Süre                : 2 Saat 12 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Mart 2017 Çarşamba, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Drama,Fantazi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Summit Entertainment , Hurwitz Creative , Netter Productions
Yönetmen       : Stuart Hazeldine (IMDB)(ekşi)
Senarist          : John Fusco (IMDB)(ekşi),Andrew Lanham (IMDB),Destin Cretton (IMDB)(ekşi),William P. Young (IMDB),Wayne Jacobsen (IMDB),Brad Cummings (IMDB)
Oyuncular      : Sam Worthington (IMDB)(ekşi), Octavia Spencer (IMDB)(ekşi), Tim McGraw (IMDB)(ekşi), Radha Mitchell (IMDB)(ekşi), Megan Charpentier (IMDB)(ekşi), Gage Munroe (IMDB), Amélie Eve (IMDB), Avraham Aviv Alush (IMDB), Sumire Matsubara (IMDB), Alice Braga (IMDB), Graham Greene (IMDB), Ryan Robbins (IMDB), Jordyn Ashley Olson (IMDB), Laura MacKillop (IMDB), Emily Holmes (IMDB), Derek Hamilton (IMDB), Tanya Hubbard (IMDB), Carson Reaume (IMDB), David MacKay (IMDB), Chris Britton (IMDB), Lane Edwards (IMDB), Kendall Cross (IMDB), Jay Brazeau (IMDB), Greta Makena Gibson (IMDB), David Longworth (IMDB), Ty Olsson (IMDB), Nicholas Holmes (IMDB), Leena Manro (IMDB), Kayla Fielding (IMDB), Grace Netter (IMDB), Carolyn Adair (IMDB), Ryan McNeill Bolton (IMDB), Colleen Bradford (IMDB), Rob Compton (IMDB), Abie Ekenezar (IMDB), Raul Espericueta (IMDB), P.E. Ingraham (IMDB), Kathryn Kirkpatrick (IMDB), Nels Lennarson (IMDB), Brayden Snow (IMDB) >>devamı>>

The Shack (~ Baraka) ' Filminin Konusu :
Çocukluk yıllarında babasının kötü muamelelerine maruz kalan Mack Phillips (Sam Worthington), yetişkin olduğunda kendine eşi ve 3 çocuğuyla birlikte mutlu bir aile kurmayı başarmıştır. Ancak kalabalık bir kamp tatili esnasında en küçük kızı Missy kaybolur. Kızının kaybıyla tarifsiz bir üzüntü yaşayan, tüm inandığı değerlere sırt çeviren Mack, bir gün tanımadığı birinden bir davet alır. Bu kişinin yaşadığı barakaya gittiğinde daha önce hiç görmediği 3 kişiyle ve gizemli olaylarla karşılacaktır. Baraka filmi, 2007'de Kanadalı yazar William P. Young'ın yazdığı aynı adlı romandan uyarlandı.


 • "william p. young'ın 2007'de basılan kitabı."
 • "sam worthington ve octavia spencer'ın başrolünde olacağı kitap uyarlaması film. william p. young'ın aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanacak."
 • "fragmanı"
Facebook Yorumları
 • comment image

  bu kitabın türkçe çevirisi adı baraka olarak profil yayınlarından geçtiğimiz yıl çıkmıştır.
  özellikle tanrı'nın üçlü birlik doğasını, baba, oğul ve kutsal ruh ilişkisini çok güzel örneklerle anlatıyor.
  bir teoloji kitabı değil, ancak anlamak isteyen için güzel mesajlar veriyor.

  --- spoiler ---
  “günahları yüzünden insanları cezalandırmama gerek yok. günahın kendisi, insanı içten içe kemiren bir cezadır zaten. benim amacım insanları cezalandırmak değildir; günahlarını iyileştirmektir beni mutlu eden."

  "sizin tercihlerinize özenle saygı duyuyoruz, bu nedenle sizi kötülüklerden kurtarmaya çalışırken bile sizin sisteminiz içerisinde hareket ediyoruz,"

  “biz seninle kendi aramızdaki sevgiyi, neşeyi, özgürlüğü ve ışığı paylaşmak istiyoruz. siz insanları bizimle karşılıklı bir ilişki içerisinde olmanız, bizim sevgi halkamıza dâhil olmanız için yarattık. anlamakta ne kadar zorlansan da, her şey, seçimlerinize veya iradenize müdahale edilmeden, bu niyete göre gerçekleşmektedir."

  “çünkü inanmıyorsun. seni sevdiğimizi bilmiyorsun. korkularıyla yaşayan insanlar benim sevgimde özgürlük bulamazlar. olası tehlikelerden kaynaklanan mantıklı korkulardan değil, hayal edilen, özellikle de gelecekle ilgili olanlardan bahsediyorum. o korkuların senin yaşamında bir yeri olduğu sürece ne benim iyi olduğuma inanırsın ne de seni sevdiğimi tüm kalbinle hissedebilirsin. bu sevginin şarkısını söylersin, sohbetini yaparsın, ama sevildiğini bilmezsin."

  "bana efendim ve kral demenize rağmen sizlere karşı bu güçlerimi asla kullanmadığımı fark ettin mi? asla seçimlerinizin kontrolünü elime almadım veya yapmak üzere olduğunuz şeyin yıkıcı ya da size ve başkalarına zararlı olduğu zamanlarda bile sizi başka bir şey yapmaya zorlamadım."
  ---
  spoiler ---


  (pavlus - 31 Ocak 2010 19:43)

 • comment image

  en basitinden bir misyonerlik kitabıdır.

  --- spoiler ---

  eğer sözlük benzeri bir yerden içeriğini ya da okuyan bir kişiden konusunu öğrenmezseniz sadece arka kapak yazısı ve çeşitli yorumları okursunuz burdan da belki bir teoloji, değişik bir bakış açısı, metafizik kitapları vb. bir sonuç çıkartılacak bir kitapmış izlenimi veren görüşlerdir.

  bir kere kitap trinity olayını merkeze alan bir yapıya sahiptir bütün olay bunun üstüne kuruludur. yaratıcı, allah, tanrı kavramına başka türlü yaklaşmaya izin vermez. değişik dinlerden veya ateist kesim okuyucular için tanrı ve oğul isa'nın yanında oldukça muallak olan kutsal ruh kavramına da bir kimlik verilerek gerçeklik kazandırılmaya çalışılmıştır. bütün olayı şunun gibi bir şeydir; http://allahitanimak.jesus.net/ hristiyanlığı bir kaç yerde ismen de olsa yerse bile kitapta kakalanan bu inancın temel direği fikirdir. gerçi zaten kitabın sonundaki yapımcı, destek verenler bölümünden ne menem bir sey olduğu çıkıyor;
  www.christiancinema.com

  http://www.christiancinema.com/…hp?products_id=2153

  misyonerlik veya değil umurumda değil ama beni irrite eden ambalajdan yapılan bu tavuk suyuna çorba imajı oldu.

  ---
  spoiler ---


  (gilbertus albans - 10 Mayıs 2010 10:45)

 • comment image

  dün sinemada izleme fırsatı bulduğum tarzı gerçekten çok farklı bir film..

  new york times'ın çok satan romanından uyarlanan baraka, bizi bir babanın moral verici manevi yolculuğuna çıkarıyor. bir aile trajedisi yaşadıktan sonra mack phillips'in (sam worthington) düştüğü derin depresyon, onu en içteki inancını sorgular hale getirir. bu inanç kriziyle yüz yüze geldiğinde, oregon vahşi doğasının derinlerinde terk edilmiş bir barakaya gitmesi için onu teşvik eden gizemli bir mektup alır. şüphelerine rağmen mack barakaya gider ve papa (octavia spencer) adlı bir kadının liderlik ettiği esrarengiz üç yabancıyla karşılaşır. bu toplantı sayesinde mack, yaşadığı trajediyi anlama biçimini ve sonsuza dek hayatını değiştirecek önemli gerçeği bulur.
  --- spoiler ---

  aslında bizim inançlarımıza biraz ters olsa da objektif açıdan bakıldığında insanların aklına gelen çok sayıda sorgulanamaz soruyu cevaplıyor. belki çok tatmin edici cevaplar bulunmasa da insanların çektiği derin acıları nasıl iyileştirebileceği ele alınıyor. evet islamiyet ile uzaktan yakından alakası yok filmin. aslında hristiyanlıktaki baba, oğul ve kutsal ruh içerikli üçlü inanıştan ve incilden alıntılar var. ama yine de izlenmeli..
  ---
  spoiler ---


  (heyheyliyim - 10 Nisan 2017 13:33)

Yorum Kaynak Link : the shack