Süre                : 1 Saat
Çıkış Tarihi     : 01 Nisan 2016 Cuma, Yapım Yılı : 2016
Türü                : Aksiyon,Drama,Fantazi,Gizemli,Heyecanlı,Western
Ülke                : Kanada,ABD
Yapımcı          :  Seven24 Films
Yönetmen       : Ron Murphy (IMDB), Paolo Barzman (IMDB)(ekşi), Brett Sullivan (IMDB)(ekşi), Peter Stebbings (IMDB)(ekşi), April Mullen (IMDB)
Senarist          : Emily Andras (IMDB)(ekşi),Beau Smith (IMDB),Alexandra Zarowny (IMDB),Brendon Yorke (IMDB)(ekşi),Caitlin D. Fryers (IMDB),James Hurst (IMDB),Ramona Barckert (IMDB),John Callaghan (IMDB),Shelley Scarrow (IMDB)
Oyuncular      : Melanie Scrofano (IMDB)(ekşi), Tim Rozon (IMDB), Dominique Provost-Chalkley (IMDB), Shamier Anderson (IMDB), Michael Eklund (IMDB)(ekşi), Katherine Barrell (IMDB), Tamara Duarte (IMDB), Greg Lawson (IMDB), Natascha Girgis (IMDB), Dylan Koroll (IMDB), Anna Quick (IMDB), Natalie Krill (IMDB), Kate Drummond (IMDB), Rayisa Kondracki (IMDB), David LeReaney (IMDB), Sasha Barry (IMDB), Ryan Belleville (IMDB), Peter Skagen (IMDB), Dana Hollenbach (IMDB), Joris Jarsky (IMDB), Michael Rolfe (IMDB), David Haysom (IMDB), Ryan Irving (IMDB), C. Adam Leigh (IMDB), Cristina Merlo (IMDB), Rachael Ancheril (IMDB), Shaun Johnston (IMDB), Diego Diablo Del Mar (IMDB), Christian Goutsis (IMDB), Greg Bryk (IMDB), Stephen R. Hart (IMDB), Summer McBrien (IMDB), Garry MacLean (IMDB), Josh Bertwistle (IMDB), Robert Nogier (IMDB), Rachel Skarsten (IMDB), Roger LeBlanc (IMDB), Alex Paxton-Beesley (IMDB), Tyrell Crews (IMDB), Ryan Northcott (IMDB) >>devamı>>

Wynonna Earp ' Dizisinin Konusu :
Wynonna Earp is a TV series starring Melanie Scrofano, Tim Rozon, and Dominique Provost-Chalkley. Based on the IDW Comic, Wynonna Earp follows Wyatt Earp's great great-granddaughter as she battles demons and other creatures. With...


 • "syfy'ın onay verdiği doğaüstü western dizisi. beau smith'in aynı adlı çizgi romanından uyarlanacak."
 • "(bkz: izlenmez diyon he mi hacı)izlemeye başlayıp , hic de oyle anlamsız olmayan dramatik bir akısta giden bilim kurgu sosuz bulanmış dizidir."
 • "konusu pek alakalı olmasa da the lost girl'ü andıran eğlencelik bir dizi. ilk sezonu biraz daha iyiydi."
 • "netflix'e* gelmiştir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  supernatural izleyen bunu da izler... çizgi roman tadında, yeni bir konu yok ama bu tarz dizilerin az olmasından sebep gideri var diyelim... earp ve ailesi tabi ki tüm o yaratıklarla uğraşabilecek özel yegane ailedir. wyonnada malum seçilmiş kişi, kardeşi araştırmacı ve ikisi de hatun... supernatural tadında, o yolda ilerleyen dizi... supernaturalın 10 sezondan fazla oynadığını düşünürsek bunun da devam edebileceğini düşünebiliriz.


  (karatoprak - 1 Mayıs 2016 21:20)

 • comment image

  güzel bir urban fantasy dizisi olabilir umuduyla başladım. supernatural'in ilk iki sezonu kıvamında bir şeyler bekliyordum. ama supernatural'in son sezonlarında pembe diziye dönüşmüş halinden daha anlamsız bir şeyle karşılaştım.

  ana karakteri "cool" göstereceğiz diye, "manchild", "you could do better" gibi aptalca feminist tripleri sıkıştırmışlar.

  nerde terminator 2'de sarah connor'un ağır abi imajı, nerde burda her şeyi bildiğini sanan hiçbir şey bilmeyen ergen klişeleri...


  (bonecrusher - 4 Mayıs 2016 19:57)

 • comment image

  ilk sezonu ittire kaktıra giderken, sezon sonuna doğru kendi havasını bulup, 2. sezona çok daha iyi başlamıştır. ilk sezonu beğenmeseniz bile ikinci sezona mutlaka bir şans vermenizi, ondan sonra diziyi sevip sevmediğinizi ölçmenizi isterim. dizi sitelerinde "supernatural çakması," "colt'u çalmış" tarzı yorumlar görürseniz aldırış etmeyin. supernatural'ı çok sevsem de dizinin baz alındığı çizgi romanlar supernatural'dan çok daha eskidir. biraz background bilgisi vererek yorum yapayım.

  dizinin baş karakteri wynonna earp, 1800 yıllarının esaslı kovboylarından wyatt earp'ün torunundur. wyatt earp gerçekte var olan, kardeşleri ve kankası doc holliday ile kanun kaçaklarını avlayan bir mareşal. (mareşal askeri rütbe olan değil, federal kurum olan mareşal, detaylı bilgi için: united states marshals service) wyatt dedemizin gerçek hayatta da kullandığı colt marka silahının adı peacemaker, bu da ölmeden önce "make your peace" olayından geliyor, yani supernatural'dan çalma falan yok, yüzyıllar önce wyatt earp gerçek hayatta bu silahın sahibiydi.
  wyatt'ın öldürdüğü bu kanun kaçakları, dizide başına bela oluyor ve birisi intikam için earp ailesini lanetliyor. earp ailesinin en büyük çocuğu 27 yaşına girince varis oluyor, wyatt earp'ün öldürdüğü bu kanun kaçakları hortluyorlar, varis de bunları tekrardan öldürmek zorunda kalıyor. bir de doğaüstü şeylerle uğraşan, kendini devletten gizlemeyi becermiş us marshals örgütü black badge var, bunlar da bir deputylerini earp lanetinin kasabası olan purgatory'e gönderiyor. dizi kanada'da geçiyor ama tipik amerikan western elementleri bolca bulunmakta.

  dizideki wynonna, çizgi romanlardaki wynonna'dan çok daha genç. çizgi romanlardaki wynonna bu işi 20 yıldır yaparken, dizi bir nevi origin story görevini üstleniyor. ilk sezonu hafiften bayat geçerken sezon finaline doğru havası değişiyor, 2. sezon finalinde bambaşka bir dizi oluyor, tabii iyi anlamda, bütçesini artırmışlar herhalde çünkü orphan black'ten oradan buradan oyuncu ithali başlamış. bu arada dizinin kendi oyuncuları da çok yetenekli, baş düşman bobo del rey'i oynayan eleman arrow'da da dollmaker'ı oynamıştı mesela. ilk başladığımda "bu oyuncular ünsüz olmalarına rağmen çok yetenekli, keşke az düzgün yazsalar da böyle harcanmasalar" demiştim ve bölümler ilerledikçe karakterler oturmaya başladı, daha zevkli bir hale dönüştü. hortlakların harici cadılar, yunan mitolojisi karakterleri gelmeye başladı.

  bir de ilgilenen olursa, supernatural'a gelen en büyük eleştirilerden biri karakter yetersizliği deniliyor. mesela dean ve castiel arasında bilerek "tease" amaçlı sahneler yazıyorlar, hayran kitlesini doyurup milleti ekrana çekmek için ama dean'in asla castiel ile birlikte olmayacağını herkes biliyor. yeterli kadın ya da poc karakterler olmadığından şikayet ediliyor, internette eleştiriler bu yönde. tabii bunlar sizi ilgilendirmiyor olabilir ama ilgiliyseniz wynonna earp'te teaseden öte her çeşit karakter mevcut.

  son olarak, what's my angel's name?


  (capedcrusadress - 23 Ağustos 2017 23:58)

Yorum Kaynak Link : wynonna earp