Süre                : 1 Saat 40 dakika
Çıkış Tarihi     : 06 Şubat 2014 Perşembe, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Animasyon,Aksiyon,Macera,Komedi,Aile,Fantazi
Taglar             : Lego,Iyi polis kötü polis,Oyuncağa dayalı,inşaat işçisi,bilgisayar animasyonu
Ülke                : Avustralya,ABD,Danimarka
Yapımcı          :  Warner Bros. , Don Bluth Productions , DreamWorks Studios
Yönetmen       : Phil Lord (IMDB)(ekşi), Christopher Miller (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Dan Hageman (IMDB)(ekşi),Kevin Hageman (IMDB)(ekşi),Phil Lord (IMDB)(ekşi),Christopher Miller (IMDB)(ekşi),Phil Lord (IMDB)(ekşi),Christopher Miller (IMDB)
Oyuncular      : Will Arnett (IMDB)(ekşi), Elizabeth Banks (IMDB)(ekşi), Alison Brie (IMDB)(ekşi), David Burrows (IMDB)(ekşi), Anthony Daniels (IMDB)(ekşi), Charlie Day (IMDB)(ekşi), Will Ferrell (IMDB)(ekşi), Will Forte (IMDB)(ekşi), Dave Franco (IMDB), Morgan Freeman (IMDB), Jonah Hill (IMDB), Jake Johnson (IMDB), Keegan-Michael Key (IMDB), Chris McKay (IMDB), Christopher Miller (IMDB), Liam Neeson (IMDB), Shaquille O'Neal (IMDB), Nick Offerman (IMDB), Chris Pratt (IMDB), Jadon Sand (IMDB), Cobie Smulders (IMDB), Melissa Sturm (IMDB), Jorma Taccone (IMDB), Channing Tatum (IMDB), Billy Dee Williams (IMDB)

The Lego Movie (~ Lego Filmi) ' Filminin Konusu :
3D formatında ve bilgisayar animasyonu olarak hazırlanacak macerada; sıradan, kurallara her zaman uyan, ortalama bir LEGO minifigürü olan Emmet adlı karakterin, yanlışlıkla dünyayı kurtaracak en sıra dışı kişi olarak tanınması konu ediliyor.


 • "wildstyle - "batman sen toplantıya gidiceksin. adında bruce wayne."batman - "bruce wayne mi? o da kim?"diğerleri batman adına utanıyor kafalarını öne eğiyorlar."
 • "ağır eleştiri içeren film.uzun zamandı izlediğim en yaratıcı filmlerdendi . batman - " bu şarkıda nasıl yetim olduğumu anlatıyorum"
 • "--release the kragle !"
 • "pek sevimli bir film. yaptığı üst üste onlarca göndermenin arasında salak salak sırıtarak izledim. tekrar tekrar izlediğim bir sahnesi de elbette:"spaceshieeeeeep!""
 • "you don't know me, but i'm on tv, so you can trust me"
 • "- drink overpriced coffee.- here you go, thats $37.- wha-ha-awesome. everything is awesome."
 • "darkness, no parents!"
 • "legolarla matrix. "legodan film" olmasının yanında lego sevdasının reklamını yapmasını takdir ettim. legoculuk üzerine ideal bir film. everything is awesome mına koyim. lego."
 • "star wars göndermesi şahane olmuş. hızlandırıcısının batman tarafından çalınmasından dolayı millenium falcon'un meteorun içindeki dev solucana yem olması eğlenceli bir ayrıntı."
 • "eğer kendisi de fragmanı gibi eğlenceli olacaksa yılın animasyonu olabilir. batman'dan gelsin:-i only work in black. and sometimes really really dark grey.ahahah."
Facebook Yorumları
 • comment image

  baştan sona harika bir animasyon filmi.

  özellikle bir sahnede bağırarak güldüm.

  --- spoiler ---

  filmin son sahnesinde "kız kardeş"in kendi legolarıyla gelip dünyayı ele geçirmeye çalışması ve o legoların şirinliği ve konuşmalarının tatlılığı. haykırdım ki ne haykırdım.

  ---
  spoiler ---


  (do ut des - 14 Ağustos 2014 15:22)

 • comment image

  legodan yapılan her şeyin güzel olabileceğeini gösteren film.

  çocuk büyük hepimizin hayal dünyasındaki kahramanları da kullanarak yaratılmış müthiş bir hikaye ve çok ince ve komik göndermelerle bir an bile sıkmayan bir film olmuş.

  --- spoiler ---
  bunların hepsi doğru.

  çünkü kafiyeli.
  ---
  spoiler ---


  (tuzzluk - 24 Haziran 2014 21:01)

 • comment image

  --- spoiler ---

  wildstyle - "batman sen toplantıya gidiceksin. adında bruce wayne."

  batman - "bruce wayne mi? o da kim?"

  diğerleri batman adına utanıyor kafalarını öne eğiyorlar.
  ---
  spoiler ---


  (sametc - 12 Haziran 2014 11:52)

 • comment image

  (bkz: muhteşem)

  --- alerjik bünyeler için spoiler izine rastlandı ---

  ne desem spoiler olacak korkusundan pek konuşmak istemiyorum ama klişe bir konuyu** lego üzerinden anlatırken çok güzel semboller kullanmış.. en güzel ve en muhteşem tarafı da kullandığı bu sembolizma.. çok güzel, tarif edemiyorum.. çok güzel..!

  legoları o kadar güzel canlandırmış ki hiçbir yerinde sırıtmıyor.. hatta tek geçtiğim adamım olan (ve aslında sadece bir yan rol sahibi olan) seksenlerin uzay adamı gibi bir cengaverin çıldırmış bir şekilde "uzay gemisiiieeee uzaaaay gemiisiiiiieeeeee !!!" çığlıklarını unutamıyorum..*

  lego denen pahalı icadın, şimdikinden de pahalı olduğu seksenlerden kalma 4-5 kutu legodan geri kalan bir poşet dolusu karmakarışık parçadan bir "usta yapıcı" olarak ne tür canavarlar, uçaklar, araçlar çıkardım bu güne kadar hatırlamıyorum.. yapıştırıcı kullanmak aklımın ucundan bile geçmedi, talimatlarla ilgim olmadı.. haniyse 30 senedir oynanmaktan artık bacakları tutmayan, yüzleri neredeyse tamamen silinmiş 4 (veya 5) adet sarı 1 adet de kırmızı renkte seksenlerin uzay adamı ve bir adet mavi tulumlu ve mavi baretli tamirci ile ne dünyalara kanat açtım bu güne kadar.. hepsi canlandı gözümün önünde..

  çok yaşa sen lego..!
  en kısa zamanda o poşeti kaldırdığımız kutuyu bulup oynayalım, özlemişim yav..

  (biraz da ucuzla artık yav, nedir o kitlerin fiyatları öyle..? memur ananın, işçi babanın kırk yılda 1 aldığını bi kere bile alamadım kızıma.. insaf et lego..)

  --- alerjik bünyeler için spoiler izine rastlandı ---


  (sahlanankoc - 9 Haziran 2014 15:37)

 • comment image

  ağır eleştiri içeren film.
  uzun zamandı izlediğim en yaratıcı filmlerdendi .
  --- spoiler ---

  batman - " bu şarkıda nasıl yetim olduğumu anlatıyorum
  ---
  spoiler ---


  (sharp - 8 Haziran 2014 20:47)

 • comment image

  aldigi iyi elestirmen notlarina ragmen "legodan film ne kadar iyi olabilir ki? yarisinda kapatirim" diye süphe ile oturdum basina. filmin girisindeki "everything is awesome" sarkisindan nefret ettim. lakin sonra olaylar gelisti, izledigim en iyi animasyonlar arasinda yerini aldi.

  --- spoiler ---

  herkes komik bir yer yazmis. ama su trenin üstünde giderken köprünün patlama sahnesi acayip güldürdü beni. bizim cocukla kiz agir cekimde bakisip, romantik romantik vedalasirken arka planda gözleri parlayarak dönen dede nedir allasen? ahaha ayip lan.

  ---
  spoiler ---

  edit: lan yazmayi unutmusum. film bittikten sonra saatlerce everything awesome sarkisini soyledim.


  (cek denimen - 4 Haziran 2014 00:59)

 • comment image

  pek sevimli bir film. yaptığı üst üste onlarca göndermenin arasında salak salak sırıtarak izledim. tekrar tekrar izlediğim bir sahnesi de elbette:

  "spaceshieeeeeep!"


  (radiolaria - 3 Haziran 2014 09:27)

 • comment image

  v for vendettadan daha ilham verici daha etkileyici film. nolur emmet maskeleri falan ile p.ç etmeyin.

  benim çocukluğumda türkiye'de şimdiki gibi lego bulmak kolay değildi. yurt dışından falan getirilirdi. ilk ve dev lego setim, sıfır talimat içeriyordu neredeyse. sadece çeşit çeşit brick ve hayalgücüm. sonraları lego technic'lerim falan oldu ama o ilkin keyfi hep başkaydı benim için. sonradan ülkemizde de yaygınlaşan fazla tematik ve yönlendirmeci setlere önyargıyla baktım hep. dedim ki bunu alırsan ancak paketteki resmi yaparsın, olmaz ki. derken filmimiz de bu çelişki üzerinden yürüyor. ha işin oyuncak kısmı dışında güzel de bi fikri altyapıyla sunulması biz yaşlı legocuların izleyeceği güzel bir film haline getirmiş ki detaylar zaten yukarıdaki spoiler'lar içinde değinilmiş.


  (dervish samurai - 2 Haziran 2014 16:47)

 • comment image

  çok beğendim. jla'lı diğer lego filminin aksine, zehir gibi yazılmış gaglar ve finalde bizi şaşırtan toy story duygusallığıyla, kendi türünün olabilecek tek atımlık en iyi örneğine dönüşmüş. beğendiğim noktaları sıralayayım;

  --- spoiler ---

  • büyük ustalar meclisinde milhouse. gandalf / dumbledore muhabbeti.
  • diğer filmde robin'e yüklenilmişti, burada batman ve green lantern * payını alıyor.
  batman'in "darkness...no parents..." şarkısı. bir türlü hedefini tutmayan bataranglar.
  "yok artık" dendiği anda gelen gemi ve millennium falcon. star wars da üstüne düşenden payını alıyor.
  • "rest in pieces" ve the godfather göndermeli "it's not personal, it's just business" kelime oyunları.
  • "büyük ustalar, yukarıdaki adam'ın küçücük de olsa bir görüsünü görebilmek için yıllarca akıllarını boşaltmaya çalışırlar. ama senin aklın zaten o kadar boş ki, boşaltacak bir şey yok." of of.
  • vitruvius'un "sana şimdi anlatacaklarım tarihin gidişatını değiştirecek." dedikten hemen sonra ölmesi.
  klişe ama her seferinde güldürüyor.
  • "selam millet. beni tanımıyorsunuz ama televizyondayım. yani bana güvenebilirsiniz."
  filmin en güzel taşlaması. burdan devam için idiocracy izlenebilir.
  will ferrell'in sürpriz cameosu. bizim dünyamıza geçiş, doludizgin aksiyonla koltuğa mıhlayan filmi başka bir boyuta taşımış. en başta dediğim gibi, birden toy story evrenine geçiş yaptı film.

  ---
  spoiler ---

  son söz olarak, "benim" diyen aksiyon filminden daha akıcı bir film lego movie. handikaba dönüşebilecek görselliği bile "kendisiyle dalga geçer şekilde" ustaca avantaja çeviren ve yüksek dozda mizahından güç alan senaryosuyla yapım ekibinin başarısı ayakta alkışlanmalı.


  (kolombre - 27 Mayıs 2014 23:15)

 • comment image

  legolarla matrix. "legodan film" olmasının yanında lego sevdasının reklamını yapmasını takdir ettim. legoculuk üzerine ideal bir film. everything is awesome mına koyim. lego.


  (sambalici - 22 Mayıs 2014 23:18)

 • comment image

  --- spoiler ---

  star wars göndermesi şahane olmuş. hızlandırıcısının batman tarafından çalınmasından dolayı millenium falcon'un meteorun içindeki dev solucana yem olması eğlenceli bir ayrıntı.

  ---
  spoiler ---


  (hononu - 24 Şubat 2014 13:16)

 • comment image

  çocuk filmi diye yeğenleri götüreyim dedim ama bu resmen küfürsüz south park olmuş.

  öyküyü kapitalizm ve günümüzün bütün kuşatmacı sistemlerine karşı yapılan zekice göndermelerle doldurmuşlar. çocuklar üst perdede devam eden komik olaylarla ilgilenirken yetişkinler ise dahice gizlenmiş alt metinle farklı bir film izleyebiliyor. tabi bütün espri ve kavramları anlamak için ilgili kişi veya kavramlardan haberdar olmak gerekiyor.

  animasyon işçiliği o kadar iyi ki filmin ortalarına kadar gerçek legolarla stop-motion yaptıklarını düşünmüştüm ama bilgisayar animasyonudur bu kadar uğraşmazlar herhalde deyip kendimi tokatladım. parasını hak eden güzel ve yoğun bir filmdi. kimler yazdı bakmadım ama bu senaristlerin geleceği parlak.


  (feseler - 19 Şubat 2014 23:25)

 • comment image

  buna cocuk filmi diyenlerin akli yoktur. cocuklarin anlamayacagi cok ince espriler ve detaylar var. bir kere izlemenin az gelecegi bir film olmus. kesinlikle firsat bulanlarin gitmesi gereken bir film olmus. tabii ki dublajsiz oldugu surece. adamlar o kadar seslendirmeye kassinlar, sonra bazi ulkelerde dublaj yesin film, koyar adama arkadas. aldigi puanlari sonuna kadar hakediyor kimsenin suphesi olmasin.


  (aerodynamic - 10 Şubat 2014 06:59)

 • comment image

  toy story 3'ten bu yana izlediğim en iyi animasyon. hatta tüm zamanları kapsayan favori animasyonlar listemde yine az önce adı geçen filmle yan yana bir numarada bile durabilir, bir de orijinal dille izleyeyim söylerim. yeri gelmişken, tek bir orijinal kopya vizyona sokmayan dağıtımcının allah belasını versin. fragmanı yekta kopan'a seslendirip filmde başkasını (ve elbette ki daha ucuz birini) kullanarak seyirciyi kazıklayan dağıtımcının allah belasını versin. gerçi filmden önceki iki animasyon fragmanında da kopan vardı ve ben kendisinden acayip sıkıldım, o konuda şikayet etmesem fena olmayacak.

  filmde ağladım. finali o kadar koydu ki, etrafımdaki bebelere, tek başıma film boyu kendimden geçişimi cık cıklarla ayıplayan teyzelere aldırmadan ağladım. böyle burnumu çeke çeke hem de. parıl parıl parlayan zeka barındıran işlere bayılıyorum. the lego movie de işte öyle bir film. her yerinden deha akıyor. bir lego reklamına girip iki gülüp çıkacağız zannederken siz gülmekten yorulmuş karnınızı yanınıza alıp ne hissedeceğinizi bilemez bir şekilde, yüzde yüz tatmin olmuş bir bünyeyle ve "acaba bir daha ne zaman izleyeceğim" iştahıyla çıkıyorsunuz salondan.

  batman karakterizasyonundan tutun emmet'in muhteşemliğine, sürpriz konuklardan harbiden sürpriz konuklara kadar her şeyi çok güzel düşünülmüş filmin. orijinal seslendirme kadrosuna bakıyorum da, öyle izleyince çok daha fazla beğeneceğimi ve isimlerin rollerine ne kadar oturduğunu tahmin edebiliyorum. biraz popüler kültür meraklısıysanız, çocukluğunuz tutkulu hayranlıklarla geçtiyse, yaşınızı başınızı unutup filme kendinizi verebiliyorsanız beğenmeme ihtimaliniz yok diyebilirim. dublajın azalttığı zevkle bile verilen paraya fazlasıyla değiyor. oyuncak nostaljisi, çocukluk özlemi, gerçek hayat problemleri, sosyal çözümlemeler, acayip espriler ve rahatsız etmeden verilen mesajlar... yerli yerinde, birbirine tam oturan lego parçaları kıvamında.

  bir yanım 2.sinin gelmesi için gün saymaya başladı bile. diğer yanım ise bu mükemmellikte kalsın, yarattıkları bu dünyanın içine bir film daha sıkıştırmaya çalışıp büyüyü bozmasınlar diyor. canavar bir gişe yapacağına şüphem olmadığına göre ilk ihtimale kendimi alıştırsam iyi olacak.


  (under rug swept - 7 Şubat 2014 22:00)

 • comment image

  film tek kelimeyle müthiş olmuş.

  filme girmeden önce açıkası çok basit ve çocuksu kalan bir senaryosu olmasından korkmuştum. ama o efsane animasyonlardan alışık olduğumuz göndermeler ve müthiş espriler vardı filmde.

  eminim ki ben küçükken toy story'i sinemada izleyip nasıl etkilendiysem bugünkü nesil de bu filmle aynı şekilde bağ kuracaktır.

  warner bros'un gücüyle en popüler dc karakterlerini filme koymuşlar. batman'in tavırları, karakter klişeleriyle dalga geçilmesi müthişti. gandalf'tan profesör dumbledore'a kadar çok geniş bir karakter listesi yapmışlar. ışığı gören gelmiş.

  hele hele green lantern'e çok güldüm. bana göre dc'nin en boktan süper kahramanlarından birisidir.
  filmde bunu da pas geçmemişler.

  --- spoiler ---

  benim gibi düşünen az değil ki filmde de buna göndermeyi çakmışlar. superman'in yancılığı peşinde olmasına kahkaha attım.

  ayrıca klişe metropol hayatına giydirilmesi de hoşuma gitti. vasat bir işte deli gibi çalış, popüler rezil tv dizilerini izle, popüler rezil şarkılarla coş, işe giderken kendine pahalı bir kahve al, iş çıkışı eğlence mekanlarına git. ve her gün aynı rutinle dünyanın en mutlu insanı sen ol.

  her tarafı kameralarla çevrilmiş, tüm yaşam talimatlarla kurallara bağlanmış, dışına asla çıkamadığınız bir dünya düzeni. bu düzen bir çocuğun renkli hayal gücüyle al aşağı oluyor.
  ---
  spoiler ---

  cevabı filmde.

  ayrıca legolarla oynarken broşürlerdeki modelleri yapmaktan ben de hiç hoşlanmazdım. kendi kafamdan abuk sabuk şeyler inşa eder ve çeşitli isimler verirdim. hayal gücünün önemine yapılan çok güzel bir vurgu var filmde. bunu da görmek hoşuma gitti.

  süresi keşke biraz daha uzun olsaymış.


  (cncn - 13 Şubat 2014 20:21)

Yorum Kaynak Link : the lego movie