IMDB Puanı   : 6,6
Oy Sayısı         : 10.595
Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 01 Ocak 2011 Cumartesi, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Müzik,Gerçekçilik-Tv
Taglar             : sandalye,şarkı söyleme yarışması,Canlı stüdyo kitlesi,Tv dizisine dayanan,Rekabet
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Alan Carter (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Lee Metzger (IMDB)(ekşi),Stijn Bakkers (IMDB),Audrey Morrissey (IMDB)(ekşi),Nicolle Yaron (IMDB)(ekşi),Kyley Tucker (IMDB),Chad Hines (IMDB),Mike Yurchuk (IMDB),Brittany Martin (IMDB),John de Mol (IMDB),Kevin Carvel (IMDB),Keith Dinielli (IMDB),Ashley Baumann (IMDB),Dan Paschen (IMDB),Kyra Thompson (IMDB),Audrey Povar (IMDB),Paul Morente (IMDB),Hayley Opalek (IMDB),Anthea Bhargava (IMDB),David Offenheiser (IMDB),Whitney Welch (IMDB),James Ehlers (IMDB),Teddy Valenti (IMDB),Barton Kimball (IMDB),Michael Matsumoto (IMDB),Jared Wyso (IMDB),Amanda Horning (IMDB),Amanda Zucker (IMDB),Melysa Lovell (IMDB),Mark Burnett (IMDB),Melissa A. Wong (IMDB),Jen McClure-Metz (IMDB),Dean Houser (IMDB),David Pritikin (IMDB),Mitchell Tanen (IMDB),Jensen Oliver Moon (IMDB),Brandon Wallace (IMDB),Nino Aldi (IMDB),David Eilenberg (IMDB),Jamie Evans (IMDB),Christian Olguin (IMDB),Richard A. Pizante (IMDB),Laura Skowlund (IMDB),Deanna Wollenburg (IMDB),Emily Hewson (IMDB),Ed Kellas (IMDB)
Oyuncular      : 

The Voice (~ Glas) ' Dizisinin Konusu :
Four famous musicians search for the best voices in America and will mentor these singers to become artists. America will decide which singer will be worthy of the grand prize.


  • "seste delay var, voip'le giren büyük rezil olur, riske girilmez."
  • "(bkz: o ses amerika)"
  • "celtic woman yorumu mutlaka dinlenilmesi gereken parça.."
  • "tarzınıza uygun (metal değil ama mesela, her neyse) şarkıları keşfedebileceğiniz, izlemesi keyifli yarışma. bu arada bu yarışma türkiye'de yapılırsa katılırım, destekle beni sözlük!*"
  • "frank sinatra'nin lakabidir."
Facebook Yorumları
  • comment image

    blake shelton'ın koç olarak cher'i getirmesi ile kendilerini aşmış olduklarını düşündüğüm program. battle bölümünde bazı şarkılar orijinallerinden çok daha başarılı yorumlanıyor. justin bieber'ın "as long as you love me" sinden nasıl mükemmel bir düet çıkardılar hayretler içinde dinledim. burdan dinlenebilir:

    http://www.youtube.com/watch?v=wfmsuzh85_e

    hem eğlenceli hem de müzikal açıdan oldukça tatmin edici bir program. orjinal kadroyla tabi ki...


    (bewhy - 16 Ekim 2013 07:07)

  • comment image

    blind auditions'tan sonrasını izlemeyen biri olarak diyebilirim ki en eğlenceli sezonu 5. sezon olacak gibi.

    yayınlanan ilk 2 bölümde, koçların da yeniden buluşmalarından dolayı çok heyecanlı ve sevinçli olduklarını söylemek mümkün. cee lo ve christina epey zayıflamışlar.

    yalnız adam hakkında bir şey söylemem lazım: nişanlanmanın etkisi midir, yeniden birleşmenin mi, yoksa kafası mı güzeldi bilemiyorum; eskiden daha soğuk oturuyordu, yani espri falan yapıyordu, ama poposuna şaplak attırmak, yerlerde yuvarlanmak, şınav çekmek, koltuğun tepesine çıkmak, yarışmacı adayını kucağında taşımak... bir şey içtiyse ben de aynısından istiyorum, açıklasın bize.

    bir de cee lo green'e senin kafana ne olmuş *diye sormak isteyen tek ben miyim merak ediyorum.*

    sonuç olarak: eğlenceli. izleyin, izlettirin.


    (melodramatic fool - 26 Eylül 2013 03:04)

  • comment image

    ingiltere versiyonu gayet eğlenceli bir yarışma. jüride sıfır kompleks, bir versiyonundaki gibi avrupa taşrasında beyonce olmaya çalışıp olamayınca sinire kesmiş ya da şarkı söyleyemeyen ya da hiçbir konuda bir şey yapamayan insanlar yok. gayet dünya starları adamlar. gerektiğinde çatır çatır canlı performans sergiliyorlar hem birbirleriyle hem takımlarıyla. atışmaları da tatlı tatlı. yarışmacılar da maşallah çatır çatır şarkı söylüyorlar, hatta şarkıları kendilerine özgü şekillerde söylüyorlar ki koçların en büyük takdir sebeplerinden biri. yine bir versiyonundaki gibi taklit yarışması formatında değil. ha bu yarışmalardan çıkan ne oluyor neticesinde onu bilmiyorum ama nihayetinde izleniyor bu meret. yapılmışken düzgün yapılması iyi bir şey.


    (union of disjoint intervals - 12 Şubat 2013 15:19)

  • comment image

    uk versiyonunun bir türlü popüler olamadığı yarışma. tamam belki bi dia frampton çıkmadı ama jürisiyle falan gerçekten de izlemesi zevkli bir birinci sezonu geride bıraktı. özellikle de christina'nın ikamesinin jessie j olması ve will.i.am faktörü kesinlikle izlemeye değer kılıyor yarışmayı.

    --- spoiler ---

    birinci sezonu kazanan ise leanne mitchell oldu. jürinin en zayıf halkası, iyice yaşlanan ve sürekli abuk abuk gülümsemesiyle beni sinir eden tom jones'un ekibinden birinin kazanmasının yanı sıra bo bruce gibi bir yeteneğin kazanamamasına da içerledim.

    ---
    spoiler ---


    (yapamamellerimyokki - 25 Ağustos 2012 02:48)

  • comment image

    tarzınıza uygun (metal değil ama mesela, her neyse) şarkıları keşfedebileceğiniz, izlemesi keyifli yarışma. bu arada bu yarışma türkiye'de yapılırsa katılırım, destekle beni sözlük!*


    (hubaku - 21 Ağustos 2011 02:24)

  • comment image

    harika bir yarışma. jüride cee lo green, christina aguilera, maroon 5'ın solisti adam ve country'ci bir arkadaş var. eh jüri böyle olunca ister istemez merak edip izliyor insan. program mekanikleri oldukça iyi. jüri, şarkıyı söyleyen kişiyi performansı sırasında görmüyor, arkası dönük izliyor. daha sonra jüri üyelerinden beğenen olursa performans sırasında önündeki düğmeye basıyor ve koltuğu şarkıcıya dönüyor. şarkıcının performansı bittiğinde herkesin koltukları şarkıcıya dönüyor ve eğer bir kişi düğmeye bastıysa otomatikman şarkıcının koçu olmuş oluyor. eğer birden çok jüri üyesi düğmeye bastıysa yarışmacıyı kendi gruplarına sokmak için ikna etmeye çalışıyorlar. kendi çırakları yapmak için. her jüri üyesi 8 yarışmacıyı alabiliyor kanatları altına. ilerleyen bölümlerde eğitimler vb. başlayacak muhtemelen. ama şuana kadar(2.bölüm) çok iyi gidiyor.

    ayrıca ilk bölümün başındaki, jüri üyelerinin crazy performansı için;

    http://www.youtube.com/watch?v=e5k7hgxvrcs


    (do ut des - 10 Mayıs 2011 16:06)

  • comment image

    bene gesseritin kisileri kontrolleri almak icin kullandigi tekniklerden biri. uzerinde the voice kullanilarak konusulan kisi, eger the voice teknigini bilmiyorsa, soylenenleri emir olarak algilar ve kendisinden yapilmasi istenen seyi aninda yapar.
    the voice teknigini kullanabilenler arasinda, annesi lady jessica'dan mukemmel bir bene gesserit egitimi almis olan paul atreides ** de vardir.


    (incognito - 16 Ocak 2003 13:35)

  • comment image

    seinfeld'in 9. sezon 2. bölümünün adı. jerry midesinden tuhaf sesler gelen ve diğerleriyle bunula ilgili geyikler yaptığı bir hatunla çıkmaktadır. george engelli olmadığı öğrenilince işten kovulmak istenir, ancak bir yıllık sözleşmesi vardır. george direnmeye kararlıdır. kramer yeni kurduğu şirketi kramerica'ya stajyer almış ve ayakişlerini stajyere yaptırmaktadır. elaine son sevgilisi ile karşılaşınca tekrar sevişmeleri kaçınılmaz olur. jerry ise bunu maddi bir kazanca çevirmenin yolunu bulmuştur bile.


    (crowley - 11 Mayıs 2009 21:09)

  • comment image

    bu zamana kadar sözlerinin yazılmamasına şaşırdığım eimear quinn'e eurovision birinciliği getirmiş süper parça.

    i hear your voice on the wind
    and i hear you call out my name

    listen my child you say to me
    i am the voice of your history
    be not afraid - come follow me
    answer my call and i´ll set you free
    i am the voice in the wind and the pouring rain
    i am the voice of your hunger and pain
    i am the voice that always is calling you
    i am the voice and i will remain

    i am the voice in the fields when the summer´s gone
    the dance of the leaves when the autumn winds blow
    n'er do i sleep throughout all the cold winter long
    i am the force that in springtime will grow

    i am the voice of the past that will always be
    filled with my sorrow and blood in my fields
    i am the voice of the future
    bring me your peace, bring me your peace
    and my wounds they will heal
    i am the voice in the wind and the pouring rain
    i am the voice of your hunger and pain
    i am the voice that always is calling you
    i am the voice

    i am the voice of the past that will always be
    i am the voice of your hunger and pain
    i am the voice of the future
    i am the voice
    i am the voice
    i am the voice
    i am the voice


    (ekumenick - 2 Aralık 2008 22:24)

Yorum Kaynak Link : the voice