Süre                : 2 Saat 4 dakika
Çıkış Tarihi     : 30 Haziran 2010 Çarşamba, Yapım Yılı : 2010
Türü                : Macera,Drama,Fantazi,Romantik
Taglar             : vampir,Kurtadam
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Summit Entertainment , Temple Hill Entertainment , Maverick Films
Yönetmen       : David Slade (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Melissa Rosenberg (IMDB),Stephenie Meyer (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Xavier Samuel (IMDB)(ekşi), Kristen Stewart (IMDB)(ekşi), Robert Pattinson (IMDB)(ekşi), Billy Burke (IMDB)(ekşi), Justin Chon (IMDB)(ekşi), Anna Kendrick (IMDB)(ekşi), Michael Welch (IMDB)(ekşi), Christian Serratos (IMDB)(ekşi), Jackson Rathbone (IMDB), Ashley Greene (IMDB), Paul Jarrett (IMDB), Iris Quinn (IMDB), Sarah Clarke (IMDB), Peter Facinelli (IMDB), Elizabeth Reaser (IMDB), Kellan Lutz (IMDB), Nikki Reed (IMDB), Bryce Dallas Howard (IMDB), Taylor Lautner (IMDB), Kiowa Gordon (IMDB), Tyson Houseman (IMDB), Bronson Pelletier (IMDB), Alex Meraz (IMDB), Julia Jones (IMDB), Tinsel Korey (IMDB), Chaske Spencer (IMDB), Gil Birmingham (IMDB), Alex Rice (IMDB), Booboo Stewart (IMDB), Peter Murphy (IMDB), William Belleau (IMDB), Justin Rain (IMDB), Monique Ganderton (IMDB), Byron Chief-Moon (IMDB), Mariel Belanger (IMDB), Jodelle Ferland (IMDB), Dawn Chubai (IMDB), Jack Huston (IMDB), Ben Geldreich (IMDB), Daniel Cudmore (IMDB) >>devamı>>

The Twilight Saga: Eclipse (~ Alacakaranlik efsanesi - Tutulma) ' Filminin Konusu :
Seattle bir dizi esrarengiz cinayet tarafından harap edildiğinden ve kötü niyetli bir vampir öc almak için onu araştırmaya devam ettiğinden Bella kendini tehlikeyle çevrili bulur.Hepsinin ortasında aşık olduğu Edward ve Jacob'ın arkadaşlığı arasında seçim yapmakla yüzyüze kalmıştır ki bu karar vampir ve kurtadam arasındaki eskimeyen mücadeleyi tutuşturmak için olasıdır.Mezuniyeti hızla yaklaşırken Bella birden fazla karara sahiptir: yaşam ya da ölüm. Fakat hangisi?


 • "30 days of night' da iyi bir iş çıkaran yönetmen david slade bakalım eclipse de neler yapacak. çok umutluyum, aksiyon sahnelerinin karanlık, ürkütücü olmasını bekliyorum, bakalım..."
 • "dakota fanning'in de dahil olduğu yapım."
 • "kitap olarak serinin gerçekten en güzeli, en şahanesi...aksiyon sahneleri çok fazla. umarım bunlar filme de yansıyacaktır..."
 • "alice cullen'ın tüm seride en çok görüneceği film. başka da olumlu yanı yok herhalde."
 • "bella rolündeki hanım kızımızın yeni çıkan afişlerde de aynı yüz ifadesiyle boy gösterdiği film. bir ağzını kapa be, bir farklı bakmaya çalış be."
Facebook Yorumları
 • comment image

  kitap olarak serinin gerçekten en güzeli, en şahanesi...
  aksiyon sahneleri çok fazla. umarım bunlar filme de yansıyacaktır...


  (moonay - 14 Şubat 2010 12:49)

 • comment image

  ilk fragmanı, robert pattinsonin 12 mart'ta gösterime girecek yeni filmi remember menin galasında gösterilecekmiş; summit bir taşla iki kuş vurmak istemiş herhalde.. tabii gösterimden bir gün sonra, youtube'a onlarca kişi bu görüntüleri ve bilimum sahnelerle ilgili parodileri yükleyeceğinden, ikili promosyon yapacağız diye, tarih konusunda fazla kasmalarina gerek yokmuş ama neyse...


  (agluna - 19 Şubat 2010 10:18)

 • comment image

  yayınlanan trailerdan da anlaşıldığı üzere, edward dışındaki vampirler normaldir. bir edward kırmızı rujlu+beyaz boyalı yüzüyle arzı endam etmektedir. şu çocuğu adam gibi yapın ya delirtmeyin adamı! ve kristen de saçları çok kısa kestirdiği için diğer filminde*, burda perukla oynamış! bazı sahnelerde de kaynak var saçlarda sanki.

  http://www.twilightthemovie.com/


  (blueme - 13 Mart 2010 20:55)

 • comment image

  fragmanı çıkmış, neymiş diye bir bakayım dedim ama prodüksiyon açısından 3. sınıf bi supernatural bölümüne epik müzik dayamışlar gibi göründü. hikayesi nedir bilmem etmem ama dünya çapında bu kadar para kazanan bir film serisi daha görkemli olur diye bekliyor insan, bütün para oyunculara gidiyor heralde.


  (sambalici - 26 Nisan 2010 14:25)

 • comment image

  diğer iki filme göre daha güzel gibi görünüyor. zira embesil embesil vücut göstermektense aksiyonda işin içine girmiş. zaten serinin en aksiyon dolu kitabıda eclipse'tir. 4. kitapta aksiyon beklerken öyle mal gibi kalakalırsınız. neyse genede çok ümitli değilim bütün aksiyonun 15-20 dakika sürmesi ve kalan sürede vücut izleme olasılığımız hala var. hayır vücut koyucaksanız arada ikide alice koyun aralara.


  (kendicoplugundeotenhoroz - 21 Mayıs 2010 21:21)

 • comment image

  bella rolündeki hanım kızımızın yeni çıkan afişlerde de aynı yüz ifadesiyle boy gösterdiği film. bir ağzını kapa be, bir farklı bakmaya çalış be.


  (adas - 21 Mayıs 2010 21:26)

Yorum Kaynak Link : the twilight saga eclipse