Süre                : 1 Saat 35 dakika
Çıkış Tarihi     : 08 Temmuz 2010 Perşembe, Yapım Yılı : 2010
Türü                : Animasyon,Komedi,Aile,Fantazi
Taglar             : girl,moon,white picket fence,pyramid,minion
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Universal Pictures , Illumination Entertainment
Yönetmen       : Pierre Coffin (IMDB)(ekşi), Chris Renaud (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Cinco Paul (IMDB)(ekşi),Ken Daurio (IMDB)(ekşi),Sergio Pablos (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Steve Carell (IMDB)(ekşi), Jason Segel (IMDB)(ekşi), Russell Brand (IMDB)(ekşi), Julie Andrews (IMDB)(ekşi), Will Arnett (IMDB)(ekşi), Kristen Wiig (IMDB)(ekşi), Miranda Cosgrove (IMDB)(ekşi), Dana Gaier (IMDB)(ekşi), Elsie Fisher (IMDB), Pierre Coffin (IMDB), Chris Renaud (IMDB), Jemaine Clement (IMDB), Jack McBrayer (IMDB), Danny McBride (IMDB), Mindy Kaling (IMDB), Rob Huebel (IMDB), Ken Daurio (IMDB), Ken Jeong (IMDB), Charles Bright (IMDB), Katie Leigh (IMDB), Ranjani Brow (IMDB), Scott Menville (IMDB), Holly Dorff (IMDB), Edie Mirman (IMDB), Jackie Gonneau (IMDB), Al Rodrigo (IMDB), Wendy Hoffman (IMDB), Jakob Roston (IMDB), James Kyson (IMDB), John Hans Tester (IMDB), Tony Lee (IMDB), Debi Mae West (IMDB), Mikaila Baumel (IMDB), Sarah Kunze (IMDB), Benjamin Stöwe (IMDB)

Despicable Me (~ Çilgin hirsiz) ' Filminin Konusu :
Renk renk çiçeklerle çevrili, güleryüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü banliyöde, bu yaşantıyı bozacak bir sır saklıdır. Banliyönün en bakımsız ve çirkin evinde yaşayan Gru, küçük köleleri ile birlikte dünyanın kaderini değiştirecek bir plan yapmaktadır. Gru, dünyanın uydusu Ay'ı çalmaya karar vermiştir. Üç küçük yetim olan Margo, Edith ve Agnes, bu kötü kalpli adamla karşılaştıklarında ise, hiç kimsenin göremediği bir ayrıntıyı fark ederler: Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır.


 • "(bkz: it's so fluffy i'm gonna die)"
 • "en iyi animasyon filmler listenize girmesi muhtemeldir.ince esprileri, göndermeleriyle yetişkin bireyleri de kazanmış.wall-e'den bu yana seyrettiğim en iyi animasyondur diyebilirim."
 • "iş yerinde canım sıkıldıkça, biraz stresten uzaklaşmak için arada en güzel sahnelerini açar izlerim.** osuruk silahı sahnesi beni bir defa daha kahkalara boğmuştur."
 • "minion'ların kinder yumurtanın içinden çıkan sarı kutulara benzediği muhteşem film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bu cizgi film olmus. eglenceli, komik, ictenlikli.

  --- spoiler ---

  dondurması dusmus bir cocuk aglamaktadır. esas adam cocuga bir balon hediye eder. cocuk sevinir. sonra balonu patlatır. cocuk tekrar aglamaya koyulur..
  filmimiz baslar:

  tas kalpli, ruhsuz, "kotuyum, ben kotuyum" diye soylenip duran, kotuluk yapabilmek icin elinden geleni yapan, hatta yasamdaki tek motivasyon kaynagı kotuluk olan adamın sevgiyle dunyalar tatlısı, iyi kalpli bir adama donusmesi dusuncesini de cok sevdim.

  ---
  spoiler ---


  (tuzbuzz - 18 Eylül 2010 12:24)

 • comment image

  --- spoiler ---

  en güzel sahnesi bana göre kızlar için ayı ceketinin iç cebinden çıkarıp hiç düşünmeden verdiği sahnedir.
  ayrıca filmi eğer türkçe dublajlı seyretti iseniz dart makinesi yerine profesörün yanlış duyup fart makinesi (osuruk makinesi) yapma muhabbetini kaçırmış olabilirsiniz. *

  ---
  spoiler ---


  (kevin - 17 Eylül 2010 04:51)

 • comment image

  çok eğlenceli, sevecen, tatlı bir animasyon film. (yerim yerimm)

  --- spoiler ---
  dondurmasını düşürüp ağlayan çocuğa balondan köpek yapıp onu sevindirip, sonrasında toplu iğneyle o balonu patlatacak kadar gaddar olan gru nun gaddarlığının nedenini annesiyle olan şu diyalogdan anlayabiliriz

  gru: anneziim, ben de bir gün aya gidezeim.
  annesi: geç kaldın evlat, nasa artık uzaya maymun göndermiyor

  bu adamın sonrasında kendi yazdığı kitabı 3 küçük bücüre okuduğunu görmek bir devrim niteliğinde değil mi

  ---
  spoiler ---


  (birnickimbileyok - 14 Mart 2011 09:24)

 • comment image

  mükemmel animasyon. her yanından eğlence akıyor. önce ikincisini sonra ilkini izledim. o nasıl iş derseniz öyle oldu işte.

  en küçük, agnes. ulan böyle bir sevimlilik olabilir mi? kezolar gibi çocuk taklidi yapasım geldi. o nasıl çocuk oğlum? bayıldım bu çocuğa.


  (harry piper - 18 Ocak 2014 23:29)

 • comment image

  wall-e ile birlikte hayatımda izlediğim en sağlam animasyon filmidir. filmde herkes birbirinden tatlı. özellikle küçük kız ve sarı şeyler.

  animasyonu dublajlı izleyeceksin tezimi bir kez daha kanıtlamıştır. gerçekten animasyon filmleri ülkemizde çok başarılı seslendiriliyor.

  ek not: he bir de up vardı. o da çok iyiydi.


  (o ne ki la oyle - 12 Aralık 2013 23:54)

 • comment image

  en iyi animasyon filmler listenize girmesi muhtemeldir.

  ince esprileri, göndermeleriyle yetişkin bireyleri de kazanmış.

  wall-e'den bu yana seyrettiğim en iyi animasyondur diyebilirim.


  (seerlomlan - 12 Kasım 2013 00:18)

 • comment image

  iş yerinde canım sıkıldıkça, biraz stresten uzaklaşmak için arada en güzel sahnelerini açar izlerim.**

  --- spoiler ---

  osuruk silahı sahnesi beni bir defa daha kahkalara boğmuştur.
  ---
  spoiler ---


  (darbelux - 23 Şubat 2013 11:46)

 • comment image

  "hayatta başarmaktan, egodan, hırstan, maddiyattan ya da dünyevi bi sürü şeyden daha da kıymetli bi şey varsa o da sevgidir." adlı klişe öğretisini hiç klişeye kaçmadan anti-kahraman üzerinden ve bi sürü (yüzlerce :)) yan karakter şirinliğiyle anlatan muazzam animasyon.


  (camelf - 25 Ekim 2011 17:35)

 • comment image

  altyazılı ve orjinal sesiyle izlenmesi gereken mükemmel film.
  ben kanyon'da izledim ve filmden inanılmaz keyif aldık, sürekli koptuk, oldukça eğlenceli.
  o minionlar yeterli zaten başlı başına bir film konusu. (ice age serisindeki scrat e durup durup kopuyorsanız bunlara da bayılacaksınız)

  asıl güzel olan, filmde ara olduğunda izleyenlerin "aaaaaaaaaa" diye tepki verip ara bile olmadan devam etmelerini istemesiydi.
  film bitince de inanılmaz bir şekilde herkes alkışladı, baya hoş bir hava yarattı salonda.

  gerçekten çok şaşırdım , bayadır bir animasyon filminin bu kadar insan tarafından beğenildiğini görmemiştim.
  animasyon filmlerine eğlenmek için giden biri olarak , toy story 3'den çok çok daha fazla eğlendiğimi söyleyebilirim.

  şiddetle ısrar ediyorum, filmi türkçe altyazılı izleyin:
  hem çoluk çocuk olmuyor hem de orjinal sesleri bütün filmin güzelliği. (minionlar'a bayılmazsanız siz de bir anormallik var...:)


  (belgian waffle - 4 Eylül 2010 10:59)

 • comment image

  bu güzel filmi aslında bir de gru-ray formatında izlemek lazım.* film güzel, agnes şirin, minionlar efsane, filmde göründükleri her sahnede en az gülümsettiler, yer yer kikirdetip kahkaha attırdılar, genel olarak 8/10'u hak ettiğini söyleyebilirim kendi adıma. agnes'in fluffy şirinliklerinden (bkz:) sonra bana en komik gelen sahnelerden biri için;

  --- spoiler ---
  gru sonunda inadını kırar ve çocuklara iyi geceler öpücüğü verir. çocukların odasından çıktığında aynı öpücüğü bekleyen minionlarla karşılaşır
  http://www.youtube.com/watch?v=ec_gjrbulga
  burada 2. kez öpülmek için gelen minionun sırıtışı ve yakalandıktan sonra kahkaha atarak gidişini ben ondan daha fazla gülerek en az bir on kere izledim.
  ---
  spoiler ---


  (dntpnc - 29 Temmuz 2011 03:39)

 • comment image

  son iki senede izlediğim en eğlenceli animasyon filmi açık ara. up ve toy story 3 çok iyi filmlerdi, ama bu daha eğlenceli. sinemada gidip keyifle izlenmesi gereken bir film. filmden bir diyalog hatırladığım kadarıyla:

  çocuk gru: anne, bir gün aya gideceğim.
  gru'nun annesi: korkarım bunun için çok geç çocuğum. nasa artık uzaya maymun göndermiyor.


  (yabadabadu - 20 Eylül 2010 21:36)

 • comment image

  monsters inc. den sonra içimizde büyüyen, yenilesi tatlılıktaki küçük kız karakteri * özlemimize nihayet bir son veren animasyon filmi. * * *

  --- spoiler ---

  grunun, agnes için kazandığı unicorna, agnesin kavuşma anını izlemek için bile filme tekrar gidilir. bu unicorn için canımı bile veririm diyor ya, ye onu bitir orda. bir diğer vurucu darbe de grunun kızlara ilk kitabı okuduğunda "siz buna edebiyat mı diyorsunuz?" diye çocuk kitabının basitliğini aşağılaması. gerçek bir kötü işte naparsın.

  ---
  spoiler ---


  (nede sem - 7 Eylül 2010 12:39)

 • comment image

  kimse yazmamis bari ben yazayim. cocuklari yetimhaneye verdiginin sabahinda yataginda yorganin altinda cikan cocuklarin biraktigi oyuncaklar ve bunun yarattigi his ve takip eden ciglik ve evin disaridan gosterilmesi ve cigligin disardan duyulmasi ve sabahin erken saati olmasi godfather i de ki kesik at basi sahnesine gondermedir.


  (zoruna gitmesin - 14 Ocak 2011 21:59)

 • comment image

  animasyon dublajının sadece belli isimler tarafından yapılması gerektiğini bir kez daha kanıtlamış film. o dublaj olmamış çünkü, orijinalinin tadını verememiş.

  biraz çocuksu ama güzel. çünkü zorlama değil bu çocuksu hali, doğal.

  --- buraya spoylır geliyor ---

  vector'ün evine bayıldım lan. içinde köpekbalığı filan böyle, piramiti de kamufle edip koymuş ya oraya salak. çok iyiydi.

  minion'ları söylemeye gerek yok, her eve lazım.

  en çok da fıskıye saçlı koca gözlü ufaklığa -agnes- güldüm galiba. her türlü sesi yasaklayan gru'ya şapşal şapşal "peki bu ses rahatsız eder mi" deyişine öldüm bittim. geri döndürüp tekrar izlemek istedim o sahneyi. o kız çocuğu gerçek olsa ya. pıtı pıtı dolansa ya ortalıkta.

  ha bir de en sondaki dans sahnesinde gru'nun dansı çoh iyiydi. o figürler, aman aman...

  anam bir de o kuklalı çocuk kitabı da iyiymiş. kesin vardır gerçekte de öyle şeyler.

  editto: en sevdiğim diye bahsettiğim sahnelerin linki vaaar: yirim yirim.

  --- dıt dııııt spoylır ---

  gideri var yani. her türlü.


  (bal i shikeste - 6 Eylül 2010 00:05)

 • comment image

  --- spoiler ---
  karakterimiz ay'ı çalmaya karar vermiştir. planını gerçekleştirmek için roket vs masraflarını karşılamak üzere bankaya kredi başvurusunda bulunmaya gider.

  bankanın girişinde yazan yazı beni koltuğumdan düşürdü:

  bank of evil: formerly lehman brothers
  ---
  spoiler ---


  (parlevuereglulu - 7 Eylül 2010 16:10)

Yorum Kaynak Link : despicable me