Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 18 Şubat 2008 Pazartesi, Yapım Yılı : 2008
Türü                : Komedi,Drama,Fantazi,Korku
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Touchpaper Television
Yönetmen       : Philip John (IMDB)(ekşi), Colin Teague (IMDB)(ekşi), Daniel O'Hara (IMDB), Charles Martin (IMDB)(ekşi), Toby Haynes (IMDB)(ekşi), Alex Pillai (IMDB), Kenneth Glenaan (IMDB), Declan O'Dwyer (IMDB)
Senarist          : Toby Whithouse (IMDB)(ekşi),Jamie Mathieson (IMDB)(ekşi),Lisa McGee (IMDB)(ekşi),John Jackson (IMDB)(ekşi),Brian Dooley (IMDB)(ekşi),Tom Grieves (IMDB),Rachel Anthony (IMDB),Tony Basgallop (IMDB),Lucy Catherine (IMDB),Sarah Phelps (IMDB),Daragh Carville (IMDB),Sarah Dollard (IMDB)
Oyuncular      : Lenora Crichlow (IMDB)(ekşi), Russell Tovey (IMDB)(ekşi), Aidan Turner (IMDB)(ekşi), Sinead Keenan (IMDB)(ekşi), Michael Socha (IMDB)(ekşi), Damien Molony (IMDB)(ekşi), Jason Watkins (IMDB)(ekşi), Kate Bracken (IMDB), Donald Sumpter (IMDB), Paul Kasey (IMDB), Lyndsey Marshal (IMDB), Steven Robertson (IMDB), Andrew Gower (IMDB), Mark Fleischmann (IMDB), Gina Bramhill (IMDB), Dylan Brown (IMDB), Ruari Mears (IMDB), Amy Manson (IMDB), Annabel Scholey (IMDB), Phil Davis (IMDB), Gregg Chillin (IMDB), Paul Rhys (IMDB), Rebecca Cooper (IMDB), Robson Green (IMDB), Lucy Gaskell (IMDB), Sama Goldie (IMDB), Toby Whithouse (IMDB), Anthony Flanagan (IMDB), Colin Hoult (IMDB), Molly Jones (IMDB), Louis Mahoney (IMDB), Adrian Schiller (IMDB), John Stahl (IMDB), Nathan Wright (IMDB), James Lance (IMDB), Mark Lewis Jones (IMDB), Erin Richards (IMDB), Mark Gatiss (IMDB), Ellie Kendrick (IMDB), Claire Cage (IMDB) >>devamı>>

Being Human (~ Ser Humano) ' Dizisinin Konusu :
Bir vampir, bir kurtadam ve bir hayalet'in normal insanlar gibi yaşamaya karar vererek, insan olmanın nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışmalarını konu edinen, SyFy'ın yeni dizisi..


 • "us versiyonunun 2. sezon 12. bölümüyle beni duygu manyağı yapmış dizi."
 • "(bkz: 2 dakka insan ol)"
 • "cnbc_e de oynayan amerikan versiyonundaki eve ölüyorum. bir ev bu kadar mı güzel olur. aşığım o eve..."
 • "amerikan versiyonunu izliyorum. özellikle bölüm başlarındaki giriş konuşmalarına hasta oldum. her birinin üzerine birer hikaye yazılır bence. yani ustalar yazar ben bilmem."
 • "ingiliz versiyonunun izlenip, akabinde amerikan versiyonuna bok atılması gereken dizi."
 • "hayatimda ilk defa az once bbc.de yayinlanan bolumunu* izlememe ragmen, beni etkilemeyi basarabilmis dizi.vampir var, kurt adam var, hayalet var, ne yok lan it? diye sorarlar adama."
 • "yakında karşımızda olacak amerikan versiyonunun kadrosu belli olmuş, hatta ilk görüntüler de gelmeye başlamış.. bu seferki amerikan versiyon tutacak gibi.."
Facebook Yorumları
 • comment image

  hem uk hem de us versiyonunu izlemiş biri olarak söylüyorum ki, eğer ikisinden birini izleyecekseniz us'yi aklınızdan bile geçirmeyin. çünkü us'de dizinin adıyla örtüşen o insan olma felsefesini iyi veremiyorlar. bu majör neden. ama eğer gidip de ikisini izleyecekseniz ve ilk hangisiyle başlayayım diyorsanız ilk bir us'yi izleyin, sonra uk'yi izleyin. ama bu sadece, tabakta ilk sevmediğini yeyip, sevdiğini sona bırakan biri olan benim fikrim. siz de, tabaktakilere karşı davranışınız nasıl ise, bu fikri ona göre tekrar dizayn edebilirsiniz...

  özet: us, dizinin görselliğini öne çıkarıyor. uk, dizinin felsefesini ve duygusunu öne çıkarıyor.
  us = call of duty
  uk = to the moon

  edit = sanırım uk çok daha kanlı sahnelere sahip. us'de bağırsakları dışarıya çıkmış bir insan gördüğümü hatırlamıyorum...


  (neroem9 - 24 Şubat 2014 19:04)

 • comment image

  --- spoiler ---
  bu diziyi beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez ama bu dizi sezon finallerini çok iyi yaptı şu 3 sezonda (amerika versiyonu)
  müthiş bir şarkı seçimi (*) ve müthiş bir ucu açıklık. özellikle tam a storm is going to come derken taksiden aidanın hatunun çıkması, sonraki nakaratta ise josh un gündüz vakti werewolf takılması çok iyiydi. normalde hiç sevmem vampiriydi kurduydu ama bu dizi adı gibi. being human.

  ---
  spoiler ---


  (rolanddeschain - 12 Nisan 2013 18:19)

 • comment image

  --- 3.sezon 7.bölüm spoiler ---

  nora yavrucuğum sen tam bir gerizekalısın

  edit: yazmadan duramadım. nora zaten gerizekalının en önde bayrak sallayanı ama kardeşim geri kalan iki kişi şu salağı silkeleyip gerçekleri adam gibi anlatamıyor mu? salaklık yapana dön sırtını git. sonra sana içinde biriktirdiği sinirle kalsın. nora salağı hala şu nora'dan hallice salak olan ergeni masum zannetsin

  --- 3.sezon 7.bölüm spoiler ---


  (reseoz - 28 Şubat 2013 02:19)

 • comment image

  amerikan versiyonunu denk geldikçe izlediğim, izlicek bir şey bulunmadığında güzel giden dizi.

  --- spoiler ---

  3. sezon 6. bölümde ölü adam sally'den yardım isterken "aha bu da iyice saçmaladı ghost whisperer'a bağladı derken, sallyden gelen "burası ghost whisperer değil" repliği güldürmüştür.
  ---
  spoiler ---


  (iwishiwasthemoontonight - 17 Şubat 2013 01:20)

 • comment image

  --- uk versiyonu sezon 4 bölüm 3 için spoiler vakti ---

  sırf ron weasley'nin babası arthur weasley'yi üzerinde "team edward" yazan bir tişört giyen vampir olarak görmek için bile izlenir lan. http://img.photobucket.com/…aps/4x03_teamedward.jpg
  ayrıca mitchell'ın yerine gelen yeni vampir hal'i her görüşümde nedense aklıma nihat doğan geliyor.
  gerçekten de filmlerde olsun dizilerde olsun, vampirleri, kurtadamları zartları zurtları hep böyle doğaüstü mükemmel yaratıklar olarak göstermek için kıçlarını yırtadursunlar, bu dizide aksine herkes gayet sıradan gayet insan. çok güzel.

  --- uk versiyonu sezon 4 bölüm 3 için
  spoiler vakti ---


  (bedsitter - 21 Şubat 2012 21:51)

 • comment image

  hollandalı/the dutch olarak ifade edilen vampirlerin yakasız gömlekleri, hafif kambur duruşları ile falan oldukça orjinal bir tipleme oluşturdukları dizi.

  bir çeşit amish topluluğu olarak kurgulanmışlar galiba.


  (hayat guzel be - 31 Ocak 2012 23:06)

 • comment image

  us versiyonun 2. sezon prömiyerini biraz önce ttnet sayesinde piç olarak izlemiş olarak söyleyebilirim ki, "uk versiyon da uk versiyon" diye tutturan arkadaşlar fena şekilde yanlışlardalar. sadece "temptation is a beast" cümlesi bile ağız sulandırırken adamlar ana ekibi (ve hikayeyi) yeni karakterlerle dallandırıp budaklandırmaya başlamışlar.

  ayrıca, senaryolardaki paralellik sadece us versiyonun ilk sezonunun ortasına kadar sürüyor. bundan sonrasına bambaşka diziler gözüyle bakmak lazım. hayalet ve vampir tasvirleri bile bambaşka iki versiyonun. yalnız eşitlendikleri bir nokta var: iki versiyonun cast'ının toplam karizması bile mark pellegrino'nunkine eşit değil.

  not1: iki versiyon için de yazılanlar toplamda iki sayfa. yarısından çoğu da beğendim-beğenmedim geyikleri.
  not2: syfy fena bir kanal arkadaş. durduk yerde tv izleme rekoru kırdırtma potansiyeli aşırı yüksek.

  edit: laptop bile kendi içinde uk/us diye bölünmüş olacak ki, touchpad klavyeye müdahale edip temptation yazmamı engellemiş zamanında. düzeltildi.


  (tarantinoesque - 17 Ocak 2012 05:31)

 • comment image

  robin williams'ın; aynı filmde bir mağara adamını, roma döneminde bir esiri, orta çağda evsiz barksız dolaşan birini ve son olarak 20. yüzyılda eşinden boşanmış bir adamı canlandırdığı vasat bir filmdir. kahramanlarımızın hepsinin de adı hektor'dur.


  (bleufonce - 3 Nisan 2003 17:00)

 • comment image

  uk versiyonunun us versiyonu ile karsilistirilmasi ciddi anlamda bir deliliktir galiba, o guzelim brit yaklasimi hangi amerikan sacmaligi ile neden ayni potada dusunulur ?
  buna ruh veren ingilizler o bbc ruhu efendim .kolaya kacilmadan direk indirilip ingilizce altyazi ile de olsa seyredilmesi tavsiye edilir.


  (euchre - 1 Ekim 2011 22:59)

 • comment image

  bbc versiyonunu izlememiş biri olarak amerikan versiyonun fazlasıyla underrated olduğu dizi, diyaloglar çekim gayet akıcı oyunculuklar gayet yerinde konu guzel aidan güzel pardon güzelden öte. daha ne istenebilirki.

  uk izlendiken sonra gelen edit, us uk'ye bin basak ak.


  (eja - 3 Ağustos 2011 08:17)

 • comment image

  amerikan versiyonunu izliyorum. özellikle bölüm başlarındaki giriş konuşmalarına hasta oldum. her birinin üzerine birer hikaye yazılır bence. yani ustalar yazar ben bilmem.


  (djnr - 22 Haziran 2011 20:23)

 • comment image

  yakında karşımızda olacak amerikan versiyonunun kadrosu belli olmuş, hatta ilk görüntüler de gelmeye başlamış.. bu seferki amerikan versiyon tutacak gibi..


  (schlawiner - 24 Aralık 2010 22:26)

 • comment image

  vampir gündüz gezer mi? kazıkla ölmemek olur mu? gibi mitle ilgili yorumlamaları tamamen kenara bırakmış, ve doğaüstü olmanın "insan"ı psikolojik olarak nasıl etkilediği, istemdışı doğaüstü bir yaratığa dönüşen birinin nasıl hissettiği üzerine yoğunlaşmış ve bu bakış açısıyla türünün on binlerce örneğinden farklı olmayı başarabilmiş bir dizi. adıyla içeriği birebir örtüştürmüşler, çok da başarılı olmuş.

  hastası olduğum true blood dahil tüm benzer temalı yapımlarda vampir nasıl ölür, kazıkla ölmez felç olur, gümüşle yanar, güneşte kavrulur mu parıl parıl parlar mı, kurtadam istediği zaman dönüşür mü gibi artık kimsenin öncelik vermediği konuların fazla üzerinde durulduğunu düşündüğümden, aynı şekilde düşünenlere kesinlikle tavsiye edilebilir.


  (number theory - 5 Temmuz 2010 16:45)

 • comment image

  pilot bölümdeki ekibe göre rollerde değişik aktörler olsada başarılı denebilecek yeni bölümler sergileyen bbc nin yeni draması..
  her ne kadar angel buffy severler buyrun seyredin diye pompalanmış olsada moonlight ve true blood gibi daha ciddi bir havada geçecek görüntüsü veriyor.
  kahramanlarımız mitchell (vampir) ve george ( kurtadam) tekrar normal insan gibi yaşayalım diye özenti kurup bir eve taşınırlar ancak evde yıllar önce öldürülmüş olan annie'nin hayaleti ile 3 kişilik bir ev ailesi oluştururlar..

  şimdilik cgi efektlerinde underworlde göre başarılı olduğu izlenimini vermişdir.
  bbc deki abiler her ne kadar komedi-drama klasmanında bir dizi diye zorlasalarda komedi unsuru için "o kadar dark ki bütün ışıkları açsam gözükmüyor" diyebiliriz sanırım.

  pilot bölümlerin gayet pozitif rating ve izleyici notu almış olması ve yazarın torchwood ve doctor whonun da yazarı olan toby whithouse olmasından dolayı güzel geçecek bölümler vaadettiğini söyleyebiliriz..

  divxle boğuşmak yerine sci-fi da izleyeceğimiz günleri 4 gözle bekliyoruz...


  (dinosaur - 4 Şubat 2009 00:30)

Yorum Kaynak Link : being human