Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 17 Şubat 2014 Pazartesi, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Drama,Romantik,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  360 Powwow , CBS Television Studios , Isla Producciones
Yönetmen       : Gary Fleder (IMDB)(ekşi), Norman Buckley (IMDB)(ekşi), Edward Ornelas (IMDB), Michael Pressman (IMDB)(ekşi), Elizabeth Allen Rosenbaum (IMDB)(ekşi), Deran Sarafian (IMDB), Oz Scott (IMDB), Harry Sinclair (IMDB)
Senarist          : Meredith Averill (IMDB),Jorge Alonso (IMDB)(ekşi),Vıctor Garcıa (IMDB)(ekşi),Vıctor Mato (IMDB)(ekşi),Manuel Sanabria (IMDB)(ekşi),Marc Halsey (IMDB),Adele Lim (IMDB),Jay Faerber (IMDB),Yolonda Lawrence (IMDB),Robert Hewitt Wolfe (IMDB)
Oyuncular      : Aimee Teegarden (IMDB)(ekşi), Matt Lanter (IMDB)(ekşi), Chelsea Gilligan (IMDB)(ekşi), Brina Palencia (IMDB)(ekşi), Malese Jow (IMDB)(ekşi), Titus Makin Jr. (IMDB)(ekşi), Ashlyn McEvers (IMDB), Bailey Winston (IMDB)(ekşi), Victoria Gabrielle Platt (IMDB), Grey Damon (IMDB), Greg Finley (IMDB), Natalie Hall (IMDB), Dora Madison Burge (IMDB), Merle Dandridge (IMDB), Emanuel Brooks (IMDB), Starlette Miariaunii (IMDB), Jesse Luken (IMDB), Sadarias Harrell (IMDB), Stephanie Jacobsen (IMDB), Johnathon Schaech (IMDB), Susan Walters (IMDB), Tom Hillmann (IMDB), Deena Dill (IMDB), Jay Huguley (IMDB), Cameron Deane Stewart (IMDB), Tom Bui (IMDB), Donna Biscoe (IMDB), Tahmoh Penikett (IMDB), Randall Newsome (IMDB), Michael Dennis Hill (IMDB), Andrea Frankle (IMDB), DeVere Jehl (IMDB), Mark Jeffrey Miller (IMDB), John L. Armijo (IMDB), Joseph Fischer (IMDB), Alec Rayme (IMDB), Kisha Sierra (IMDB), Rashia Whitlock (IMDB), Emerson Brooks (IMDB), Maggie Elizabeth Jones (IMDB) >>devamı>>

Star-Crossed (~ Oxygen) ' Dizisinin Konusu :
Emery 6 yaşındayken, yaşadığı kasabaya bir uzay aracı çarpar. Barış veya kötü niyet için gelip gelmediklerine bakmaksızın acımasız bir grup insan, bu araçla yeryüzüne inen Atrian denen uzaylı tür üzerinde kontrolü sağlamak için onlarla bir savaş içine girer. Savaşın ortasında, 6 yaşındaki bir Atrian oğlan çocuğu Roman, Emery’nin evinin arkasındaki küçük barakaya sığınır. Burada Emery, onu zarar görmekten korur, yemek getirir, rahatlık ve en önemlisi arkadaşlık sağlar. İkisi arasında güçlü bir bağ oluşur ama bir gece Roman götürülür. O geceden itibaren de Emery, Roman’ın öldürüldüğünü düşünerek yaşamına devam eder. Günümüze geldiğimizde aradan 10 yıl geçmiştir. Atrianlar, artık Sektör adı verilen yüksek güvenlik önlemleriyle korunan bir kampta tutulmaktadırlar. Gençlerden oluşan bir grup Atrian, insan/yabancı entegrasyon fizibilite testi amacı ile bir banliyo kasabasındaki liseye kayıt olacaktır. Elbette ki bu okul Emery’nin okuludur ve Atrian grubunun içinde Roman da vardır. Tüm insanların gözü, şüphe ve korkuyla bu tarihsel sosyal deneye kilitlenir. Emery ve Roman ise yıllar sonra birbirini tekrar bulmuştur ama aralarında politika, sosyal çevre ve daha nice engeller vardır.


 • "bir "dünyaya ulaşmış battlestar galactica" tadı beklerken genco'yu bulduran dizi."
 • "vampir ergenliği bitti biraz da uzaylı ergenliği sömürelim temalı dizi. atın çöpe"
 • "bugüne kadar yapılmış en kötü bilimkurgu dizisidir. net."
 • "dovmeli insanlarin toplumda nasil dislandigini nasil hor gorulduklerini isleyen sosyal icerikli, entelektuel bir dizi. gun isiginda parildayan vampirler geldi aklima allah belanizi versin.."
 • "allahın belası cw tarafından ergen aşk hikayesine dönüştürülen bilimkurgumsu. yahu şu konudan ne güzel hikayeler olaylar çıkardı."
 • "çok kötü bir bilim kurgu dizisi. hatta sanırım "çok kötü" demek yeterli değil. bu tam bir kepazelik..."
 • "gelmiş geçmiş en sıkıcı bilim kurgu dizisi olmaya aday dizi."
 • "(bkz: roswell)"
 • "ergen dizisi olma potansiyeli çok yüksek dizi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  hikaye bana asiri derecede ruby bridgesin cok onceleri degil 1950'lerdeki hayatini hatirlatmistir. beyazlarin okuluna giden ilk zenci cocuktur kendisi ve okula polis eskortuyla gitmek zorunda kalmistir. ayrica protestocular bildigin okulun girisinde hergun bikmadan usanmadan beklemislerdir. yani yakisikli uzayli abilerin ve guzel uzayli ablalarin hikayesi tarihte coktan vuku bulmus kahramanlari farkli bir olayi isaret etmekte bana gore. ha boyle derin anlam ne arar la bu dizide diyenler cikacaktir, liseli asklarina doyamayanlar icin yeni bir liseli dizisi doguyor. dizinin ana temasina gelince kelimle anlamiyla biz ayri dunyalarin insaniyiz.


  (larrydimmick - 24 Şubat 2014 11:47)

 • comment image

  dovmeli insanlarin toplumda nasil dislandigini nasil hor gorulduklerini isleyen sosyal icerikli, entelektuel bir dizi.

  gun isiginda parildayan vampirler geldi aklima allah belanizi versin..


  (nuitari - 19 Şubat 2014 10:20)

 • comment image

  allahın belası cw tarafından ergen aşk hikayesine dönüştürülen bilimkurgumsu. yahu şu konudan ne güzel hikayeler olaylar çıkardı.


  (nuka cola - 19 Şubat 2014 01:06)

Yorum Kaynak Link : star crossed