Süre                : 1 Saat 41 dakika
Çıkış Tarihi     : 03 Ekim 2013 Perşembe, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Romantik,Bilim Kurgu,Heyecanlı,Savaş
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Film4 , BFI Film Fund , Protagonist Pictures
Yönetmen       : Kevin Macdonald (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jeremy Brock (IMDB)(ekşi),Tony Grisoni (IMDB)(ekşi),Meg Rosoff (IMDB)(ekşi),Penelope Skinner (IMDB),Jack Thorne (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Saoirse Ronan (IMDB), Tom Holland (IMDB)(ekşi), George MacKay (IMDB)(ekşi), Anna Chancellor (IMDB)(ekşi), Corey Johnson (IMDB)(ekşi), Mark Stanley (IMDB)(ekşi), Paul Ronan (IMDB)(ekşi), Sabrina Dickens (IMDB)(ekşi), Sophie Ellis (IMDB), Julian Gillard (IMDB), Boyd Rogers (IMDB), Julian Seager (IMDB)

How I Live Now (~ Seninle Yasiyorum) ' Filminin Konusu :
Amerikalı bir kız İngiltere'de bir kıyı kentine akrabalarıın yanına gönderilir. Yaklaşan 3. Dünya savaşı tehdidi yüzünden İngiltere'de ortalık karışmıştır ve bu mücadelenin ortasında Daisy, Edmund'a aşık olmuştur.


 • "tarz olarak "ergen post-apokaliptik" kategorisine girer. filmin 30. dakikası civarında çıkan fırtınadan sonra izlemeye gerek yok. bilenler bilir."
 • "soğuk ve kabız bir film. fikir güzel halbuki. daha iyi çekilebilirdi."
 • "bu filmde saoirse ronan yine döktürmüştür."
 • "meg rosoff'un aynı isimli kitabından uyarlanan, özgün bir konusu, harika müzikleri ve oyunculukları olan kevin mcdonald filmi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  orijinal senaryosuyla beklentiyi sürekli yükseltirken bu beklentinin altında kalan, aynı zamanda the last king of scotland'ın da yönetmenliğini yapmış olan kevin mcdonald'ın 2013 yapımı filmi.

  --- spoiler ---

  post-apokaliptik distopyalar sinameseverlerin her daim ilgisini çeker. çeteler, koas, toplu infazlar ve tecavüz gibi olmazsa olmazları vardır bu türün. her ne kadar tarafları hakkında bilgimiz olmasa da, avrupa'da çıktığını anladığımız ve britanya kırsalına kadar sıçrayarak insan avına dönüşmüş olan bir savaş, pek de alışık olduğumuz bir yakın gelecek kurgusu değil. işte tam da bu noktada, kaçan hayvanlar ve fırtınayla başlayıp, nükleer bir saldırıdan bahsedilen sahnede izleyicinin merakı en üst noktaya çıkıyor. kandahar'daki artık kanıksadığımız bir intihar bombacısından ya da kerkük'te pazar yerinde patlayan bomba yüklü bir araçtan değil, ingiltere'yi ele geçirmiş işgalcilerden bahsediyoruz!

  neresinden bakarsak bakalım, ilgi çekici bir senaryosu var filmin. yalnız işte bu noktada artan beklentiler hüsranla sonuçlanıyor. daisy'nin uyumsuz ergen tavırları aşık olmasıyla beraber değişerek, yerini ağır başlılığa ve aşık olduğu kuzenine kavuşacağı eve dönmek için edindiği şaşmaz bir motivasyona bırakırken; savaşın tarafları hakkında bilgi verilmemesi bir yana, işgalcilerin ağır ingiliz aksanlı ve sivil giyimli olmaları, daisy'nin beyninde sürekli dönen ve onun hareketlerini şekillendiren komutların kaynağı konusunda herhangi bir bilgi akışına gerek görülmemesi; daisy'nin amerika'daki babası, çocuklarınsa isviçre'de güvende olduğunu tahmin ettiğimiz annesinin savaş sonrasında bile ortaya çıkmaya tenezzül etmemeleri gibi noksanları var. hikayenin gidişatında da ilgi ve merak sürekli azalıyor zaten.

  bence filmin en elle tutulur yanı, arka planda yaşanan bir savaşı fon olarak seçmesine rağmen kanla beslenmeyi reddetmesi ve vahşet pornografisinden nemalanmamasıdır. oysa ki, fırsatı varken şiddeti gözümüze sokabilir ve izleyicinin yumuşak karnına çalışabilirdi yönetmen. "benim bu hayatta tarantino olmak gibi bir amacım yok" demiş sanki. işte bunu takdir ederim. bir de görüntü yönetmenliğini es geçmemek lazım; zira ingiliz kırsalından muhteşem manzaralar yer alıyor filmde.

  ---
  spoiler ---


  (kivikocan - 16 Nisan 2015 10:31)

 • comment image

  cennetten sahneler gibi başlayan film resmen hard-core post-apokaliptik dünyaya döndü. şaşkınım. çocuk oyuncuların ayrı ayrı hastası oldum ama saoirse ronan tek başına götürüyor zaten.

  p.s. buna mı takıldın diyeceksin ama kızın kakülleri o kadar uzadı dip boyasının da gelmesi gerekirdi.


  (iadeli taahhutlu - 3 Ocak 2015 14:44)

 • comment image

  --- spoiler ---

  tesadüfen alıp bu akşam izlediğim ve afişiyle ilgisinin 30.dk sından sonra koptuğu film.baya romantik-şirin sahneler varken 3.dünya savaşı patlar ve işler çirkinleşir.nerde hem drama,hem romantizm varsa sevebilen bir yazar olduğum için ben filmi sevdim.fakat filmin senaryosu ilginç olmasına rağmen bazı şeyler kolay tahmin ediliyor.afişteki tatlı kız-çocuğa göre gergin sahneler mevcut.
  kızın saçları,kazakları,burnu çok çok çok güzel.
  esas çocuğumuz zaten baya baby face ve vücutlu
  gözlüklü kardeş de senaryoyu ben yazsam asla ölmezdi,kurtarırdım onu
  bu arada anneleri ne kadar sorumsuz,savaş çıkabileceğini bilerek çocukları bırakıp bırakıp gidiyor sürekli.
  ---
  spoiler ---

  mutlaka izlenmeli diyemem ama zaman kaybı da değil. iyi izlemeler


  (yuzmebilmeyenbalik - 31 Ekim 2014 00:16)

 • comment image

  tarz olarak "ergen post-apokaliptik" kategorisine girer. filmin 30. dakikası civarında çıkan fırtınadan sonra izlemeye gerek yok. bilenler bilir.


  (zoltan miklosi - 12 Mayıs 2014 14:39)

 • comment image

  saoirse ronan'ın tek başına götürdüğü film. tek kötü tarafı, sonu daha iyi işlenmeliydi. gerisinde, gayet iyi işlenmiş bir senaryo var.

  ergenlerin ergen filmi diye eleştirdiği film olmuş. zira filmi anlamak yerine sevişmeli, gömmeli sahnelere takılı kalındaysa eğer.


  (yuzbinbaloncuklu - 4 Mayıs 2014 13:51)

 • comment image

  orta karar gençlik filmi gibi başlayıp sonradan açılan film. özellikle bilinmezlik insanı germeye yetiyor. savaş varsa kimlerin savaştığı çok da önemli değil. keza anlatım ve görüntü yönetimi gayet başarılı olmuş. klasik ingiliz soğuk tonlamasından bir parça çıkmış hoş olmuş o sarılar yeşiller. zaten yönetmen bol bol belgesel çekmiş biri olarak etrafını güzel anlatmakta zorlanmadığını düşünüyorum. saoirse ronan'ın oyunculuğu ise yaşıtları arasında sivrilmeye yetiyor. ben sevdim filmi. kurgu sevenler izlemeli bence.

  edit: imla


  (mandatorium - 12 Mart 2014 00:33)

 • comment image

  güzel başlayıp sıkıcı devam eden bir film. savaşın neden, kimler arasında, ne politik sebeplerle çıktığına dair bir iki detaya yer verselermiş daha keyifli olabilirmiş. fakat bu haliyle tam bir ergen filmi olmuştur.

  savaş kötüdür ama aşk iyidir.
  savaşmayın sevişin.

  yine de boş vaktiniz varsa izleyin derim.


  (zerdest - 2 Şubat 2014 00:09)

Yorum Kaynak Link : how i live now