Süre                : 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Temmuz 1997 Pazartesi, Yapım Yılı : 1997
Türü                : Animasyon,Komedi,Aile
Ülke                : Güney Kore,ABD
Yapımcı          :  Hanna-Barbera Productions , Cartoon Network Studios , Frederator Studios
Yönetmen       : Kirk Tingblad (IMDB), Van Partible (IMDB)(ekşi), Russell Calabrese (IMDB)(ekşi), Butch Hartman (IMDB)(ekşi), John McIntyre (IMDB)(ekşi), Rumen Petkov (IMDB), Robert Alvarez (IMDB), Nathan Chew (IMDB), James T. Walker (IMDB), Kent Butterworth (IMDB), David Schwartz (IMDB)
Senarist          : Van Partible (IMDB)(ekşi),Gene Grillo (IMDB)(ekşi),Jed Spingarn (IMDB),Seth MacFarlane (IMDB)(ekşi),John Crane (IMDB)(ekşi),Paul Kozlowski (IMDB),Butch Hartman (IMDB),Michael Ryan (IMDB),Steve Marmel (IMDB),Craig Lewis (IMDB),Robert C. Ramirez (IMDB),Craig Bartlett (IMDB),Kirk Tingblad (IMDB),Wendell Morris (IMDB),Russell Calabrese (IMDB),Tammy List (IMDB),David Schwartz (IMDB),Amy Keating Rogers (IMDB),Adam Pava (IMDB)
Oyuncular      : Jeff Bennett (IMDB)(ekşi), Brenda Vaccaro (IMDB)(ekşi), Mae Whitman (IMDB), Tom Kenny (IMDB)(ekşi), Larry Drake (IMDB)(ekşi), Dee Bradley Baker (IMDB)(ekşi), Brian Tochi (IMDB)(ekşi), Maurice LaMarche (IMDB), Candi Milo (IMDB), Grey DeLisle (IMDB), Roger Rose (IMDB), Mark Hamill (IMDB), Rachael MacFarlane (IMDB), Kath Soucie (IMDB), Cody Dorkin (IMDB), B.J. Ward (IMDB), Billy West (IMDB), Tom Kane (IMDB), Donny Osmond (IMDB), Kevin McDonald (IMDB), Maureen McCormick (IMDB), Adam West (IMDB), Jennifer Hale (IMDB), Don Knotts (IMDB), Micky Dolenz (IMDB), Gregg Berger (IMDB), Gabrielle Carteris (IMDB), Richard Steven Horvitz (IMDB), John Kassir (IMDB), David L. Lander (IMDB), Sam McMurray (IMDB), Dan Castellaneta (IMDB), Moira Quirk (IMDB), Tress MacNeille (IMDB), Edward Asner (IMDB), Tia Carrere (IMDB), Farrah Fawcett (IMDB), Casey Kasem (IMDB), John Astin (IMDB), Mayim Bialik (IMDB) >>devamı>>

Johnny Bravo ' Dizisinin Konusu :
Johnny Bravo is a TV series starring Jeff Bennett, Brenda Vaccaro, and Mae Whitman. The misadventures of a dumb blond egomanaic who is deluded about his own manliness.


 • "penguene "aptal davuk" diyerek beni yarmış, anne kuzusu şahsiyet."
 • "(bkz: devrimci yarim)lan aklıma geldikçe gülüyorum. bu ne güzel dublajdır böyle?"
 • ""a-be-üç"johnny'den alfabe."
 • "(bkz: üzgün kaslı)hastasıyım..."
 • "sarışın bir fıstık yemek yemekte olan johnny'nin yanına gelir.- ne yiyiyorsun yakışıklı?- acılı kurufasulye!.. ama sen sevmezsin, çünkü üzerine motor yağı koydum!.."
 • "bunun türkçe seslendirilmişi hem dublaj, hem çeviri bakımından orijinalini donunda sallar."
 • "türkçe dublajı orijinalinden çok daha iyi olan çizgi film*, *"
 • "an itibari ile uyumadan önce izlemelik dizi listeme adını yazdığım. kazanana 20.000$ ödüllü golf yarışması ilanını gören johnny;_ ovv dostum bu nerden baksan 20.000$ eder."
 • "johnny bravo aynanın karşısına geçer ve polisi arar, bir yandan saçlarını düzeltir:-aloo, memur bey, evimde bir yakışıklı var, kim olduğunu bilmiyorum... aman tanrım benmişim! (telefonu kapatır)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  gecenin bi yarısı küçük kardeşimle yaptığım kumanda savaşını kaybetmem sonucu izlemek zorunda kaldığım daha ilk dakikasında gülmekten yerlere yattığım çizgifilm. hele o "amanın" deyişi beni benden alıyor. gördüğü her dişiye sarkması, üstüne üstlük bunu yaparken de sanki hatun onun için ölüp bitiyormuş da o* hatuna ilgi göstererek kendisine lütufta bulunuyormuş edası en karakteristik özelliklerinden biridir. tabi bir de her hatundan bi tokat yemesi*


  (love hurts - 2 Şubat 2008 21:55)

 • comment image

  gerçekçi olmayan eğlenceli çizgi film... öyle kaslı, sarışın, karizma ve de çok tatlı bir adam gelecek, bana iltifat edecek ve ben adamı tokatlayacağım ha... amerikalı kadınların erkekten anlamadığını bana göstermiştir. amerika'nın her sokağında johnny gibi dört beş tane bulunuyor ya da ben bilmiyorum. bir ineği iki saç toniğine değişebilen adamdır ayrıca. her şeye atlar ama iyi niyetlidir. zamanın durduğunu sandığı bölüm çok güzeldi. ayrıca cartoon network'teki reklamları da "kavga etmez sever beni romeo..." adlı şarkıyla yayınlanmaktadır. ben bu şarkıyı sevmezdim ama o reklamları izleyince, bu şarkının bu reklam için yaratıldığı sonucuna vardım.


  (neptun savascisi - 10 Mart 2008 21:49)

 • comment image

  "hi ha ho!" deyişiyle yaptığı kas gösterisi de muhteşemdir.mutlaka izlenmelidir.ayrıca fon müziği olan hande yener in romeo şarkısı cuk diye oturmuştur efendim.kırk yıl düşünsem bu şarkının bir yere bu kadar yakışacağı aklıma gelmezdi sevgili sözlük.


  (dibidip - 22 Nisan 2008 21:00)

 • comment image

  bir bağyan kişisine numarasını yazıp verecekken bir süre dü$ünüp kağıda bir $eyler karalaması akabinde yok yok yanlı$ oldu diyip silip yeniden yazması...
  evet $imdi oldu diyerek verdiği kağıtta sadece "6" yazmasıyla sabaha renk katmı$ karakterdir.
  ayrıca bu çizgi filmdeki küçük kız da çok $ekerdir.


  (kirk karaktere sigmayacak adam - 21 Mayıs 2008 10:10)

 • comment image

  maymundan insana evrimin resmedildiği ufak bir bölümde en baştaki maymunun elindeki muzu zorla alıp yemesi ve onun yerine geçmesi kişiliği hakkında bilgi verir. türkçe seslendirmesi bombadır.

  -hımm. yerli muz!...

  sevimli kas yığını, severek izliyoruz.


  (yedlebi - 11 Şubat 2009 20:45)

 • comment image

  seslendirilirken, türklere özgü ifadelerin kullanılması ile daha da komikleşen çizgifilmdir. fakat bir bölümünde "kazara" zekileşen johnny'nin yine bir kıza asılma girişimini shakespeare'in 18. sonesi ile yapması dikkatlerden kaçmamıştır.


  (ardelia lortz - 6 Ocak 2010 03:28)

 • comment image

  johnny nihayet bir hatundan randevu koparır. kadın şu gün şu saatte buluşalım der. johnny randevu günü yola çıkar ama yolda biraz oyalanır. buluşma yerine gelir, saatine bakar ve bombayı patlatır:

  - oou olamaz. 21 saat gecikmişim.


  (yerli mal - 14 Nisan 2010 15:18)

 • comment image

  --- spoiler ---

  sarışın bir fıstık yemek yemekte olan johnny'nin yanına gelir.

  - ne yiyiyorsun yakışıklı?

  - acılı kurufasulye!.. ama sen sevmezsin, çünkü üzerine motor yağı koydum!..

  ---
  spoiler ---


  (kitarobit - 24 Aralık 2010 23:05)

 • comment image

  johnny, karl ve babalık bi adaya düşerler. çok geçmeden yerli bi kabile onları karşılar.

  karşılarında savaş dansı yapan kabileyi gören johnny dehşetler içinde haykırır: aaaaaaaaaaa!!! modern dans topluluğu!
  babalık: hayır johnny, sadece saldırgan yerli bi kabile...

  lan süper ya...


  (yerli mal - 17 Temmuz 2011 22:18)

 • comment image

  o fizik ve tipe ragmen kizlar yuzune bakmiyor ya, uzuntuden cildirayaziyorum. yemin ediyorum bu adami turkiyeye getirsem "aaayyy, kivanc tatlitug" diye dusup bayilacak 1 milyon kadin bulabilirim. facebookta da bu sekilde grup actim mi garantilerim zaten. ama yok yok, cizgi filmde sap geldi sap gidiyor.

  beni uzen cizgi film. ayni zamanda gulduruyor da.


  (hohenheim of light - 14 Eylül 2011 01:02)

 • comment image

  --- spoiler ---

  johnny bravo aynanın karşısına geçer ve polisi arar, bir yandan saçlarını düzeltir:
  -aloo, memur bey, evimde bir yakışıklı var, kim olduğunu bilmiyorum... aman tanrım benmişim! (telefonu kapatır)

  ---
  spoiler ---


  (kardesin ulan o senin - 27 Haziran 2012 12:18)

 • comment image

  kendini doktor olarak tanıtan birine, sizi gördüğüm çok iyi oldu benim de birkaç şikayetim vardı, dedikten sonra;

  _ ne zaman yemek yesem 3-4 saat iştahım kesiliyor,
  ve
  _ her gece bilincim kapanıp her sabah geri açılıyor.

  diyerek güldüren çizgifilm karakteri.


  (greenandgreen - 14 Temmuz 2012 11:24)

Yorum Kaynak Link : johnny bravo