Merhaba.Bu site, film seçiminizi kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur.
Filmler 'Çıkış Tarihi Azalan' göre sıralanmaktadır. Yandaki Büyüteç simgesine tıklayarak değiştirebilirsiniz.

 • "(bkz: the strange thing about the johnsons) filminin de yönetmeni"
 • "(bkz: midsommar /@natuk baytan)"
 • "şimdiden kült bir korku filmi olarak görülen hereditary'in yönetmeni. american film institute mezunu filimci.bir diğer filmi için: (bkz: munchausen)"

Ari Aster (7,20) Filmleri / Hepsi (2)

Sayfa 1 / 1 (2 )FirstPrev1NextLast v
x
AraTemizle
Tip grid:Not filtered
Puan grid:Not filtered
Puanlayan grid:Not filtered
Yapım Yılı grid:Not filtered
Tür grid:Not filtered
Süre grid:Not filtered
Tarih grid:Not filtered
Yönetmen grid:Not filtered
Senarist grid:Not filtered
Başrol grid:Not filtered
Midsommar
Puan:
7,1
Puanlayan:
Tür:
Yerel Ad:Ritüel
Tarih:03 Temmuz, 2019
Yönetmen: Ari Aster
Senarist: Ari Aster
Başrol: Florence Pugh
Hereditary
Puan:
7,3
Puanlayan:
Tür:
Yerel Ad: 
Tarih:07 Haziran, 2018
Yönetmen: Ari Aster
Senarist: Ari Aster
Başrol: Toni Collette
Kayıt Sayısı 2
Sayfa 1 / 1 (2 )FirstPrev1NextLast v
Show filter builder dialogFiltre Yarat 


 • comment image

  sadece iki filmle (bkz: hereditary) (bkz: midsommar) “ en sevdiğin yönetmen kim? “ sorusunun cevabını değiştirebilen yönetmen.

  ayrıca filmi izlediğinizde bu ari aster filmi diyebileceğiniz özgün bir tarzı var iki filmdir. gerilim filmlerinde sık rastlanan bir şey değil bu. hepsi birbirine benzer gerilim filmleriyle dolu sinema, hatta o kadar benzerler ki yönetmeni kim diye merak bile etmiyoruz ama bu adamın ilk filmi hereditary’i izleyip de yönetmeni kimmiş diye merak etmeyen olmadı , o kadar başarılı ve özgündü ve sırf herditary’nin yönetmeni diye midsommar merakla beklendi.

  midsommar’dan sonra da artık kemik bir izleyici kitlesi oluşacak gibi görünüyor , çünkü film yine etkisinden bir süre çıkamayacağınız kadar muazzam.


  (jillvalentine - 31 Temmuz 2019 20:28)

 • comment image

  midsommer’i henüz izlemedim ama yazılanlar gibiyse umarım tekrara düşmemiştri.hereditary çok başarılıydı.farklı bi bakış açısı var korku sinemasına.biraz daha kaşarlanınca daha başarılı işler çıkarır.


  (bjornlothbrok - 3 Ağustos 2019 14:42)

 • comment image

  ziyadesiyle abartılmış bir yönetmen olduğunu düşünüyorum. farkındayım ritüeller ayinler büyü mitler seytan kötülük doğa üstü güçler vb. kavramlara epey hakim ve eminim epey de bilgisi var. ama yönetmen olarak olmuyor. belki senaryo yazmalı ve cekimi başka ellere emanet etmeli bilemiyorum. filmlerinde buram buram bir olmamislik var. bir seyleri ya cok grift isliyor ve kendi bile bazen kontrolü kaybediyor ya da çok sade işliyor ama bu sadelikte de film oldukca siradan bir hale geliyor. fikirler guzel ama yönetmen koltuğunda o fikirler etkili yansitilamiyor.


  (mimiko - 29 Temmuz 2019 03:25)

 • comment image

  kendisiyle ilgili düşüncem bugüne kadar şu şekildeydi: "çocukcağız önce hereditary diye film çekti, türkiye'de "ayin" adıyla gösterime girdi. sonra midsommar diye film çekti, türkiye'de "ritüel" adıyla gösterime girdi. garibim üçüncü filmin adını ne koyarsa koysun türkiye'de "tören" yahut "içtima" gibi bir isimle gösterime girecek kesin."

  ancak midsommar'ı izledim ve bir de ne göreyim? herif meğer hereditary'nin aynısının isveç kırsalında geçenini çekmiş! üçüncü filmini gösterime "cuma namazı" adıyla sokalım da aklı başına gelsin pezevengin.


  (ctriggerominsidea - 1 Ağustos 2019 21:40)

 • comment image

  hereditary, ülkemizde ayin şeklinde acı verici bir isimle vizyona girmesine rağmen rüzgarına kapılıp izlemiştim ve bayılmıştım. midsommar onun da rüzgarını ardına takarak geldi ve koşarak izledim... ama itiraf ediyorum, hayal kırıklığıydı. neyin eksik olduğunu bilmiyorum ama orta yerde kocaman bir şey eksikti... sanki yönetmenimiz de bu eksikliğin ve çokça tekrarın farkındaymış da bunu ezilmiş kafalar ve yüzülmüş derilerle kapamaya çalışmış gibi hissettim. korku/gerilim alanında iyi işlere sahiden açız ari aster ve umarım hereditary tek iyi işin olarak kalmayacaktır.


  (museterpshicore - 17 Ağustos 2019 17:57)

 • comment image

  korku filmi sevmeyen biri olarak, benim izleyip beğenebildiğim, sıradan korku filmi kalıplarının dışında filmler yapan bir yönetmendir.
  filmlerinde yerinizden sıçrayıp gözlerinizi kapatmıyor, şimdi şuradan hangi şeytanlar cinler çıkacak diye korkmuyorsunuz; ama bir irkilme, bir merak, bir şok yaşıyorsunuz.
  midsommar la ilk defa kuytu, karanlık köşelerde değil; parıldayan gökyüzü altında, yeşil kırlarda da korku filmi çekilebilirmiş görme deneyimim oldu.
  belki korku filmi severler benim kadar beğenmemiştir, aradığını bulamamıştır. yine de kaliteli, güzel düşünülmüş işler çıkardığı konusunda çoğunluğu sağlayacağımıza inanıyorum.
  ilk iki filmden sonra 3.nün de benzer tarzda olacağını tahmin ediyor insan. hatta sonunun tahmin edilebilirliği de daha çok olacaktır sanırım. yine de beklemedeyiz.


  (heyecanlandim - 25 Ağustos 2019 22:08)

Yorum Kaynak Link : ari aster
ARAMA
Film Adı/Konu

Puan/Oy/Yıl

Kişi

Tür

Ülke

Taglar

Sıralama Şekli

Seçimler