kılığındaki jandarmaya satmaya çalışmaktan ibarettir.


  (trajiklambasi - 4 Aralık 2012 10:07)

 • comment image

  --- spoiler ---

  27 yıl boyunca antika sanıp sahte gümüş para saklayan ve "sana gümüşü için 3 dolar veririm" cevabını alan kadınla beni yerlere yıkan program. (sonra kadın 27 yıl daha saklayayım belki gümüş 5 dolar olur dedi.)

  ---
  spoiler ---


  (askim bunlar cips - 2 Ekim 2012 15:22)

 • comment image

  açık ara history channel'ın en iyi yapımıdır. hem genel kültür kazandırır hem de insanı sıkmaz. izindeyiz old man.


  (sabbath1970 - 29 Haziran 2012 00:23)

 • comment image

  bilmemkimden kalmadır bu deyip çocuklara, torunlara yadigar bırakılmış çeşitli şeylerin aslında hiçbir değeri olmayan çakma ürünler olduğunu öğrenen aile bireylerinin yaşadığı yıkımı (ha gerçi pezevenk sen ata yadigarını ne sikime satmaya kalkıyorsun o ayrı bir tartışma konusudur.), iki üç kuruş alıp yolumu bulayım diye gelip satmak istedikleri şeyin binlerce dolar ettiğini öğrenince şok olan tipleri keyifle izleyebileceğiniz sürükleyici bir reality. yalnız kafama takılan bir şey var, şirketin idaresini üstlenmiş olan orta yaşlı kel herifin tipi babasıyla hiç benzeşmediği gibi kendi oğlu olduğu varsayılan şişman delikanlı da bu adama hiç benzemiyor.


  (aldrig - 21 Mayıs 2012 08:58)

 • comment image

  tüm bölümlerini izlemek için saatlerce düzgün kaynak aramıştım zamanında.. ben çektim siz çekmeyin.. buyrun.. iyi eğlenceler..

  http://watchseries.eu/serie/pawn_stars

  gerçekten mükemmel bir şov.. aralara acayip makara muhabbetler yerleştirmişler.. hem bilgilendirici, hem de çok eğlenceli.. ben ilk izlediğim gün bağımlısı olmuştum..


  (peaceful easy - 20 Mayıs 2012 21:30)

 • comment image

  history channel'da çıkan eğlenceli bir reality showdur. pawn shopa gelen giden nesneleri, bunların incelenmesi ve pazarlık süreçlerini aktarır. arada bir eski nesnelerin nasıl restore edildiğini de görürüz. özellikle genel kültür açısından, satılan şeylerin hikayesini de öğrenme şansı tanıdığından zevkli hatta bağımlılık yapan bir program. ayrıca genel hafif ve eğlenceli hava da gayet izletici.


  (archetype - 1 Ocak 2012 21:34)

Yorum Kaynak Link : pawn stars