Çıkış Tarihi     : 13 Haziran 2010 Pazar, Yapım Yılı : 2010
Türü                : 
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  CBS Productions , White Cherry Entertainment
Yönetmen       : Glenn Weiss (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Dave Boone (IMDB)(ekşi),Matt Roberts (IMDB),Mo Rocca (IMDB)
Oyuncular      : Sean Hayes (IMDB)(ekşi), Paula Abdul (IMDB), Kevin Adams (IMDB)(ekşi), Nick Adams (IMDB), Billie Joe Armstrong (IMDB)(ekşi), Christopher Ashley (IMDB)(ekşi), Alan Ayckbourn (IMDB)(ekşi), David Babani (IMDB), Kate Baldwin (IMDB), Antonio Banderas (IMDB), Justin Bartha (IMDB), Brad Bass (IMDB), James Belyeu (IMDB), Laura Benanti (IMDB), Wendi Bergamini (IMDB), Cate Blanchett (IMDB), Jon Bon Jovi (IMDB), Patrick Breen (IMDB), David Bryan (IMDB), Laura Bell Bundy (IMDB), Michael Cerveris (IMDB), Kevin Chamberlin (IMDB), Ted Chapin (IMDB), Kristin Chenoweth (IMDB), Barbara Cook (IMDB), Adam Cork (IMDB), Nick Cunningham (IMDB), Brian d'Arcy James (IMDB), Viola Davis (IMDB), Robin de Jesus (IMDB), Joe DiPietro (IMDB), Maria Dizzia (IMDB), Marcia Milgrom Dodge (IMDB), Michael Douglas (IMDB), Sean Patrick Doyle (IMDB), Marina Draghici (IMDB), Katie Finneran (IMDB), Christopher Fitzgerald (IMDB), Hunter Foster (IMDB), Sonia Friedman (IMDB) >>devamı>>

The 64th Annual Tony Awards ' Filminin Konusu :
The 64th Annual Tony Awards is a TV special starring Sean Hayes, Paula Abdul, and Kevin Adams. Tony Award is the popular name of award, annually awarded for achievements in area of the American theatre, including a musical theatre....

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Primetime Emmy-Outstanding Special Class Programs


 • "imdb'de bu kadının 1,83 boyunda olduğu yazıyor. vay babayın kemiğine..."
 • "bugün 55 yaşını deviren hatun kişi. foto"
 • "oyunculuğu kadar sporda da başarılı insan,amerika'nın olimpiyat okçuluk takımına seçilmişti kendileri(bkz: vay vay)"
 • "hollywood camiasının en karakteristlik yüz hattına sahip kadın. kendisine ailecek tapmaktayız."
 • "gercek adi virginia elisabeth davis'dir ve 2004 yılı itibariyle 48 yaşındayken ikiz cocukları olmuştur."
 • "commander in chiefle en iyi aktris dalında altın küreyi kazanmış olan aktris. beğenerek izliyoruz."
Facebook Yorumları
 • comment image

  sinemada kadınların genellikle anne, ev kadını gibi belirgin rollerde ve edilgen olarak temsil edildiği gerçeğinin fazlasıyla farkında olan oyuncu.

  kendi ismiyle kurduğu medyada toplumsal cinsiyet enstitüsü'nde sinemada toplumsal cinsiyet rol kalıplarını analiz etmektedir.

  en iyi kadın ve erkek oyuncu ödüllerine aday olan filmleri incelediğinde erkek oyuncuların ortalama 85, kadın oyuncuların ise 57 dakika perdede kaldığını gözlemleyerek oyunculuk ödüllerinin hangi performans kriterlerinde verildiğini sorgulamıştır.

  http://www.seejane.org/


  (minotauros - 13 Temmuz 2014 23:17)

 • comment image

  cutthroat island'da ki morgan tiplemesiyle beni benden almış, hollywood'un en başarılı en güzel kadınlarından olduğunu düşündüğüm aktrist kişi.yine long kiss goodnight'da yardırmış bir performans sergilemişti, tekila içişine hasta olmustum, her iki filminde de ustlendigi çekici-tehlikeli kadin konseptiyle ben de boyle olabilsem diye hayıflandığım kişilerin başını çeker.


  (sister moon - 11 Ağustos 2004 16:26)

 • comment image

  tam adı virginia elizabeth davis dir

  her ne kadar 183 cm lik bir boy uzunluğuna sahip olsada ne beyaz perdede ne de tv ekranında göze batmadığından fark edilmez

  julia roberts dan sonra gülümsemesi ve dudak yapısını en beğendiğim oyuncudur

  biyografisi

  virginia elizabeth, sinema dünyasında bilinen adıyla geena davis, 1956 doğumlu amerikan aktris. küçük yaşlardan itibaren müzikle yakından ilgiliydi. piyano, flüt ve vurmalı çalgılardan bazılarını çalmayı öğrenmiş ve ergenlik döneminde bir süre için memleketi wareham'daki kilisede org çalmıştır. new england college'den sonra gittiği boston üniversitesi, güzel sanatlar bölümü'nden 1979'da iyi bir dereceyle mezun oldu. bir süreliğine öğrenci olarak isveç'te kaldığından akıcı bir şekilde isveççe konuşabilmektedir.

  mezun olduktan sonra new york'taki zoli isimli bir modellik ajansı için çalışmaya başladı. modellik, hatta bir süreliğine garsonluk bile yaptığı bu dönemde sydney pollack'ın dikkatini çekince başrolünde dustin hoffman'ın oynadığı tootsie adlı filmdeki pembe dizi aktristi rolünü alarak beyaz perdeye geçiş yapmış oldu. bu rolün ardından family ties ve bir bölümünü kendisinin yazdığı buffalo bill gibi dizilerde oynadı.

  televizyon dizilerinin ardından sinema filmlerine devam eden davis, 1982 yılında chevy chase ile birlikte fletch adlı filmde rol aldı. ardından david cronenberg'in 1986 yapımı the fly (sinek) adlı filmi ile adını daha geniş çevrelere duyurmayı başardı. bu filmdeki teknik bir arıza sonucu sineğe dönüşen bilim adamını canlandıran jeff goldblum ile evlendi. 1988 tarihli beetlejuice (beter böcek) adlı filmin ardından dram ve komedi filmlerinin aranan yıldızı olmayı başarmıştı. aynı yıl bir köpek terbiyecisini canlandırdığı the accidental tourist'deki performansı ile en iyi yardımcı kadın oyuncu oscarı'nın sahibi oldu. bu yıllar boyunca pek çok farklı rolde oynasa da genel anlamda 'beceriksiz fakat etkileyici' kadın portesini korudu.

  1991 yılına gelindiğinde radikal feminist üslubu ile büyük tartışmalara yol açan ve susan sarandon ile birlikte rol aldığı thelma ve louise filmi ile bu kez en iyi kadın oyuncu dalında akademi ödülü'ne aday gösterildi, ancak jodie foster'a kaybetti. bu tarihten sonra yavaş yavaş sinema dünyasından uzaklaşan davis, beyazperdede daha az görünmeye başladı. küçük kardeşim (stuart little) film serisinin 3 filminde eleanor little rolünde boy gösterdi.

  oyunculuğun yanı sıra okçuluk sporuyla da ilgili olan davis, 2000 sydney olimpiyatları'na katılacak okçuluk takımı seçmelerine davet edildi, ancak 300 sporcu arasında 24. olmasına karşın elendi.

  biyografisi

  wiki


  (seferyan - 3 Temmuz 2017 09:32)

Yorum Kaynak Link : geena davis