Süre                : 1 Saat 20 dakika
Çıkış Tarihi     : 09 Şubat 2011 Çarşamba, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Macera,Komedi,Drama,Fantazi,Gizemli,Romantik
Taglar             : Saçma komedi,İstanbul, Türkiye,Aşk
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  Eflatun Film
Yönetmen       : Onur Ünlü (IMDB)(ekşi), Eyüp Boz (IMDB)(ekşi), Murat Onbul (IMDB)(ekşi), Funda Alp (IMDB)(ekşi), Celil Murat Sari (IMDB)(ekşi), Orkun Ãœnlü (IMDB), Yüksel Aksu (IMDB)
Senarist          : Burak Aksak (IMDB)(ekşi),Hamza Asgin (IMDB),Derem Ciray (IMDB),Onur Ünlü (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Ali Atay (IMDB)(ekşi), Cengiz Bozkurt (IMDB)(ekşi), Serkan Keskin (IMDB)(ekşi), Osman Sonant (IMDB)(ekşi), Ahmet Mümtaz Taylan (IMDB)(ekşi), Köksal Engür (IMDB)(ekşi), Nalan Kuruçim (IMDB), Ege Tanman (IMDB)(ekşi), Engin Günay (IMDB), Neslihan Aker (IMDB), Istar Gökseven (IMDB), Sebahat Adalar (IMDB), Acelya Devrim Yilhan (IMDB), Mustafa Asik (IMDB), Mehmet Usta (IMDB), Melis Birkan (IMDB), Ayse Selen (IMDB), Onursal Yildirim (IMDB), Kubilay Çamlidag (IMDB), Cihan Ercan (IMDB), Güliz Gençoglu (IMDB), Ipek Türktan (IMDB), Atilla Sendil (IMDB), Zeynep Çamci (IMDB), Sarp Aydinoglu (IMDB), Müge Boz (IMDB), Güler Ökten (IMDB), Ezgi Asaroglu (IMDB), Bülent Baytar (IMDB), Beste Bereket (IMDB), Ushan Çakir (IMDB), Safak Pekdemir (IMDB), Sadi Celil Cengiz (IMDB), Asuman Dabak (IMDB), Tugçe Kursunoglu (IMDB), Berk Saribay (IMDB), Nur Özölke (IMDB), Erdogan Özeren (IMDB), Aysen Gruda (IMDB), Faruk Akgören (IMDB) >>devamı>>

Leyla ile Mecnun (~ Leyla and Mecnun) ' Dizisinin Konusu :
aynı gün aynı hastanade dünyaya gelen iki bebek yatak olmadıgı için aynı yataga yatırılır.dogar dogmaz birbirlerini buldu diyen aileler birini mecnun birinin adını leyla koyup beşik kertmesi yaparlar.aradan 25 yıl geçer.önce istemeselerde birbirlerini görür görmez aşık olurlar.


 • "-teshıs de koyamıyoruz, bılemıyoruz, bı koyabılsek. ama yurtdısında bı doktor varmıs topal...bır de house'a selam."
 • "yavuz'un ilk hırsızlığında çok aç olup, fırına girip televizyon çalması da muhteşemdi."
 • "ismail abi: dağcılık bizim aileden gelir. benim halamı dağa kaldırmışlar."
 • "güvenlik sektöründe çığır açtılar şu anda; "ah be abicim ne gerek var bu kadar lazere falan. kapıya bi çift ayakkabı koysalar, biri var diye girmeyiz..." bu ne ulan aahhahahha"
 • "bugün bu dizi hakkında şu sonuca vardım ki, erdal bakkal türk dizi tarihinin eric cartmanıdır."
 • "ana karakterlerinden biri** taksici olmasına rağmen 85 bölümdür -ya da 2 yıldır- takside hiç para dolu çanta ya da bomba sanılabilecek şüpheli bir paket unutulmayan dizi. klişeden ölen var çünkü."
 • "ya bu dizinin finalinde mecnunun leylaya kavusmasi benim icin hic onemli degil artik. sadece o kuru yük gemisi gelsin bana yeter.."
 • "erdal bakkal'dan geliyor +adın ne?-erdal+anlamı ne?-yeryüzüne düşen ilk bakkal tanesi."
 • "3 yıldır başlığına her gelişimde "akm de seyrettigim en basarılı baleydi.." entrysiyle bakıştığım, bu entry'i artık kalbime kazıdığım dizi."
 • "yayından kaldırılması çok iyi olmuştur, şimdi 51 ekran vestel televizyonumu gönül rahatlığıyla camdan aşağı atabilirim. sonra da sokaklarda çıplak koşucam."
Facebook Yorumları
 • comment image

  güvenlik sektöründe çığır açtılar şu anda;

  --- spoiler ---

  "ah be abicim ne gerek var bu kadar lazere falan. kapıya bi çift ayakkabı koysalar, biri var diye girmeyiz..."

  ---
  spoiler ---

  bu ne ulan aahhahahha


  (hela gozlum - 11 Mayıs 2011 23:57)

 • comment image

  emegi gecenlere sesleniyorum,

  sizler sirf mecnun'un leyla'yi kendi gibi gordugunu gostermek icin mecnun'un beyninde koca bolum cekip aynada ikisini konusturuyorsunuz ya;
  sizler sirf son nefeslerini birbirlerini opmek icin harcayabileceklerini gostermek icin uzayda bolum cekiyorsunuz ya;
  sizler sirf asklarina dunya karsi ciksa bile dunyanin sonunu alt edebileceklerini gostermek icin kiyametle ilgili bolum cekiyorsunuz ya;
  ve bunlari komedi cekerken vicik vicik duygu arabeskine girmeden ama gerekirse yeter dozda arabeski ferdi tayfur'dan ya da bizim ali atay'dan sarki olarak veriyorsunuz ya;
  sizler bu saydiklarimi trt gibi bir ekranda cesaret edip yapiyorsunuz ya;
  sizler bu saydiklarimla benim bir gunumun sizi beklerken heyecanli, bir gunumun sizden sonra neseli gecirerek kurtariyorsunuz ya;
  ulan en onemlisi su biz en akillisiyiz diyen ama cogu bi sike derman olmayan su ortam dahil ''oglum bunlar uzay diyo, dunyanin sonu diyo, ne sacmaliyo ya bunlar'' diyen ''absurd'' un anlamini bilmek istemeyen embesillere ragmen su isi yapiyorsunuz ya,

  minnettarim sizlere.


  (silvio - 21 Eylül 2011 00:06)

 • comment image

  --- spoiler ---

  hido: kaçırmaya değecek bir adam mı. hani ben adam kaçırsam neşet ertaş'ı kaçırırım. onu da kaçırmaya gerek yok zaten. kalender adam. çağırsan gelir. türküsünü söyler gider.

  --- spoiler ---

  neşet ertaş'ı son kez anmış dizidir.
  allah rahmet eylesin.


  (bu hikaye bitti mi - 25 Eylül 2012 10:18)

 • comment image

  bu diziyi izleyenler yalan söylüyorlar.

  "ismail abi gibi biri keşke hayatımızda olsa" diyorlar. siktirsinler ordan. emin misin ismail abi gibi birini hayatında istediğine? salaklığından dolayı her işini bozan, cahil, işsiz bir dost istediğine emin misin? diğer özelliklerine bakmadan sırf saf yürekli, iyi niyetli diye bir insanla dost oldun mu ki sen? bir dostun seni sevgilinin yanında rezil ettiğinde onunla olan dostluğuna devam edebildin mi? bir dostun iş görüşmesinde seni öveyim derken işini kaçırmana sebep olduğunda onu affedebildin mi? bir dostunu sırf dostun olarak görebildin mi lan? dış özelliklerinden bağımsız olarak, "bu iyi bir insan, gerisi hiç umrumda değil" diyebildin mi de ismail abi gibi dost istiyorsun hayatında? ismail abi kılık değiştirip gelse onunla dost olur muydun peki? dönüp bir bakar mıydın bu meczup adama? nereden eminsin lan hayatta ismail abilerin olmadığına? böyle birilerinin olmadığını nereden biliyorsun? işsiz diye, cahil diye burun kıvırdığın adamlara iyice baktın mı lan? ha? iyice baktın mı, onlar ne diyor diye bir dinledin mi? dertleri nedir, neyin peşinde koşarlar diye sordun mu? salak diyebileceğin kadar iyi niyetli insanları hiç yanına soktun mu lan? soktun mu da konuşuyorsun ismail abi diye? sadece pazartesi akşamları değil, bir ömür çekebilir misin bu adamı? yanyana yaşayabilir misin, sevincine derdine ortak olabilir misin? bitmeyen dertlerini dinleyebilir misin? evet söyle, yapabilir misin bunları? tvde gördüğün bu iki boyutlu karakteri hayatına sokabilecek misin? yoksa sadece uzaktan, güvenli bir mesafeden izlemeyi mi seviyorsun?

  bütün bunları yapabileceksen helal olsun, buyur konuş istediğin gibi. ama yapamayacaksan "ismail abi gibi dost istiyorum" demeyeceksin. ismail abiler aramızda yaşıyorlar çünkü, senin gibiler ise onlara burun kıvırıyorlar. bari dürüst ol da katlanamayacağın adamları hayatında görmek istediğini söyleme.


  (buturkcheilenereye - 10 Kasım 2012 14:04)

 • comment image

  leyla'nın günlüğünü alan ve fakat okuyup okumamakta kararsız kalan mecnun'a ismail abi'nin o cânım ayarı:

  "hem kızı seviyorum diyorsun hem de gidiyorsun günlüğünü çalıyorsun. kızın şifrelerini isteyen adamdan ne farkın kaldı senin o zaman?
  sen ki mecnun çınar'sın! leyla'nın geçmişini anlamak için senin o defterdeki satırlara mı muhtaç kaldın sen? insan sevdiğinin gözünün içine bakar. oradan anlar ta geçmişinin ne olduğunu. biraz acısını paylaşır. sevincine şaşar. böyle gidip de günlüğünü çalmaz ergen gibi. pislik be."*


  (vasifsiz keder - 13 Kasım 2012 10:21)

 • comment image

  erdal bakkal: sen de şu çocuğu doğuracaksan doğur artık nurten ya. biraz şey yapmıyorsun gibi geliyor, bilmiyorum.
  nurten: hayırdır, ne oldu? acelen ne sabırsız bakkal.
  erdal bakkal: ya kaç ay geçti doğmadı bir türlü çocuk ya. bir an evvel doğsun bu kadar da bekletilmez ki insan.
  nurten: dört aylık çocuğun doğduğunu duydun mu hiç sen erdal?
  erdal bakkal: bilmiyorum nurten yav ama biraz ağırdan alıyorsun, böyle savsaklıyorsun gibi geliyor acele et biraz. *


  (paranoyak kedi - 16 Kasım 2012 10:28)

 • comment image

  77 bölüm olmuş. bir sürü entry girilmiş. mecnun'un hırkasıyla ilgili bir detayı ilk defa fark ettim geçen gün. hırkanın düğmeleri solda. yani, kadın reyonundan alınmış. bu da böyle gereksiz bir bilgi, işte.


  (change the world - 23 Aralık 2012 11:06)

 • comment image

  bu bölümde (82) ismail abi hiç zorlanmadan iş buldu. üstelik de işinin hiç bir vasfı yok. diğer işçileri korkutmak için. o yüzden ismail abi ve genleri de yoktu. çünkü ismail abi'nin geçmişinde boş adam yok.


  (varmiyokmu - 22 Ocak 2013 08:41)

 • comment image

  ana karakterlerinden biri** taksici olmasına rağmen 85 bölümdür -ya da 2 yıldır- takside hiç para dolu çanta ya da bomba sanılabilecek şüpheli bir paket unutulmayan dizi. klişeden ölen var çünkü.


  (olmayacak duaya amin diyen adam - 11 Şubat 2013 00:04)

 • comment image

  yayından kaldırılması çok iyi olmuştur, şimdi 51 ekran vestel televizyonumu gönül rahatlığıyla camdan aşağı atabilirim. sonra da sokaklarda çıplak koşucam.


  (cemvscem - 20 Ağustos 2013 20:57)

 • comment image

  ...
  simit yok mu simit. yiyoruz ya hani. o simidi bi düşünüyorum da yani o simidin ortasında bir delik var ya o boşluğa ne oluyor? biz yedikten sonra yani o boşluk nereye kayboluyor yani? hayır onuda yiyorsak çünkü hava yutmuşuz gibi oluyor da böyle gaz mı yapmasa sonra korkusu var hep içimde onu yemesek mi acaba yani? o gaz insanı öldürür biliyor musun? o simitin ortasındaki o boşluk adamı öldürmüş...
  ...

  konu değiştirirken bile beyin yakan dizi

  edit: link


  (bu hikaye bitti mi - 20 Şubat 2016 23:18)

Yorum Kaynak Link : leyla ile mecnun