Çıkış Tarihi     : 20 Ağustos 2013 Salı, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Aksiyon,Komedi,Cinayet,Korku,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Plastic Wax Studios , VoiceWorks Productions , Volition Inc.
Yönetmen       : Keith Arem (IMDB)
Senarist          : Jason L. Blair (IMDB),Jeffrey Bielawski (IMDB),Tony Bedard (IMDB),Edgar Allan Poe (IMDB)(ekşi),William Shakespeare (IMDB)(ekşi),Steve Jaros (IMDB)
Oyuncular      : Troy Baker (IMDB)(ekşi), Laura Bailey (IMDB)(ekşi), Robin Atkin Downes (IMDB), Kenn Michael (IMDB)(ekşi), Diane Michelle (IMDB), Sumalee Montano (IMDB)(ekşi), Nolan North (IMDB)(ekşi), JB Blanc (IMDB)(ekşi), Keith David (IMDB), Daniel Dae Kim (IMDB), Michael Clarke Duncan (IMDB), Terry Crews (IMDB), Arif S. Kinchen (IMDB), Danielle Nicolet (IMDB), Jennifer Jules Hart (IMDB), Natalie Lander (IMDB), Yuri Lowenthal (IMDB), Rebecca Riedy (IMDB), Michael Yurchak (IMDB), Mark Allan Stewart (IMDB), Andrew Bowen (IMDB)

Saints Row IV (~ Enter the Dominatrix) ' Oyununun Konusu :
Uluslararası usta bir hırsız olan Simon Templer, yani Aziz (Saint), Nijerya için toplanan 2,5 milyar doların ortadan kaybolmasına neden olan adamın kızının kaçırılması sonucunda kendini hem 2.5 milyar doların hem de kaçırılan kızın peşinde bulur. Ancak işler bu kadar basit değildir. Templer kızın ve paranın izini sürerken acı ve sırlarla dolu aile geçmişinin de hayatına yeniden girdiğini görecek ve bu acı ve sırlarla dolu aile geçmişi ile istemese de yüzleşmek zorunda kalacak ve bu sırada da onu yıllardır takip eden ve yakalamak isteyen FBI ajanıyla da yolları yeniden çakışacaktır.


 • "(bkz: dubstep gun)"
 • "bilim-kurgu, aksiyon ve serbest gezmeyi sevenler için kesinlikle önereceğim oyun. oyunda ki romantizm özellikle bir harika.+ hey,kinzie you wanna fuck?- let's go.oynayın evet."
 • "superjump ve gliding'i öğrendikten sonra bir daha araba veya başka herhangi bir aracı kullanmanıza ihtiyaç hissettirmeyen oyun."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bu oyun olmuş dedirten bir teknoloji harikası. yapabileceklerinizin sınırının olmaması, feci eğlendiren silahlar, güçler, kahkaha attıran espriler, dahice hazırlanmış senaryo ve görevler...

  uzun süredir bir oyun oynarken bu kadar eğlenmemiştim sanırım.


  (chopiano - 24 Ağustos 2013 11:06)

 • comment image

  bilim-kurgu, aksiyon ve serbest gezmeyi sevenler için kesinlikle önereceğim oyun.

  oyunda ki romantizm özellikle bir harika.

  + hey,kinzie you wanna fuck?
  - let's go.

  oynayın evet.


  (legend ary - 17 Eylül 2013 03:08)

 • comment image

  superjump ve gliding'i öğrendikten sonra bir daha araba veya başka herhangi bir aracı kullanmanıza ihtiyaç hissettirmeyen oyun.


  (blasko - 18 Eylül 2013 14:57)

 • comment image

  mükemmel oyun.

  --- spoiler ---

  tanıtım videolarını izlerken; uçan, kaçan adamları görüp, acaba çok mu abarttılar bu sefer diye düşünmüştüm. bir yandan da amerikan başkanlığı hikayesini merak etmiştim. tüm o zottirik süpersonik güçleri hikayeye güzel oturtmuşlar. kendi içinde bir tutarlılık, gerçekliği var yani.

  seriye üçüncü oyundan dahil olmuştum ki o bile tamamen tesadüftü. bu oyunu 3.günün sonunda bitirince harıl harıl ilk iki oyunu bulmaya koyuldum. çünkü geçmiş oyunlara sayısız geri dönüş var. ayrıca saints'in nasıl kurulduğu ile ilgili kısa parçalar da çok güzel.

  tekrardan johnny gat, shaundi, matt miller ve pierce washington reislerle çalışmak güzel. ama hikayeye katkıları sıfır. oyun boyunca milleti kurtarmaya çalışıyoruz. kinzie seni unutmadım bebeğim, hep yanımdaydı. sr3'de de çok tutardım kendisini, az kahrımızı çekmedi.

  yan görevler, toplanabilirler, dükkan almaca ve bölge kontrolü baya fazla özellik, silah ve para sağlıyor. son bölüme kadar tüm yan görevler tamamlanmışsa tüm özel güçlere ve updatelere sahipsiniz demektir.
  phillipe loren, cyrus temple ve killbane gibi yeni manyak zinyak ta güzel bir karakter, sevinçli bir adam.

  onun dışında şehrin ve tabii dünyanın yok oluşu üzücü. ama jane austen falan bi ayar gelecek sanırım. seri burada bitmeyecek ve zamanda yolculuk ile geçmişe döneceğiz gibi. zaten 60ların steelport'unu da gösterdiler ucundan.

  daha önce de söylenmiş ps3 versiyonu rezalet. her seferinde oyun donuyor. dokular, kaplamalar falan nes zamanından kalma. arada sesler çalıyor, konuşmalar duyuluyor. altyazı senkronu sıfır. karakterin söylediklerini göstermiyor, kenarda duran askerin konuşmasını yazıyor. kötü :/

  eğer seriyi bilmeden ilk bu oyunu oynasaydım herhalde beşinci dakika sonunda silerdim. ama sr'den beklentilerimi tamamiyle karşılamış durumda. profesör genki bile var nolsun daha?

  ---
  spoiler ---


  (karsi istikametten gelen arac - 20 Eylül 2013 23:15)

 • comment image

  saints row the third'ün yaşattığı o tatmini yaşatıp yaşatmayacağı merak konusu olan oyundur.
  ama kendisi hakkındaki beklentiler ya da yorumlar genelde yüksek. ben de an itibari ile kurmaktayım.

  edit: oynadım bitirdim. çete üyesi olarak başlanılıp da galaktik imparatorluğun başına yükselebileceğiniz başka bir oyun yok. daha da ne diyeyim.


  (swollenmember - 1 Ekim 2013 00:05)

 • comment image

  3. oyunun büyük hayranı olarak çıktığı gün büyük bir keyifle oynayıp bitirmiştim. uzun bir süre sonra özlediğimi fark ettim ve bu sefer ek paketleriyle baştan yaya, yaya bitirdim. en iyi oyun diye iddialı bir söz söylemeyeceğim ama abartmıyorum ben hiç bir oyunu oynarken bu kadar eğlenmedim. oynanış zaten çok keyifli de o senaryo, görevler, karakterler arası diyaloglar, öykü o kadar keyifli ki. bak oyunun giriş öyküsünü anlatayım:

  --- hikayenin başlangıcı ---

  oyunun başında 3. oyundan bir adet yavşak ile yarım kalan hesabımızı kapatırken, bu yavşak gider ayak nükleer füze yolluyor amerika'ya doğru. biz de bu nükleer füzenin üzerine havalanırken atlıyoruz ve nükleer füzeyi havada baya bildiğin etkisiz hale getiriyoruz. tabi bu hizmetimizden dolayı bizi amerikan başkanı yapıyorlar. beyaz saraya striptiz direklerini dikip kansere çare bulduktan sonra "yok artık bu kadar olmaz" derken uzaylılar istila ediyor dünyayı. ufak bir nüfusu kaçırıp bedenlerini hapsedip, zihinlerini "matrix" vari bir programa yerleştiriyorlar. tabi dünyayı da yok ediyorlar bu arada.

  --- spoiler ---

  bu oyun tekrar tekrar oynanmaz mı yahu? sırf şu sahne bile değer.


  (ecs - 16 Temmuz 2014 17:29)

 • comment image

  absürtlükte çığır açmış saints row oyunu. bazı silahları kullanmak cidden aşırı eğlenceli olmuş ama süper güçler araçlarla bağlantınızı tamamen kesmiş.

  neredeyse önceki oyunu aratan grafiklerine rağmen çok iyi optimize edilmemiş bir oyun.

  indirimdeyken alınıp, 20 saat üzerinde bir eğlenceli vakit geçirilebilir.


  (tylor - 21 Mart 2015 14:43)

Yorum Kaynak Link : saints row 4