Süre                : 1 Saat 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 16 Eylül 2009 Çarşamba, Yapım Yılı : 2009
Türü                : Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Fantazi,Bilim Kurgu
Taglar             : çarpık Belediye Başkanı,yozlaşmış Belediye Başkanı,uçan araba,Mucit,Makine
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Columbia Pictures Corporation , Sony Pictures Animation
Yönetmen       : Phil Lord (IMDB)(ekşi), Christopher Miller (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Phil Lord (IMDB)(ekşi),Christopher Miller (IMDB)(ekşi),Judi Barrett (IMDB),Ron Barrett (IMDB)(ekşi),Rob Greenberg (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Bill Hader (IMDB)(ekşi), Anna Faris (IMDB)(ekşi), James Caan (IMDB)(ekşi), Andy Samberg (IMDB)(ekşi), Bruce Campbell (IMDB)(ekşi), Mr. T (IMDB)(ekşi), Bobb'e J. Thompson (IMDB)(ekşi), Benjamin Bratt (IMDB)(ekşi), Neil Patrick Harris (IMDB), Al Roker (IMDB), Lauren Graham (IMDB), Will Forte (IMDB), Max Neuwirth (IMDB), Peter Siragusa (IMDB), Angela Shelton (IMDB), Neil Flynn (IMDB), Liz Cackowski (IMDB), Isabella Acres (IMDB), Lori Alan (IMDB), Shane Baumel (IMDB), Bob Bergen (IMDB), Cody Cameron (IMDB), Marsha Clark (IMDB), John Cygan (IMDB), Ann Dominic (IMDB), Paul Eiding (IMDB), Jess Harnell (IMDB), Gary A. Hecker (IMDB), Phil Lord (IMDB), Sherry Lynn (IMDB), Danny Mann (IMDB), Mona Marshall (IMDB), Mickie McGowan (IMDB), Christopher Miller (IMDB), Laraine Newman (IMDB), Jan Rabson (IMDB), Grace Rolek (IMDB), Jeremy Shada (IMDB), Will Shadley (IMDB), Melissa Sturm (IMDB) >>devamı>>

Cloudy with a Chance of Meatballs (~ Köfte Yagmuru) ' Filminin Konusu :
İnsanların size ne yiyip ne yiyemeyeceğinizi söylemelerinden bıktınız mı? Her gün aynı sıkıcı yiyecekleri midenize doldurmak zorunda olmak sizi hayal kırıklığına mı uğrattı? İstediğiniz yemeği istediğiniz zaman sipariş edebileceğiniz günü mü bekliyorsunuz? Eh, bekleyişiniz sona erdi. 2009 yılında, Köfte Yağmuru‘yla doymaya hazır olun. Sevilen çocuk kitabından uyarlanan destansı boyutlardaki bu komik macera, yiyeceğin gökten yağmur gibi yağdığı bir kasabayı anlatıyor!


 • "torrent ve online film sunan sitelerde izlene bilinen animasyon.türkiye için vizyon tarihi, 24 ocak 2014."
 • "kiwifruit'lerin kiwi olduğu, ilkini yakalayaman, sonu başından belli animasyon."
 • "akp viralidir. bu kadar ampül görmekten filme odaklanamadım *ilk filmin yanında çok sönük kalmış. her ne kadar avatar, jurassic park ve star wars göndermeleri güzel olsa da bekleneni verememektedir."
 • "the island of dr. moreau ile jurrasic park'tan ilham alan güzel bir devam animasyonu. chester v de feci halde steve jobs'un taklidi gibi duruyor.sevdim ve zevkle izledim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ilkini izlemedim. ama normalde animasyon sevmeyen, izlemeyen biri olarak bence pek eğlenceli.

  zaten başarılı bir animasyon oldugunu gösterime daha bu haftasonu girmesine ragmen, 2 günde 35 milyon dolares hasılat yapmasından anlayabiliriz.

  tek eksi yanı, ilk film hakkında feci spoiler veriliyor en başta. benim gibi serinin ilk filmini izlemeyen insanları olup bitecekler hakkında bilgilendirmek acısından pek iyi, ama spoiler verildiğinden insanın ilk filmi izleyesi kalmıyor o kötü.


  (souffles - 30 Eylül 2013 11:29)

 • comment image

  torrent ve online film sunan sitelerde izlene bilinen animasyon.türkiye için vizyon tarihi, 24 ocak 2014.


  (kotukedi - 15 Ocak 2014 23:31)

 • comment image

  vizyona girdiği sıralar başka hiç animasyon olmasa farketmezdik ne fena olduğunu belki ama frozendan sonra hiç albenisi olmayan film. konusu bu kadar değişik olduğu halde olay örgüsünü bu kadar klişe yapmak ayrı beceriksizlik. sıkıcı. gitmeyin.


  (mareactio - 18 Ocak 2014 21:51)

 • comment image

  sevimlilikten kafayı yedirten bir animasyon. ilkini de sevmiştim ama sevimliliğinden değil komikliğinden dolayı sevmiştim onu. bu ise ilki kadar komik değil ama hayatımda gördüğüm en sevimli film olduğu için her türlü beğendim. "sevimlilik film mi beğendirir lan" diyenler siz de haklısınız tabi.


  (nedjohnlansen - 28 Ocak 2014 10:08)

 • comment image

  öncelikle,

  (bkz: işte bunlar hep illuminati)

  dün akşam yeğenimi sinemaya götürüp bu vesileyle izlediğim, hayatında hiç michael sikkofield okumamış birine göre gayet şirin bir filmdir.

  ama aranızda michael sikkofield okuyan veya onun anlattıklarıyla ilgili şuradan buradan az da olsa bilgisi olan varsa derhal anlayabilirsiniz bir şeyler döndüğünü. gerçi tespit edebildiklerim az, ama yine de yeterli.

  aklımda kalanları aktarayım.

  buradan sonrası spoiler içerebilir.

  ---
  spoiler ---

  efendim, filmde genç, hevesli, yetenekli mucidimizin icat ettiği bir yemek makinesi var. ismi de (okunduğu şekliyle yazacağım) flusdifer.

  benim aklım bu ismi duyunca anında başladı bir hinlik aramaya. lusifer'e ne kadar da benziyor değil mi? ama o araya sıkışmış f, d falan da ne ola ki? dur bakayım... aradan lucifer'i çıkaralım... food... food lucifer! evet işte bu. tesadüf olamaz değil mi? hiç sanmıyorum...

  şimdi bir de başka bir bilim adamı var, daha yaşlıca ve çok ünlü. bizim gencoğlan onu örnek alıyor falan. o bilim adamının şirketinin adı live corp. amblemi bir ampul ve sürekli altıgen şeklinde işaretleri var. biz anlıyoruz zaten orada bir b.kluk olduğunu, o adam filmin sonunda kötü çıkacak. ama dur bakalım. bizim genç bilim adamı onun şirketine girmek için çabalıyor, tüm bilim insanları gibi. icatlar üretiyor, vs. sonunda kabul ediliyor. ürettiği icatlardan biri de parti kutusu. butonuna basınca her tarafı gökkuşağı renklerine boyuyor ve tam bir parti ortamı oluşturuyor. bu gökkuşağı renkleri de çok anlamlı.

  görev, canlı yiyeceklerin istilasına uğramış adayı ele geçirip o vahşi yiyeceklerden temizlemek. neler yok ki o kötü yiyeceklerin arasında, örümcek şeklinde, ayakları m harfli patates kızartmalarından oluşan (ve bu haliyle de fena halde o ünlü fast food restoranını çağrıştıran) hamburgerler, çeşitli hayvan şekillerinde meyveler, sebzeler, vs.

  kısa keselim.

  sonra biz anlıyoruz ki, "live" corp. meğer tersten okununca "evil"e (şeytan) dönüşüyormuş, bizim kahraman o flusdifer'i yaşlı bilim adamından kurtarmak istiyor, bu esnada kovalamaca falan gırla. anlıyoruz ki o kötü sandığımız hamburgerler falan aslında çok iyilermiş. her tarafta elmas şekilleri ve gökkuşağı renkleri. bunlar hep beyin yıkama ve zihin kontrolünü anımsatan öğeler.

  sonra tabii ki kahramanımız flusdifer'i yani food lucifer'i kurtarıyor, o sırada perdede oluşan şekil bir büyük göz. en sonunda da istilaya uğrayan ada, rengarenk oluyor ve gökkuşağı fışkırıyor iki yanından.
  --- spoiler ---

  işte böyleee. maalesef yeğeni götürmüş bulunduk, paranoyamıza paranoya ekledik ve eve döndük. eyyorlamamız da bu kadar.


  (minicikinitsi - 28 Ocak 2014 16:03)

 • comment image

  --- spoiler ---

  cilek barry'den bir tane yapmak icin makineyi evde yapip calistirmaya baslayacagim, inanilmaz tatli film. cilegimizin kostugu sahnelerde ailecek her eve bir tane lazim bundan dedirtmistir. "had had had had" diye kossun etrafta.

  n-wooo!

  ---
  spoiler ---


  (yuzman - 25 Şubat 2014 17:40)