Süre                : 22 dakika
Çıkış Tarihi     : 02 Aralık 2013 Pazartesi, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Animasyon,Macera,Komedi,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Harmonius Claptrap , Justin Roiland's Solo Vanity Card Productions , Starburns Industries
Yönetmen       : Pete Michels (IMDB)(ekşi), John Rice (IMDB)(ekşi), Jeff Myers (IMDB)(ekşi), Bryan Newton (IMDB)(ekşi), Justin Roiland (IMDB)(ekşi), Stephen Sandoval (IMDB)
Senarist          : Dan Harmon (IMDB),Justin Roiland (IMDB)(ekşi),Tom Kauffman (IMDB)(ekşi),Eric Acosta (IMDB)(ekşi),Wade Randolph (IMDB)(ekşi),Ryan Ridley (IMDB),Mike McMahan (IMDB)
Oyuncular      : Justin Roiland (IMDB)(ekşi), Chris Parnell (IMDB), Spencer Grammer (IMDB)(ekşi), Sarah Chalke (IMDB)(ekşi), Kari Wahlgren (IMDB), Brandon Johnson (IMDB)(ekşi), Phil Hendrie (IMDB), Dan Harmon (IMDB), Tom Kenny (IMDB), Maurice LaMarche (IMDB), Rob Paulsen (IMDB), Gary Anthony Williams (IMDB), Echo Kellum (IMDB), Jess Harnell (IMDB), Dana Carvey (IMDB), Claudia Black (IMDB), David Cross (IMDB), Reagan Gomez-Preston (IMDB), Alfred Molina (IMDB), John Oliver (IMDB), Rich Fulcher (IMDB), Dan Benson (IMDB), Virginia Hey (IMDB), Tress MacNeille (IMDB), Nolan North (IMDB), Adam Ray (IMDB), Scott Chernoff (IMDB), Patricia Lentz (IMDB), Steve Agee (IMDB), Cassie Steele (IMDB), Cree Summer (IMDB)

Rick and Morty (~ Rick y Morty) ' Dizisinin Konusu :
alkollü bilim adamı rick ve torunu morty nin galaksiler ve gezegenler arası maceralarını anlatan animasyon türünde bir dizisi.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Animated Program


 • "orijinal versiyonu psikoloji bozan bir çizgi filmdir. (bkz: doc and mharty)edit: aşırı +18"
 • "rick ve morty karakterlerinin her ikisini de justin roiland diye bir herifin seslendirdiğini öğrendiğim çizgi dizi. iki ses arasında dağlar kadar fark var be. yetenekli puşt.seslendirme"
 • "her seferinde aynı oranda güldüren replikleri vardır: -oh my god! can you fly a blackhawk?+does pope's dick fit through a donut?-uh.. i'm not sure?+exactly!"
 • "eveeet kendini salatalığa çevirmiş bir adamı anlatan bu diziye de "o kadar mekanizmayı ne ara inşa etti, çok saçma" dendiğine göre ritüelimizi tamamlamış olduk. teşekkürler."
Facebook Yorumları
 • comment image

  yapımcılığını dan harmon'un üstlendiği yeni bir çizgi dizi. bir "community" sever olarak kesinlikle başlayacağım.
  http://www.imdb.com/title/tt2861424/

  edit: back to the future havası var biraz. ama bunlar bir portal aracılığı ile farklı boyutlara gidiyorlar. rick zaten emmett brown'a çok benziyor.
  gayet eğlenceli bir dizi.
  ikinci bölüm inception parodisi, işin içinde bir de freddy krueger var.*


  (heptakdiralanadam - 6 Aralık 2013 12:09)

 • comment image

  misyonerliğini yapıp birkaç kişiyi başlattım. herkesi kendi zayıf yönünden vuruyorum.

  community severlere dan harmon diyorum.
  doctor who severlere müziğini dinletip biraz paralel evren gösteriyorum.
  futurama severlere önceden diyecek pek birşey olmuyor ama zaten ilk bölümü izleyince 2. yi de aç diyorlar.

  kitlelere ulaşmam lazım, herkese tek tek anlatamam. buradan badilerime sesleniyorum. yukarıda bahsettiğim şovları seven birkaçınızı hatırlıyorum. es geçmeyin izleyin.


  (bubezleeb - 15 Nisan 2014 00:33)

 • comment image

  muhtemelen burada görmüştüm rick and morty'i. sonra imdb'deki puanına bakınca 'izleyeyim bari' dedim. ilk 1-2 bölümden sonra yorumları okuyunca 'amma abartmışlar amk. deli saçması bir şey alt tarafı' diye düşündüm fakat sonraki bölümleri de izledikten sonra hakkında söylenen tüm iyi şeyleri hak ettiğini gördüm. hele ki birkaç bölüm ve özellikle bölümlerin sonları -şimdi buradan hangileri olduğunu söyleyip hazıra alıştırmayayım- ağzımın ortasına yapıştırdı tokatı. 'bize ne lan sikik' diye düşüneniz olabilir. bu entryi sol framede 1-2 kişi görür de bekli izler diye yazdım. yoksa ben de biliyorum ne düşündüğümün sizin için çok önemli olmadığını. ama şüphesiz biz sizin gördüğünüzün ardını görenlerden, düşündüğünüzün ötesini düşünenelerdeniz.


  (plotzlich - 31 Ağustos 2014 22:55)

 • comment image

  güldürürken düsündüren espirilerle donatilmis muthis bir cizgi dizi.

  --- spoiler ---

  bir bölümde evin salak babasi bizim rick'e hic bir komutu anlamayan köpeklerini daha akilli yapip yapamayacagi sorar. bunun üzerine rick o efsane cevabi verir:

  - i thought the whole point of having a dog was to feel superior, jerry. i wouldn’t pull that thread.

  hayatta en büyük gayelerinden biri köpek sahibi olmak olan beni oturtup ciddi ciddi dusundurdu. kafam cok karisik suan.

  ---
  spoiler ---


  (cek denimen - 21 Kasım 2014 13:05)

 • comment image

  rixty minutes adlı bölüm (ilk sezonun sekizinci bölümü) son dakikaya kadar "ulan ne boş bölüm yapmışlar, eğlenceli ve saçma ama resmen bu bölümde hikaye bulamamışlar, sıkılmışlar anasını satayım, boş geyiğe döndürmüşler, biz her bölümdeki ince düşünülmüş senaryoyu da seviyorduk boş geyiğin yanında... :(" diye izletti, sonra ağzımızın ortasına tokadı vurdu.

  --- spoiler ---

  rick, olabilecek tüm evrenlerdeki, tüm olasılıklardaki yayınları çeken bir uydu alıcısı (?) çıkarıp salondaki televizyona takar ve tüm olası evrenlerdeki kanallar arasında gezinirlerken jerry'nin paralel evrenlerden birinde ünlü bir aktör olduğunu keşfederler. morty dışındaki aile bireyleri paralel evrenler fikrine gereğinden fazla heyecanlanırlar ve rick onları sakinleştirmek için paralel evrenlerdeki hayatlarını görebilecekleri bir gözlük bulup ellerine tutuşturur.

  beth'in "at cerrahı" değil de, hayallerindeki gibi başarılı bir "gerçek insan cerrahı" olduğu, jerry'nin de ünlü bir aktör olduğu bir olasılıkta, summer hiç doğmamıştır. bunu fark eden summer, birtakım hızlı aile kavgaları sonucunda kendisinin gerçekte kürtajdan kılpayı kurtulmuş bir çocuk olduğunu, annesiyle babasının sırf bu yüzden evlendiklerini, bu mutsuz evliliğe bu yüzden başladıklarını öğrenir ve evden ayrılmaya karar verir. senaryo birkaç dakika böyle gelişirken yaklaşık on beş yirmi dakika boyunca rick ve morty, aile dramını hiç ama hiç sallamadan tüm olası evrenlerdeki reality show ve reklamları, sinema fragmanlarını, pembe dizileri büyük bir keyifle izlerler... ve bize de izletirler, dizinin bu bölümü büyük ölçüde, rick ve morty'nin izlediği ekranı izlemekle geçer. izledikleri şeyler süper anlamsız, abuk subuk şeylerdir, "günümüz televizyon dünyasının geldiği noktayla güzel dalga geçmişler ama boş bölüm olmuş..." derken yediğimiz tokada zoom yapıyoruz:

  summer'ın evden ayrılacağını fark eden morty televizyon izlemeyi bırakıp bahçedeki mezarını gösterir. (1. sezon, 6. bölüm olan rick potion#9 adlı bölümde bu evrendeki asıl rick ve morty ölmüş, başka bir evrenden gelen kahramanlarımız bu evrendekilerin yerine geçmiş ve cesetleri bahçeye gömmüşlerdir.) "her sabah kendi cesedimin on metre ilerisinde kahvaltı yapıp kendi mezarıma bakıyorum, bu bana şunu öğretti, hiçbir şey tesadüf değil ve eğer yaşıyorsak, nasıl olursa olsun, bir sebebi var summer, benim sana söyleyeceklerimi dinlemen için yeterince şey yaşadım, kendi cesedimi gömdüm..." gibisinden bir konuşma yapan morty, hayatın küçük drama queenlikler için çok kısa olduğunu anlattıktan sonra summer'ı da alıp televizyon başına geri döner. jerry ile beth, ayrılmaya karar vermişler ve jerry de televizyon başına geçip "çocuklar velayet hakkında ne düşünüyorsunuz?" diye sormaya başlamıştır. beth, başka bir odada paralel evrendeki hayatına bakabileceği gözlüğünü takıp tek başına şarap içmektedir. o sırada televizyondaki bir kanalda, ünlü bir aktör olan jerry'nin bunalıma girip saçlarının bir kısmını kazıyarak yarı çıplak bir şekilde motorla bir yere gittiğini gösteren bir haber programı başlar. televizyon başındakiler "nereye gidiyor? aah, muhtemelen bilinçli yapılmış bir reklam işidir..." diye söylenirlerken canlı yayında paralel evrendeki "celebrity jerry", bir evin önünde durur. kameralar jerry'i uzaktan çekerlerken beth'in paralel evren gözlüğünden, başarılı fakat yalnız hayatındaki beth'in mutsuz bir şekilde, evinde tek başına şarap içtiğini görürüz. "celebrity jerry" önünde durduğu evin kapısını çalarken paralel evrendeki beth'in kapısı çalar ve kapıyı açtığında birsürü kamerayı ve jerry'i görür. jerry şunları söyler: "beth, ünlü oldum fakat seni hiç unutmadım, acaba seni hamile bıraktığımda hiç ayrılmasaydık ve evlenseydik hayatım nasıl olurdu, her gün bunu düşünüyorum..."
  ---
  spoiler ---

  yirmi iki buçuk dakikalık bir komedi dizisi, son dönemlerde revaçta olan şu tüm "aşk soslu bilim kurgu filmlerinin" yapamadığını yapmış, üstelik en ciddiyetsiz bölümlerinden biri olan bölümünde bunu yapmış, "bu ne ya, bu bölümde konu tam olmamış ya, iyi boş yapmışlar..." derken tüylerimizi diken diken etti, gözümde "yemek yerken falan izlenecek komik şey"den, yıllar sonra bile aynı zevkle izleyeceğimden emin olduğum, gönül bağım olan futurama ile aynı yere yükseldi, artık bunu da çok seviyorum.

  edit: şu entry'i, bölümü izler izlemez içimden taşan heyecanla gelip yazmıştım ve başlığın henüz beşinci sayfası falandı, replik çevirisi yapmamış, kendi kendime bölümü anlatmıştım, yemin ederim mesajlar durmadı. allahaşkına hakikaten en beğenilen entrylerimden yapmışsınız, başlığın da ikinci entry'si yapmışsınız, ortalık kompleksli doluyken insanlar hiç durunamadı. çok sevdiğiniz repliğin aslı "nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die. come watch tv?" ben de biliyorum, benim dikkat çekmeye çalıştığım nokta son yıllarda pıtırak gibi türeyen aşk soslu sikko bilim kurgunun en iyi örneğini bir animasyon dizide görmüş olmamız ve bunu inanılmaz sağ gösterip sol vurarak yapmış olmalarıydı. şu entry'i en beğenilen entrylerde gören damladı yemin ederim. ben de yanlış entry düzeltmeyi çok severim fakat yazarla birebir bağlantıya geçmeden usturuplu bir şekilde başlık içinde düzeltip giderim de sizin alıp veremediğiniz çok başkaymış ya, "nasıl en beğenilen entrylerden biri bu olur bu başlıkta?" diye kusanları okudukça çok şaşırdım ne zamandır. bu sabah da biri daha kusunca artık dayanamadım, tamam alın her yere yazıp da kendinize hayat felsefesi yapmayı çok sevdiğiniz repliğin aslı "nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die. come watch tv?"

  bana mesaj atıp da hakarete varacak şekilde sırf şu replik için bir anamı sikmediklerini bırakmayan yazarların da hepsi istisnasız anket, ilişkiler kanallarını dolduran, en fazla taş çatlasın 100 entry'si olan, entrylerinin çoğu çöp olan yazarlardı sdfşkj ulan allahsızlar mesaj atmadan önce bir dönün kendinize bakın allahaşkınıza. al "nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die. come watch tv?" rahatladın mı? "nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die. come watch tv?"

  son edit: aşkolsun şimdi de başlığın hakikaten en beğenileni yapmışsınız, siz de ne yaptığınızı pek bilmiyorsunuz ya.


  (sweet leaf - 23 Eylül 2015 01:17)

 • comment image

  son dönemlerin en iyi (çizgi) dizilerinden biri. belki de sonra dönemde yapılanların en iyisi (archer'ın artık tekrara girdiğini düşünürsek).

  uzaydaki yerler, uzaylılar genellikle, edepli olursak, popo*, yumurtalık*, vajina* ve penise* benziyor. aslında biraz ucuz gibi gözükse de kendi açısından bir iç espri ve doc and marthi'ye bir gönderme gibi.

  dan harmon* biliyoruz zaten, ama asıl diziye hayat veren arkasındaki itici güç justin roiland. hem rick hem de morty'yi seslendiriyor. orijinal konsept ona ait. işte en büyük penis* ve vajina* hayranı da kendisi.

  dizi özellikle paralel evren konseptini çok iyi işliyor ve zaman yolculuğuna hiç girmiyor. benim için çok fark etmez ama bu hardcore sci-fi sevenleri baya bir mutlu etmiş çünkü zaman yolculuğu filmlerinde yapılan basit hatalar, ortaya çıkan paradoksların göz ardı edilmesi vs. herkesi bıktırdı.

  neyse diziye gelirsek, birçok bölüm birbirinden bağımsız gibi gözüküyor. ama bence bir bölüm diğerlerinden daha farklı bir nokta da. o da s01e10 close rick-counters of the rick kind. hem bence en iyi bölümdü hem de sonu çok güzeldi. ayrıca birbirinden alakasız bölümlerde ortaya atılmış bilgileri toplayan ve ilerisi için reddit'te insanların manyak gibi komplo teorisi kasmasını sağladı. (burda dizinin adıyla araştırırsanız birçok şey çıkıyor.) umarım ileride bu konuya devam ederler.

  dizi birçok temel algıyla dalga geçerken, en basitinden din*, diğer yandan dünyanına her yerinde her zaman görülen sorunlu ve işlemeyen aile yapısını da ortaya koyuyor. belki en çok işlenen konulardan biri bu, ama ele alışı ve bunu sci-fi ile birleştirmesi olayı zaten başlı başına başka bir seviyeye çekiyor.

  ve asıl diziye yeniden saygı duymamı sağlayan, bu entry'yi yazmamı sağlayan şeye gelirsek. o da s02e02 mortynight run'daki, osuruktan hayat formunun söylediği şarkı: goodbye moonmen. bir youtube yorumcusunun yazdığı gibi soykırım üzerine yazılmış belki de en güzel şarkı.

  --- spoiler s02e02 ---

  bölümde, morty gazdan bir hayat formunu kurtarır. bu "yüksek" yaşam formu her şeyin üzerindedir, okisjeni altın vs. yapabilir. yaşama değer veren morty en son bu arkadaştan ayrılırken, gaz dumanı morty'ye yaşama değer verdiğini gördüğünü ve üst düzey yaşam formları için tüm karbon temelli hayat formunun, aslında insanların, yok olması gerektiğini söyler. morty'nin "hayata değer veriyorum" ayağına, onlarca insanın ölmesine yol açarken en büyük tesellesi "bu gazı yaşatacağım" idi. ancak sonunda onun da insanları öldürmek istediğini öğrendi. ve onu öldürdü. ve daha güzeli bölümün başında bunu gaz formu zaten bunu şarkıyla açıklıyor.

  bölümde benim her aksiyon filminde düşündüğüm 1 kişi kurtaracağız diye onlarca insanın ölmesi konusunun irdelenmesi dışında asıl hoşuma giden şey, "ya sikik bir çizgi dizi yapıyoruz" demeden yaptıkları işe önem veren insanların bunu üretmesi. adamların daha dizinin başında her şeyi açıklayan, dikkat isteyen ve gerçekten kötü de olmayan bir şarkı üretiyor. bununla foreshadowing yaparken diğer yandan diziyi zenginleştiriyor. daha sonra gazdan karakterin bir cümlesi sonrası şarkı yeniden bambaşka bir anlam kazanıyor. saygılar cidden!

  ---
  spoiler ---

  bunu yazmışım. kenara koymuşum nedense. 2. sezon çoktan bitti. sezon finali çok güzeldi. belki uzun zaman sonra south park'ın son sezonu biraz farklıydı diğerleri arasında. ama yine de rick and morty şu an kimsenin ulaşamayacağı bir yerde benim için.


  (eec - 4 Ocak 2016 02:45)

 • comment image

  --- spoiler ---

  2x3'te unity isimli çoklu zihin, her türden canlıyı asimile edebilmektedir ve yozlaşmış bir gezegen bulup tamamını asimile etmeyi başarmıştır:

  " tip 1 uygarlığına erişince gezegenim galaktik federasyona davet edilecek. böylece sayısız gezegene ve türe erişimim olacak. tek tek hepsini bünyeme katıp evrenin kendisi olacağım. nihayetinde siz tek zihinlilerin sürekli bahsettiği tanrı olacağım."

  ---
  spoiler ---


  (mollylight - 9 Şubat 2016 16:58)

 • comment image

  --- spoiler ---

  nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die. come watch tv

  ---
  spoiler ---

  alın size bir "çizgi film"de; hayatın özeti. son zamanlarda bu kadar etkileyici bir yapıma denk geldiğimi hatırlamıyorum. izleyin, izlettirin.

  bu da şarkısı.


  (matchgrip - 19 Şubat 2016 14:13)

 • comment image

  her seferinde aynı oranda güldüren replikleri vardır:

  --- spoiler ---

  -oh my god! can you fly a blackhawk?
  +does pope's dick fit through a donut?
  -uh.. i'm not sure?
  +exactly!

  ---
  spoiler ---


  (mollylight - 29 Şubat 2016 21:51)

 • comment image

  şu çizgi diziden bir bok anlamayıp saçma sapan tanımlar yapanlara hastayım.

  adam ekşiye yeni gelmiş, yaptığı tek şey futbol başlıklarına yazmak. 28 entrysinin 20den fazlasını beşiktaş'ın maçları oluşturuyor. belli ki futbol dışında bir şey izlemiyor, izlese de anlamıyor ama buraya gelip "yarrrrak gibi çizgi film" yazıp gidebiliyor. bu iş sizin holigan ağızlarınızla birbirinize küfürlerle saldırmanıza benzemez. bir şeyi algılayamıyorsan susmasını bileceksin.

  işte bu cahil cesaretinin yarısı bende olsa sanırım ülkeyi bile yönetebilirdim.


  (oyadabu - 27 Aralık 2016 18:37)

 • comment image

  yeni bölümü gün içinde iki kere açıp izledim. böyle kompleks bir hikaye örgüsü görmeyi özlemişiz. ortalama üç filmi aynı anda izlesek anca bu seviyeye ulaşılır. televizyon tarihinin en zeki işlerinden olduğunu bir kez daha hatırlattılar.

  97 sene boyunca izleriz umarım maceraları.


  (avatarwan - 2 Nisan 2017 21:07)

 • comment image

  mr. poopy butthole hakkında bir teori: http://junkiemonkeys.com/…heory-changes-everything/

  --- spoiler ---

  şu videodan anladığım kadarıyla, biz dizi boyunca sürekli c-137 evrenindeki rick ve morty'yi takip ettiğimizi düşünüyoruz ama sadece birkaç bölümde rick, c-137 evreninden bahsediyor. yani bazı bölümlerde başka evrenlerden rick ve morty'yi izliyor olabiliriz. 2. sezon 2. bölümün başında rick ve morty, jerry'yi bir daycare'e bırakırlar. rick formu doldururken c-137 yazdığını görürüz, rick jerry için bileti alır ve rick ve morty ordan ayrılırlar. ondan sonra olanları biliyoruz. rick krombopulos michael'a silah satar, morty yanlışlıkla onu öldürür. krombopulos michael'ın öldüreceği gaz karışımı fart da serbest kalır, morty fart'ın niyetinin kötü olduğunu anlar ve fart'ı öldürür. neyse, bölümün sonunda rick ve morty jerry'yi almak için daycare'e geri dönerler. orda da birçok rick ve morty'yle karşılaşırlar. rick başka bir rick'e şunu sorar: "senin morty'n bugün kaç kişinin ölümünden sorumlu oldu?" diğer rick de şöyle cevap verir: "sıfır. bütün gün morty ile blips and chitz'te roy oynadık". sonra rick ve morty jerry'yi bulurlar. tam gitmek üzerelerken başka bir rick, bizim takip ettiğimiz rick'e 5126 bileti onlarda mı diye sorar fakat morty bileti kaybetmiştir, rick'ler de jerry'leri değiştirir. yani büyük olasılıkla bölümün başında gördüğümüz rick ve morty, o maceraları yaşayan rick ve morty değildi. c-137 evrenindeki rick ve morty gün boyunca blips and chitz'te takıldı. 2 bölüm sonra (4. bölüm) yemek masasında daha önce hiç görmediğimiz, aile dostu olduklarını iddia eden iki karakteri görürüz: mr. poopy butthole ve uncle steve. daha sonra ise uncle steve'in parazit olduğu anlaşılır. bu bölümün jeneriği diğer bölümlerle aynıdır ama bir farkla: dikkatli bakarsanız rick ve morty'nin olduğu her sahnede mr. poopy butthole da bulunmaktadır. yani bu demek oluyor ki bu bölüm (total rickall) c-137 evreninde geçmiyor, mr. poopy butthole'un olduğu evrende geçiyor. çaktınız mı?* bölümde aile, parasitlerin gerçek olup olmadığını anlamanın yolunun onlarla kötü anıları olup olmadığını düşünmekten geçtiğini fark eder. beth de mr. poopy butthole ile hiç kötü anısı olmadığını fark eder ve onu vurur. ama mr. poopy butthole gerçek olduğu için gerçekten yaralanır ve hastaneye kaldırılır. yani başka bir evrende mr. poopy butthole gerçektir ve ailenin yakın dostudur. bu da 2. sezonun son bölümünde mr. poopy butthole'un nasıl televizyonda rick and morty dizisini izleyebildiğini açıklıyor. izleyebiliyor çünkü mr. poopy butthole dizinin çekildiği evrende değil.

  ---
  spoiler ---


  (kurabiyedim - 21 Nisan 2017 23:27)

 • comment image

  sadece eğlence amaçlı değil içinde derin felsefik ve psikolojik çıkarımlar yapabileceğimiz mükemmel yapımdır.

  rick karakterinin ne olduğunu hepimiz biliyoruz ama ben morty karakterinin analizini bir tiradıyla açıklamak istiyorum

  bölüm 1x08
  --- spoiler ---
  summer ailenin istenmeyen çocuğu olduğunu öğrenir ve hiç bir alternatif evrende kendine yer bulamaz. morty onu karşısına alıp konuşur.

  oradaki benim mezarım.
  serüvenlerimizden birinde rick ve ben bütün dünyayı mahvettik.
  o yüzden o gerçeklikten vazgeçip bu gerçekliğe geldik.
  çünkü bu gerçeklikte dünya mahvolmamıştı ve bu gerçeklikte biz ölmüştük.
  buraya geldik öteki benliklerimizi gömdük ve yerlerine geçtik.
  her sabah, summer, çürüyen cesedimden 18 metre uzaklıkta kahvaltı ediyorum.
  ben kardeşinden daha iyiyim.
  sana "kaçıp gitme" dediğinde güvenebileceğin bir versiyonuyum.
  kimse kasten var olmaz.
  kimse bir yere ait değil.
  herkes bir gün ölecek.
  gel de tv izleyelim.

  ---
  spoiler ---

  morty karakterinin nihilist olması ve var oluşçuluk hakkında kendi düşünceleri beni oldukça etkiledi.
  insan durup kendi hayatını göz önüne alıyor ve her sabah o soruyu soruyor ben gerçekte nereye aitim.
  o plazada bana ayrılan kubiğe mi? yoksa ailenin mazbut çocuğu karakterine mi
  yoksa arkadaşların eğlenmeye çağırdığı o neşeli karakteri mi

  veya hepsinde öte her şey boş ve sadece televizyon mu izlemeliyim.


  (kalabalik adam - 2 Temmuz 2017 23:43)

 • comment image

  eveeet kendini salatalığa çevirmiş bir adamı anlatan bu diziye de "o kadar mekanizmayı ne ara inşa etti, çok saçma" dendiğine göre ritüelimizi tamamlamış olduk. teşekkürler.


  (e a p - 7 Ağustos 2017 12:31)

 • comment image

  --- spoiler ---

  bölüm süperdi de; pickle rick'in şişeyi çöpten geri dönüşüm kutusuna atması, bunu gören adamın da "he's shaming us" demesi benim için bölümün doruk noktasıydı. durdurup nefes almak zorunda kaldım hahahaha
  ---
  spoiler ---


  (lastresort - 7 Ağustos 2017 12:40)

 • comment image

  amerikan özentiliğiyle de yahudi lobisiyle de alakası olmayan bir çizgi dizi. iyi ki bir ideolojiniz var her başlığa sıçın. ülkemizde yapılsaydı böyle dizi de onu izleseydik. ama o zaman da muhtemelen espriler "milli değerlerimize aykırı" diye çıkarılır, tüm tema müzikleri ucuz acıtasyon müziklerle değiştirilip senaryoya birkaç tecavüz ve çocuk gelin eklenirdi.

  televizyon tarihinin en iyi çizgi dizisidir rick & morty. 3x3'deki jean-claude van damme bacak ayırma sahnesini görünce bir gülümseme geldi. kim bilir adamlar ne detaylar ekliyor da yarısı gözümüzden kaçıyor.


  (maniakpesimist - 7 Ağustos 2017 13:16)

Yorum Kaynak Link : rick and morty