Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 24 Eylül 1968 Salı, Yapım Yılı : 1968
Türü                : Döküman
Taglar             : 2010'lar,2000'ler,1990'lar,1980'ler,1970'ler
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  CBS News Productions , CBS Productions
Yönetmen       : Rob Klug (IMDB)(ekşi), Alicia Tanz-Flaum (IMDB), Peggy Eng (IMDB)(ekşi), Arthur Bloom (IMDB)
Senarist          : Andrew Rooney (IMDB)(ekşi),Sumi Aggarwal (IMDB)(ekşi),Robert G. Anderson (IMDB)(ekşi),David Browning (IMDB)(ekşi),Denise Schrier Cetta (IMDB),Ruth Streeter (IMDB),Nicole Young (IMDB),Don Hewitt (IMDB)
Oyuncular      : Andrew Rooney (IMDB)(ekşi), Lesley Stahl (IMDB)(ekşi), Steve Kroft (IMDB)(ekşi), Scott Pelley (IMDB), Morley Safer (IMDB)(ekşi), Bob Simon (IMDB)(ekşi), Ed Bradley (IMDB)(ekşi), Mike Wallace (IMDB)(ekşi), Lara Logan (IMDB), Anderson Cooper (IMDB), Katie Couric (IMDB), Byron Pitts (IMDB), George Bush (IMDB), Barack Obama (IMDB), Bill Clinton (IMDB), Dan Rather (IMDB), Harry Reasoner (IMDB), Charlie Rose (IMDB), David Martin (IMDB), Christiane Amanpour (IMDB), Charles Grassley (IMDB), Bob Dole (IMDB), Raymond W. Kelly (IMDB), Colin Powell (IMDB), Sanjay Gupta (IMDB), Molly Ivins (IMDB), Walter Cronkite (IMDB), Michael Scheuer (IMDB), John McCain (IMDB), Derek Paravicini (IMDB), Rex Lewis-Clack (IMDB), Adam Ockelford (IMDB), Cathleen Lewis (IMDB), Bill Gates (IMDB), Hillary Rodham Clinton (IMDB), Michael Bloomberg (IMDB), Donald Rumsfeld (IMDB), John Prendergast (IMDB), Barney Frank (IMDB), Frank Partnoy (IMDB) >>devamı>>

60 Minutes ' Dizisinin Konusu :
Filmde Memphis Raines(Nicholas Cage) eski bir araba hırsızıdır. Ama hayat onu tekrar araba çalmaya itmektedir. Yine bir araba hırsızı olan kardeşi Kip (Giovanni Ribisi) bir iş almış ve bu işi başaramamıştır. İşveren Raymond Calitri (Christopher Eccleston) acımasız birisidir. Kip'i öldürmekle tehdit eder. Kip'i kurtarmanın tek yolu bir gecede 50 ekzotik araba çalmaktır. Memphis eski arkadaşlarını (Sara Wayland(Angelina Jolie), Otto Halliwell,.. ) bulur ve işe koyulur.


 • "1968'den beri televizyon dunyasindadir."
 • "bu aksamki bolumunde, hic bir dayanagi olmayan, tamamen tarafli olarak ermeni meselsini incelemis program.(bkz: #18342593)"
 • "amerikan tv yapımları arasında favorimdir..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  cbs kanalının efsane programı. edward r. murrow tarafından yaratılan ve neredeyse 55 senedir yayınlanan, the insider filmine de konu olan bu programın en son yaptıkları bölüm hepimizin tanıdığı bir sima üzerine..


  (trajedi - 17 Mayıs 2012 12:59)

 • comment image

  güzel bir belgesel-haber programı. bu sene 47. senesini kutlayacak.* kaliteli olduğu için bu kadar sene devam etti sanırım.

  ilk bölüm yayın tarihi: 24 eylül 1968
  programın yaratıcısı: don hewitt
  yazarlar: andy rooney, ruth streeter, michael h. gavshon, david browning, sumi aggarwal, robert g. anderson
  ödüller: peabody ödülü, diğer

  bir örnek için;
  https://www.youtube.com/watch?v=frvvfw85icu


  (rks8rks - 22 Ocak 2015 23:44)

Yorum Kaynak Link : 60 minutes