Süre                : 43 dakika
Çıkış Tarihi     : 19 Mart 2014 Çarşamba, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Drama,Gizemli,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Bonanza Productions , Alloy Entertainment , Warner Bros. Television
Yönetmen       : Dean White (IMDB)(ekşi), Matt Barber (IMDB)(ekşi), John Behring (IMDB)(ekşi), Milan Cheylov (IMDB)(ekşi), Bharat Nalluri (IMDB)(ekşi), P.J. Pesce (IMDB), Mairzee Almas (IMDB), Wayne Rose (IMDB)
Senarist          : Kass Morgan (IMDB)(ekşi),Jason Rothenberg (IMDB)(ekşi),Elizabeth Craft (IMDB)(ekşi),Sarah Fain (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Eliza Taylor (IMDB)(ekşi), Bob Morley (IMDB)(ekşi), Devon Bostick (IMDB)(ekşi), Sachin Sahel (IMDB), Marie Avgeropoulos (IMDB)(ekşi), Lindsey Morgan (IMDB)(ekşi), Jarod Joseph (IMDB), Richard Harmon (IMDB)(ekşi), Genevieve Buechner (IMDB), Katie Stuart (IMDB), Paige Turco (IMDB), Thomas McDonell (IMDB), Eli Goree (IMDB), Christopher Larkin (IMDB), Isaiah Washington (IMDB), Henry Ian Cusick (IMDB), Chelsey Reist (IMDB), Chris Browning (IMDB), Josh Ssettuba (IMDB), Shane Symons (IMDB), Rhys Ward (IMDB), Izabela Vidovic (IMDB), Reese Alexander (IMDB), Artine Brown (IMDB), Jane Craven (IMDB), Teach Grant (IMDB), Manny Jacinto (IMDB), Levi Meaden (IMDB), Brendan Meyer (IMDB), Valerie Tian (IMDB), Darren Mann (IMDB), Kelly Hu (IMDB), Terry Chen (IMDB), Alessandro Juliani (IMDB), Jonathan Alexander (IMDB), Chloe Babcook (IMDB), Lizzie Boys (IMDB), Mac Brandt (IMDB), Lilah Fitzgerald (IMDB), Rob Hayter (IMDB) >>devamı>>

The 100 (~ The Hundred) ' Dizisinin Konusu :
The 100 is a TV series starring Eliza Taylor, Bob Morley, and Marie Avgeropoulos. Set ninety-seven years after a nuclear war has destroyed civilization, when a spaceship housing humanity's lone survivors sends one hundred juvenile...


Netflix / 6
 • "ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timinin eline veren dizi. son derece akıcı bir şekilde ilerledi ve öyle devam etti. yeni sezonu merakla bekliyoruz."
 • "adaya düşmüş 100 tane ergen esprisi yapmamak için kendimi zor tuttuğum dizi"
Facebook Yorumları
 • comment image

  üçüncü sezonu hızlı başlayıp erken yorulan dizi. ikinci sezonda ilk sezonun çok üzerine çıkıldığı konusunda hepimiz hem fikiriz lakin her detayı yalamanın da lüzumu yok. dizinin anlatım konusunda hala sıkıntıları var.

  --- spoiler ---

  3. sezon 7. bölümde en nihayetinde bu anlatım sıkıntısına özet geçerek netlik kazandırdılar. gavur forumlarında izleyenlerin yerden yere vurdukları kısımlara tek bölümde bütün açıklamayı getirdiler. bende anladığım kadarını şöyle özetleyeceğim;

  dünyanın yok oluşuna allie 1 adlı yapay zeka sebep oluyor. insanlığı koruması gereken yapay zeka terminator'den tanış olduğumuz skynet gibi davranarak bütün dünya'ya nükleer bombayı salıyor. aradaki fark skynet dünyayı robotlar ele geçirsin derken allie 1 yazılım hatası yüzünden; bu ne kalabalık amk ya? nefes alamıyoruz kardeşim! bu böyle gitmez diyerek nükleer destekli nüfus planlamasına geçiyor. metrobüse filan bindiyse büyük ihtimalle ilk istanbul'u bombalamıştır. bence o yüzden hiç türk yok dizide.

  bu yapay zekayı geliştiren abla ise dünyanın babalara geldiğini görünce yere düşen çipi alıyor buglarını filan temizleyip üç kere öpüp anlına koyduktan sonra kulağına ezanla birlikte "allie 2" adını okuyarak yeni yapay zekanın insanlığı kurtaracağını söylüyor. çipi cebine attığı gibi o kadar yer varken on dakika önce atom bombası düşmüş alana iniyor.

  allie 1 dediğimiz, jaha dingilinin bonzaiyi çekip çekip gördüğü kırmızılı hatun. bu yapay zekanın tek amacı insanlara "raat ol be olm" diyerek koy götüne gitsin felsefesini aşılamak. allie 2 ise ne pahasına olursa olsun insanlığı kurtarmayı ve barışı hedefliyor. yalnız ortada artık internet, elektrik, tekörnek neyin teknoloji kalmadığı için usb soketinden bağlanıyor insanlara. gavurun vomm etkisi dediği kulaktan kulağa olayını kullanıyor. lexa'nın ensesinde duran zımbırtı allie 2'nin ta kendisi. dünyaya inen bilim kadını hanım bağyan ablamız ilk çipi kendisine bağlayıp sağ kalanlardan tarikatını kuruyor ve abladan bu yana bütün bilgi bu çiple bir kumandandan diğerine aktarılıyor. yalnız insanlığı nasıl kurtaracağını hala anlayamadık. çipin insan evladına bir gram hayrı dokunmamış. taktığı adam üstün zekalı olsun, halkı düzene nizama soksun, teknoloji filan getirsin diyorsun. yok. en fazla intikam kötüdür arkidişler diyerek akıl veriyor. ensesine bağlayan selahattin demirtaş'a dönüşüyor. bir yandan barış marış derken öte yandan bilmem kaçıncı klan terör estirince dişe diş kana kan diyerek tam aksi yöne hareket ediyor. aradan yüz yıl geçmiş insanoğlu hala götünü taşa siliyor. bu mu lan getireceği yeni düzen? sikeyim öyle teknolojiyi afedersin.

  neyse bu arada allie 1, bilimselli ablanın kendisinin üstüne kuma getirdiğini fark edince onu yok etmeye karar veriyor ama çevresinde onun gibi cemaati olmadığı için yıllarca nükleer bir sığınakta mal gibi saklanıyor. jaha dağı bayırı aşıp bunun mekana gelince seviniyor haliyle. allie 2'nin saçını başını yolabilmek için gerekli orduyu toplasın diye buna bi çuval ekstazi verip salıyor köyüne. benim koptuğum noktada tam burası. lan insanlığı kurtarması için yazdığın yapay zeka ilk gördüğü zenciyi torbacı yapıp kendine silahlı ordu toplamaya çalışıyor. tek mantıklı açıklaması arif'in manchester'a attığı golü ararken songül karlı videosuna denk getiren youtube yazılım ekibinin bu işte bir parmağının olması. böyle bug mı olur emenike? bu jaha dediğimiz jahal oğlu jahal da hiç sorgulamadan "city of lights merkez patlıyo herkes, şekeri atan kopmalık açıyo son ses, jaha valla diyo sigaramız enfes." şarkısıyla sıkaykuruğ (sky crew) arasında misyonerliğe başlıyor.

  totalinden anladığım kadarıyla bütün mevzu bu allie 1 ve 2 arasındaki üvey evlat kavgasına bağlanacak. jaha uzay köylülerini, allie 2'de diğer mağara adamlarını toplayıp birbirine dalacak. bizde arada clark bu hafta kime verecek onu izleyeceğiz. bu dizide böyle piç olup gidecek zira diğer karakterlerden hiç hayır kalmadı. dezmınt reyiz seçimlerde ağır hezimete uğrayarak bahçeli'ye bağladı, son beş seçimde bir kerecik zorla iktidara ortak olmuştu. o da ilk diktatör çomarlara gazı verince elinden uçtu gitti. clark'ın anası olacak doktor zevat anasına bak kızını al. bellamy desen malın bayrakla koşanı. tek taşaklı adam lincoln kaldı onu da bi kaç bölüme harcarlar. garibimin yemediği sopa vurulmadığı zincir kalmadı.

  ---
  spoiler ---

  mantık hataları en başından patladığı için bu saatten sonra yapabilecekleri pek bir şey yok. o yüzden kendinizi yormayın. kötü başlayıp iyi giderken yine düşürdüler. kim bilir belki gelecek sezon yine bir bölümle bütün akışını değiştirirler. şu an o kadar çok karakter var ki ilk sezonda yağan asit yağmurları, zehirli sisler veya beş bacaklı hayvanlar filan kayboldu gitti. ikisi arasında dengeyi bir türlü kuramadılar.


  (shinigami ryuk - 4 Mart 2016 21:27)

 • comment image

  2 x 15 --- spoiler ---

  15. bölümde senaryo tam anlamıyla scmış bulunmakta. ulan adamlar köşeye sıkışmış fare sen filsin niye anlaşma yapıyorsun dag adamlarıyla lexa ? ulan gökyüzü insanları 15 vatandaşını öldürdü diye hepsini yokedecektin bu dag insanları kaç yıldır inim inim inletiyor sizi yakaladıgını bicici yapıyor sen kanları emilmiş eziyet görmüş 30-40 vatandaşını alıp bu katil sürüsünü affediyorsun üstelik müttefikligini bozuyorsun gökyüzü insanlarıyla. lann daha gecen bölüm füze attı adamlar üzerinizi yüzlerce kişi öldü..

  yaw sinirden kudurdum senaryo bu kadar berbat edilemez resmen uzatmak için sacma etnrika üretmişler.

  umarım yeni sezon onayı almazsınız umarım batarsınız.
  ---
  spoiler ---


  (qbzilla - 5 Mart 2015 22:21)

 • comment image

  -----spoiler----

  lexa ile clarke öpüşmesi beklenmedik değildi aslında, lexa zaten ufak ufak yürüyordu kıza. ama person of interestte root show öpüşmesini epey beklediğimizden bu bize çabuk gelmiş olabilir üstelik poi'deki gibi kısacık ve ayrıntısız da değildi. tatmin edici bir sahne oldu.
  clarke biraz geri çekildi şimdilik ama lexa ölmez sağ kalırsa clarke'ı yatağa atar. lan şu dizi hbo'da olaydı lexa'nın clarke'ın koca memelerini emişini izlerdik bol bol.

  ----
  spoiler-----


  (ali riza denen pezevenk - 26 Şubat 2015 22:00)

 • comment image

  severek takip ettiğim dizi.
  bundan sonrasi eleştiri olacak ama spoiler agirlikli olacak haberiniz olsun.
  -s!-
  benim kafama takilan bir kaç şey var. aslinda bir kac sacmalik diyelim. bunlar dünya'da hayat var mi diyorlar ve dunya'ya insan yolluyorlar. be aqun cocuklari uzayda yaşayacak teknolojiniz var bi tane robot yollayamadiniz mi siktigimin dunyasina? yollayamadik deme bana o zenci başkan siktigimin fuzesiyle dünyaya indi siz 97 sene bi kesif araci yollayamadiniz öyle mi?

  simdi gelelim ikinci sacmaliga. ulan tamam gidemediniz eyvallah ama en azindan bi dürbün falan da mi yok aq alin bakin dünya da kimse yasiyor mu yasamiyor mu? ulan 4x zoom yapsaniz her boku göreceksiniz zaten siz ne sigir insanlarsiniz ya.

  hadi onlari da geçtim ulan madem bu dağ adamlari radyo sinyali yolluyor onu nasil kesfedemediniz? hic mi tarama yapmadiniz yaşayan kimse yok diye? sizin yoneteceginiz dunyanin da ark'in da amk.

  -s!-


  (onsekizaltiyimamacaktirmiomsizdeoleyapin - 5 Şubat 2015 00:15)

 • comment image

  dizi izlerken yapılacabilecek en büyük salaklıklardan birini yaptığım dizi. tam yeni başladım 1. sezon 1. bölüm, 2.bölüm diye izlemeye başlarken yanlışıkla 2. sezona atlayıp 3. bölümü izlemeye başlamışım. tabi başında verdikleri previously on lost kısmında bütün sezonun muhabbetini, olacakları felan öğrendim. kendi kendime spoiler yedirdim resmen.
  (bkz: saniyelik salaklıklar)


  (justinial - 12 Ocak 2015 00:09)

 • comment image

  1. sezon finaliyle sikip atmış dizidir. ergen mergen ama distopya falan gideri var derken gerçekten soluksuz izlediğim bir sezon finali yapmış adamlar.

  --- spoiler 1x13 ---

  raven ölmeyecek orası kesin, bu über teknolojik arkadaşlar onu ameliyat mameliyat kurtarırlar her türlü. malum, aşk üçgeni sells! ayrıca finn ve bellamy de ölmedi yani onu da yemedik sevgili senarist ama clarke'ın bir tür arada kalma yaşaması, hangisi için korkacağını veya endişeleneceğini şaşırması falan 2. sezon için aşk meşkte epey karışık günler geçireceğimizin sinyallerini verir gibi. ha bu arada gücü elinde bulunduran her ademoğlu gibi bu mountain men denen pezevenklerden de zerre hayırlı bir şey çıkmayacağına eminim. hatta ve hatta esas mağdur garibanın grounders çıkması ve bizim arclı ekibin onların yanında yer alması bile olası. bu arada bir tahminim de o sarışın taş grounder abla ile jasper arasında yüzde yüz sağlam seks döneceği yönünde, benden söylemesi. malum octavia da şifacı abi lincoln ile kaçtı gitti. ama tabiisi onlar da dönecek hatta okyanusun öte yanındaki kabileyi alıp gelme ihtimalleri bile olabilir ama sanırım bunu 3. sezona da saklayabilirler bilemedim. bunun dışında jaha dayıya harbiden üzüldüm. o itoğlit kane gideydi daha mı iyiydi bilmiyorum ama olasılıkla abby ile arasında aşk olayları dönecek bu yüzden o kozu harcamak istememiş olmaları yüksek ihtimal ki jaha'yı da bir yolunu bulup dünyaya indirtebilirler. neticede hayalgücünün limiti olmaz gardaş. sonuç olarak durdu durdu tam yerinde gösterip vermedi eşşoğulları. ulan 2. sezona kadar bekleycez mi şimdi piiiiiii.

  ha bir de anlayamadığım bir kaç nokta var. bir tarafta teknolojili elemanlar öte tarafta neandertalden bozma grounders. la az makul olun, bari lazer mazer olayına ya da psyko killer tarzı klasik müzik ve sanat olayına girmeyeydiniz. bu derece fark nasıl olur diyecem de neyse bugün isis'in yaptığı lanet filme biraz bakma gafletinde bulundum da yok şimdi hatırlayınca vazgeçtim harbi dünyalar kadar fark olabiliyor. ok. bekleme yapma! devam et!

  bu mountain men denen gavatlar bence tamamen askeri bazlı bir topluluk hacı. groundersla da benziyor bu yönleri ama tabii ki daha medeni ve bununla doğru orantılı olarak rahatın götlerine batmasından mütevellit daha hasta, aç gözlü ve yüksek olasılıkla orrospu çocuğu çıkacaklar. bir tür "governer" olayı burada da vuku bulabilir gibi mi acaba?

  ayrıca bütün reaperlar öldü mü la? yazık. onlar da sanıyorum radyasyondan etkilenerek mutasyona uğramış insanların evlatları. aralarında hiç hatun olmaması enteresan ama tabii.

  neyse, 2. sezonu iple çektirecek bir bölüm olmuş harbiden. bütün ergen laflarımı yuttum. üşüyoruz bellamy reyiz!

  --- spoiler 1x13 ---


  (bir gariban arkeolog - 13 Haziran 2014 01:00)

 • comment image

  yeni bir dizi.

  --- spoiler ---

  buyuk bir felaketten* bilmem kac yil sonra insanlari dunyaya gonderiyorsunuz, kollarina saglik durumlarini gosteren bileklikler takiyorsunuz, sekerleri dusunce bile bunu anliyorsunuz ama arada ölen bir kac kisinin radyasyondan olmedigini "tahmin" ediyorsunuz. o bileklige birde radyasyonu olcen bir sey takamadiniz mi? hatta bu insanlari oraya gondermenize gerek de yoktu. radyasyonu olcen bir kac cihazi dunyanin farkli yerlerine firlatirdiniz o cihazlar geregini yapardi. hadi dizi yapasiniz geldi diyelim daha once dedigim gibi radyasyon olcen bir cihaz niye vermediniz ellerine o garibanlarin. oturmuslar radyasyondan dolayi oluyoruzdur belki su an diye dusunuyorlar. su an biraz vasat gozukuyor dizi. bakalim ileride ne olacak...
  ---
  spoiler ---

  edit: --- spoiler ---

  ve diger bir sacma sey ise bilekliklerin cikarildigini anlamamalari. bileklikler hic bir bilgi gondermiyor. fakat calisiyor olsalar ölduklerini gosteren bilgi gonderirler. yani calisan bileklikler kalp atislarini vs gosteriyorsa calismayan bileklikler kalplerinin atmayisini gosterir. bilekliklerden gelen bilgileri gosteren ekranlar bildigin mavi ekran vermisler nesini anlamiyorsunuz daha?
  ---
  spoiler ---

  edit: dizi sonra ciddi bir şekilde evrim geçirdi. güzelleşti. sabredin ve izleyin.


  (aslinda baska bir nick istiyordum - 24 Mart 2014 20:14)

Yorum Kaynak Link : the 100