• "-so, how do we know it is an ice age?-because of all the ice..."
 • "fragmaninda "vanilla ice - ice ice baby" oyle guzel oturmush ki sarkiyi indirmeme sebep oldu(bkz: ice ice baby)"
 • "tüm yeni nesil animasyonlarda (bkz: shrek)(bkz: monsters inc) başrolü bir geveze ufaklık ve bir iri yaratık mı oynayacak dedirten film.."
 • "bu filme çocukları götürmemek lazım. anlamıyorlar, değerini bilemiyorlar ve de boşuna gürültü yapıyorlar."
 • "devam filmlerinin vasatligina inat, gittikce guzellesen bir serinin ilkidir. asla bir "rocky xxxviii" olsun istemem ama, "ice age4500" olabilir pekala!**"
 • "şüphesiz ki bu seriyi efsane yapan sid karakteridir. evet."
 • "filmin bu kadar sevilmesinin nedeni bence türkçe dublajının çok harika olmasıdır."
 • "''ne güzel gözlerin varmış senin'' cümlesini hafızalarımıza kazımış accayip eğlenceli bir animasyon.."
 • "pek çok animasyondan kat kat iyi olan film.. yeri geldi mi güldürüyor yeri geldi mi hüzünlendiriyor.. evet klişeler barındırmakta ama şu zamanlarda yapılan hangi filmde klişeler yok ki.."
Facebook Yorumları
 • comment image

  fragmanini izler izlemez vuruldugumuz, sincabina hasta oldugumuz bu eser maalesef fragmaninin yarattigi beklentileri tam olarak cevaplayamamis. kelimesiz, sozsuz durum mizahinin en guzel orneklerinden biri olan izledigim en guzel fragmanlardan birine sahip bu film, super girizgahi ile paralel bir yapida olsa buster keaton, charlie chaplin misali sessiz sinemaya koca bir selam edecek gonlumuze tahtini kuracakti.

  oysa ice age (fox) shrek(dreamworks), dinosaur(disney) gibi filmlere olan luzumsuz benzerlikleriyle bizi guldururken epey uzdu. yer yer gozlemlenen cok ince espriler (evrimin zayif halkasi dodlar, ve slothun evrim siralamasi esprileri) kimi zaman sit com tadina dogru ilerledi. ben sitcom seven bir insan olarak pek gerilmediysem de eminim bir cok elestiren bu sebepten gerilecek, "cocuk filmi" diyebilecektir. ailesini kaybetmis john wayne vari hisli mamut sahneleri gorsel tarzi ile alninin akiyla cikmayi basardiysa da, son donemlerin pek meshur "hayvanlar bile bizden daha insan, biz niye insan olmayi ogrenemiyoruz" temasinin islenmesi bizleri hafif killandirdi.

  genel gecer olarak tiplemelerini, gorsel yonetimini, tarzini stilize ve basarili buldugum eser animasyon oyunculugunda da bir doruk noktasi mi ne?


  (otisabi - 16 Mart 2002 19:35)

 • comment image

  30 yaşın biraz öncesinde (üç beş yılın ne önemi var???) babamla birlikte izlediğim için ne zaman bir yerde afişini, cdsini filan görsem aptal bir gülümseme yerleşiyor yüzüme. babamın o içten gülüşünün bir çizgi film sebebiyle oluşuna mı şaşırsam yoksa koskoca adamın ciddi ciddi merakla çizgi filmi seyrettikten sonra, "pezevenkler ne güzel film yapmışlar" diyişine mi dumur olsam, düşünür dururum yıllar yılı.

  güzel film işte. adamlar yapmış...


  (bitter cikolata - 17 Haziran 2009 22:29)

 • comment image

  her ne kadar sonu belli olan filmlere dahil ve konu bakımından klişelerle bezeli de olsa sadece tehlike anında gözü alttan alttan seyiren çileli sincap için bile seyredilmeye değer bir çizgi film.
  surat ifadeleri muhteşem, çok güzel espriler mevcut, ve de karpuz için savaşan saçma sapan bir tavuk ordusu (ya da her ne iseler) var. yani seyrederseniz illa ki güleceksiniz, e seyredin madem.


  (bitter - 30 Ekim 2002 13:50)

 • comment image

  filmindeki scrat karakterini (meşe palamudu peşinde koşan sincap), filmin yönetmeni chris wedge seslendirmiştir. aslında bu karakter pek konuşmaz, ama arada çıkardığı o nefes ve çabalama seslerini yapan chris wedge'tir. yine scrat karakteri üzerine, gone nutty veya scrat s missing adventure olarak bilinen bir kısa çizgi film de yapmıştır yönetmen, kahramanımız yine palamut peşindedir.


  (6 45 - 8 Şubat 2003 00:16)

 • comment image

  türkçe dublajı da son derece başarılı olan * * izlerken çok gülüp eğlendiğim fakat filmden çıkınca bir tek esprisini bile hatırlayamadığım, sincabına hasta olduğum bol bol güldüğüm iyi vakit geçirten animasyon. yalnız 1 saat 20 dakika falandı biraz daha uzun olmasını bekliyordum.


  (man of five - 8 Şubat 2003 02:59)

 • comment image

  bu filme çocukları götürmemek lazım. anlamıyorlar, değerini bilemiyorlar ve de boşuna gürültü yapıyorlar.


  (alp turac - 10 Şubat 2003 01:36)

 • comment image

  kesinlikle güzel ve komik olan cizgi film. bence dublajı da gayet basarılıydı. boyle filmlerin tek dezavantajı cizgi filme atlayan fotosentez meraklısı cocukların (bkz: meshur olmus cem yılmaz replikleri) filmin icine bizzat sıcmasıdır.
  filmde ara sıra ortaya cıkan sincabın yüz ifadeleri ve filmin sonu da takdire sayandır...


  (kimberleyyy - 16 Şubat 2003 02:32)

 • comment image

  türkçe dublajı gerçekten başarıyla yapılmış ve izlerken sıkmayan film.. hatta 'dünyanın sonu geldi, buuuuzullar buzullar!' kısmının türkçe dublajda baya büyük bir avantaj olduğunu bile söyleyebilirim.. kısaca türkçe olmasından kesinlikle korkmayın, gidin, izleyin, eğlenin..


  (infinity - 16 Şubat 2003 02:44)

 • comment image

  filmin sonunda sincabın "ben yine bi bok yedim ehih" diyerekten gülüşü ile gözümden yaş getiren film.izlenmeli, her ne kadar senaryo çok da tatmin edici olmasa da -bence- arada çok ince espriler,yakalandığında insanı eğlendiriyor oldukça. (sith'in "survival of the fittest" diyerekten bağırması misal) altyazılı öneririm ben, türkçe dublajlısı göreceli olarak başarılı sayılsa da.


  (chaucer - 16 Şubat 2003 06:37)

 • comment image

  dodolarin oldugu sahne kesinlikle en cok kopulacak yer. sidin kahramanca kosusu harikulade. diegonun basroldeki mamut tarafindan kurtarilma sahnesi biraz lion king animsatti, insan cizimleri de basarisizdi, fakat yine de cok eglenceli film, izlenesi film.


  (pillow - 16 Şubat 2003 18:05)

 • comment image

  filmin kilit sahnesi, manfred'in sid'e kizlari tavlamak icin bir bebege ihtiyaci olmadigini, inceden cok cirkin oldugunu ima ederek "su tipine baksana bir" demesidir. bu sahnede sid'in yamuk gozlerini ve koca kafasini goruruz. son olarak sid "cok acimasiz bir espri anlayisin var" der.


  (sedgwick - 2 Ağustos 2011 22:05)

 • comment image

  orijinal dili olmasına rağmen sadece dublajlı seyretmeyi kabul ettiğim tek filmdir (seridir.)

  şu üç adamın biri dublajı bıraksın ülke çapında ays eyccileri örgütler, isyan başlatırım. ona göre!

  (bkz: ali poyrazoğlu)
  (bkz: haluk bilginer)
  (bkz: yekta kopan)

  az daha dördüncüsünde yekta kopan olmayacak diye sinemada zılgıt çekecektim ki, sesi gelince oh çektim.


  (sozlukte bulunmayan kelime - 19 Temmuz 2012 22:19)

 • comment image

  pek çok animasyondan kat kat iyi olan film.. yeri geldi mi güldürüyor yeri geldi mi hüzünlendiriyor.. evet klişeler barındırmakta ama şu zamanlarda yapılan hangi filmde klişeler yok ki..


  (goldenwand - 25 Mayıs 2004 12:18)

Yorum Kaynak Link : ice age