Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 03 Ekim 2000 Salı, Yapım Yılı : 2000
Türü                : Aksiyon,Drama,Gizemli,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Cameron/Eglee Productions , 20th Century Fox Television
Yönetmen       : Jeff Woolnough (IMDB), Thomas J. Wright (IMDB)(ekşi), Joe Ann Fogle (IMDB)(ekşi), Michael Katleman (IMDB), Paul Shapiro (IMDB)(ekşi), Allan Kroeker (IMDB), James Whitmore Jr. (IMDB), Kenneth Biller (IMDB), Stephen Williams (IMDB), David Jackson (IMDB), Jefery Levy (IMDB), Chris Long (IMDB), David Nutter (IMDB), Terrence O'Hara (IMDB), Sarah Pia Anderson (IMDB), D.J. Caruso (IMDB), Duane Clark (IMDB), James A. Contner (IMDB), Vern Gillum (IMDB), John T. Kretchmer (IMDB), Les Landau (IMDB), Nick Marck (IMDB), Michael Ray Rhodes (IMDB), Bryan Spicer (IMDB), Morgan Beggs (IMDB), James Cameron (IMDB), David Grossman (IMDB), David Straiton (IMDB)
Senarist          : James Cameron (IMDB)(ekşi),Charles H. Eglee (IMDB),Jose Molina (IMDB)(ekşi),Moira Kirland (IMDB)(ekşi),René Echevarria (IMDB)(ekşi),David Zabel (IMDB),Doris Egan (IMDB),Michael Angeli (IMDB),Robert Doherty (IMDB),Patrick Harbinson (IMDB),Marjorie David (IMDB),Adisa Iwa (IMDB),David Simkins (IMDB),Tommy Thompson (IMDB),Julie Auerbach (IMDB),Ira Steven Behr (IMDB),Cindi Grossenbacher (IMDB),Chip Johannessen (IMDB)
Oyuncular      : Jessica Alba (IMDB)(ekşi), Michael Weatherly (IMDB)(ekşi), Richard Gunn (IMDB)(ekşi), J.C. MacKenzie (IMDB)(ekşi), Valarie Rae Miller (IMDB)(ekşi), John Savage (IMDB)(ekşi), Jensen Ackles (IMDB)(ekşi), Alimi Ballard (IMDB), Kevin Durand (IMDB), Ashley Scott (IMDB), Jennifer Blanc (IMDB), Craig Veroni (IMDB), Fulvio Cecere (IMDB), Byron Mann (IMDB), William Gregory Lee (IMDB), Brian Markinson (IMDB), Nana Visitor (IMDB), Gabrielle Rose (IMDB), Fred Ewanuick (IMDB), Darcy Laurie (IMDB), Rekha Sharma (IMDB), Rob Freeman (IMDB), Nicole Bilderback (IMDB), Lisa Ann Cabasa (IMDB), Robert Gossett (IMDB), Stephen Lee (IMDB), Jason Griffith (IMDB), Ron Blecker (IMDB), Mike Mitchell (IMDB), Kim Hawthorne (IMDB), Michasha Armstrong (IMDB), Malcolm Stewart (IMDB), Kris Pope (IMDB), Emily Holmes (IMDB), Daniel Bacon (IMDB), Glenn Ennis (IMDB), Garry Chalk (IMDB), Catherine Lough Haggquist (IMDB), Colin Lawrence (IMDB), Patrick Kilpatrick (IMDB) >>devamı>>

Dark Angel (~ Anjo Negro) ' Dizisinin Konusu :
Dark Angel de Max Guevera(jessica alba) isimli genetik özellikleri değiştirilmiş bir askerin yaşadıkları anlatılıyor.

Ödüller      :

Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films:Saturn Award-Best Actress on Television


 • "davulculugunu bir donem unlu gene hoglanin yaptigi death metal grubu."
 • "(bkz: kara melek)"
 • "cesika ablalı olan dizi, çok çok çok kötü."
 • "kanal 7 nin yayınlamasına şaşırdığım dizi. yeni başlayanlar için dark angel özeti: jessica alba; aslında genetik olarak değiştirilmiş diğer abi ve ablalrımızda hoştu, haklarını yemeyelim şimdi."
 • "eski bir z sinifi korku film i,kurbanlariyla sevi$erek onlari olduren kotu bir di$i melek uzerine kurulu video icin cekili$ bir filmdir."
 • "çok sağlam saçmalayabilip, adamı izlediğine pişman edebilen bi dizi bu hatt-ı zatında. izlememek lazımmış en baştan."
 • "jessica alba dışında jensen acklesın da kadrosunda olduğu dizi.konuk oyuncu olarak girdiği dizide dikkat çekmiş, karakteri öldüğü halde daha sonra ikiz kardeş olarak diziye geri dönmüştür."
 • "dünyanın en güzel başlayıp, en iğrenç şekilde devam eden* şarkısı, bir electronic eseri."
 • "james cameronun televizyon dizisi."
 • "gene hoglanın 20 sene önce davul çaldığı ve yine hayvan gibi çaldığı grup..."
 • "gitaristinin* dreams of damnation adlı hiç bi yerde bulunamayan bi grubu olan grup..."
 • "(bkz: dark angels)"
 • "dungeon keeper 2 deki erotik, mazoist kadın savaşçımız.sivaslı cindy'ye benzeyen ben'lerine rağmen giyim tarzıyla çüklerde taht kurmuştur."
Facebook Yorumları
 • comment image

  kanal 7 nin yayınlamasına şaşırdığım dizi. yeni başlayanlar için dark angel özeti: jessica alba; aslında genetik olarak değiştirilmiş diğer abi ve ablalrımızda hoştu, haklarını yemeyelim şimdi.


  (heneke - 9 Kasım 2007 11:51)

 • comment image

  eski bir z sinifi korku film i,kurbanlariyla sevi$erek onlari olduren kotu bir di$i melek uzerine kurulu video icin cekili$ bir filmdir.


  (broken - 20 Haziran 2002 05:07)

 • comment image

  çok sağlam saçmalayabilip, adamı izlediğine pişman edebilen bi dizi bu hatt-ı zatında. izlememek lazımmış en baştan.


  (shirak - 2 Eylül 2008 20:17)

 • comment image

  jeff buckleynin en doyumsuz şarkılarından olan dream brotherın başkişilerinden biri...

  "that dark angel he is shuffling in
  watching over them
  with his black feather wings unfurled ..."

  peki neyi, kimi izliyor bu dark angel diye soranlara ise şarkının ilk iki dizesi önerilir:

  "there is a child sleeping near his twin
  the pictures go wild in a rush of wind"

  sırası pek bir karıştı ama olsun.


  (electric warrior - 3 Eylül 2002 22:33)

 • comment image

  pek guzel dizidir suphesiz. dark angel ablamiz yani jesica alba, angelina jolie ye tas cikartacak dudaklara sahiptir.

  hatta hangi bolumdu, yavsak manticore elemani bunu ilk sefer gormustur, sora robot resmini cizdirir. tarif eder filan iste ve dudaklari daha dolgun yap der ve cizen elaman "allahin var mi? daha dolgun ha??" diye sorar. o derece yani oyle boyle degil.


  (nuitari - 6 Eylül 2003 23:28)

 • comment image

  amerikan dizi sektörü için kilometre taşı olan dizi.

  şöyle ki; 80'li yıllarda yapılan olağanüstü tv dizilerinden sonra amerikan dizi sektörü çıkmaza girdi sanırım yapılacak bir şey kalmadığını sandıklarından berbat diziler çıktı ortaya 90'lı yılların başında. eski dizileri alıp yeni versiyonlarını çekmeyi denediler fakat sonuç yine hüsran olmuştu. işte bu zamanlarda james cameron olaya el koydu başrolde jessica alba desteğiyle dark angel dizisi sayesinde bir çağı kapatıp yeni bir çağı açtı.

  şimdilerde izlediğimiz iyi dizilerin sebeplerindendir aslında "dark angel".


  (prison way - 28 Temmuz 2014 07:23)

 • comment image

  kolayda oynamama rağmen sürekli takılmamla bu tip şeylerde ne kadar yeteneksiz olduğumu yüzüme vurmuş olan james cameron'ın t.v dizisinin, diziyle aynı adı taşıyan play station oyunu. madem güzel türkiyemizde diziyi izleyemiyoruz bari oyununu şeedelim fikrini doğurmuştur bende. ancak bu fikrin ısrarla amacına hizmet etmeyi reddetmesi üzerine tarafımdan rafa kaldırılmış bir oyundur.


  (cereal killer - 29 Mayıs 2004 05:12)

 • comment image

  1981 yılında erik meyer tarafından los angelesta kurulmuş thrash grubudur. darkness descends ve leave scars adında iki dehşet albümleri vardır. thrash aleminin mihenk taşıdır. 3-4 sene önce tekrar kurulmuş olmalarına ragmen hala beklenen yeni albümü cıkaramamışlardır. ayrıca gene hoglan hayvanının ilk grubudur zannedersem.

  albümleri:
  we haver arrived 1985
  darkness descends 1986
  leave scars 1989
  live scars 1990
  time does not heal 1991


  (rippin corpse - 15 Temmuz 2005 13:05)

 • comment image

  dolph lundgren'in başrolde oynadığı, insanlara aşırı dozda uyuşturucu zerkedip beynin salgıladığı mutluluk hormonlarını bir tüple emen, bunu da gezegenine götürüp satan katil bir uzaylının (bkz: matthias hues) olduğu kaliteli aksiyon filmi.


  (jazzbass - 16 Ocak 2002 18:49)

Yorum Kaynak Link : dark angel